Polecane posty

Optimus    71
40 minut temu, krzychu121 napisał:

Od ceny podstawowej? W styczniu było chyba 10 groszy do ceny podstawowej 

Podobno tak zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
49 minut temu, FarmerDyzio napisał:

a Ty jak gospodarzyles to nie zwiększałes pogłowia ? Nie wiem czy masz jakiś ból o to że ktoś się rozwija, chyba sam wiesz jaka to przejebana robota i tu raczej nie ma czego zazdrościć. Zresztą dla Ciebie to chyba dobrze że masz komu sprzedawać jałówki

Nie mam bólu tylko odniosłem się do postu o masowych likwidacjach. Ja zwiększałem bo miałem możliwości, opłacalność też rosła i był z tego pieniądz... a teraz płaczą co niektórzy jak to ciężko, jak się nie opłaca i dalej ślepo coraz więcej i więcej bo dla nich świat kończy się na krowim zadzie. Prawo popytu i podaży. Jeszcze jak ktoś ma areał i luz w budynkach to ok. 

Ja przyszłości wypatrywałem w ziemniakach, cena pod psem, opłacalność na ten rok kiepska więc nasiałem zboża, być może wpadnie qq na ziarno i redukuję do minimum kartofla jak nie podniosą. 

Jak sami nie zaczniecie się szanować to nikt was nie będzie szanował. Co zrobili z opasami? Za dobrego byka płacili po 5-6 tys, ludzie polikwidowali, dzisiaj bydła brakuje i biorę za takiego samego byka 10-11.5tys, niektórzy przejrzeli na oczy, niektórzy płacą za odsadki jak za złoto i w każdy kąt stawiają, za dwa lata będzie płacz...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, 6465 napisał:

Dostawiajta mlecznic bo mleko w Biedronce drożeje.😠

a skądże , dziś promocja po 1,99 za litr i 3,2% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12244
1 minutę temu, jarecki napisał:

a skądże , dziś promocja po 1,99 za litr i 3,2% 

Dzieki już wysyłam panią niech kupi z karton 😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Wole od sąsiada kupować po 2zł/l.

Chyba że tak 👍 , bo ja nie mam nawet gdzie kupić i  do puki nogami będe ruszać to krowa będzie ,jak tak czytam czy sie krowy karmi ,ale to jeszcze nic to co jest na półce sklepowej to tragedia , żeby jogurt grecki miał tłuszcz palmowy , albo śmietana żelatynę zwierzęcą , a mleko uht jakie zdrowe , itd 

Mięsa też sam robie , tylko mięso trzeba kupić bo świnie dziś trzymać to masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

A co, świni dasz komórkę i na policję zadzwoni że ja w garażu przetrzymujesz? Nie ma kłopotu żeby świnkę hodować, pod warunkiem że nie hodujesz świń 😁

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
1 godzinę temu, Mistrz18 napisał:

Ja rozumiem zle nastroje, ale żeby ciągle narzekać to bez przesady kiedy trzeba skrytykować to trzeba ale jak pochwalić to chwalę akurat w tym przypadku mlekpol, bo cena nie spadła a żeby chcieli to by spadła i tak byśmy doili i nic po naszym gadaniu, a jeżeli komuś 2zl za litr to ciągle mało to niech przeliczy wszystko i zobaczy gdzie mu kasa ucieka. Co do drastycznego spadku mleka to puknijcie się w głowę jak każdy większy zakład zanotował wzrost skupu za poprzedni rok, a jak pytałem kierowcy czy mleka ubylo bo na ich trasch ubylo 3 gospodarzy to mówią że już się im nie mieści bo reszta zwiększyła po trochu. Myślicie ze te krowy i hektary wyparowały z rynku?

W mieście od wejścia do unii minimalna x5 wzrosła i narzekają to dlaczego rolnicy mieli by nie narzekać jak koszty do góry a ceny bez większych zmian.

Ja rozglądam się za jałówką bo jedna krowa mi wypadła. Co do likwidacji to wielu likwiduje, hektary nie wyparowują ale niektórzy przechodzą na opasy albo roślinną, w sąsiedniej gminie w grudniu 100 dojnych zlikwidował i na roślinną, sąsiad zlikwidował 50 dojnych i ziemie w dzierżawę oddał największemu w wiosce co ma 150 dojnych i mleka raczej sąsiada nie wyprodukuje ten co brał bo ma już max obsadę, z drugiej strony zawsze likwidowali się, ale byli na ich miejsce Ci co budowali obory, kto Ci teraz przy tych kosztach budowy będzie obore budował?

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, komizmo napisał:

A co, świni dasz komórkę i na policję zadzwoni że ja w garażu przetrzymujesz? Nie ma kłopotu żeby świnkę hodować, pod warunkiem że nie hodujesz świń 😁

Taki system chowu jest ok 🙂 , tylko prosiaka nawet nie idzie kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Ile chcecie tych jakowek i jakie parę mam zacielenia od 3 mc do.8mc wagi od 500 do 700kg jak bym miał sprzedawać to na kilogramy wagę x cena na dziś jest to 10 zł brutto hf ? Dobrze kombinuje czy za mało.  Średnia z gospodarstwa 9000 litrów liczone ilość mleka sprzedana dzielona przez krowy czyli fsktyczna wydajność nie komputerowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
4 godziny temu, mateusz1122 napisał:

wam tyle placa za mleko a u nas na podkarpaciu 1.50zl Jasienica Rosielna miesiecznie 4500l . jest ktos z podkarpacia malopolski i sie moze wypowiedziec?

Mieszkasz na Podkarpaciu i ci płacą 1,50 a do mnie przyjeżdżają z Podkarpacia i płacą 1,80 przy podobnej niewielkiej ilości-weź przejdź gdzie indziej zapłacą wiecej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak można płacić teraz komuś 1.50 zł za litr, to jawne oszustwo i wykorzystywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
5 godzin temu, mateusz1122 napisał:

wam tyle placa za mleko a u nas na podkarpaciu 1.50zl Jasienica Rosielna miesiecznie 4500l . jest ktos z podkarpacia malopolski i sie moze wypowiedziec?

Idz do np Sanoka albo nawet Inter Milk chyba więcej płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie mam bólu tylko odniosłem się do postu o masowych likwidacjach. Ja zwiększałem bo miałem możliwości, opłacalność też rosła i był z tego pieniądz... a teraz płaczą co niektórzy jak to ciężko, jak się nie opłaca i dalej ślepo coraz więcej i więcej bo dla nich świat kończy się na krowim zadzie. Prawo popytu i podaży. Jeszcze jak ktoś ma areał i luz w budynkach to ok. 

Ja przyszłości wypatrywałem w ziemniakach, cena pod psem, opłacalność na ten rok kiepska więc nasiałem zboża, być może wpadnie qq na ziarno i redukuję do minimum kartofla jak nie podniosą. 

Jak sami nie zaczniecie się szanować to nikt was nie będzie szanował. Co zrobili z opasami? Za dobrego byka płacili po 5-6 tys, ludzie polikwidowali, dzisiaj bydła brakuje i biorę za takiego samego byka 10-11.5tys, niektórzy przejrzeli na oczy, niektórzy płacą za odsadki jak za złoto i w każdy kąt stawiają, za dwa lata będzie płacz...

Ale to nie dlatego płacą za byka 10-11 tys. Niebieskie języki szaleją w Argentynie. Jak z tego wyjdą, u nas znowu będzie 5 tys za byka a początkowo może i mniej.  Świn połowa tego co kiedyś a ceny nie ma 

 

 

Zmienili progi ilosciowe w mlekovicie?

 

Edytowano przez kr9292
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
9 minut temu, Xawier napisał:

Idz do np Sanoka albo nawet Inter Milk chyba więcej płaci

No właśnie ja oddaje do inter milku i oni płacą 1,80 przedział jak kolegę interesuje 3-5 tys z podkarpacia też przyjeżdża do nas z pod Niska Łazorko ale to chyba tylko siedziba firmy a oni kupili Chmielnik i tam przerabiają ale płaca  przy małej ilości chyba coś powyzej1,80 także po co siedzieć w takiej mleczarni jak można dostać wiecej

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3813
3 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Ja rozumiem zle nastroje, ale żeby ciągle narzekać to bez przesady kiedy trzeba skrytykować to trzeba ale jak pochwalić to chwalę akurat w tym przypadku mlekpol, bo cena nie spadła a żeby chcieli to by spadła i tak byśmy doili i nic po naszym gadaniu, a jeżeli komuś 2zl za litr to ciągle mało to niech przeliczy wszystko i zobaczy gdzie mu kasa ucieka. Co do drastycznego spadku mleka to puknijcie się w głowę jak każdy większy zakład zanotował wzrost skupu za poprzedni rok, a jak pytałem kierowcy czy mleka ubylo bo na ich trasch ubylo 3 gospodarzy to mówią że już się im nie mieści bo reszta zwiększyła po trochu. Myślicie ze te krowy i hektary wyparowały z rynku?

Pożyjemy zobaczymy. Kiedyś jak ktoś likwidował i ziemię oddawał to ktoś inny zaraz oborę stawiał bo się opłacało. Teraz budują tylko nieliczni. Pisałem wcześniej że ojciec ponad 15 lat temu pobudował oborę na rusztach na 60 dojnych za +/- 250 tysi. Wybuduj teraz to pewnie 1,5-2 mln a cena mleka dużo się nie zmieniła a dodatkowo do kosztów budowy obory dochodzą koszty obsługi gospodarstwa które teraz też są około 100-200 % wyższe. Druga sprawa to brak rąk do pracy i następców. Gdzie się nie pojedzie to kiedyś całe wsie produkowały mleko , teraz zostaje kilka gospodarstw. Zgadza się że nadrabia się wydajnością i ilością ale dochodzi się też do pewnego momentu że już nie da rady. Osobiście nie wyobrażam sobie ogarniać 50 sztuk dojnych plus młodzież w dwie osoby. Przecież to trzeba mieć zdrowie ze stali i nigdy nie chorować a co dopiero jak ma się 100 albo i więcej. Niech będzie to jeszcze młode małżeństwo i pojawią się dzieci i nagle musi to ogarniać 1 osoba. NIe daj Boże jakieś problemy z dziećmi i wyjazdy do lekarzy itd i co wtedy zrobisz? Krus ci przyśle pracownika żeby obrobili ci gospodarstwo?  Mleczarze narzekają bo traktowani są w większści przypadków jak podludzie a robią za niewolników nie mając czasu na wczasy czy nawet posiedzieć spokojnie w święta albo imprezę rodzinną. W tamtym roku ile gospodarstw się posypało mimo iż nie był bardzo zły jeśli chodzi o cenę. W tym roku posypie się jeszcze więcej a co mowa o następnym jak znaczna część rolników nie da nawozów i paszy zacznie brakować a koszta cały czas w górę. Może i spółdzielnie miały wzrost skupu ale nie było to 2-3% tylko 0,2 %. A wliczają w to też przerzut 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23
41 minut temu, krzychu121 napisał:

Pożyjemy zobaczymy. Kiedyś jak ktoś likwidował i ziemię oddawał to ktoś inny zaraz oborę stawiał bo się opłacało. Teraz budują tylko nieliczni. Pisałem wcześniej że ojciec ponad 15 lat temu pobudował oborę na rusztach na 60 dojnych za +/- 250 tysi. Wybuduj teraz to pewnie 1,5-2 mln a cena mleka dużo się nie zmieniła a dodatkowo do kosztów budowy obory dochodzą koszty obsługi gospodarstwa które teraz też są około 100-200 % wyższe. Druga sprawa to brak rąk do pracy i następców. Gdzie się nie pojedzie to kiedyś całe wsie produkowały mleko , teraz zostaje kilka gospodarstw. Zgadza się że nadrabia się wydajnością i ilością ale dochodzi się też do pewnego momentu że już nie da rady. Osobiście nie wyobrażam sobie ogarniać 50 sztuk dojnych plus młodzież w dwie osoby. Przecież to trzeba mieć zdrowie ze stali i nigdy nie chorować a co dopiero jak ma się 100 albo i więcej. Niech będzie to jeszcze młode małżeństwo i pojawią się dzieci i nagle musi to ogarniać 1 osoba. NIe daj Boże jakieś problemy z dziećmi i wyjazdy do lekarzy itd i co wtedy zrobisz? Krus ci przyśle pracownika żeby obrobili ci gospodarstwo?  Mleczarze narzekają bo traktowani są w większści przypadków jak podludzie a robią za niewolników nie mając czasu na wczasy czy nawet posiedzieć spokojnie w święta albo imprezę rodzinną. W tamtym roku ile gospodarstw się posypało mimo iż nie był bardzo zły jeśli chodzi o cenę. W tym roku posypie się jeszcze więcej a co mowa o następnym jak znaczna część rolników nie da nawozów i paszy zacznie brakować a koszta cały czas w górę. Może i spółdzielnie miały wzrost skupu ale nie było to 2-3% tylko 0,2 %. A wliczają w to też przerzut 

Z tą robotą to dramat jest. U mnie ostatnio przychorowal pracownik a brat wyjechał na wakacje i akurat seria wcieleń (krowy po wcieleniu na drugiej oborze doj kana plus 9 cieląt uczących się pić i 30 wiedzacych o co chodzi 300 sztuk wszystkiego z krowami) i   zostało tylko 2 ludzi do pracy razem ze mną to jak przychodziłem po obrządku to nie wiedziałem czy jeść śniadanie czy obiad. Dodatkowo przed kierowca nie zdążyłem wydoic krów po wcieleniu i wlewalem wiaderkiem mleczarni uj***l sobie ze jak coś dolewam to jakieś specyfiki zmieniające właściwości mleka i do mnie z pipeta i próbka. Jak mnie uruchomił to nie wiedział czy to mleko dalej brać czy nie. Na szczęście prośba o nowego kierowcę w mleczarni podzialala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

a mój ojciec budował obore w 2001 i kosztowała go 700tysi. Fakt że na rusztach i hala z Westfalii z dairy planem ale wtedy też to była astronomiczna kwota

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
4 godziny temu, Dzikusss napisał:

Ile chcecie tych jakowek i jakie parę mam zacielenia od 3 mc do.8mc wagi od 500 do 700kg jak bym miał sprzedawać to na kilogramy wagę x cena na dziś jest to 10 zł brutto hf ? Dobrze kombinuje czy za mało.  Średnia z gospodarstwa 9000 litrów liczone ilość mleka sprzedana dzielona przez krowy czyli fsktyczna wydajność nie komputerowa 

już kupiłem dzisiaj z terminem na 17 lutego.

59 minut temu, ogorek_kiszony napisał:

Wiadomo co z tym progiem 100tys w mlekovicie? Ile jest wyceniony?

Może poszli w ślady mlekpolu?

nie pamiętam na ile go wycenili, zrobili go bo najwięksi dostawcy jęczeli że chcą więcej.

Pamięta tylko że za pierwsza dopłata powyżej 3tys litrów 10 gr, a różnica między tym co ma powyżej 3tys a tym co ma powyżej 100tys to 25gr róznicy. Musze na umowę zerknąć jakie w umowie są progi.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 godziny temu, Kierownik napisał:

a mój ojciec budował obore w 2001 i kosztowała go 700tysi. Fakt że na rusztach i hala z Westfalii z dairy planem ale wtedy też to była astronomiczna kwota

A masz żonę, dzieci?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorol25    0
9 godzin temu, mateusz1122 napisał:

wam tyle placa za mleko a u nas na podkarpaciu 1.50zl Jasienica Rosielna miesiecznie 4500l . jest ktos z podkarpacia malopolski i sie moze wypowiedziec?

Mateusz1122 szukam mleka hurtem podkarpackie powiat krosnienski 

Regularnie stała współpraca przyjeżdżam odbieram regularnie place do ręki w dniu odbioru nie czekasz cały miesiąc oferuje 2- 2,50zl za litr w zależności jak daleko bym miał jeździć 

Szczegóły do uzgodnienia 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj