Polecane posty

krzychu121    3813
23 minuty temu, Troker1979 napisał:

2,30 co najmniej powinno mi wyjść w kwietniu  w mlekpolu przy 15 -20 tys więc dla zasady wypowiedzenie to nie koniecznie dobry pomysł

Napisz jeszcze czy vatowiec czy ryczaltowiec bo to też kilkanaście gr różnicy. Mi wyjdzie 2,27 netto przy 4,5 i 3,5 przedział 25-50. O ile tej premi 36 gr zaraz po podpisaniu aneksów nie wyzeruja a wszystko ma to wskazuje bo jakby byli pewni ceny to rozłożyli by to po cenniku jak.np.gizycko . Tak dali cenę żeby ludzie z miłą chęcią podpisywali a potem wiadomo 

Na fb już niektórzy wyliczają ze będą mieli po 2,5 netto. Jak byk jest napisane ze cena bazowa to średnia gusowska w którą wlicza się tł 4,1 bi 3,4 dostawa 150 tyś, bez gmo 7 gr, kontrola 2 gr, i ciągłość dostaw 13 gr. Tego się nie dodaje bo to są dodatki wliczone w cenę bazową.

Dopłaty do ceny bazowej to premia okresowa 36 gr i kontraktacja 2 gr do którch od maja dodają 5 gr. 

Jak zabiorą premię to 1.9 wyjdzie, Po ch.ju fest 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Troker1979 napisał:

1 godzinę temu, Kierownik napisał:

wypowiadać umowy i tyle. Każda mleczarnia tyle da a trzeba uczyć frajerow

2,30 co najmniej powinno mi wyjść w kwietniu  w mlekpolu przy 15 -20 tys więc dla zasady wypowiedzenie to nie koniecznie dobry pomysł

jak Ty z tego cennika ja wyliczyles? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294
16 minut temu, krzychu121 napisał:

Napisz jeszcze czy vatowiec czy ryczaltowiec bo to też kilkanaście gr różnicy. Mi wyjdzie 2,27 netto przy 4,5 i 3,5 przedział 25-50. O ile tej premi 36 gr zaraz po podpisaniu aneksów nie wyzeruja a wszystko ma to wskazuje bo jakby byli pewni ceny to rozłożyli by to po cenniku jak.np.gizycko . Tak dali cenę żeby ludzie z miłą chęcią podpisywali a potem wiadomo 

Na fb już niektórzy wyliczają ze będą mieli po 2,5 netto. Jak byk jest napisane ze cena bazowa to średnia gusowska w którą wlicza się tł 4,1 bi 3,4 dostawa 150 tyś, bez gmo 7 gr, kontrola 2 gr, i ciągłość dostaw 13 gr. Tego się nie dodaje bo to są dodatki wliczone w cenę bazową.

Dopłaty do ceny bazowej to premia okresowa 36 gr i kontraktacja 2 gr do którch od maja dodają 5 gr. 

Jak zabiorą premię to 1.9 wyjdzie, Po ch.ju fest 

Wyjdzie Ci 2,22 netto geniuszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

pamiętaj że to co wymienione na początku 13 gr 7 i 2 masz w cenie GUS zawarte więc cennik to cena GUS czyli na dziś 1,82 i 36 gr premii przy 150 tys i 4,1 i 3,4 a jak masz zmniej litrów to potrącenia kochany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3813
1 minutę temu, Mistrz18 napisał:

Wyjdzie Ci 2,22 netto geniuszu

Za kwiecień tak. To już wiedziałem przed podaniem tego cennika  że cena się zakręci pomiędzy 2,2-2,25 mądralo

Napisałem cenę za maj z dodatkowymi 5 gr do kontraktacji. Teraz się wczytałem i przy tej premi jest zapis ,,DOPŁATA W NASTĘPNYCH OKRESACH EWENTUALNIE  ZOSTANIE USTALONA ODRĘBNIE''  czyli za maj będzie jak w tamtym roku w marcu ostry zjazd w dół 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3813

Nigdzie tam nie napisałem że w kwietniu mi tyle wyjdzie . Prawie na końcu posta napisałem że od maja dodatkowe 5 gr do kontraktacji i wtedy wychodzi 2,27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
30 minut temu, krzychu121 napisał:

Napisz jeszcze czy vatowiec czy ryczaltowiec bo to też kilkanaście gr różnicy. Mi wyjdzie 2,27 netto przy 4,5 i 3,5 przedział 25-50. O ile tej premi 36 gr zaraz po podpisaniu aneksów nie wyzeruja a wszystko ma to wskazuje bo jakby byli pewni ceny to rozłożyli by to po cenniku jak.np.gizycko . Tak dali cenę żeby ludzie z miłą chęcią podpisywali a potem wiadomo 

Na fb już niektórzy wyliczają ze będą mieli po 2,5 netto. Jak byk jest napisane ze cena bazowa to średnia gusowska w którą wlicza się tł 4,1 bi 3,4 dostawa 150 tyś, bez gmo 7 gr, kontrola 2 gr, i ciągłość dostaw 13 gr. Tego się nie dodaje bo to są dodatki wliczone w cenę bazową.

Dopłaty do ceny bazowej to premia okresowa 36 gr i kontraktacja 2 gr do którch od maja dodają 5 gr. 

Jak zabiorą premię to 1.9 wyjdzie, Po ch.ju fest 

no niestety RR i dobre parametry. Może koło 2,35 brutto się zakręci bo parametry lepsze a porównuje do ceny z lutego. Niestety wyliczyłem że ta podwyżka pokrywa tylko wzrost ceny treściwej licząc po ostatniej cenie 2,3 tys za 22 finezja a gdzie inne szybujące koszty

19 minut temu, DanielFarmer napisał:

jak Ty z tego cennika ja wyliczyles? 🤣

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Czyli z końcem.kwietnia można brać popcorn i obserwować ruchy transferowe na rynku dostawców,kto da więcej...Teraz będzie można powiedzieć SPRAWDZAM.Okaze się która mleczarnia co jest warta a która dostawców i popadnie w marazm.... Dziwię się tym z polmleku,co oni tam jeszcze robią jak 2zl nie ma....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
1 minutę temu, DanielFarmer napisał:

Czyli z końcem.kwietnia można brać popcorn i obserwować ruchy transferowe na rynku dostawców,kto da więcej...Teraz będzie można powiedzieć SPRAWDZAM.Okaze się która mleczarnia co jest warta a która dostawców i popadnie w marazm.... Dziwię się tym z polmleku,co oni tam jeszcze robią jak 2zl nie ma....

Ale będzie 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem ile w tym prawdy ale znajomy w Augustowie rozmawiał z gościem, że w Olecku mleko po 3zł. Nie chciał uwierzyć a chłop mu na to, że gdyby miał to by fakturę pokazał i soę zarzekał, że po tyle za mleko mu wyszło. Ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Nie wiem, ale 3,09 zł w sklepie widziałem wczoraj mleko pasteryzowane 3,2% z Olecka. Na początku roku chwalili się że 2,6 mają.

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
23 minuty temu, kokoman0 napisał:

Nie wiem ile w tym prawdy ale znajomy w Augustowie rozmawiał z gościem, że w Olecku mleko po 3zł. Nie chciał uwierzyć a chłop mu na to, że gdyby miał to by fakturę pokazał i soę zarzekał, że po tyle za mleko mu wyszło. Ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Ale to sprzedawał czy kupił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No właśnie też jakoś nie chce mi się w te 3zł wierzyć w Olecku. Co do cennika złodziejów z Mlekpolu w punkcie IV Uwagi podpunkt 2 jest zapis, że  cena za litr mleka dla nie członka spółdzielni wynosi 30% ceny za mleko wyliczonej z cennika. Czyli jeśli ktoś złożył wymówienie to przez 3 miechy dostawać będzie 30% wypłaty? To przy teoretycznej cenie 2,2zł wydzie że dostanie 66gr.🤬

FB_IMG_1649010224199.jpg

Edytowano przez kokoman0
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

W Spomleku to potrącenia a raczej brak premi jest i jeszcze jakiegoś dodatku , ale obecnie nie członek dostaje z 10 gr mniej bo może oddawać ale to jest dla nowych . 

 

To może taka kara za odejście ale.aż tyle 30 uciąć rozumiem ale nie 70 % .

 

A jeszcze patrze zapis że za zły dojazd opłata 😮 pierwsze widzę takie coś.

A od nas daleko do Grajewa najbliżej Mrągowo 70 km . To podobno ci co bliżej do 40-50 zakładu mieli mieć min 250 na odbiór , a u nas w okolicy ok 70 km to podobno conajmniej 1000 l na odbiór . Podobno nawet kto spadał zlitrażem po roku wywalili ...

 

Możliwe takie umowy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Z członkostwa rezygnujesz po odejściu z mleczarni. Tak prawdę mówiąc to dalej jestem członkiem mlekpolu, albo byłem bo juz 3 msc mleka tam nie oddaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3813

Trzeba by umowę dobrze przeczytać. Ale według mnie członkiem spółdzielni się jest do momentu wypłaty udziałów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
10 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Czyli z końcem.kwietnia można brać popcorn i obserwować ruchy transferowe na rynku dostawców,kto da więcej...Teraz będzie można powiedzieć SPRAWDZAM.Okaze się która mleczarnia co jest warta a która dostawców i popadnie w marazm.... Dziwię się tym z polmleku,co oni tam jeszcze robią jak 2zl nie ma....

 U mnie za kwiecień porównując z Giżyckiem to tak jakby ktoś opłacił mi miesięczna ratę za nowa obore i dwóch pracowników.... to jest przepaść... ale póki co to tylko Giżycko tak płaci,  a teraz to pewnie tam kolejka. 

2 to spokojnie od NR jest i więcej. Porównałem cene za kwiecien z Giżyckiem . Bo póki co to mam cenę na poziomie lidera, mlekpolu czy Piątnicy.

I mniejsi też mają 2 i więcej,  zależy jak kto się dogaduje. Radek też na pewno ponad 2 a ma chyba z 15 tys msc.

Edytowano przez Primula94
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
59 minut temu, krzychu121 napisał:

Trzeba by umowę dobrze przeczytać. Ale według mnie członkiem spółdzielni się jest do momentu wypłaty udziałów

Jakby było tak jak mówisz to nie byłoby takiego zapisu, ale ten Mlekpol to w ch*ja se leci.

59 minut temu, Primula94 napisał:

 U mnie za kwiecień porównując z Giżyckiem to tak jakby ktoś opłacił mi miesięczna ratę za nowa obore i dwóch pracowników.... to jest przepaść... ale póki co to tylko Giżycko tak płaci,  a teraz to pewnie tam kolejka.

Ale też póki co jako jedni z nielicznych podali cene na kwiecień. Raczej teraz w mleczarniach kolejek do przyjęcia nie ma w Sierpcu dwa tygodnie nie przyjmowali 😁 i znów biorą ale to może okazyjnie bo nowiuśkie obory, nawet jeszcze bez pełnej obsady

 

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
7 godzin temu, Primula94 napisał:

 U mnie za kwiecień porównując z Giżyckiem to tak jakby ktoś opłacił mi miesięczna ratę za nowa obore i dwóch pracowników.... to jest przepaść... ale póki co to tylko Giżycko tak płaci,  a teraz to pewnie tam kolejka.

Miałeś się przenosić? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
9 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Czyli z końcem.kwietnia można brać popcorn i obserwować ruchy transferowe na rynku dostawców,kto da więcej...Teraz będzie można powiedzieć SPRAWDZAM.Okaze się która mleczarnia co jest warta a która dostawców i popadnie w marazm.... Dziwię się tym z polmleku,co oni tam jeszcze robią jak 2zl nie ma. 

Mlekovita wcale nie lepsza ....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj