Polecane posty

krzychu121    3827
10 minut temu, Marcin441 napisał:

Jakie 2,8 mld? Już rok temu chwalili się że za ubiegły rok "skup wyniósł prawie 8 mln litrów mleka dziennie" a skupili 2,15 mld, a to podziel na 365 to wychodzi prawie 8 mln 😄 a dokładnie 5,9 mln. Nikogo dużego nie przyłączyli do siebie żeby mieli taki skup, sieją propagande bo mają prawie 2 razy tyle zakładów co Mlekpol a mleka tyle samo

A cena taka sama 😄 Czyli albo ta spółko mleowita została stworzona żeby dokładać kilka groszy do litra albo mlekpol robi swoich dostawców w bambuko skoro skup praktycznie taki sam a mlekowita jeśli chodzi o zakłady itd dwa razy większa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
18 minut temu, Marcin441 napisał:

Jakie 2,8 mld? Już rok temu chwalili się że za ubiegły rok "skup wyniósł prawie 8 mln litrów mleka dziennie" a skupili 2,15 mld, a to podziel na 365 to wychodzi prawie 8 mln 😄 a dokładnie 5,9 mln. Nikogo dużego nie przyłączyli do siebie żeby mieli taki skup, sieją propagande bo mają prawie 2 razy tyle zakładów co Mlekpol a mleka tyle samo

Może być bo coś niski ten przychód wychodzi faktycznie może tylko 2.15 mld 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, alfa napisał:

👍

Masz na zebraniu rejonowym ile zysku netto było milionów to dzielisz na 2.8 mld i masz zysk netto na litr. 

a co to jest zebranie rejonowe , bo w życiu nie byłem ☺️

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
1 godzinę temu, alfa napisał:

Ale ty bystry jestes. Wytłumaczę Ci trochę na chłopski rozum bo widzę że ekonomicznie nie wyróżniasz się.  To znaczy że mieli 2.14 całego zarobku na litr z tego muszą zapłacić tobie pracownikom utrzymać zakłady zawieść przywieść podatki itp . Logicznie myśląc masz odpowiedź ze mleko nie zdrożeje 

Nie zdrożeje czyli będzie cos tam ponad 1.9 czy ponad/koło 2 cos tam wiesz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

To jest takie zebranie na którym przedstawiciel mleczarni opowiada jak to ich zakład wspaniałe prosperuje i wypłaca swoim dostawcom ogromne pieniążki za mleko. Namawiają żeby budować duże obory kupować jalowki brać u nich kredyt na to wszystko bo tylko tak można będzie się utrzymać na tym rynku A mali nie mają racji bytu wchłonie ich jakiś duży bamber. Tak po krótce 😂 😂😂😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17

Panowie coś mi się wydaje że jeśli nadal co niektóre spóldzielnie przy średniej ilości mleka i średnich parameteach beda płaciły poniżej 2 zł netto przy obecnych kosztach rolnicy ich zjedzą, nikt nie bedzie dokładał do produkcji a jeśli rolnikowi bedzie już wsio jedno i się zbierzemy to słabo widzę tych zarządzających spółdzielniami, oczywiście ci z dużą ilością mleka oraz dobrymi parametrami cena odpowiednio wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
2 godziny temu, DanielMP napisał:

Panowie coś mi się wydaje że jeśli nadal co niektóre spóldzielnie przy średniej ilości mleka i średnich parameteach beda płaciły poniżej 2 zł netto przy obecnych kosztach rolnicy ich zjedzą, nikt nie bedzie dokładał do produkcji a jeśli rolnikowi bedzie już wsio jedno i się zbierzemy to słabo widzę tych zarządzających spółdzielniami, oczywiście ci z dużą ilością mleka oraz dobrymi parametrami cena odpowiednio wyższa

Wszystko ok ale pytanie podstawowe . Jak zwiększyłbys cenę dla rolnika ? Bo może masz jakiś złoty środek a ani Boras ani sapinski ani Kalinowski tego środka nie znają i trzeba im podpowiedzieć.  Czekam na propozycje a chętnie wspomnę o tej złotej myśli prezesowi może choć raz mnie pochwali . Możemy sobie pisać że będziemy ich jedli w szyję srali itp ale to nic nie da nie ma ceny za produkt nie ma ceny za surowiec.  Na początek należałoby pochwalić pis za zwiększenie zusu wszelakich podatków za zwiększenie ceny transportu opakowań utylizacji i całej reszty.  Bo żeby nie to nie wątpię że liderzy przy obecnych cenach produktów płaciliby ok 2.5 za litr no może trochę się zagalopowałem 2.3 brutto.  I trzeba pamiętać że nigdy nie było tak że koszty rolnikowi rosną to cena mleka rośnie.  Mogłoby tak być żeby w kasie było z 0.5 mld słownie 500 mln  gotówki ale niestety tak nie jest i nigdy nie będzie.  

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Ale chyba wiesz że oni czyli cały zarząd i tak wyjdą  na swoim A rolnicy niekoniecznie . Dlatego trzeba im czasami przypominać że w tej całej piramidzie są też producenci mleka tylko sam nie wiem czy na samej górze czy na samym dole 🤔

Edytowano przez greg1985
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
7 minut temu, greg1985 napisał:

Ale chyba wiesz że oni czyli cały zarząd i tak wyjdą  na swoim A rolnicy niekoniecznie . Dlatego trzeba im czasami przypominać że w tej całej piramidzie są też producenci mleka tylko sam nie wiem czy na samej górze czy na samym dole 🤔

Zgoda ale to co uważasz że trzeba im pobory obciąć? Zostaniemy bez ludzi bo nikomu nie potrzebna praca że jak dobrze to mam 10 tys a jak rolnikom źle i kryzys na rynku mleka to 7 tys.  Oni też sobie życie poukładali i kto wie może mają  9 tys raty na dom a żyje z żony czy męża poborów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 Alfa ile % kosztów w mleczarni w której jesteś radnym  to koszt mleka ?

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2968
20 minut temu, alfa napisał:

Wszystko ok ale pytanie podstawowe . Jak zwiększyłbys cenę dla rolnika ? Bo może masz jakiś złoty środek a ani Boras ani sapinski ani Kalinowski tego środka nie znają i trzeba im podpowiedzieć.  Czekam na propozycje a chętnie wspomnę o tej złotej myśli prezesowi

Ach nie wiedzą takie rekiny rozwoju no patrz... A może kopa im chłop powinien zaSadzic 😁

Może niech na szkolenie do tych co po 3 zł płacą się udadzą.. 🤔

Szkoda ze Pis kadecyjności nie wprowadził tym zasiedziałym geniuszom 😜

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
5 minut temu, jarecki napisał:

 Alfa ile % kosztów w mleczarni w której jesteś radnym  to koszt mleka ?

Około 70 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7250

Jakoś nie widać tego rozwoju u dużego, tak samo i u małego. 

U nas duże gospodarstwa zaczęły stawiać na produkcję roślinną. 

Już można zauważyć że sprzedaż pełnoporcjówek w firmach paszowych maleje. 

Rośnie sprzedaż dodatków 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856
17 minut temu, Karol6130 napisał:

Jakoś nie widać tego rozwoju u dużego, tak samo i u małego. 

U nas duże gospodarstwa zaczęły stawiać na produkcję roślinną. 

Już można zauważyć że sprzedaż pełnoporcjówek w firmach paszowych maleje. 

Rośnie sprzedaż dodatków 

 

Bo sprzedawali zboża a kupowali pełnoporcjówkę. Zwróć uwagę jaka wysoka jest cena pasz pełnoporcjowych,a jaki był koszt wyprodukowania jednej tony zboża. Teraz przyjeżdża mobilny młyn. Śrutuje, dorzuci dodatki i ma dobre 30% taniej licząc po kosztach produkcji zbóż a nie sprzedaży 

  • Like 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7250

Znam ceny. 

Nie sprzedawali wcześniej zboża bo nie było gdzie zasiać, wszędzie kukurydza. 

Teraz sprzedają, zboże, kukurydzę i zaczyna pojawiać się rzepak. 

Do tego dużo gospodarstw ma opasy. 

Budują się nowe obory tylko do ułatwienia pracy, nie po to by zwiększać produkcję. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
58 minut temu, alfa napisał:

Zgoda ale to co uważasz że trzeba im pobory obciąć? Zostaniemy bez ludzi bo nikomu nie potrzebna praca że jak dobrze to mam 10 tys a jak rolnikom źle i kryzys na rynku mleka to 7 tys.  Oni też sobie życie poukładali i kto wie może mają  9 tys raty na dom a żyje z żony czy męża poborów.  

Nic do pracowników nie mam bardziej chodziło mi o to żeby to wszystko było zrównoważone. Jeśli dajemy jednym musimy pamiętać o drugich bo nie ukrywam że na spotkaniach ktoś z dyrekcji dziękował pracownikom za ich ciężką pracę a rolnicy no cóż są bo są im i tak zawsze będzie źle i mało 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2968
34 minuty temu, Karol6130 napisał:

Znam ceny. 

Nie sprzedawali wcześniej zboża bo nie było gdzie zasiać, wszędzie kukurydza. 

Teraz sprzedają, zboże, kukurydzę i zaczyna pojawiać się rzepak. 

Do tego dużo gospodarstw ma opasy. 

Budują się nowe obory tylko do ułatwienia pracy, nie po to by zwiększać produkcję. 

 

Ludzie widzą że można żyć bez krowy i tyle... Tego nie pojmują prezeski i zostana bez surowca i tyle... Najpierw wydoją tych co się zakredyrowali na obory bo oni muszą ryc nosem po ziemi... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Może powiązać pobory całej kadry kierowniczej z cena mleka? Bo dzisiaj jest tak że jak jest kryzys to tylko rolnik ma problem a zarząd premie za dobre zarządzanie....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
52 minuty temu, RusiL napisał:

Może powiązać pobory całej kadry kierowniczej z cena mleka? Bo dzisiaj jest tak że jak jest kryzys to tylko rolnik ma problem a zarząd premie za dobre zarządzanie....

Już wspomniałem że nikt na to nie pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Właśnie, nikt na to nie pójdzie bo nauczyli się przez lata że za nic nie poniosą odpowiedzialności, nawet upadek spółdzielni to problem rolników i deklarowanych udziałów które musieliby dopłacić. To największa patologia spółdzielczości. Na szczęście u nas chociaż ten problem z udziałami wyeliminowano.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
18 minut temu, RusiL napisał:

Właśnie, nikt na to nie pójdzie bo nauczyli się przez lata że za nic nie poniosą odpowiedzialności, nawet upadek spółdzielni to problem rolników i deklarowanych udziałów które musieliby dopłacić. To największa patologia spółdzielczości. Na szczęście u nas chociaż ten problem z udziałami wyeliminowano.

Chciałbyś pracować załóżmy jako wójt czy sekretarz i raz dostawać 8 raz 3  raz 5 . A wrazie bankructwa gminy najlepiej oddać swój dom na ratowanie sytuacji.  Postaw się na miejscu tamtym ludzi a nie patrzysz przez pryzmat naszej osranej pracy wybór był świadomy.  W myśl powiedzenia nie chciało się nosić teczki trzeba nosić woreczki . A jeszcze tak pomysł o swoich dzieciach czy chciałbyś żeby pracowały i dostawały pobory taż takie raz takie . Żebyśmy zaczęli tak postępować z pracownikami to nikt by tu nie robił pracy nie brakuje.  A i tak brak jest ludzi . Najpierw zacznijcie obwiniać pis A na końcuinnych  ludzi . I na koniec powiem tylko że jeśli ktoś ma mądrze prowadzone gospodarstwo ma łeb na karku trochę rozumu i sprzęt na swoje hektary A nie na wyrost i  kredytów tyle ile na  jego gospodarstwo byc powinno A nie w nielogicznych kwotach i za ziemię dzierżawę i kupno placi tyle co płacą roslinkarze to nawet przy tych kosztach i cenie mleka odłoży od hu.. pieniędzy.  A jak się przeinwestowalo I wszystko na wyrost albo dają prow to trzeba brać bo dają no to niestety nie długo 2.5 będzie za malo . Ja lubię się poprzyglądać jak ekonomiści inwestują 50 ha 6 ciagnikow 40 czy 30 4 5 coagnikow wysokiej klasy no ba  tyle ha I on będzie gównem jeździł.  25 ha łąk kosiarka przód tyl albo i samolot . W ciągu 10 lat 2 beczkowóz oczywiście z ramieniem  I 2 belarka za ziemię 100 tys za ha.  Ornego 15 ha agregat 5 metrów. Gnoju 30 rozrzutników rozrzutnik strautmann . Ludzie i wy umiecie narzekać? Zastanówcie się na początek nad sobą bo ta Sama glebę wasz ojciec obrabial c 330 I 360 prawda ? 

Edytowano przez alfa
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

Po pierwsze trochę kultury bo to co mówisz znaczy o twoim poziomie "mniej niż zeroooooo". Nie mam problemów finansowych w gospodarstwie, pewnie temu że nie biorę dzierżaw za ch%j wie ile i tak samo z kredytami. Nie wiesz nic o moim wykształceniu więc się nie wypowiadaj w tak chamski sposób. I na koniec: kadra kierownicza spółdzielni to nie szeregowi pracownicy ani brygadziści którzy zapierdalają tak samo jak my. Oświecę cię pewnie tym iż są to prezesi i rady nadzorcze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17
3 godziny temu, alfa napisał:

Wszystko ok ale pytanie podstawowe . Jak zwiększyłbys cenę dla rolnika ? Bo może masz jakiś złoty środek a ani Boras ani sapinski ani Kalinowski tego środka nie znają i trzeba im podpowiedzieć.  Czekam na propozycje a chętnie wspomnę o tej złotej myśli prezesowi może choć raz mnie pochwali . Możemy sobie pisać że będziemy ich jedli w szyję srali itp ale to nic nie da nie ma ceny za produkt nie ma ceny za surowiec.  Na początek należałoby pochwalić pis za zwiększenie zusu wszelakich podatków za zwiększenie ceny transportu opakowań utylizacji i całej reszty.  Bo żeby nie to nie wątpię że liderzy przy obecnych cenach produktów płaciliby ok 2.5 za litr no może trochę się zagalopowałem 2.3 brutto.  I trzeba pamiętać że nigdy nie było tak że koszty rolnikowi rosną to cena mleka rośnie.  Mogłoby tak być żeby w kasie było z 0.5 mld słownie 500 mln  gotówki ale niestety tak nie jest i nigdy nie będzie.  

alfa ty mi nie wyglądasz na hodowce patrząc na wypowiedzi :)

przekaż swoim zwierzchnikom ze jak za pełne mleko przerzutowe można zapłacić 2.5-2.8 a rolnikowi nie bo przecież i tak nam sprzeda sam nie wypije, do rowu też nie wyleje - to są w błędzie, rolnicy będą się nadal upominać o swoje bo koszty ciągle w górę co będzie miało odzwierciedlenie w coraz mniejszej dynamice skupu mleka, nastepnie coraz większej walki podmiotów o surowiec co pociągnie za sobą cenę mleka, nie można porównać obecnego czasu do ostatnich kilkunastu lat bo takiej wzwyzki kosztów u hodowców jeszcze nie było, przykład na niektórych spółdzielniach które są uczciwie zarządzane cena mleka 2.2-2.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
5 minut temu, RusiL napisał:

Po pierwsze trochę kultury bo to co mówisz znaczy o twoim poziomie "mniej niż zeroooooo". Nie mam problemów finansowych w gospodarstwie, pewnie temu że nie biorę dzierżaw za ch%j wie ile i tak samo z kredytami. Nie wiesz nic o moim wykształceniu więc się nie wypowiadaj w tak chamski sposób. I na koniec: kadra kierownicza spółdzielni to nie szeregowi pracownicy ani brygadziści którzy zapierdalają tak samo jak my. Oświecę cię pewnie tym iż są to prezesi i rady nadzorcze!!!

Panie kolego ja też mam bardzo dobre wykształcenie i nie kierowałem tego bezpośrednio do ciebie tak wykształcenia jak i o kredytach tylko do nas wszystkich.  Aha jeśli masz być  spokojniejszy to powiem Ci ze zeby zlikwidować radę w mlekpolu dostałbyś 0.000378 do litra więcej dla kogoś kto daje 400000 tys litrów to 150 zl rocznie . Jeśli miałoby to zmienić jego sytuację to współczuję sytuacji w której się teraz znajduje 

3 minuty temu, DanielMP napisał:

alfa ty mi nie wyglądasz na hodowce patrząc na wypowiedzi :)

przekaż swoim zwierzchnikom ze jak za pełne mleko przerzutowe można zapłacić 2.5-2.8 a rolnikowi nie bo przecież i tak nam sprzeda sam nie wypije, do rowu też nie wyleje - to są w błędzie, rolnicy będą się nadal upominać o swoje bo koszty ciągle w górę co będzie miało odzwierciedlenie w coraz mniejszej dynamice skupu mleka, nastepnie coraz większej walki podmiotów o surowiec co pociągnie za sobą cenę mleka, nie można porównać obecnego czasu do ostatnich kilkunastu lat bo takiej wzwyzki kosztów u hodowców jeszcze nie było, przykład na niektórych spółdzielniach które są uczciwie zarządzane cena mleka 2.2-2.4

Cofnij się kolego kilka postów do tyłu pisałem o przerzucie . Masz w tym interes w sensie zarabiasz na tym że mleczarnia kupuje przerzut . Czemu nie na hodowcę?  😉

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj