Polecane posty

Gość   
Gość

Piątnica za marzec dodatkowa premią 15gr (łącznie 35gr do cennika) + 1 gr do tłuszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    7
6 minut temu, dominik1703 napisał:

Piątnica za marzec dodatkowa premią 15gr (łącznie 35gr do cennika) + 1 gr do tłuszczu

To ile wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Morela15 napisał:

To ile wychodzi?

Przedział 10-20 tyś białko 3,32 tłuszcz 4,42 2,30 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Marcin441 napisał:

39 minut temu, czareczek85 napisał:

Piątnica cena za marzec 2.5zł netto przy średnim tłuszczu 4.6 i białku 3.75

Przy tych parametrach w Sierpcu tyle samo byś miał i 2 gr na udział a nie 10 

wrzućcie cennik z Sierpca bo coś nie wydaje mi się żeby taka cena była w Sierpcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

wrzućcie cennik Piątnicy bo mi też się coś nie wydaje żeby taka cena była w Piątnicy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Marcin441 napisał:

wrzućcie cennik Piątnicy bo mi też się coś nie wydaje żeby taka cena była w Piątnicy 

Był tu już cennik Piątnicy a Sierpca jakoś nie widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
3 godziny temu, PRIMO napisał:

Przy 12 tysącach z hakiem wyszło 1,69 .🥴

Bez szału. 😫

A ile proponuję Łazorko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
dominik1703 napisał:

10 minut temu, Marcin441 napisał:

wrzućcie cennik Piątnicy bo mi też się coś nie wydaje żeby taka cena była w Piątnicy 

Był tu już cennik Piątnicy a Sierpca jakoś nie widziałem 

Dokładnie.Nie wyjdzie mu tyle w Sierpcu a u nas cennikowo też nie ale jest w sumie 35gr premi więc cena jest bardzo dobra.U mnie 2,3 netto za marzec przy 4,25 i 3,29 wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

A co ty jesteś zarząd komisaryczny żeby ustalać ile komu wyjdzie i dlaczego, nikt tu ceny koloryzuje, nie wierzysz to trudno obowiązku nie ma. A ty spuszczasz się nad tą Piatnicą jakby to było nie wiadomo co bo d*pa boli że Giżycko czy Sierpc jest kilka groszy przed wami a to przecież obraza majestatu. 

Edytowano przez Marcin441
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.03.2022 o 12:01, Krzys62 napisał:

4,3 3,6 40k

2,05 nett

Sierpc

Z tego co kolega tu napisał to tak średnio wychodzi tyle samo co w Piątnicy, chyba że cenę podnieśli.

Edytowano przez dominik1703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mlekpol, powyżej 25tys litrów. Tł 4,3 białko 3,35. 2,06zł/l vatowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Marcin441 napisał:

A co ty jesteś zarząd komisaryczny żeby ustalać ile komu wyjdzie i dlaczego, nikt tu ceny koloryzuje, nie wierzysz to trudno obowiązku nie ma. A ty spuszczasz się nad tą Piatnicą jakby to było nie wiadomo co bo d*pa boli że Giżycko czy Sierpc jest kilka groszy przed wami a to przecież obraza majestatu. 

Się tak nie nerwuj bo Ci żyłka w d... pęknie.Widocznie nie masz racji to się rzucasz.Dla Twojej wiadomości Giżycko za marzec sporo za nami....dopiero od kwietnia +25gr a Sierpc kto to wie,cennika nikt nie widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Spokojnie panowie, nie ma po co się kłócić. Kwiecień minie i wszystko zweryfikuje faktura, kto aktualnie będzie płacić za mleko najwięcej. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Dokładnie,po młynie związanym ze zmianą umów korekty w dół możliwe bo wszyscy (Piątnica też) jadą na grubych premiach.Bez nich większość 2zl nie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
1 godzinę temu, kat napisał:

Mlekpol, powyżej 25tys litrów. Tł 4,3 białko 3,35. 2,06zł/l vatowiec

No i to jest cena . A nie wy sie licytujecie kto da wiecej . Niektorzy mówią że nie ma co się wychylać przed szereg choć chciał bym choć raz zobaczyć jak mlekpol płaci więcej jak Piątnica. 

Przedziały cenowe w mleczarniach kosmos czym to się ma nie mam pojęcia.  Mleczarnie zamiast budować swoje małe elektrownie fotowoltaiczne czy też nawet ujęcia wody czy nawet oczyszczalnie ścieków wolaly budować proszkownie bo nie będzie co z mlekiem robić A tu co trzeba jeszcze kupować towar bo mleko przerzutowe w" dobrej cenie" i Zakład musi przerabiać mleko żeby na siebie zarabiać. 

Oj ten rok zweryfikuje wszystko.  Kilku moich kolegów co mają nie dużo krów nie kupiło nawozów bo ma ekologię przechodzą A i zapasu z zeszłego roku jest sporo. Sam mam azot tylko na pierwszy pokos a na drugi się zobaczy będzie padać to coś się kupi  ciężkim sercem ale niestety bez azotu nie urośnie 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

No niestety ego prezesów w większości było ważniejsze niż racjonalne myślenie. Ostatnio w tpr chyba był wywiad z prezesem Koła. I podawał ile kasy wydają na rachunki to są po potężne kwoty w porównaniu do innych mleczarni. Mało kto myśli o racjonalnym rozwoju . Zdecydowana większość to aby jak najwięcej skupić żeby zakład był rentowny bo przy małej ilości wychodzą na minus. 

W przyszłym roku to dopiero będą braki mleka 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Się tak nie nerwuj bo Ci żyłka w d... pęknie.Widocznie nie masz racji to się rzucasz.Dla Twojej wiadomości Giżycko za marzec sporo za nami....dopiero od kwietnia +25gr a Sierpc kto to wie,cennika nikt nie widział

Coś mi się wydaje że cennik wstawiałem to jak ciekawy to se poszukaj , a i tak ci UJ to da bo dochodzi do cennika premia a ta może być różna i cennik nic ci na e daje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Sierpcaki się zagotowali 🤣 Raz Wy raz My na górze.Czego to się odrazu rzucać i zaklinać rzeczywistość.Nie muszę szukać cennika.Mnie Wasza cena nie obchodzi.Mnie obchodzi cena w mojej mleczarni i ewentualnie w Giżycku które teraz wyznacza nowe poziomy cen.I chwała im za to.Wszystkich ciągną za uszy do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja to kurde musialem walczyć o cene za marzec i ciekawe czy taka bedzie, dziś powinna być faktura bo kasy na kącie jeszcze nie ma, a tu widzę że za kwiecień 20-25gr więcej mleczarnie podnoszą, to u mnie na to nie pojdzie. I jednak to wypowiedzenie bedzie musiało u nich zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Ech jak dostałem sms że mlekpol 15gr za marzec podwyżka to byłem zadowolony, ale jak teraz patrzę ile jestem w plecy za marzec względem konkurencji to min 20gr

W mlekpolu coś się dzieje że nie ma kasy dla rolników mimo rekordowych wyników za sprzedaż 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj