Polecane posty

Rrolniik    213

 

 

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Załóżmy że wszystkie mleczarnie mają cenę od GUS więc GUS nie podnosi ceny bo ceny w mleczarniach się nie zmieniają bo GUS ceny nie zmienia. Przecież to powinno być zakazane 

ale gus liczy średnią cenę z mleczarń więc np jeśli mleczarnie będą dawać premie po 20-30gr to te premie mają też wpływ na wzrost ceny średniej gusowskiej.

2 godziny temu, emtec123 napisał:

Nie porównuj grudnia do grudnia, tylko grudzień w Hochlandzie. do października w Mlekovicie. Wyżej masz opisaną zasadę działania cennika z 2-miesięcznym opóźnieniem wahań. Czytanie ze zrozumieniem

Średnia z gusu nic nie ma do cennika. Na cennik wpływ ma tylko podany parametr % wzrostu względem poprzedniego miesiąca

 

Powiedzcie, jak to jest z obcinaniem parametrów w mlekovicie? Ile realnie trzeba dodać przy obliczaniu ceny?

Ja jeszcze mleka nie badałem, zbadam to dam znać, białko mam obecnie mniejsze niż w Łapach, ale było też dużo wycieleń w lutym i styczniu. Tłuszcz 4,3 gdzie dużo wycieleń, a w łapach miałem 3,8-9 przy sporej ilości krów do zasuszenia a jak woziłem na białystok to prawie 5 tłuszcz wychodził i mi brakowała cała jednostka. Obstawiam że obcięcia są minimalne w mlekovicie mówię o wynikach z laboratorium a nie z pod oceny. Kolega ostatnio badał to tłuszcz wyszedł mu w białym 0,2 większy a białko 0,07 większe.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Ja ich broń Boże nie bronię. Ba, nawet od jakiegoś czasu zbieram się żeby poświęcić trochę czasu, (z tym ostatnio trudno ze względu na inwestycje) i obliczyć średnią z ostatnich 12 miesięcy w Węgrowie (nie pojedyncze miesiące tylko średnią długoterminową) i tak rzetelnie w Mlekovicie, bo tylko ona wśród mleczarni z zasięgu ewentualnie jest w stanie zapłacić mi więcej i gdyby się okazało, że Mlekovita na plus, to leci wypowiedzenie mimo 28lat współpracy. Brak udziałów, więc łatwe rozstanie

5 godzin temu, lusjan napisał:

Hy, a ja myślałem, że mlekpol wyzyskuje mniejszych dostawców 😂 

Jakoś od lutego bodajże właśnie wprowadzili taki rozrzut cenowy w progach i to nie jest fair. Do tej pory każdy próg ilościowy to był tylko 1gr różnicy, czyli między 6 a 29tys było tylko 4gr różnicy. Widocznie chcą, aby mali odeszli do innych mleczarni

 

4 godziny temu, Xabarx napisał:

w Hochland za grudzień bylo 25-30 gr mniej niż w mlekovicie

na podstawie poniższego posta:

Dnia 8.01.2022 o 06:41, arek2108 napisał:

Mlekowita za grudzień 19tys tł4,35 bi 3,5 cena 2,08 ryczałt

2,08 czyli 1,94 netto. Dla tych samych parametrów w Węgrowie w lutym (analogicznie odpowiednik grudnia innych mleczarni) 1,84 netto +2gr ocena +2/3/4gr somatyka, przy czym trzeba pamiętać, że to jest dla zaniżonych przez mleczarnię parametrów. Nie orientuję się ile faktycznie należałoby dodać. @komizmo 0,5-0,7 czy chodziło o 0,05-0,07? Np. z 3,5% korekta na 3,0%? Aż tyle to chyba nie...

 

4 godziny temu, PolonezAtu napisał:

W sumie ja z chochlandu nic nie kupuje 😎😄

Każdy kupuje co chce  👍 Też nie kupuję z kilku mleczarni, ale nie powiem publicznie z których i czemu, bo nie mam zamiaru nikomu publicznie dokopywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Panowie usiądźcie i napijcie się melisy. Niech ktoś napisze ile Mońki zapłaciły za litr mleka 🙈 

2, 5netto pękło. Z premią ale jest 🤣

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Ale pewnie duża ilość bo mniejszym to tam szał nie wychodzi w mońkach. Byłem dziś w hurtowni lydera, mleko w proszku 500g 19zł a miesiąc temu było 13zł więc mleko musi drożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mają rozmach

1 minutę temu, Rrolniik napisał:

Ale pewnie duża ilość bo mniejszym to tam szał nie wychodzi w mońkach. Byłem dziś w hurtowni lydera, mleko w proszku 500g 19zł a miesiąc temu było 13zł więc mleko musi drożeć.

Musi to wypłata prezesa rosnąć 😀

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
4 minuty temu, Rrolniik napisał:

Ale pewnie duża ilość bo mniejszym to tam szał nie wychodzi w mońkach. Byłem dziś w hurtowni lydera, mleko w proszku 500g 19zł a miesiąc temu było 13zł więc mleko musi drożeć.

To dobrze że proszek drożeje 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Przed chwilą, Troker1979 napisał:

normalna cena na te czasy reszta powinna równać bądź przebijać

normalna ale to u większych dostawców bo mali to w mońkach mają delikatnie więcej jak w łapach a dużo mniej jak w mlekovicie, przynajmniej za styczeń i luty tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

W mońkach za marzec dostali wypłatę +premię za ilość za ostatnie 3 miesiące. Dla tego taka suma wyszła, co nie zmienia faktu, że teraz wiosną jak znalazł przy wysokich kosztach produkcji. 

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Z sąsiadem rozmawiałem to miał za styczeń i luty 1,8 brutto przy dostawie ok. 10tys.l ale z tą premią to w sumie muślę że z Grajewem praktycznie się wyrównali jeśli chodzi o średnią cenę za te 3 miesiące. 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7363
2 godziny temu, Dodi napisał:

Ryki 2.1zl netto. Bi 3,45, tl 4,57. >15tyś kg. 

Pierwszy raz po zebraniach bez obniżki 

Jeszcze nie mam fv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7363
53 minuty temu, ThePerkins napisał:

A gdzie ROSPUDA ?? 😮 

Somsiad się boi fv pokazać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
3 godziny temu, Matmen napisał:

Jak już chcecie to wyszło 2,52 netto  3,6bi 4,5tl 

Raptem 50gr więcej jak w mlekpolu...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tych cenach po te 50 gr to nawet nie warto się schylać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukaszekglow napisał:

Osm Włoszczowa próg powyżej 15 tys parametry 4,5 tł 3,4 bi cena 2,36 zł brutto ryczałt

Jednak ryczałt robi swoje 😒 ; osm włoszczowa ilość 70- 300 tyś parametry tłuszcz 3,85 białko 3,4 cena 2,2 netto ; jeden rolnik chciał odejść z zotta do włoszczowej jakieś 10 km to powiedzieli że sytuacja jest nie stabilna i na razie nie ma szans, gościu ma co drugi dzień około 7- 8 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Przy zwrocie vatu odzyskasz te 5% jak zawsze wychodziłeś na plus bo większy zwrot dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
14 minut temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

Jednak ryczałt robi swoje 😒 ; osm włoszczowa ilość 70- 300 tyś parametry tłuszcz 3,85 białko 3,4 cena 2,2 netto ; jeden rolnik chciał odejść z zotta do włoszczowej jakieś 10 km to powiedzieli że sytuacja jest nie stabilna i na razie nie ma szans, gościu ma co drugi dzień około 7- 8 tyś

Podobno mleczarnie ostro z sieciami handlowymi walczą o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj