Polecane posty

zetorr6441    365

Moja do 107 tys potrzebowała 8 pelnych laktacji i połowy 9. Do wyniku trzeba dodać 15tys w Danii.

Gdyby nie pechowo złamana noga jeszcze trochę by dołożyła bo była cielna.

Także krowy na uwięzi mogą dużo dawać i żyć pasze treściwe oprucz gniecionego ziarna w 100% zakup.

Przy wydajności 6 tyś miałem o wiele więcej problemów zdrowotnych typu ketozy ,zalegania, rozród itp niż przy 12tys.

Co do ceny dobrze że coś podnoszą tylko szkoda że tak wolno 

 

Screenshot_2022-01-10-22-23-48-219_zetosoftware.smart.sol.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Tak pod warunkiem że masz stado ok genetycznie i pilnujesz rozrodu. A jak co drugi ma zoo w oborze i wycielenie raz na półtora roku to on sypnie takiej krowie po szczycie laktacji 1 kg śruty a ona nawet nie zwiększy 1 l mleka 

A ta śruty 20% z czego masz? Może powiesz ze ze zboża w 100%? 🤣🤣🤣

Zacielanie sztuki co daje 70 litrów w 40 dniu to trochę marnowanie jej potencjału. Wydajność życiowa wyjdzie jej większa np w 4 laktacjach półtora rocznych niż w 6 rocznych. 

received_456674236054026.jpeg

received_1262228334264544.jpeg

Lareleve Supersire 😁 jak ktoś miał dobre chody w wwsie to można było zarodki od tej Pani kupić. To jest ta Lareleve Supersire? w pierwszych 100 dniach krowa produkuje połowe zysku z laktacji, im więcej razy wejdzie w ciążę tym więcej tych pierwszych 100 dni laktacji będzie miała czyli więcej zysku, tak mówi literatura 😂

1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

Ile wychodzi ci średnio kg paszy na krowę? 

9,1 kg. CCM przeliczony na suchą kukurydzę. 9,1 kg : 36,7 l = 0,248 kg paszy treściwej na litr mleka, ważny wskaźnik podobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
2 godziny temu, Karol6130 napisał:

Ryki +21 groszy 

To ile teraz wam wyjdzie? 2.3 czy więcej?

2 godziny temu, Karol6130 napisał:

Ryki +21 groszy 

To ile teraz wam wyjdzie? 2.3 czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Sami milionerzy 😂😂😂😂. Pewnie każdy ma po pięć mieszkań w Warszawie i kilka baniek na koncie A fendy za gotówkę no nic tylko pozazdrościć 😉

Szkoda że tak tylko w bajce . Jak to czytam to sobie myślę ludzie mają super chyba zero problemów krowy wszystkie zdrowe tylko stoją z listwą i mierzą ile litrów w zbiorniku  . Znam kilku takich no dobrych dużych gospodarzy i tak kolorowo to nie wygląda A jak już zapytać tych co korekcja robią to tylko za głowy się łapią. Samochód od utylizacji nikogo nie dziwi bo u każdego z nich krowy leżą brzuchem do góry oczywiście nie codziennie ale często 

Edytowano przez greg1985
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Jak dzisiaj jest Ci źle to zamykaj biznes i to szybko bo za pół roku pierd**niesz aż zadzwoni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Sami milionerzy 😂😂😂😂. Pewnie każdy ma po pięć mieszkań w Warszawie i kilka baniek na koncie A fendy za gotówkę no nic tylko pozazdrościć 😉

Szkoda że tak tylko w bajce . Jak to czytam to sobie myślę ludzie mają super chyba zero problemów krowy wszystkie zdrowe tylko stoją z listwą i mierzą ile litrów w zbiorniku  . Znam kilku takich no dobrych dużych gospodarzy i tak kolorowo to nie wygląda A jak już zapytać tych co korekcja robią to tylko za głowy się łapią. Samochód od utylizacji nikogo nie dziwi bo u każdego z nich krowy leżą brzuchem do góry oczywiście nie codziennie ale często 

Ty w temacie nawozów zastanawiasz się czy kupic i siać nawoz to pozdrawiam i podziwiam Twoja gospodarność, mamy zaraz kwiecień.  

To się nie dziwię że słuchasz i pocieszasz się opowieściami osób trzecich szczególnie korektora racic który jest w oborze 2 dni w roku, no ma obraz zarządzania po chuju fest pewnie za te 2 dni to i wszystkie kolczyki na pamięć się nauczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
3 godziny temu, dejmian90 napisał:

To ile teraz wam wyjdzie? 2.3 czy więcej?

To ile teraz wam wyjdzie? 2.3 czy więcej?

2,25 jakieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
2 godziny temu, greg1985 napisał:

Sami milionerzy 😂😂😂😂. Pewnie każdy ma po pięć mieszkań w Warszawie i kilka baniek na koncie A fendy za gotówkę no nic tylko pozazdrościć 😉

Szkoda że tak tylko w bajce . Jak to czytam to sobie myślę ludzie mają super chyba zero problemów krowy wszystkie zdrowe tylko stoją z listwą i mierzą ile litrów w zbiorniku  . Znam kilku takich no dobrych dużych gospodarzy i tak kolorowo to nie wygląda A jak już zapytać tych co korekcja robią to tylko za głowy się łapią. Samochód od utylizacji nikogo nie dziwi bo u każdego z nich krowy leżą brzuchem do góry oczywiście nie codziennie ale często 

A wiadomo nawet nie musisz pisać co korektorzy mówią, aaaa Ci co im pole podkupisz to najlepiej gadają, no i jeszcze Ci co pod sklepem stoją (jak stoją bo często leżą) oni też ciekawe morały prawią 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
22 minuty temu, Karol6130 napisał:

2,25 jakieś 

Brutto?

Co do korekcji to u mnie jest co miesiąc z tym że tylko część krów.

Chora krowa nie daje dużo mleka itd...

Jak ktoś ma np 200szt to oczywiste jest że utylizacja będzie u niego kilka razy częściej niż u tego co ma 20 i rączej nikogo nie powinno to dziwić.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Ty w temacie nawozów zastanawiasz się czy kupic i siać nawoz to pozdrawiam i podziwiam Twoja gospodarność, mamy zaraz kwiecień.  

To się nie dziwię że słuchasz i pocieszasz się opowieściami osób trzecich szczególnie korektora racic który jest w oborze 2 dni w roku, no ma obraz zarządzania po chuju fest pewnie za te 2 dni to i wszystkie kolczyki na pamięć się nauczy 

Oni korekcja robią codzienne A nie 2 razy w roku.

Czyli wychodzi że wszystko jest idealnie .

Duży może więcej na pewno dostanie większy kredyt w banku na te swoje rozwijanie bo raczej z kieszeni ciężko wyciągnąć. 

U mnie nawet i jedna krowa kuleje to wzywam bo szkoda patrzeć jak się męczy. A co niektórzy czekają aż taka sztuka się wykończy  A na jej miejsce następna idzie dobrze jak są swoje gorzej jak trzeba jechać  kupić i zysk z mleka oddać 

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Panowie co do tych wydajności mieszkam w tej samej gminie co ten pan co ma 16500 wydajności 😄😄😄😄😄😄🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️Powiem tak jeśli on ma ta wydajność to gdzie ma z tej wydajności pieniądze? 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️ Bo nikt tych pieniędzy u niego nie widzi 😁😁😁😁😁 a co do pozostałych wydajności moj kumpel w zeszłym roku miał okolo7500 a w tym nagle prawie 10 tys i mi mówi ze jego zootechnik od ponad pol roku mleka nie ważył tylko na oko mierzył 😂😂😂😂

Ja osobiście mam 9700 w książce a przeliczając wg co drugiego odbioru dzieląc Przez ilość dojonych  krów przez ta dwa dni wychodzi mi 8200😅😅😅😅😅

 

 

A dla tych cwaniaków powyżej 10 tys mam prośbę zaproście mnie na 3 miesiące do siebie do obory na dój krow. Będzie mierzył ilość mleka od waszych krow w dzień w dzień rano i wieczorem nawet w piątki świątki i niedziele i toOD KAŻDEJ KROWY a nie tylko od tych zdrowych. 
 

 

 

Jak będę miał dobrego zeotechnika z dddddddłłłłuuuuuuuuggggggiiiiiiimmmmm długopisem to tez będę miał 15 tys 

 

 

Pozdro  dla tych  z dużymi wydajnością 😀😀😀😀😀

  • Like 8
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

A wiesz chociaż jak się liczy wydajność?

Co do tego typu zootechnika, brak słów dla hodowcy płacić swoje ciężko zarobione pieniądze za co? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
7 minut temu, zetorr6441 napisał:

A wiesz chociaż jak się liczy wydajność?

Co do tego typu zootechnika, brak słów dla hodowcy płacić swoje ciężko zarobione pieniądze za co? 😱

Jak za co, za cyferki w książeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Niedługo sami będziecie robić próby bo nie ma ludzi do roboty w federacji. Myślę, że wtedy średnia w Polsce z laktacji dobije 20k 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Rączej odwrotnie

Z roku na rok obór pod oceną ubywa i nic nie wskazuje na to aby ten trend miał się odwrócić!

Wydajność za 2021 też pierwszy raz od x lat spadła

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Niedługo sami będziecie robić próby bo nie ma ludzi do roboty w federacji. Myślę, że wtedy średnia w Polsce z laktacji dobije 20k 😁

Najlepiej jak sąsiad u sąsiada będzie próby pobierał wtedy rolnik więcej odstawi niż wyjdzie z federacji 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Zarzad SM MLEKPOL informuje o wzroscie ceny mleka surowego za miesiac marzec srednio o 15 groszy za litr.

To znaczy że jeden będzie miał 5gr a drugi 25 gr i średnio wyjdzie 15gr😛 obym się mylił 

  • Sad 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj