Polecane posty

niesamowity90    597
34 minuty temu, krzychu121 napisał:

Nie przesadzajmy. Saletra to ułamek kosztów w mleku. Aktualnie przy cenie 2,4-2,5 netto to nawet ta saletra by nie była straszna i opłacalność była by jak w roku poprzednim czy dwa lata temu. Aktualnie opłacalność jest taka jak w 2015 roku ( jak dobrze pamiętam to wtedy był dołek cenowy).  Jakby za mleko płacili po 5 zł to rolnicy deweloperami by się zaczęli stawać bo nie było by co z kasą robić.

Narazie jeszcze jak widać niektórzy są zadowoleni z ceny 1,6-1,8 bo produkują mleko z pasz wyprodukowanych przy normalnych kosztach produkcji. No aktualnie pełnoporcjówka zaczęła mocno iść w górę a jej zapasu na rok nie zrobimy. Poczekamy do jesieni jak rząd przykręci śrubę jeszcze bardziej a środki do produkcji wzrosną o kolejne kilkadziesia procent a cena zostanie ta sama. 

Nie wiem co to za moda z tym przeliczaniem saletry na gotowy produkt. Pszenicę też przeliczają na saletrę, byka również jakby jedyny koszt to była to magiczna saletra 

Nie napisałem że teraz musi być cena wg saletry, tylko że tak wyglądałoby to przy proporcjonalnym wzroście cen. Dlatego przy podaniu ceny energii w płynie dla krów nie napisałem jak kolega DanielFarmer sugerował 3 zł tylko 2,5 zł. Ale prawda jest taka że nawet głupie filtry do mleka poszły o 10 zł na paczce do góry, a płyny do mycia z 230 zł za kwas+zasada do 270 zł. Soja, rzepak, kukurydza zarówno paszowa jak siewna, folie, wszystko do góry, nie tylko nawozy.

 

Edytowano przez niesamowity90
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mlekowita zaszalała z tą 😂  ceną teraz czekać na ruch Mlekpolu mam nadzieję że dadzą te 20 gr więcej  żeby chociaż na pasze starczyło.  Kupiłem ostatnio tonę koncentratu z wipaszu za  2650 zł brutto . A przedstawiciel pokazał że już ma nowy cennik i po nowej cenie będzie po 3200 zł   brutto . Pełnoporcjowe od nich już mało która poniżej 2 tyś zł  a są i po 2.5 zł brutto. 

Rosja ma ograniczyć wydobycie ropy A araby nie chcą zwiększyć wydobycia i podobno od kwietnia znów duże podwyżki. Jak żyć panie premierze. A i pewnie uslugi też ostro w górę. Powodzenia życzę.  Cenę z Mlekpolu za luty wrzucę wieczorem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436
greg1985 napisał:

Mlekowita zaszalała z tą 😂  ceną teraz czekać na ruch Mlekpolu mam nadzieję że dadzą te 20 gr więcej  żeby chociaż na pasze starczyło.  Kupiłem ostatnio tonę koncentratu z wipaszu za  2650 zł brutto . A przedstawiciel pokazał że już ma nowy cennik i po nowej cenie będzie po 3200 zł   brutto . Pełnoporcjowe od nich już mało która poniżej 2 tyś zł  a są i po 2.5 zł brutto. 

Rosja ma ograniczyć wydobycie ropy A araby nie chcą zwiększyć wydobycia i podobno od kwietnia znów duże podwyżki. Jak żyć panie premierze. A i pewnie uslugi też ostro w górę. Powodzenia życzę.  Cenę z Mlekpolu za luty wrzucę wieczorem 😉

kurcze dziwne. Przecież idzie ostro w dół odkąd araby puścili swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

Ubojnie dzwonią jedna za drugą, szukają krów. Pewnie w Niemczech brakuje towaru. 

McDonald dużo teraz bierze i szukają krów

A czemu dużo to mnie nie pytaj bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Nie napisałem że teraz musi być cena wg saletry, tylko że tak wyglądałoby to przy proporcjonalnym wzroście cen. Dlatego przy podaniu ceny energii w płynie dla krów nie napisałem jak kolega DanielFarmer sugerował 3 zł tylko 2,5 zł. Ale prawda jest taka że nawet głupie filtry do mleka poszły o 10 zł na paczce do góry, a płyny do mycia z 230 zł za kwas+zasada do 270 zł. Soja, rzepak, kukurydza zarówno paszowa jak siewna, folie, wszystko do góry, nie tylko nawozy.

 

Z tym że wszytsko zapierd.la jak szalone oprócz ceny za mleko to oczywista oczywistość. Najgorsze że jak np pszenica drożeje to produkty z niej wytworzone także do góry. Z mięsem to samo itd a w produkcji mlecznej produkty jak i giełda cały czas do góry (oprócz ostatniej maluteńkiej obniżki na niektóre artykuły) a cena mleka praktycznie na tym samym poziomie z minimalnymi podwyżkami a po nowym roku były przecież spadki 

1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Mlekowita zaszalała z tą 😂  ceną teraz czekać na ruch Mlekpolu mam nadzieję że dadzą te 20 gr więcej  żeby chociaż na pasze starczyło.  Kupiłem ostatnio tonę koncentratu z wipaszu za  2650 zł brutto . A przedstawiciel pokazał że już ma nowy cennik i po nowej cenie będzie po 3200 zł   brutto . Pełnoporcjowe od nich już mało która poniżej 2 tyś zł  a są i po 2.5 zł brutto. 

Rosja ma ograniczyć wydobycie ropy A araby nie chcą zwiększyć wydobycia i podobno od kwietnia znów duże podwyżki. Jak żyć panie premierze. A i pewnie uslugi też ostro w górę. Powodzenia życzę.  Cenę z Mlekpolu za luty wrzucę wieczorem 😉

Daj Boże te 20 gr do aktualnej ceny bo będzie bieda .

No z pełnoporcjówkami to tragedia. Na początku marca zamówiłem koło 15 ton żeby na 3 miechy starczyło to sąsiad się śmiał że po co ta panika. Teraz te same pełnoporcjówki po około 500 zł więcej kosztują i już mu tak do śmiechu nie jest. Miejmy nadzieje że suszy na świecie nie będzie i zbiory będą rekordowe to ceny spadną od sierpnia/września. Miejmy nadzieje że Chiny też już się obkupiły tyle im potrzeba i ceny nie będą zawyżać. Swoją drogą ciekawe na co im tyle zbóż i innych produktów. Czyżby szykowali się też do wojny? Jakieś informacje można już znaleźć że czekają aż Rosjanie się osłabią i wtedy ich zaatakują. Oby się to nie sprawdziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Spokojnie najpierw po wielkiej zniżce nakupia od nich gazu i ropy. Myślę że świąt by nie miał nic przeciwko jakby zrobili rozbiory Rosji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
53 minuty temu, ChiquitaB napisał:

A jak tam łowicz płaci? Slyszalem cos o podwyżkach ale czy prawda? Ktoś cos?

Za luty cena była bez zmian tl4.2 bi 3.5 przedział 20-30tys cena 2.03 brutto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
7 minut temu, ChiquitaB napisał:

Spokojnie najpierw po wielkiej zniżce nakupia od nich gazu i ropy. Myślę że świąt by nie miał nic przeciwko jakby zrobili rozbiory Rosji

Może i by nie miał ale o ile ten głupek mówi prawdę to rosja ma najwięcej głowic nuklearnych. Więc mogło by być bardzo wesoło jakby nie miał nic do stracenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To byłby koniec tego kurwidolka zwanego ziemią i nie musiał bym co rano do krów wstawać 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

W Niemczech sporo hodowli zostało zlikwidowanych, nie tylko krowy. 

Francja to samo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, krzychu121 napisał:

Może i by nie miał ale o ile ten głupek mówi prawdę to rosja ma najwięcej głowic nuklearnych. Więc mogło by być bardzo wesoło jakby nie miał nic do stracenia 

I co z tego że ma ? Myślisz że Putin ma guzik i jak przyciśnie to wszystko ruszy ? 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
41 minut temu, ChiquitaB napisał:

Spokojnie najpierw po wielkiej zniżce nakupia od nich gazu i ropy. Myślę że świąt by nie miał nic przeciwko jakby zrobili rozbiory Rosji

Upadek Rosji to scenariusz marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
23 minuty temu, TheraRolnik napisał:

I co z tego że ma ? Myślisz że Putin ma guzik i jak przyciśnie to wszystko ruszy ? 🤣🤣

Za dużo bajek się naogladales. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dodatkowo myślę że tam każdy właz od silosu jest na celowniku satelity i wystarczy że wieko drgnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Sruta rzepakowa 3000 zł sojowa 3700zl koncentrat 40 stw 3700 zł pelnoporcjowka 20 stw po starej cenie 2000 nowa 2500🙆‍♀️🤦‍♂️🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Chiny kupiły tyle zboża z jednego powodu. Wiedzieli że będzie wojna, a co za tym idzie zawirowania na giełdach. Zakupili po normalnych cenach i mają zapasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
PolonezAtu napisał:

To byłby koniec tego kurwidolka zwanego ziemią i nie musiał bym co rano do krów wstawać 😄

zmusza cię ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
44 minuty temu, Zenonim napisał:

Sruta rzepakowa 3000 zł sojowa 3700zl koncentrat 40 stw 3700 zł pelnoporcjowka 20 stw po starej cenie 2000 nowa 2500🙆‍♀️🤦‍♂️🤦‍♂️

 3 tygodnie temu zamawiany rzepak i soja po 1900 i 3000 i do tej pory cisza, więc chyba już nie przywiozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Soja rzepak zamówiony na początku marca 1900, 2950. No ale zawsze zamawiam na miesiąc aż się boje co będzie dalej bo ceny cały czas do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
slawek74 napisał:

PolonezAtu napisał:

To byłby koniec tego kurwidolka zwanego ziemią i nie musiał bym co rano do krów wstawać 😄

zmusza cię ktoś ?

Zmuszają mnie krowy bo im mleko po nogach cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj