Polecane posty

radekz200    6632
15 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Jak np mam 140 krow, to dostanę do pierwszych 100, po 595 zł a za pozostałe 40 sztuk, po 75% z 595? Czy ogólnie 140 sztuk x 75% z 595

I tak tyle nie masz 😛

  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3811
33 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Jak np mam 140 krow, to dostanę do pierwszych 100, po 595 zł a za pozostałe 40 sztuk, po 75% z 595? Czy ogólnie 140 sztuk x 75% z 595

Dla wszystkich 75,%. Muszą wszystkie sztuki mieć jednakowe warunki. Nie możesz wybrać sobie np 140 sztuk do dopłat a na 15 nie będziesz składał bo nie masz dla nich miejsca i stoją na uwięzi w starej oborze 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

FigAND prywatna mleczarnia. 

Też przez 10 lat do niego oddawałem a jak tam on teraz płaci bo parę wiosek dalej jeden gościu mówił że dostał 1,20 parę za mleko ma tam pewnie z 2 tys na msc albo i nie ale mimo wszystko żeby aż tak... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Jak np mam 140 krow, to dostanę do pierwszych 100, po 595 zł a za pozostałe 40 sztuk, po 75% z 595? Czy ogólnie 140 sztuk x 75% z 595

140 x 595 x 75 %, żeby czasem za dużo nie dać, no i jak przekroczysz 7 dni przy przerejstrowaniu sztuki którą sprzedałeś to do niej płatność zabierają 

W ubiegłym roku największy beneficjent dobrostanu miał 900 sztuk dojnych ale wtedy 100% dawali wszystkim 

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol3512    0
2 godziny temu, PRIMO napisał:

FigAND prywatna mleczarnia. 

Jak płacą zamierzam odejść z tej mleczarni bo cena slaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
18 minut temu, GucioJUMZ napisał:

To jakie szerokie mają być legowiska do tego dobrostanu plus 🤥

125 cm chyba wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jak np mam 140 krow, to dostanę do pierwszych 100, po 595 zł a za pozostałe 40 sztuk, po 75% z 595? Czy ogólnie 140 sztuk x 75% z 595

Raczej to pierwsze

2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Dla wszystkich 75,%.

Nie mam tylu krów, ale czytałem i ja to inaczej rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
32 minuty temu, Karol3512 napisał:

Jak płacą zamierzam odejść z tej mleczarni bo cena slaba

Przy 12 tysącach z hakiem wyszło 1,69 .🥴

Bez szału. 😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
4 godziny temu, Rasiu15 napisał:

A może ktoś wrzucić umowy ze swoich mleczarni? Wrzucamy tu mlekpolu i nie ma jak porównać do innych mleczarni.. my też oddajemy do mlekpolu, ale umowa jeszcze do nas nie przyszła... I też się zastanawiamy co robić... Ciekawe co zrobią jak ktoś nie podpisze aneksu do umowy...

Nie przywożą umów tylko wzywają w dane miejsce np. okoliczna świetlica itp. do podpisania. A jakie są konsekwencje niepodpisania to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367
9 minut temu, Marcin441 napisał:

Tak nie jest 

Możliwe, bo teraz znalazłem jaśniej napisane

  • gospodarstwa posiadające od 1 do 100 sztuk otrzymają 100% stawki płatności,
  • gospodarstwa posiadające 101-150 sztuk – 75% stawki płatności,
  • gospodarstwa posiadające powyżej 150 krów mlecznych otrzymają 50% stawki płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783
21 minut temu, czareczek85 napisał:

Piątnica cena za marzec 2.5zł netto przy średnim tłuszczu 4.6 i białku 3.75

Jaka ilość i ile wydzie przy realnych parametrach 4 i 3,3 b otakie jak ty to kosmos który osiąga ile 10% dostawców?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasiu15    0
30 minut temu, kokoman0 napisał:

Nie przywożą umów tylko wzywają w dane miejsce np. okoliczna świetlica itp. do podpisania. A jakie są konsekwencje niepodpisania to nie wiem

No to nie wszędzie tak jest jak mówisz..  bo wiem, że już niektórym dowieźli umowy.. tZn. nie całe umowy tylko strony do podpisu ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
6 godzin temu, PRIMO napisał:

Powiat Radom gmina Skaryszew. 

Coś pomiędzy 10000 a 15000

A Mlekovita (ale chyba tam nie jeździ) albo Mlekpol nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
2 minuty temu, Anets napisał:

Czareczek85 podaj do tego,że od tej ceny trzeba odjąć 10gr na udzial

Mimo wszystko to dalej 2.4 na czysto plus 10gr udzialu. Na później

11 minut temu, Mateusz1q napisał:

Jaka ilość i ile wydzie przy realnych parametrach 4 i 3,3 b otakie jak ty to kosmos który osiąga ile 10% dostawców?

Ilość średnia okolice 60tys l . Co do ceny to ze 2.4 by wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anets    0

2,4 zł netto przy bardzo wysokich parametrach jak już kolega wyżej zauważył.  Udział ok ,tylko ,że 10 gr z litra dzisiaj A za ileś lat to jednak będzie ogromna różnica w wartości pieniądza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
39 minut temu, czareczek85 napisał:

Piątnica cena za marzec 2.5zł netto przy średnim tłuszczu 4.6 i białku 3.75

Przy tych parametrach w Sierpcu tyle samo byś miał i 2 gr na udział a nie 10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj