Polecane posty

krzychu121    3780

Różnica w cenie u Ciebie jak i u mnie wyszła taka sama. To jest przepaść, zwłaszcza w tych czasach gdzie każdy grosz się liczy. Wcześniej coś można było załatwić gdzieś taniej i aż tak się nie odczuwało różnicy typu 5 gr. Aktualnie każdy grosz się liczy a co dopiero ponad 30 gr różnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247
Mateusz1q napisał:

1 minutę temu, Primula94 napisał:

A propo  tego artykułu, na fb ktoś się o to zapytał i tam w obronę mlekpolu staje jakiś Grzegorz, i to nie pierwszy raz. Czyżby to ten sam co na AF "grzesiu"

 

Mamy go

to nie ten słynny Grześ. Grzegorz ze skanów umieszczonych wyżej to akurat mój sąsiad więc jesteście w błędzie. Chociaż ten też jest słynny, ale jako mistrz świata strongman. Owszem prywatnie jest rolnikiem, produkującym mleko dla mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136
1 godzinę temu, bronek napisał:

to nie ten słynny Grześ. Grzegorz ze skanów umieszczonych wyżej to akurat mój sąsiad więc jesteście w błędzie. Chociaż ten też jest słynny, ale jako mistrz świata strongman. Owszem prywatnie jest rolnikiem, produkującym mleko dla mlekpolu

O kurła to współczuję, miedzy u takiego sąsiada nie podorasz 💪👊🤪

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121 napisał:

1 godzinę temu, marcin168041wppl napisał: spomlek 15gr premii zostaje + 14gr dodatkowej premii Ile teraz wam wyjdzie? 2.25-30 zależy od parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Sierpczaki nic nie wiecie z ceną? Bo jak z Mazurowskim gadać to takie mieszane uczucia można mieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
DanielFarmer napisał:

2,15 minus 10gr udział póki co chyba że coś dołoża do marca.Kto ma tel do Giżycka? 🙄🙆

przy dobrych parametrach w piatnicy wyjdzie 2.36 bez udziału na rękę brutto co nie zmienia faktu że w Giżycku w kwietniu wyszło by 2.78 brutto minus udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564
8 godzin temu, Marcin441 napisał:

Sierpczaki nic nie wiecie z ceną? Bo jak z Mazurowskim gadać to takie mieszane uczucia można mieć 

No właśnie o to samo miałem pytać , a mazurowskim to wogule gadać się nie da wieki cwaniaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
11 godzin temu, bronek napisał:

to nie ten słynny Grześ. Grzegorz ze skanów umieszczonych wyżej to akurat mój sąsiad więc jesteście w błędzie. Chociaż ten też jest słynny, ale jako mistrz świata strongman. Owszem prywatnie jest rolnikiem, produkującym mleko dla mlekpolu

No i ok. Dlatego napisałem Czyżby.  

 

Co do cen mleka to dla Giżycka wielki szacunek , za tą cenę. I tak naprawdę  to tylko oni (może trochę Piatnica) podnoszą cenę w cenniku , a nie jak reszta premie... teraz jakby ktoś chciał odejść z molocha to bez premi cena , 2-2,2 spadłaby na 1,5 albo i niżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
Xabarx napisał:

ma ktoś informacje jak płaci mleczarnia z Łukowa?

jak chce komu chce a reszte indywidualnie ustala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

Rada N. SM MLEKPOL zaproponowala jednorazowa wplate na rzecz uchodzcow z Ukrainy w wys. 30 zl od Producenta z wyplaty za marzec, w przypadku odmowy prosimy o kontakt. 

 

Dostał ktoś czy to może żart? Jeżeli to prawda to dzwonię i w żadnym wypadku nie pozwalam na taką samowolę. W sklepach zbierają, w kościele zbierają, gdzie nie wejdziesz tam zbiórki. Jeszcze k*rwa moimi pieniędzmi będzie ktoś obcy rozdysponowywał. W żadnym wypadku. Mimo, że dziś 1 kwietnia to kurde nie  jest śmieszne. 

  • Like 3

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2408    43
1 minutę temu, karol091193 napisał:

Rada N. SM MLEKPOL zaproponowala jednorazowa wplate na rzecz uchodzcow z Ukrainy w wys. 30 zl od Producenta z wyplaty za marzec, w przypadku odmowy prosimy o kontakt. 

 

Dostał ktoś czy to może żart? Jeżeli to prawda to dzwonię i w żadnym wypadku nie pozwalam na taką samowolę. W sklepach zbierają, w kościele zbierają, gdzie nie wejdziesz tam zbiórki. Jeszcze k*rwa moimi pieniędzmi będzie ktoś obcy rozdysponowywał. W żadnym wypadku. Mimo, że dziś 1 kwietnia to kurde nie  jest śmieszne. 

mi tam nie przeszkadza ale jak zawsze znajdą się janusze którym wszystko przeszkadza.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
2 minuty temu, pawel2408 napisał:

mi tam nie przeszkadza ale jak zawsze znajdą się janusze którym wszystko przeszkadza.

Tu nie chodzi o to, że mi przeszkadza, bo 30 zł to na prawdę nie jest majątek a nawet jak by te 100 zł na to przeznaczyli to nie jest zbrodnia, tylko chodzi o to, że firma obraca grubymi milionami i zamiast z Funduszu Promocji czy po prostu jakąś kwotę na to przeznaczyć z zysku to oni jeszcze pchają ręce do naszej wypłaty. 

  • Like 4

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Też dostałem tego SMSa i krew mnie zalewa z tego samego powodu co kolegę powyżej. Kpina w biały dzień! Jak chcą to niech z własnych wypłat dają a nie po moje łapy pchają 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2408    43
7 minut temu, karol091193 napisał:

Tu nie chodzi o to, że mi przeszkadza, bo 30 zł to na prawdę nie jest majątek a nawet jak by te 100 zł na to przeznaczyli to nie jest zbrodnia, tylko chodzi o to, że firma obraca grubymi milionami i zamiast z Funduszu Promocji czy po prostu jakąś kwotę na to przeznaczyć z zysku to oni jeszcze pchają ręce do naszej wypłaty. 

a skąd wiesz, że nie dali ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Mlekpol to trochę pojebało, niech z własnych kieszeni dają a nie w cudze pieniądze zaczynają zaglądać 

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
23 godziny temu, pedro2 napisał:

Tak, ale rozwiązanie umowy następuje za porozumieniem stron, które następuje po naliczeniu kary za przedwczesne rozwiązanie bez okresu wypowiedzenia. Nie wiem dokładnie ile,ale w mlekpolu kara jest liczona na podstawie średniej wypłaty za ostatnie 3 msc, albo równowartość 3 wypłat  za ostatnie msc. Jak ktoś wie to niech napisze. 

Mi Pani kierownik skupu w Grajewie dała do podpisu zgodę na karę w wysokości ostatniej wypłaty. Ale po protekcji instruktora i kierownika z Kolna u prezesa ten zgodził się na odstąpienie od naliczenia kary. Musiałem tylko zanieść papiery ze szpitala, udowodnić że z powodu choroby rezygnuję całkowicie z produkcji. 

Nie był, jak każdy zrezygnował bo nie chciał się szarpać i nie miał kasy. Teraz już nie wiem czy w umowie czy w statucie są zapisy o karze o czym piszę wyżej 👆 

A co byś zrobił jakby zaproponowali aneks do umowy, że płacą za mleko połowę tego co teraz? Albo podpisujesz nową umowę albo nie i następuje jej rozwiązanie (bądz działacie dalej na starych zasadach). U Ciebie był inny przypadek- choroba ale myślę że w sądzie też byś wygrał jakby Ci ewentualnie karę dowalili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136
1 godzinę temu, Xawier napisał:

A co byś zrobił jakby zaproponowali aneks do umowy, że płacą za mleko połowę tego co teraz? Albo podpisujesz nową umowę albo nie i następuje jej rozwiązanie (bądz działacie dalej na starych zasadach). U Ciebie był inny przypadek- choroba ale myślę że w sądzie też byś wygrał jakby Ci ewentualnie karę dowalili.

Wszystko zależy od sytuacji. w przypadku kolegi, o którym pisałem nie miało to sensu bo we wrześniu normalnie złożył wypowiedzenie i od stycznia przeszedł do polindusa. Bez żadnej kary ani spłaty udziału. On po prostu szukał pretekstu do ucieczki z mleczarni od tak z dnia na dzień.

A z tej kary by się nigdzie nie wybronił. Wypowiedzenie rzecz święta. Spróbuj zwolnić pracownika z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia, pójdzie do sądu i jesteś w d*pie. 

W czasie kiedy ja zrezygnowałem ktoś z forum do mnie pisał bo też chciał uciec do innej mleczarni... i też gadka w skupie zaczynała się od rozwiązania umowy za porozumieniem stron po zgodzie na karę.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Tu nie chodzi o to, że mi przeszkadza, bo 30 zł to na prawdę nie jest majątek a nawet jak by te 100 zł na to przeznaczyli to nie jest zbrodnia, tylko chodzi o to, że firma obraca grubymi milionami i zamiast z Funduszu Promocji czy po prostu jakąś kwotę na to przeznaczyć z zysku to oni jeszcze pchają ręce do naszej wypłaty. 

Czy tak czy siak pójdzie to z twoich nie zależnie w jaki sposób pobrane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
19 godzin temu, tay29 napisał:

Policzcie ceny😏

2D3CCB0F-F1AB-44A4-87DE-8DA23D869158.jpeg

To jaka jest cena wyjściowa za litr mleka w Giżycku.

Może ktoś ma progi ilościowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Tych z mlekpolu nieźle p*****ło będą cudzymi pieniędzmi rozdysponowywać pozwolisz teraz to zaraz będą zbierać na wakacje dla prezesa ani myślę im na to pozwalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

Czy tak czy siak pójdzie to z twoich nie zależnie w jaki sposób pobrane. 

Oczywiście, tylko właśnie tak jak wyżej kolega napisał, pozwolimy im na wszystko i będą posuwać się z swoimi decyzjami jeszcze dalej. Na te pieniądze my zarobiliśmy i my możemy decydować co z nimi zrobić a nie decyzja kilku osób. To tak, jakbym Ci powiedział, że z swojej wypłaty masz mi dać 50zł na flaszkę bo ja tak chce 

 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj