Polecane posty

damianzetor9540    2705
16 minut temu, lolek1 napisał:

Niektórym za 2 złote się nie opłaca a tu człowiek ma po 1.32 zł i mus jakoś żyć.

Każdy jest kowalem swojego losu. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
3 godziny temu, PRIMO napisał:

Witam kolegę z figlanda. 😁

Jakie okolice?

Przy jakiej ilości bo u mnie tł. 3.88 a białko 3.37 przy litrach ponad 12000 to 1.53 netto. 

Tak na mlekpol narzekałeś a masz cenę około 25-30 groszy niższa niż w mlekpolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, krzychu121 napisał:

Tak na mlekpol narzekałeś a masz cenę około 25-30 groszy niższa niż w mlekpolu 

Yhy 😩.

Żadne 25-30 groszy. 

Wystarczy policzyć wszystkie potrącenia i różnica jest jeszcze mniejsza. 😁

A poza tym nie ma wymagań odnośnie NON GMO. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Właśnie policzyłem na szybko z pamięci ile byś miał i wychodzi +/- 1.8 netto. Jakie potrącenia? Aktualnie to pelnoporcjowki no GMO i GMO różnią się kilkudziesięcioma złotymi na tonie. Nawet niech będzie i 100 zł. Więcej jak 4-5 ton nie zużyjesz przy twoim stadzie. Więc dokladasz do śruty 400-500 zł a mając 30 gr wyższą cenę dostałbys 3600 zł więcej. Więc ponad 3 tysie do przodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
lolek1 napisał:

Niektórym za 2 złote się nie opłaca a tu człowiek ma po 1.32 zł i mus jakoś żyć.

dobrze się czujesz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
5 godzin temu, lolek1 napisał:

Niektórym za 2 złote się nie opłaca a tu człowiek ma po 1.32 zł i mus jakoś żyć.

1,32 to nie robota, uciekaj jak najprędzej, ja tyle miałem to wiem co mówię. 2zł przy obecnych kosztach to bez szału. przy 1,3 to trzeba mieć z czego dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, PRIMO napisał:

Witam kolegę z figlanda. 😁

Jakie okolice?

Przy jakiej ilości bo u mnie tł. 3.88 a białko 3.37 przy litrach ponad 12000 to 1.53 netto. 

Ty masz tak mało za mleko 🤔

3 minuty temu, Rrolniik napisał:

1,32 to nie robota, uciekaj jak najprędzej, ja tyle miałem to wiem co mówię. 2zł przy obecnych kosztach to bez szału. przy 1,3 to trzeba mieć z czego dokładać.

2 zł to już jest biznes  , nowe jony można stawiać na podwórku 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@Ursus932 przy paliwie po 8zł, saletrze 4tys to nie jest wcale biznes, do tej pory jedni likwidowali, inni zwiększali, zobaczymy ilu w tym i przyszłym roku porwie się na budowę obór za miliony.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Ty masz tak mało za mleko 🤔

2 zł to już jest biznes  , nowe jony można stawiać na podwórku 😛

Nowe Johny? Ja na nowego Zetorka nie mogę nazbierać przy 2 zł za mleko i tych kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Jakie 3zl ,zaraz będzie nam się żyło wyśmienicie.Przecież Srajtek-bajtek Wam dziś paliwo obniżył obłudnik jeden...każdy ogarnięty człowiek może zobaczyć że hurtowe ceny paliw spadły w czwartek piątek poniedziałek w sumie o 80gr do poziomu poniżej 7zł więc bez łaski dziad musi obniżyc na stacjach a on sobie przypisuje....

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Propaganda musi być. Ludzie zobaczyli że lotos i orlen zarabia prawie 40 dolarów na baryłce gdzie w lutym było to 4 dolary. Z czegoś muszą nazbierać na 500+ i ukrainców. Paliwo na luzie mogło by kosztować poniżej 6 zł no ale skąd wziąć najłatwiej pieniądze. Obsrajtek napierw wyeb,ł w kosmos cenę paliw niby przez wojnę a teraz wielkoduszny obniżył ułamek tego co powinien. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Pasze obejtośiowe które niby są takie tanie z tamtego roku to może 20% kosztów produkcji max. A pasze treściwe, dodatki, płyny, oleje, smary, części zamienne, folie, siatki, materiały budowlane, maszyny ceny wszystkiego wystrzeliły z dnia na dzień nawet świnie z 4 na 7, ale mleka się nie da podnieść. Oj przydałby się audyt z zarządzania w niektórych mleczarniach ale kto ma to zrobić rady nadzorcze? Ktoś tam ma wiedzę jak powinny funkcjonować takie firmy? 90% dostawców nie wie kto jest w radzie. Pozdrawiam, a i nie myśl że że spadek produkcji zmieni ceny na wyższe, wtedy powiedzą że koszty w mleczarni rosną bo nie pracuje na pełną skale. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Radny z mlekpolu każe się cieszyć że mamy te 2 zł i że to jest hossa. Jak są zarządzane spółdzielnie takie mamy ceny. Hossa może i jest ale dla spółdzielni które mają dobre zarządy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
25 minut temu, DanielFarmer napisał:

hurtowe ceny paliw spadły w czwartek piątek poniedziałek w sumie o 80gr do poziomu poniżej 7zł 

Hurtowe ceny tak w ogóle , czy hurtowe na dostawę do gospodarstwa ?

Jest temat o paliwie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, krzychu121 napisał:

Radny z mlekpolu każe się cieszyć że mamy te 2 zł i że to jest hossa. Jak są zarządzane spółdzielnie takie mamy ceny. Hossa może i jest ale dla spółdzielni które mają dobre zarządy. 

Zawsze mogło by być mniej ☺️ 

Nie narzekajcie już tak ! 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Z tym paliwem to cyrk. Jesteśmy pod butem USA . Bez zgody nie możemy brać paliwa z Iranu, i to jest polityka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Audyt może rada zlecić firmie zewnętrznej i wtedy by wyszło ,tylko radni z Grajewa zrezygnowali z nadzoru finansowego tak wieść niesie.Ludzie z kręgów władzy mają dużo firm świadczących usługi dla mleczarni i tu właśnie upłynnia się nadwyżkę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40
7 godzin temu, slawek74 napisał:

dobrze się czujesz 🤔

Myślę że lepiej od Ciebie .A jak Tobie coś jest to zmniejsz dawkę o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
15 godzin temu, krzychu121 napisał:

Właśnie policzyłem na szybko z pamięci ile byś miał i wychodzi +/- 1.8 netto. Jakie potrącenia? Aktualnie to pelnoporcjowki no GMO i GMO różnią się kilkudziesięcioma złotymi na tonie. Nawet niech będzie i 100 zł. Więcej jak 4-5 ton nie zużyjesz przy twoim stadzie. Więc dokladasz do śruty 400-500 zł a mając 30 gr wyższą cenę dostałbys 3600 zł więcej. Więc ponad 3 tysie do przodu 

O czym Ty?🤨 

Ja nie o paszach tylko o potrąceniach na udziały itp.🤦‍♂️

12 godzin temu, Ursus932 napisał:

Ty masz tak mało za mleko 🤔

 

Było by więcej ale parametry mi się posypały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48

A ja w Łódzkim jak teraz mniej mleka do OSM  to 1,48 😂trochę śmieszne ale cóż trzeba jakoś dobić do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj