Polecane posty

czareczek85    411
10 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Sierpcaki się zagotowali 🤣 Raz Wy raz My na górze.Czego to się odrazu rzucać i zaklinać rzeczywistość.Nie muszę szukać cennika.Mnie Wasza cena nie obchodzi.Mnie obchodzi cena w mojej mleczarni i ewentualnie w Giżycku które teraz wyznacza nowe poziomy cen.I chwała im za to.Wszystkich ciągną za uszy do góry.

Narazie to Giżycko w tyle ale już tam dosypują opału do kotła i z tego co mówili chłopaki po wczorajszym spotkaniu to kwiecień już bedzie należał do Giżycka i pola niby nie oddadzą konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
1 godzinę temu, marcin168041wppl napisał:

spomlek 2.3 brutto t 4.4 b 3.4 k 2.7 ilość 10-20 tysi

Przescigneli SM Ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Miał ktoś w mlekovicie taka sytuację , że laborantka z kierowca pobiera mleko bo za duży tłuszcz wychodzi. Twierdzą że kierowca źle pobiera, przez 10lat ten sam 😆😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No u mnie ostatnio twierdzili że za duży i brali druga próbę ale był sam kierowca.


Widzę że oni te akcje to maja chyba z góry zarządzone. Bo tak samo jak raz mi wodę wykryli 🤔 to i u znajomego który oddaje do nich też wykryli w ten sam dzień 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Raczej norma u Lydera z taką praktyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Prawda to, że było w piątek jakieś spotkanie w Giżyckiej mleczarni dla niezadowolonych dostawców Grajewa? Jeśli tak to grubo, grubo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Czemu nic o tym nie wiem ? 😄

w przyszłym tygodniu mam podjechać i zapytać czy jeszcze są chętni na nowych dostawców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
2 godziny temu, tomekskw napisał:

Hej Panowie.Jak płacił Łowicz indywidualnym dostawcom za marzec?

Za  marzec 1.98 netto, przedział 20-30 tys., bez oceny, tłuszcz 4.1, białko 3,25.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
niesamowity90 napisał:

Prawda to, że było w piątek jakieś spotkanie w Giżyckiej mleczarni dla niezadowolonych dostawców Grajewa? Jeśli tak to grubo, grubo...

Prawda,nie tylko dostawcy Mlekpolu byli....każdy dziś chcę do Giżycka 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
58 minut temu, krzychu121 napisał:

Czemu nic o tym nie wiem ? 😄

w przyszłym tygodniu mam podjechać i zapytać czy jeszcze są chętni na nowych dostawców 

Daj znać jak będziesz po rozmowie z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
3 godziny temu, martin0000 napisał:

Daj znać jak będziesz po rozmowie z nimi

Ok, jak się czegoś dowiem to dam znać. 

3 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Jeśli jedziecie tylko spytać czy są chętni to tak są na każdego 🤣

Trzeba najpierw zapytać czy wezma a później do prawnika jechać z aneksem z mlekpolu i dowiedzieć się czy nie podpisując tego aneksu można rozwiązać umowę za porozumieniem stron i odejść już od maja. Niby tak powinno być ale jak będzie to nie wiadomo

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
4 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Prawda,nie tylko dostawcy Mlekpolu byli....każdy dziś chcę do Giżycka 😜

To jak to możliwe  że konkurencja robi spotkanie dla dostawców innych mleczarni? To nie mają przedstawicieli co jeżdżą po zainteresowanych gospodarstwach i oceniają co i jak? To Alfa tez pewnie teraz Giżycko a nie Piatnica😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

To jak by co to ja jestem chętny na przeniesienie się. Nie ważne czy Giżycko czy Piątnica. Mońki w sumie też przeżyję 👍


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

A co teraz oceniać? Zostaje coraz mniej gospodarstw które chcą produkować mleko a przenoszą się ci co wiedzą że mają wszystko zadbane bo widać to już po bakteriach i somatyce. Wystarczy pokazać wyniki i już wiadomo.  A tacy co chcą się przenieść z wirówkami i myślą ze jakoś się uda mogą się nie miło zaskoczyć jak z dnia na dzień zostaną bez odbiorcy albo cena będzie pozaklasowa.  A to że gdzieś coś na oborze będzie brudne to żaden problem bo dziś jest brudne a jutro już czyste po użyciu myjki. Problemów z krowami się nie naprawi tak z dnia na dzień. Znajomy w tamtym roku przechodził do piątnicy to rok czasu walczył razem z weterynarzem żeby ogarnąć somatykę w stadzie i jeszcze ostatnio mówił że czasami balansuje na krawędzi ale przy takiej cenie jak to mówi ma motywację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Mam nadzieję, że nie do mnie pijesz. Ja tam większych problemów z tym nie mam, a wirówki nie uznaję 

Screenshot_20220409_191202.jpg

Edytowano przez karol091193
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Ja do nikogo nie piję 😄 to odpowiedź do primula na temat jeżdżenia przedstawicieli. Przynajmniej tak to wygląda w mojej okolicy. Kto ma zadbane stada to myśli żeby się przenieść lub już się przeniósł a kto ma co ma to nawet nie chce słuchać żeby się przenieść bo ,,panie a tam to takie wymogi'' a pobliskie nic nie znaczące spółdzielnie biorą co biorą 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Ja tam nie czyje się, żeby to były wyniki premium. Była somatyka średnia poniżej 100,ale i bywała średnia 800 🤣🤣🤣 w każdym razie, widząc świecącą się jak psu jajka oborę z średnią somatyką ponad 300 a moją 2 lata nie mytą z takimi parametrami to chyba masz rację. To jest wyczyn 😂😂😂

7 minut temu, DanielFarmer napisał:

uuuuu Karol , toć to wyniki premium Piątnica 💪

 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj