Polecane posty

Arrek    50

Na 100 beż problemu  w tym  momencie za 1.7mln postawi o czym ty opowiadasz na jakie 50 krow...

 

Ps: ja tam nie żałuję inwestycji i w obore itd mimo kredytu żyje się lepiej ..

Edytowano przez Arrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17
2 godziny temu, alfa napisał:

Glapa mówi że kolejna podwyżka stop nie będzie ostatnia i że będzie bardzo drastyczna

kilka stron wczesniej dokładnie opisałem jak bedzie wyglądała sytuacja ze stopami procentowymi, drastyczne stopy zafundują nam po jesiennych wyborach w 2023 oj bedzie rzeź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785
4 minuty temu, DanielMP napisał:

kilka stron wczesniej dokładnie opisałem jak bedzie wyglądała sytuacja ze stopami procentowymi, drastyczne stopy zafundują nam po jesiennych wyborach w 2023 oj bedzie rzeź..

Dla jednych rzeź dla drugich szansa. Lubisz spłacać kredyty poprzez inflacje przeinwestowanym cwaniakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Stopami procentowymi tej wielkiej dziury w budżecie nie załatają. Nie bądźcie już tacy zawistni kuźwa ludzie. Jeden drugiego na suchej gałęzi by powiesił 🤦


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785
8 minut temu, pedro2 napisał:

Stopami procentowymi tej wielkiej dziury w budżecie nie załatają. Nie bądźcie już tacy zawistni kuźwa ludzie. Jeden drugiego na suchej gałęzi by powiesił 🤦

Dziurę w budżecie to łatają inflacją więc usuń ten post bo chyba coś pomyliłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Arrek napisał:

Na 100 beż problemu  w tym  momencie za 1.7mln postawi o czym ty opowiadasz na jakie 50 krow...

 

Ps: ja tam nie żałuję inwestycji i w obore itd mimo kredytu żyje się lepiej ..

Taaaa na 100 krow za 1.7 

Chyba na głębokie ściółce, hali 2x4, i bagnem wokół 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Na ruszta .. ale bez hali używana hale 2x8 wsadzic za 100tys i można doić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

20tys na stanowisko to teraz pomarzyć. Ja liczę u siebie przy budowie 30-35tys stanowisko

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

35 tyś stanowisko? O matko boska częstochowska, dobrze że siedziałem jak to przeczytałem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
1 godzinę temu, DanielMP napisał:

kilka stron wczesniej dokładnie opisałem jak bedzie wyglądała sytuacja ze stopami procentowymi, drastyczne stopy zafundują nam po jesiennych wyborach w 2023 oj bedzie rzeź..

stóp procentowych nie podnosi się od tak dla zarobku, większość ekonomistów twierdzi że zostały podniesione zbyt późno. Stopy służą do łagodzenia inflacji

Gdyby nie zostały podniesione okazałoby się że mamy walute bez wartości. Nie będę się mądrzył, radzę poczytać troche o ekonomii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
damianzetor9540 napisał:

2 godziny temu, Arrek napisał:

Na 100 beż problemu  w tym  momencie za 1.7mln postawi o czym ty opowiadasz na jakie 50 krow...

 

Ps: ja tam nie żałuję inwestycji i w obore itd mimo kredytu żyje się lepiej ..

Taaaa na 100 krow za 1.7 

Chyba na głębokie ściółce, hali 2x4, i bagnem wokół 

za 2. 5 mln na 100 dojonych da radę jeszcze postawić teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Ja mówię na samej dojne 1000m2 bez młodzieży że postawi za 1.7 bez zbiornika i hali i krów oczywiście.

 

Zbiornik i hala nie musi być nowa 

Edytowano przez Arrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97
15 godzin temu, moodies napisał:

Co do gazu, kolego alfa, to nie był bym taki pewien. Nie znam szczegółów tej umowy gazowej, ale przy takiej różnicy w cenie gazu to Putin by ją mógł zerwać i zapłacić nam co najwyżej karę. A my nie mając gazoportu pozostali byśmy bez jakiegokolwiek źródła gazu

Jeszcze sprawdź kiedy gazoport był wybudowany .Wiek emerytalny dla rolników został podniesiony za czasów obecnej dynastii.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Stopami procentowymi tej wielkiej dziury w budżecie nie załatają. Nie bądźcie już tacy zawistni kuźwa ludzie. Jeden drugiego na suchej gałęzi by powiesił 🤦

Załatają nie załatają kto pożyczył dużo i spłacał na styk to przy dojebanych kosztach produkcji i jeszcze jak stopy wystrzelą to nie dadzą rady i tyle

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590
5 godzin temu, PolonezAtu napisał:

To jebnij to i nie inwestuj jeśli nie widzisz ekonomicznego sensu stawiania nowej. U ciebie tatuś z mamusią też mogli postawić dla Ciebie nowy budynek. Sam mam stara oborę, wszystko ręcznie oprócz obornika i się robi w tym co się ma. Gdybym miał teraz postawić nową oborę za 700-900 tysięcy to bym się musiał w łeb jebnąć młotkiem pięcio kilowym. Jak starzy przez swój okres nie inwestowali ( u mnie też) to trzeba samemu kombinować.

Nie wiem ile Twój tatuś wraz z Twoją mamusią mieli za mleko ale moi mieli tyle że ledwo na życie starczało, a do lepszej mleczarni nie było tak łatwo wejść, więc ciekawe jak mieli tą oborę postawić. Ale w jednym masz rację, w tych czasach stawiać oborę i brać kredyt to z tym młotkiem racja. A z tym "jebnięciem tego"  zobaczę jak to do września będzie wyglądało, nie wykluczam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816
26 minut temu, MariuszDe napisał:

Skoro o polityce piszecie to podobno Kołodziejczaka podsłuchiwali pegasusem https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kolejni-inwigilowani-pegasusem-dwa-nowe-przypadki,nId,5791755

NIe wiem o co ten szum. Przecież wszyscy jesteśmy inwigilowani , dodatkowo niby mamy rodo a handluje się naszymi danymi że każdy kto zapłaci ma do nich dostęp. Kołodziejczak chce odwrócić uwagę od tego że zbratał się z najbardziej złodziejską i nastawioną na stołeczki partią 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
2 godziny temu, RolAnonim napisał:

stóp procentowych nie podnosi się od tak dla zarobku, większość ekonomistów twierdzi że zostały podniesione zbyt późno. Stopy służą do łagodzenia inflacji

Gdyby nie zostały podniesione okazałoby się że mamy walute bez wartości. Nie będę się mądrzył, radzę poczytać troche o ekonomii. 

Mamy walutę bez wartości. Przez ostatnie 2 lata w PL dodrukowano 18% gotówki jaka była w obrocie. To jest dramat. Inflacją rząd chce spłacić swoje długi kosztem obywateli

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436
krzychu121 napisał:

26 minut temu, MariuszDe napisał:

Skoro o polityce piszecie to podobno Kołodziejczaka podsłuchiwali pegasusem https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kolejni-inwigilowani-pegasusem-dwa-nowe-przypadki,nId,5791755

NIe wiem o co ten szum. Przecież wszyscy jesteśmy inwigilowani , dodatkowo niby mamy rodo a handluje się naszymi danymi że każdy kto zapłaci ma do nich dostęp. Kołodziejczak chce odwrócić uwagę od tego że zbratał się z najbardziej złodziejską i nastawioną na stołeczki partią 

ja inwigilowany nie jestem. Przynajmniej nie Pegasusem. Dla mnie to skandal a widzę że Tobie nie robi to wrażenia. Wiadomo te kurwy z PiSu już tyle robiA że ludzie się nie dziwią

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
56 minut temu, michalcium napisał:

Załatają nie załatają kto pożyczył dużo i spłacał na styk to przy dojebanych kosztach produkcji i jeszcze jak stopy wystrzelą to nie dadzą rady i tyle

Mnie nie musisz tłumaczyć. Ale nie ma co zaraz się cieszyć z czyjegoś niepowodzenia i życzyć. Gdybym wiedział w maju, że nawozy będą takie drogie to bym kupił za ostatnie pieniadze, tak samo z tym zadłużeniem.  dwa lata temu gość wciskał mi 3,5ha pola i 3,5ha obok lasu 50lat młodnik sosna, nie głupie pieniądze,ale  nie chciałem się zadłużać. Dzisiaj bym miał kredyt spłacony i jeszcze gromadka by została. Chłopak sprzedał w listopadzie drzewo na pniu, zapłacili jak za złoto i 7ha pola za free 😉 kto wiedział, że będą takie ceny dzisiaj...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luq8989    12
12 minut temu, Kierownik napisał:

ja inwigilowany nie jestem. Przynajmniej nie Pegasusem. Dla mnie to skandal a widzę że Tobie nie robi to wrażenia. Wiadomo te k**wy z PiSu już tyle robiA że ludzie się nie dziwią

Ta. Żebyś się nie zdziwił. Nie wierzę, że nie korzystasz z żadnej elektroniki. Nawet jeśli nasze aniołki Ciebie nie sprawdzają to z pewnością zrobili to już Chińczycy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie jesteś inwigilowany?? Człowieku wystarczy przy śniadaniu pogadać, że przydałoby się nowa pralkę kupić gdy obok komórki leżą i jak zajrzysz to zewsząd cię bombardują reklamy pralek🤣

14 minut temu, Kierownik napisał:

ja inwigilowany nie jestem. Przynajmniej nie Pegasusem. Dla mnie to skandal a widzę że Tobie nie robi to wrażenia. Wiadomo te k**wy z PiSu już tyle robiA że ludzie się nie dziwią

 

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
9 minut temu, Kierownik napisał:

ja inwigilowany nie jestem. Przynajmniej nie Pegasusem. Dla mnie to skandal a widzę że Tobie nie robi to wrażenia. Wiadomo te k**wy z PiSu już tyle robiA że ludzie się nie dziwią

Ci to nam zostawia dobrobyt po kolejnych wyborach 3 zeta za nasze złoto to nie starczy na nic . Ludzie dopiero zobaczą ceny jak wróci VAT na spożywkę i ropę.  Gadałem z kobietka co ma sklep osiedlowy to mówi że nie wie jak im wychodzi inflacja 8 jak wszystko od początku roku poszło minimum 20 procent mówię o spożywce drugi przykład folia do bel 560 😲. Jak to mówi sławne przysłowie Jarosław 1 krótkonogi zastał Polskę murowana zostawił drewniana.  Jak tak dalej pójdzie to połowa chłopów zbankrutuje i będziemy mleko oglądać w telewizji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj