Polecane posty

Gość   
Gość

Też wczoraj w biedrze widziałem. Cena jak dobrze pamiętam to nie różni się za bardzo od mleka prawdziwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 1.04.2022 o 08:16, Xabarx napisał:

ma ktoś informacje jak płaci mleczarnia z Łukowa?

dla sąsiada za 7tys litrów zaoferowali 1,95 za kwiecień.

Dnia 1.04.2022 o 19:30, jarecki napisał:

dziś  pojawił się raport o wzroscie obrotów sklepów i te 2 mln . uchodzców zwiekszyły obroty wiec za te 30 zł zyskamy jako rolnicy sporo więcej .

ta, sklepy więcej zarobią a my figę zobaczymy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Rrolniik , ale jak fige jak cena mleka rosnie ?     Jak pamietam to chodzi o Mlekpol to teraz jest fajna loteria Mlekpolu organizowana 16 bonów po 10 tys do wygrania i jeszcze innych nagród wiele to tez na koszt rolników , ale takie promocje i reklamy są potrzebne myslę żę taka reklama że rolnicy z Mlekpol składają się na pomoc Ukraincom wiecej by dała klientów niz loteria obecna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
Dnia 1.04.2022 o 08:16, Xabarx napisał:

ma ktoś informacje jak płaci mleczarnia z Łukowa?

Ja za luty miałem ponad 2 netto i za marzec 15 groszy podwyżki za kwiecień też mają coś dołożyć. Tylko z nimi idzie się ładnie dogadać jak jest duzo A jak masz jeszcze dobry towar to całkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
jarecki napisał:

Rrolniik , ale jak fige jak cena mleka rosnie ?     Jak pamietam to chodzi o Mlekpol to teraz jest fajna loteria Mlekpolu organizowana 16 bonów po 10 tys do wygrania i jeszcze innych nagród wiele to tez na koszt rolników , ale takie promocje i reklamy są potrzebne myslę żę taka reklama że rolnicy z Mlekpol składają się na pomoc Ukraincom wiecej by dała klientów niz loteria obecna .

🤦‍♂️

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

akurat mam mleko z mlekpolu i jest lotria , nawet specjalnie się  zarejestruje a jak wygram nagrode to bede tu wstawiał zdjecia jak bawie się na Majorce no koszt dostawców Mlekpolu 🤣

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
1 minutę temu, jarecki napisał:

akurat mam mleko z mlekpolu i jest lotria , nawet specjalnie się  zarejestruje a jak wygram nagrode to bede tu wstawiał zdjecia jak bawie się na Majorce no koszt dostawców Mlekpolu 🤣

A kto ci krowy bd doił?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    517

Trzeba było się nie przyznawać, zaraz ktoś się przyczepi że po co się odzywasz jak z mlekiem nie masz nic wspólnego 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, jarecki napisał:

A OD 1 LUTEGO juz nie doje .

Po co się odzywasz jak z mlekiem nie masz nic wspólnego?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, jarecki napisał:

A OD 1 LUTEGO juz nie doje .

Czyli nie umiesz zysku wygospodarować z 1,5 za litr.... 😁😁😁😁

Coś tyle miałeś z tego co pisałeś 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15
Cow_milk napisał:

Dnia 1.04.2022 o 08:16, Xabarx napisał:

ma ktoś informacje jak płaci mleczarnia z Łukowa?

Ja za luty miałem ponad 2 netto i za marzec 15 groszy podwyżki za kwiecień też mają coś dołożyć. Tylko z nimi idzie się ładnie dogadać jak jest duzo A jak masz jeszcze dobry towar to całkiem 

a jak parametry i ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, jarecki napisał:

A OD 1 LUTEGO juz nie doje .

Jak można taki miód porzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

OSM Kosów Lacki + 1gr do jednostki białka oraz 10 gr premii od kwietnia.

Edytowano przez kierowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Dostałem zaproszenie z Mlekpolu na podpisanie zmian kontraktu(kierowca pismo przekazał).

Zmiany dotyczą m.in:

dopłata za kontrakt z 0,02 do 0,07 zł

Zmiany cennika na email każdorazowo

Skrócenie okresu wypowiedzenia(3 miesiące w każdej chwili)

trzykrotne obniżenie kary umownej

0d lipca można stosować pasze gmo bez uszczerbku cenowego

 

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, Cow_milk napisał:

Tłuszcz 4.02 

Białko 3.63

A na odbiór mam więcej jak tamten sąsiad na miesiąc 😂

To cena realna, sam jak orientowałem się w październiku to w łukowie cena w miarę sensowna zaczynała się od 20tys l na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
Troker1979 napisał:

Dostałem zaproszenie z Mlekpolu na podpisanie zmian kontraktu(kierowca pismo przekazał).

Zmiany dotyczą m.in:

dopłata za kontrakt z 0,02 do 0,07 zł

Zmiany cennika na email każdorazowo

Skrócenie okresu wypowiedzenia(3 miesiące w każdej chwili)

trzykrotne obniżenie kary umownej

0d lipca można stosować pasze gmo bez uszczerbku cenowego

 

😳 a tak zapytam jesteś członkiem spółdzielni czy tylko na kontrakcie? Czyżby jakieś zmiany na lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
40 minut temu, RusiL napisał:

😳 a tak zapytam jesteś członkiem spółdzielni czy tylko na kontrakcie? Czyżby jakieś zmiany na lepsze???

Tak jestem. Wygląda że zmiany na lepsze. Wchodzi ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi z 17 listopada 2021 i jakaś dyrektywa unijna w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych. Także wszyscy członkowie zapewne dostaną zaproszenia  by podpisać nową umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

wszyscy w każdej mleczarni. Teraz to bedą możliwe częste przenosiny. Szefostwo będzie musiało się zastanowić nad ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Prośba piszcie czy netto czy brutto bo to różnica ogromna.

O co chodzi z tą ustawa wytlumaczy ktoś jakie korzyści dla nad rolników, jakie zapisy w umowach to zlikwiduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj