Polecane posty

kokoman0    305
46 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Bo to jest byle gówno.  Tylko należałoby sprostować herezję o 1.90 w mlekucie na marzec, chyba że gnojowke poza klasa doisz to ok. Jak podawac ceny to albo rzetelnie albo wcale 

A co ma sprostowywać? Jeśli jest na VAT i ma słabe parametry to tyle dostanie a ty jeśli jesteś na RR dostaniesz większą wypłatę. 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
1 godzinę temu, komizmo napisał:

 Za luty miałem 1.85 to zobaczymy ile dostanę za kwiecień ale mogę mieć obawy o te 1.9.

No spoko, możesz sobie zaprzeczać w następujących po sobie postach, mi to lata

Zgadzam się z kamizo ja miałem chyba 1.86 i większość moich znajomych podobnie progi powyżej 30 tys. Dużą rolę grają parametry . Jak mówi prof Kowalski kto ma tłuszcz ten niema mleka. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
49 minut temu, kokoman0 napisał:

A co ma sprostowywać? Jeśli jest na VAT i ma słabe parametry to tyle dostanie a ty jeśli jesteś na RR dostaniesz większą wypłatę. 

To takie rzeczy należy napisać a nie się domyślać.  Idziesz po bułki do sklepu to też stoisz i się zastanawiasz czy to cena netto czy brutto? 

20 minut temu, kocmen24 napisał:

 Jak mówi prof Kowalski kto ma tłuszcz ten niema mleka. 

Kto nie ma pojęcia nie ma ani jednego ani drugiego. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3807

W sklepie się nie pytasz czy cena brutto czy netto ale niestety w tym temacie tylko nieliczni piszą czy cena netto dla vat czy brutto dla ryczałtowca i podają ilość i parametry.  Nie wspominam już o postach typu np : ,, polmlek 1.9 zł'' albo mlekowita czy mlekpol 1.95. Ani ilości ani parametrów ani nie wiadomo czy vatowiec czy ryczałtowiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ale tu się paniczów idealnych narobiło 🙆 chciałbym te ideały od kuchni obejrzeć jak to naprawdę wygląda. Pewnie jak mucha na aparat siądzie to lecą na myjkę, a krowy z samego rana dzień dobry mówią 🤦 ludzie...

  • Like 2
  • Haha 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1108
komizmo napisał:

 Za luty miałem 1.85 to zobaczymy ile dostanę za kwiecień ale mogę mieć obawy o te 1.9.

No spoko, możesz sobie zaprzeczać w następujących po sobie postach, mi to lata

O co Ci chodzi ? Jest młody gniewny, być może po rodzinie do Sławka, bo co jego to naj 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No niestety zauważyłem, że od kilku tygodni większość postów jakie tu popełnia damianzetor to jakby wszyscy głupi byli, a on najmądrzejszy. Nie lubię takiego cwaniactwa bo już za duży jestem żeby się na to nabierać.

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

On po prostu przeszedł z jakiejś gównianej mleczarni jakiś czas temu, i dlatego tak bardzo chwali mlekowite, bo wie że tamci go całe życie w dupe ruchali. A teraz to myśli że złapał Pana Boga za nogi.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Ale tu się paniczów idealnych narobiło 🙆 chciałbym te ideały od kuchni obejrzeć jak to naprawdę wygląda. Pewnie jak mucha na aparat siądzie to lecą na myjkę, a krowy z samego rana dzień dobry mówią 🤦 ludzie...

Ja mówię cześć dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, komizmo napisał:

No niestety zauważyłem, że od kilku tygodni większość postów jakie tu popełnia damianzetor to jakby wszyscy głupi byli, a on najmądrzejszy. Nie lubię takiego cwaniactwa bo już za duży jestem żeby się na to nabierać.

 

8 godzin temu, piotrek91p napisał:

On po prostu przeszedł z jakiejś gównianej mleczarni jakiś czas temu, i dlatego tak bardzo chwali mlekowite, bo wie że tamci go całe życie w dupe ruchali. A teraz to myśli że złapał Pana Boga za nogi.

Komizmo za to wiecznie ruchany na parametry, cóż za życiowy nie fart, w szkole też pewnie go za uszy ciągali 

Jak dojenie krow tak uwłacza i każda mleczarnia feeee bleee złodzieje to co stoi na przeszkodzie iść na etat, ziemię oddać? Czyżby tacy mądrzy a jednak wykształcenia brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
55 minut temu, damianzetor9540 napisał:

 

Komizmo za to wiecznie ruchany na parametry, cóż za życiowy nie fart, w szkole też pewnie go za uszy ciągali 

Jak dojenie krow tak uwłacza i każda mleczarnia feeee bleee złodzieje to co stoi na przeszkodzie iść na etat, ziemię oddać? Czyżby tacy mądrzy a jednak wykształcenia brak?

Za krótko do nich oddajesz. Jeszcze porządnie z gnojówka cię nie zmieszali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Albo rodzice na siłach i za mało obrzadza to inaczej mleko ceni

  • Like 2
  • Thanks 1

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Pytanie do mlekpolowców- 15 groszy premi do czego wam dali? Drugie pytanie czy ktoś ma aktualny cennik? Bo jednak na skupie w Grajewie nikt nie wie do czego bedzie doliczone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Damian młody,  chetny do roboty , ojce w sile wieku, przeleci Ci parę lat to faja zmięknie 😉

  • Like 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
19 minut temu, Marcin133 napisał:

Damian młody,  chetny do roboty , ojce w sile wieku, przeleci Ci parę lat to faja zmięknie 😉

U nas mówią na takich " jeszcze kuśka nie obrosła, a już krzyczy, że dorosła"... pojęcie chłopak ma, ale strasznie wysoko głowę nosi tak jak jeden obszarnik tu na forum. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Damian młody,  chetny do roboty , ojce w sile wieku, przeleci Ci parę lat to faja zmięknie 😉

Idź i powiedz dla sieroty niech mu rodzice pomogą, a potem mu spójrz w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Ja się naczytalem tych już 9 12 tysięcy idealne obory sypne 1 kg paszy 3 kf mleka więcej. Idąc dalej miałem parametry zadowalające  bo tłuszcz  był 4.1-4.3 białko 3.1-3.4 a teraz co mleka jest tylko samo żywienie to samo i jeb tłuszcz z 4.2 na 3.7 a co się nie pier**la . I co roku tak jest 3 miesiące parametry się zgadzają  a potem  jedziemy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Niemożliwe. W mlekovicie?? Niemożliwe.

Zmiń odbiorcę

Albo przestań doić bo na pewno nic nie potrafisz. 

Ja mam tak samo. Nic na nich nie pomoże, ich cennikiem można się podetrzeć tak jest miarodajny

Edytowano przez komizmo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

Myślicie że kiedyś będzie dobrze w mleczarstwie ? Nie drzecie się o byle gówno obrzucacie się błotem ale odezwać na zebraniu rejonowym to cicho siedzą .Masakra ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12

Po prostu zebrało się tu paru płaczków którym zawsze jest źle. To ja się pytam kto was zmusza żeby  doic te krowy? Bo jaj żeby zrezygnować  tez nie macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783
24 minuty temu, slawek74 napisał:

Myślicie że kiedyś będzie dobrze w mleczarstwie ? Nie drzecie się o byle gówno obrzucacie się błotem ale odezwać na zebraniu rejonowym to cicho siedzą .Masakra ...

A jak się odezwać jak się odezwiesz to cię przeczołgają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Mateusz1q napisał:

24 minuty temu, slawek74 napisał:

Myślicie że kiedyś będzie dobrze w mleczarstwie ? Nie drzecie się o byle gówno obrzucacie się błotem ale odezwać na zebraniu rejonowym to cicho siedzą .Masakra ...

A jak się odezwać jak się odezwiesz to cię przeczołgają

gdzie tak jest ? i w jaki sposób ? to u was chłopy bez spodni chodzą ?


A w tych spółdzielniach to kto was reprezentuje ? ocknijcie się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj