Polecane posty

DanielMP    17
5 minut temu, alfa napisał:

Panie kolego ja też mam bardzo dobre wykształcenie i nie kierowałem tego bezpośrednio do ciebie tak wykształcenia jak i o kredytach tylko do nas wszystkich 

Cofnij się kolego kilka postów do tyłu pisałem o przerzucie . Masz w tym interes w sensie zarabiasz na tym że mleczarnia kupuje przerzut . Czemu nie na hodowcę?  😉

to jest forum hodowców bydła mlecznego i ja nim jestem, nie ogłupiaj ludzi swoimi wypowiedziami :) swoimi postami próbujesz nas tu wszystkich przekonać że podmiotom skupującym nie kalkuluje się płacić wyższej ceny za surowiec w obecnych czasach, my rolnicy swój rozum mamy i wiemy jaka powinna być cena mleka płacona przez spółdzielnie w obecnych realiach, nie uświadamiaj nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
4 minuty temu, DanielMP napisał:

to jest forum hodowców bydła mlecznego i ja nim jestem, nie ogłupiaj ludzi swoimi wypowiedziami :) swoimi postami próbujesz nas tu wszystkich przekonać że podmiotom skupującym nie kalkuluje się płacić wyższej ceny za surowiec w obecnych czasach, my rolnicy swój rozum mamy i wiemy jaka powinna być cena mleka płacona przez spółdzielnie w obecnych realiach, nie uświadamiaj nas :)

Ja nie uświadamiam tylko wiem ile ja mogę odłożyć z krow przy tej cenie to powinien i każdy inny a śmiem  twierdzić że póki w tafiach kolejka na fendty 100 km po 500 netto długa i dopchać się nie można a na prowy listy pełne to wnioskuję ze sytuacja w mleczarstwie jest bardzo dobra 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

@alfa. Sory że tak to odebrałem zwracam honor i rozumiem iż są gospodarstwa źle zarządzane i będą miały ciężko w tych czasach. Ja bardzo dobrze rozumiem obliczenia które podałeś, tyle że mówię cały czas o odpowiedzialności za decyzje która to na tych osobach nie ciąży i tyle w temacie. O przerzucie się nie wypowiadam bo z jednej strony na tym zarabiamy a z drugiej to czyste skur&%+ynstwo że dla innej firmy można zapłacić więcej niż dla własnego dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potasmarcin    3

Alfa po twoich wypowiedziach wnioskuję że mleko bedzie w cenie październikowej. I tłumaczysz że sami sobie jesteśmy winni bo co niektórzy przeinwestowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
9 minut temu, potasmarcin napisał:

Alfa po twoich wypowiedziach wnioskuję że mleko bedzie w cenie październikowej. I tłumaczysz że sami sobie jesteśmy winni bo co niektórzy przeinwestowali 

Tego nie powiedziałem że październikową ale powiem tyle żeby się nie łudzić na 2.3 brutto czy 2.4 na dłuższą metę.  

27 minut temu, RusiL napisał:

@alfa. Sory że tak to odebrałem zwracam honor i rozumiem iż są gospodarstwa źle zarządzane i będą miały ciężko w tych czasach. Ja bardzo dobrze rozumiem obliczenia które podałeś, tyle że mówię cały czas o odpowiedzialności za decyzje która to na tych osobach nie ciąży i tyle w temacie. O przerzucie się nie wypowiadam bo z jednej strony na tym zarabiamy a z drugiej to czyste skur&%+ynstwo że dla innej firmy można zapłacić więcej niż dla własnego dostawcy.

Spoko . A z  przerzutem jest jak mówisz nie wiadomo jak to odebrać.  Chciałbym tylko zeby kolega bogdan wstawił cenę za styczeń z tej sławnej mlecxarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816

Czyli szykuje się premia 20-30 groszy do ceny z grudnia? Bo w grudniu nieliczni złapali cenę 2,1 brutto a gdzie tu do 2,3-2,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
5 minut temu, krzychu121 napisał:

Czyli szykuje się premia 20-30 groszy do ceny z grudnia? Bo w grudniu nieliczni złapali cenę 2,1 brutto a gdzie tu do 2,3-2,4

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816

Robią to co było wiadome od samego początku. Podnoszą ceny tak że po obniżce vatu i tak będą wyższe niż przed obniżkami 😄 

Czyli na co mamy się nastawiać. Będzie 2 z przodu? Już nie mówię żeby te 2,3-2,5 było ale te 2 -2,1 jak w grudniu mogło by być chociaż do lata 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
6 minut temu, krzychu121 napisał:

Czyli szykuje się premia 20-30 groszy do ceny z grudnia? Bo w grudniu nieliczni złapali cenę 2,1 brutto a gdzie tu do 2,3-2,4

W cenie grudniowej  jest 20 groszy premii także 40 groszy premii jest nierealne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
8 minut temu, alfa napisał:

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

Co biedronka robi bo ja nie w temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Arrek napisał:

Co biedronka robi

kupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816
9 minut temu, alfa napisał:

Nie o to mi chodziło że będzie premia do grudnia.  Chodziło o to że  najbliższym czasie można w sferę marzen wziąć 2.4 . Nikt też narazie nie placi w Polsce ceny zbizonej do tej kwoty W ogóle widział ktoś co biedronka robi z cenami od dzisiaj? 

No jak to nikt. ROSPUDA 😄 a tak na poważnie Sierpc 2,3 płaci, giżycko też coś koło 2,2 no i piatnica z nowym cennikiem 2,1 przy dobrych parametrach więc mlekpol mógłby te 2 zł płacić przy dobrych parametrach 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, alfa napisał:

Już wspomniałem że nikt na to nie pójdzie 

Czemu nikt na to nie pójdzie? Wyliczyć średnią cenę mleka np z 5 lat i zrobić tak że obecne pobory to równowartość tej średniej, cena w przyszłych latach będzie rosła to będzie premia, cena bez zmian płaca bez zmian, a jak nikt na to nie chciał by iść to jak to pisałeś pracy jest pełno i kto inny na te warunki przystanie czyli ładna podstawa i dobra premia jak będą efekty, nie ma efektów nie ma premii.

druga sprawa mleczarnia potrafi przerzucić rosnące ceny gazu, paliwa, płac itp w cene towaru, a wyższej ceny mleka już się nie da w cenę towru wrzucić, normalnie magia. Łapy płaciły za gaz 300tys, obecnie grubo ponad milion i jakoś cudownie ich stać na te rachunki mimo tego że podnieśli cenę mleka, normalnie magia.

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
15 minut temu, Arrek napisał:

Co biedronka robi bo ja nie w temacie ?

Podwyższa od dziś ceny na produkty od lutego obniży VAT będą zarabiać 5 procent więcej a jak wróci VAT to oczywiście do tej ceny podniesionej . I jak to za pis bywa wszystko wygląda w tvpis pięknie a jak zwykle wszyscy dostaną po d*pie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
4 godziny temu, alfa napisał:

Wszystko ok ale pytanie podstawowe . Jak zwiększyłbys cenę dla rolnika ? Bo może masz jakiś złoty środek a ani Boras ani sapinski ani Kalinowski tego środka nie znają i trzeba im podpowiedzieć.  Czekam na propozycje a chętnie wspomnę o tej złotej myśli prezesowi może choć raz mnie pochwali . Możemy sobie pisać że będziemy ich jedli w szyję srali itp ale to nic nie da nie ma ceny za produkt nie ma ceny za surowiec.  Na początek należałoby pochwalić pis za zwiększenie zusu wszelakich podatków za zwiększenie ceny transportu opakowań utylizacji i całej reszty.  Bo żeby nie to nie wątpię że liderzy przy obecnych cenach produktów płaciliby ok 2.5 za litr no może trochę się zagalopowałem 2.3 brutto.  I trzeba pamiętać że nigdy nie było tak że koszty rolnikowi rosną to cena mleka rośnie.  Mogłoby tak być żeby w kasie było z 0.5 mld słownie 500 mln  gotówki ale niestety tak nie jest i nigdy nie będzie.  

Musi być i wilk syty i owca cała. Tylko teraz kolego Alfa powiedz jeśli ktoś ma te Fyndy prowy wzięte i cena 1.80 mu nie wystarczy to co ma zrobić? Wiadomo że przeinwestował. Albo taki jak ja sprzęty głownie własne stare większość ale na chodzie (włącznie z Vistulą) koszty rosną (zbiór traw i qq usługę bierzemy) pracy sporo, życie jedno a np ma mnie mleczarnia dymać na parametrach to się odechciewa.  Inflacja realna 10% a dojdzie do 15% a i stopy procentowe podniosą do 7% więc kto ma kredyt to niech go szybko spłaca. Trzeba znaleźć równoagę pomiędzy ceną dal rolnika (jak największą by chciał) mleczarni (tanio kupić mleko drogo sprzedać masło ser itp) a dla konsumenta (tanio kupić). Twoja i moja mleczarnia jest zarządzana przez prezesów z przerośniętym ego  i to jest niewłaściwe.

54 minuty temu, DanielMP napisał:

to jest forum hodowców bydła mlecznego i ja nim jestem, nie ogłupiaj ludzi swoimi wypowiedziami :) swoimi postami próbujesz nas tu wszystkich przekonać że podmiotom skupującym nie kalkuluje się płacić wyższej ceny za surowiec w obecnych czasach, my rolnicy swój rozum mamy i wiemy jaka powinna być cena mleka płacona przez spółdzielnie w obecnych realiach, nie uświadamiaj nas :)

Tylko powiedz kolego ile wg Ciebie powinno mleko masło ser itp w sklepie kosztować i ile ludzie są  w stanie za to zapłacić?

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Chyba Mlekpol sni na jawie ludzie kończą produkcję czy to starsi bo nie ma następcy czy nawet młodzi nie chcą krów doic bo nie dość że ciężka praca to i opłacalność coraz mniejsza.  U mnie w okolicy nawet ci co nie mają kredytów narzekają że coraz mniej zostaje A urobić się trzeba . Dostawcy im uciekają do Piątnicy Giżycka i grom wie gdzie jeszcze A oni udają że wszystko w pożądku tak ma być.  To powiem tak jeszcze więcej w tym roku ludzi skończy produkcję mleka i będą później latać po całej Polsce szukać towaru. 

Były takie teksty że Piątnica lepiej płaci i odzwyki to się przenieś albo czego się odzywasz twoje miejsce jest w oborze już się skończyły. Narzekają że markety słabo płacą A inwestują wszystkie zyski w budynki . Nie opłaca się to po co inwestować. Lepiej by wyszli na tym jak by tym zyskiem z rolnikiem się podzielili w tych ciężkich czasach by mieli i mleko i producenta mleka 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3816

@greg1985 zgadzam się w 100 %. Inwestycje powinny być zastopowane skoro i tak nie są wykorzystane w 100 % moce przerobowe a nadchodzi stabilizacja jak nie spadki w produkcji więc nie ma co przesadzać z inwestycjami zwłąszcza przy tych kosztach. Mlekowita robi dokłądnie to samo. Tylko Darek dąży do wywalenia członków spółdzielni i zrobienia prywatnego folwarku. @Xawier dobrze napisał. Prezesi mają wielkie ego i liczy się tylko to co oni chcą mimo iż niektóre decyzje są kolejnym gwoździem do trumny

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumen    1

Sprawiedliwe byłoby gdyby prezesi dostawali wypłatę w przeliczeniu na litry mleka, dajmy na to prezes ma wypłatę jako ekwiwalent 20000 litrów mleka o średnich parametrach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymorning    2

Witam, a ja z trochę innym tematem i pytaniem czy opłaca się jeszcze wchodzić w mleko? Prowadzimy gospodarstwo a tak się zastanawiam czy dodatkowo jeszcze wejść w mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Raczej nie bo krowy trzeba trzymać latami, wybierać najlepsze a tak zaczynać od zera to można coś chować na mięso a krowy to nie mięso.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
szymorning napisał:

Witam, a ja z trochę innym tematem i pytaniem czy opłaca się jeszcze wchodzić w mleko? Prowadzimy gospodarstwo a tak się zastanawiam czy dodatkowo jeszcze wejść w mleko

narpierw zapraszam na pięcioletnie praktyki 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2965
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

No jak to nikt. ROSPUDA 😄 a tak na poważnie Sierpc 2,3 płaci, giżycko też coś koło 2,2 no i piatnica z nowym cennikiem 2,1 przy dobrych parametrach więc mlekpol mógłby te 2 zł płacić przy dobrych parametrach 

Rospuda dała za grudzień w najwyższym przedziale pow 30tys po 3 zł litr... Za styczeń ma być  - 50 gr....Czyli 2,5 zł  

A ten filozof dalej pierdaczy jakieś pierdoly i tyle... Cyrk.. 

Sąsiad 2,78 za niecałe 5tys za grudzień ..... Mam fotę faKtury... 

Alfa... poproś ładnie to ci wstawię madralo jak ładnie przeprosisz ze piszesz bzdury i tyle... Wam się pomieszało w głowach od tej" wielkości " i nie widzicie ze inni już płacą a wy ciągle obiecujecie i tyle. 

Najśmieszniejsze były wywody jak to płacą innym lepiej za przerzut żeby zarobić na tym  i swoim zapłacić po nedzne 2 zl litr... Cyrk na kołach... 😁

Olecko płaci 2,2- 2,3 litr... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj