Polecane posty

krzychu121    3898
27 minut temu, Marcin441 napisał:

Każdy może tak powiedzieć, również zapraszam do dyskusji 😁 zamiast wymieniać się doświadczeniami to forum opanowała grupka co się nic k**wa nie opłaca i nic nie warto a ten co trochę wyjdzie przed szereg musi sp***dalać z tego forum bo nie idzie przesłuchać tego pierdolenia. Dłuższy czas obserwuje ten dział i nie mała grupka hodowców z samego TOP albo wogóle stąd sp***doliła albo prawie się nie udziela, zamiast od nich się uczyć to wy ich uczyć jeszcze próbujeta

 

Bo co niektórzy myślą że jak dużo doją to każdy ma się od nich uczyć i ich droga jest jedyną słuszną. Niektórzy to takie głupoty opowiadają jak nie dawno ten ,, specjalista'' z farmera pisał że z kg śruty rzepakowej są 3 litry mleka. Z mojej strony ukłon dla tych co potrafią wycisnąć od sztuki ponad 10 tys. Tylko mało kto się z nich chwali ile to wymaga pracy, wyrzeczeń i nakładów, bo z nieba ta wydajność nie spada. Nie wystarczy iść rozrobić paszowoz , wydoić krowy i po robocie. Każda sztukę trzeba traktować indywidualnie. U mnie też są krowy wypasane. Nie cisnę ich praktycznie wcale z wydajnością i średnia ze zbiornika wychodzi około 7,7 tys, tylko zywienie staram się.poprawiac poprzez coraz lepsze objetosciowki. A ci specjaliści się coraz mniej udzielają bo coraz większe grono rolników juz spróbowała tego miodu w postaci hiper wydajności, i obracania duża ilości gotówki, masa problemów przy słabym dopilnowaniu stada i na końcu mniejszym zyskiem niż przy dużo mniejszych wydajnościach i nakładach. Kiedyś takie osoby z dużymi wydajnsociami budziły podziw a teraz jak zdecydowana większość wie.co.i jak to już to żadnego wrażenia nie robi.

Takich osób co mają konkretną wydajność i konkretną kasę to jest garstka i oni pracuja na to pokoleniami i wszystko dopilnowane jest na tip top. Reszta to ma wydajnosc ale jak się zagłębi w temat i popyta co i jak to wychodzi ile mają kosztów i problemów

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Krowy chyba też lepiej się czują 

Kilka razy już się same ocieliły na pastwisku a w oborze zawsze trzeba pomagać 🤷

11 minut temu, dejmian90 napisał:

I co najważniejsze brak problemów z nogami. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Takich co trzymają cały rok na uwięzi to bym podmienił z krowa na tydzień i go jeszcze doił 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
DanielFarmer napisał:

Sławek Ty masz na uwięzi a ja mam luzem i halę udojową w przestarzałym budynku do którego stacji paszowej nie wstawię.Na uwięzi zrobić wydajność nie problem.

chciałbym mieć na luza...


Marcin441 napisał:

16 minut temu, slawek74 napisał:

jakoś mi zostaje....jakoś inwestuję,myślę że nie mało

Każdy może tak powiedzieć, również zapraszam do dyskusji 😁 zamiast wymieniać się doświadczeniami to forum opanowała grupka co się nic k**wa nie opłaca i nic nie warto a ten co trochę wyjdzie przed szereg musi sp***dalać z tego forum bo nie idzie przesłuchać tego pierdolenia. Dłuższy czas obserwuje ten dział i nie mała grupka hodowców z samego TOP albo wogóle stąd sp***doliła albo prawie się nie udziela, zamiast od nich się uczyć to wy ich uczyć jeszcze próbujeta

 

do mnie pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Niestety nie każdy ma warunki do wypasu :( u mnie najbliższa łąka kilometr od domu ,dojazd dość ruchliwa drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
TheraRolnik napisał:

Sławku to puść krowy na łąkę 

jak bym mieszkał na zadupiu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Takich co trzymają cały rok na uwięzi to bym podmienił z krowa na tydzień i go jeszcze doił 😁

A jakie zdziwienie jak idziesz na pastwisko a tak cielak przy krowie chodzi 😁

IMG_20190727_193117.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
1 godzinę temu, TheraRolnik napisał:

Krowy rano po dojeniu idą na pastwisko i wracają dopiero wieczorem na futrowanie a cały dzień chodzą i trawę skubią i w tym czasie nawet nikt nie myśli o krowach

One same sobą się zajmą 

Woda do wanny na pastwisku sama się nalewa to nawet tym nie trzeba sobie głowy zawracać 

U mnie od maja do listopada krowy 1,5 h z rana i 1,5 h wieczorem w oborze i tyle mnie obchodzą. Czasu więcej bo tak to tylko na zakupy da się wyskoczyć i do obrządków trzeba wracać.

Jak Masz zrobione z tą wodą że bezobsługowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
22 minuty temu, slawek74 napisał:

chciałbym mieć na luza...

 

do mnie pijesz?

 

Dzisiaj akurat nie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
14 minut temu, TheraRolnik napisał:

A jakie zdziwienie jak idziesz na pastwisko a tak cielak przy krowie chodzi 😁

IMG_20190727_193117.jpg

Właśnie w tym jest cała rzecz że w zimę trzeba pomagać nawet starym krowom z urodzeniem małego cielaka A w sezonie pastwiskowym krów nie pilnuje wcale bo same się cielą i z jalowkami też jest podobnie ale jałówki już są pilnowane. A ja mam jeszcze za oborą około 10 arów sadu to przeważnie krowy cielą się w tym sadzie i nawet z okna w kuchni widzę że coś się dzieje.

Edytowano przez dejmian90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Takisobierolnik napisał:

Kiedyś myślałem że 10 tyś to też nie wiadomo co dziś ponad 11,5 tyś i to nic specjalnego 

jak masz to już nic specjialnego ale dla niektórych absurd i wszystko co na szkoleniach mówią to bzdury nie do wykonania a wykładowcy to się tylko wymądrzają

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
10 godzin temu, Pablo16 napisał:

Ja też póki mam warunki to wypasam i może nie jestem rozwojowy ale do tej pory zostawało z tego, dokładać nie musiałem.

Co więcej spłaciłem kredyt na ciągnik rok temu a na jesieni kredyt na ziemię 2.5 roku przed terminem. W międzyczasie kupiłem drobne graty. 

Nie chcę nikogo krytykować każdy ma inne warunki inny sposób ja poprostu z moimi 26cioma krowami i starą oborą wolę wypas ( zdrowotność krów i nakład pracy na korzyść) i w tym roku nie sieje kukurydzy bo mały areał mam i nie chce mi się z nią szarpać samemu.

Gdzieś kiedyś ktoś pisał kto ma kukurydze ten ma mleko, kto ma wypas ten ma pieniądz. Sprawdzę to na sobie

Umnie się sieje kukurydzę od 93r na kiszonkę, wypas był do 2008r i powiem Ci że kto ma wypas i kukurydzę na okres jesienno zimowy ten ma pieniądze, a jak wywar z gorzelni z żyta cały rok to już całkiem lux było :D

5 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Takich co trzymają cały rok na uwięzi to bym podmienił z krowa na tydzień i go jeszcze doił 😁

U mnie kiedyś wszyscy wypasali, jak przychodził maj to za wioską 500 sztuk krów się pasło, obecnie nikt, jedyny plus to kierowcy mają łatwiej rano i popołudniem przejechać przez wioskę i nie narzekają że droga zaminowana.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
3 godziny temu, radekz200 napisał:

Jakby co to też prowadzę wypas 😛

O to Radek też się wypowiedz który system lepszy. Czy ma trzymaniu cały rok w oborze i ładowaniu drogiego białka zarobisz więcej czy na wypasie tanim kosztem z delikatnie mniejszą ilością mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Ale u mnie na wypasie mleko zawsze wzrasta 😛 bo są zaganiane o jakiej 16 i dostają tmr i treściwe, ten wypas to bardziej taki spacer i leżenie w cieniu 😛 plusy to takie ze mniejsze problemy z nogami i bardziej widoczne ruje, krowy czystsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

U ciebie i tak ciasno. Lepiej myśl o jakiejś nowej oborze. Tak z 300sztuk 🙈

  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
2 minuty temu, karol091193 napisał:

U ciebie i tak ciasno. Lepiej myśl o jakiejś nowej oborze. Tak z 300sztuk 🙈

Nie za mała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj