Polecane posty

sebe1033    397
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Przecież już jakiś czas temu była mowa, że mlekpol będzie podawał cenę na nowy miesiąc, a nie w ostatnich dniach mijającego. Może ktoś zgłosił gdzie trzeba...

Cena pewnie podana jest sztywna . A te dodatkowe grosze co dorzucają to premia a premia to dodatek więc może być na ten miesiąc a na następny może nie być .

Coś jak pracownik ma wypłatę a premię zależnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
59 minut temu, sebe1033 napisał:

Cena pewnie podana jest sztywna . A te dodatkowe grosze co dorzucają to premia a premia to dodatek więc może być na ten miesiąc a na następny może nie być .

Coś jak pracownik ma wypłatę a premię zależnie 

A co to ma do rzeczy? Mówię, że ktoś pisał (nie jestem pewien, ale chyba radny) że teraz będą informować o cenie z góry, nie na koniec. A ile i na jak długo to inna sprawa.

1 godzinę temu, kat napisał:

@pedro2 Panie mylycjancie nie trzeba. Ja już będę grzeczny...

Nie każdy ma czas wszystko na forum czytać.  Poza tym ciekaw jestem czy Ty 100% na temat zawsze piszesz w każdym temacie... I nigdy nie powielasz czyjegoś pytania...

Co Ty pieprzysz 🙄 naucz się czytać ze zrozumieniem. Piszę, że może ktoś gdzieś zgłosił mlekpol, że podają cenę na koniec msc... Może wedle przepisów nie powinno tak być i ktoś się tym zainteresował skoro po tylu latach nastąpiła zmiana. 

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sorki mój błąd.  Faktycznie źle przeczytałem. Pisałeś żeby zgłosić mlekpol, a mi się przeczytali ze zgłosić mnie. Moja wina.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
pedro2 napisał:

59 minut temu, sebe1033 napisał:

Cena pewnie podana jest sztywna . A te dodatkowe grosze co dorzucają to premia a premia to dodatek więc może być na ten miesiąc a na następny może nie być .

Coś jak pracownik ma wypłatę a premię zależnie 

A co to ma do rzeczy? Mówię, że ktoś pisał (nie jestem pewien, ale chyba radny) że teraz będą informować o cenie z góry, nie na koniec. A ile i na jak długo to inna sprawa.

1 godzinę temu, kat napisał:

@pedro2 Panie mylycjancie nie trzeba. Ja już będę grzeczny...

Nie każdy ma czas wszystko na forum czytać.  Poza tym ciekaw jestem czy Ty 100% na temat zawsze piszesz w każdym temacie... I nigdy nie powielasz czyjegoś pytania...

Co Ty pieprzysz 🙄 naucz się czytać ze zrozumieniem. Piszę, że może ktoś gdzieś zgłosił mlekpol, że podają cenę na koniec msc... Może wedle przepisów nie powinno tak być i ktoś się tym zainteresował skoro po tylu latach nastąpiła zmiana. 

co ty chrzanisz ? w czym masz problem ? bo widzę że zero pojęcia i .... to że mleczarnia podaje cenę na koniec miesiąca to nic złego poprostu dzieli kasę jaką ma za sprzedany towar weś się gdzieś ''zgłoś'' wypowiadasz się ma tematy a zero pojęcia 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Już zamęt jest 😲.

Pewnie chodziło że mleczarnia podaje cenę za marzec dziś , a ma podać ją w lutym . Wg nowych umów nakazowych ma podać przed skupowaniem zresztą jak wszyscy (a to śmieszne jest może działa w marketach czy hurtowniach bo tak to tylko świstek papieru)

 

A teraz mleczarnie znalazły sposób na to podają cenę (przy skupie marcowym) w lutym , a pod koniec marca dodają premię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
28 minut temu, slawek74 napisał:

co ty chrzanisz ? w czym masz problem ? bo widzę że zero pojęcia i .... to że mleczarnia podaje cenę na koniec miesiąca to nic złego poprostu dzieli kasę jaką ma za sprzedany towar weś się gdzieś ''zgłoś'' wypowiadasz się ma tematy a zero pojęcia 🤦‍♂️

Sławek nie denerwuj się tak 😛 w twoim wieku to nie wskazane 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

ja się nie denerwuje tylko tamten sieje zament i wszysto przeciwko wszystkim pod judza 😁🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
Dnia 28.03.2022 o 20:16, Grwroblewski napisał:

A wie ktos ile wynosi ten nowy próg ilościowy i ile jest dopłaty do niego w mlekovicie ??

Pisałem chyba pod koniec stycznia powyżej 100tys miesięcznie 2 lub 3 gr do litra, w skupie przy biurku kierownika wisi rozpiska z progami.

6 godzin temu, greg1985 napisał:

No właśnie alfa mówił że nie ma co liczyć na podwyżki choć jest hossa na rynku . 

Hossa na rynku produktów to jest, bo na rynku mleka to raczej bessa patrząc na koszty.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Cyżby Alfa wstydzi się artykułu w TPR o mlekpolu i temu cicho siedzi jak i mlekpol podwyżkę dał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
1 godzinę temu, potasmarcin napisał:

W federacji za 2021 r wydajność krajowa 8360 a w 2020 była 8800 

Bo ja odszedłem z federacji w tamtym roku.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Ciekawe co mlekovita zrobi z ceną majową.  Bo narazie zostają delikatnie w tyle za mlekpolem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
6 godzin temu, pedro2 napisał:

Przecież już jakiś czas temu była mowa, że mlekpol będzie podawał cenę na nowy miesiąc, a nie w ostatnich dniach mijającego. Może ktoś zgłosił gdzie trzeba...

Nie zgłosił tylko ustawa ponad rok temu weszła ze cenę mleka trzeba podać przed rozpoczęciem odbioru w danym miesiącu. Niech ktoś wrzuci aneks który niedługo z mlekpolu dostaniecie😅

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Co za aneks? :) Napisz coś więcej bo może trzeba się rozejrzeć czy któraś spółdzielnia przyjmuje i przenieść się mimo kary 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
15 minut temu, tay29 napisał:

Nie zgłosił tylko ustawa ponad rok temu weszła ze cenę mleka trzeba podać przed rozpoczęciem odbioru w danym miesiącu. Niech ktoś wrzuci aneks który niedługo z mlekpolu dostaniecie😅

Dzięki.

3 godziny temu, slawek74 napisał:

co ty chrzanisz ? w czym masz problem ? bo widzę że zero pojęcia i .... to że mleczarnia podaje cenę na koniec miesiąca to nic złego poprostu dzieli kasę jaką ma za sprzedany towar weś się gdzieś ''zgłoś'' wypowiadasz się ma tematy a zero pojęcia 🤦‍♂️

Patrz wyżej idealny wszechwiedzący baronie mleczny 😂


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No "patrzyć" to nic nie musisz baronie 🙈

10 minut temu, slawek74 napisał:

patrzyć

 

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Co za aneks? :) Napisz coś więcej bo może trzeba się rozejrzeć czy któraś spółdzielnia przyjmuje i przenieść się mimo kary 

 

Przy aneksie jak się nie zgodzisz na nowe warunki to chyba możesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
3 godziny temu, Rrolniik napisał:

Cyżby Alfa wstydzi się artykułu w TPR o mlekpolu i temu cicho siedzi jak i mlekpol podwyżkę dał?

Kiedy był ten artykuł i co w nim ciekawego było? Bo chyba przegapiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
3 minuty temu, Xawier napisał:

Przy aneksie jak się nie zgodzisz na nowe warunki to chyba możesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron

Teoretycznie tak ale wiemy jak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
14 minut temu, Xawier napisał:

Przy aneksie jak się nie zgodzisz na nowe warunki to chyba możesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron

Kolega przerabiał ten temat już kilka lat temu, nie chciał podpisać aneksu, zgodził się odejść... porozumienie stron wyglądało tak, że musiał wpłacić natychmiast ok 60tys udziału do tego doliczyli karę za rozwiązanie umowy i odechciało mu się. Podpisał. 

  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Trzeba prześledzić umowę i zobaczyć czy mogą od tak sobie dawać kiedy chcą aneksy. W sumie to pewnie jaja sobie z tym aneksem robią. W tamtym roku też poszła taka plotka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
4 godziny temu, dejmian90 napisał:

Ciekawe co mlekovita zrobi z ceną majową.  Bo narazie zostają delikatnie w tyle za mlekpolem.

Zobaczymy, ale przeważnie Mlekpol ma nieco lepszą cenę 

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A propo  tego artykułu, na fb ktoś się o to zapytał i tam w obronę mlekpolu staje jakiś Grzegorz, i to nie pierwszy raz. Czyżby to ten sam co na AF "grzesiu"

 

Screenshot_20220330-210502_Facebook.jpg

Screenshot_20220330-210519_Facebook.jpg

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, Primula94 napisał:

A propo  tego artykułu, na fb ktoś się o to zapytał i tam w obronę mlekpolu staje jakiś Grzegorz, i to nie pierwszy raz. Czyżby to ten sam co na AF "grzesiu"

 

Screenshot_20220330-210502_Facebook.jpg

Screenshot_20220330-210519_Facebook.jpg

Mamy go

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj