Polecane posty

Bogdan_ja    2995

A gdzie masz te papiery... 🤔😁😁😁

Są właścicielami jak trza długi spłacać... 🤔

Jak taki dostawca odchodzi to dostanie zapłatę za swój kawałek zakładu? Czy może kopa w deeee i pozaklasowe 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie to jest już rolnik wydy.... teraz to chyba jest gruba mlekovita w skład której wchodzi również mlekovita spółka z.o.o. i tym sposobem sapinski zrobił się nie tylko prezesem ale i właścicielem. dokładnie nie wiem jak to wygląda ale nie jest to już typowa spółdzielnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Lider branży? Ze spieniężeniem litra mleka 2,10? Łowicz który chcieli przejmować ma 3,30 przychodu z litra mleka. Ale was w balona walą, aż żal.

 

Edytowano przez Marcin441
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, TomaszKysiski napisał:

obecnie to jest już rolnik wydy.... teraz to chyba jest gruba mlekovita w skład której wchodzi również mlekovita spółka z.o.o. i tym sposobem sapinski zrobił się nie tylko prezesem ale i właścicielem. dokładnie nie wiem jak to wygląda ale nie jest to już typowa spółdzielnia.

To powinien zapłacić rolnikom... A tego nie  można kupić i tyle.. To musiało walne klepnąć połączenie itp.... No niezły cyrk... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@Bogdan_ja Nie ma już sp.z.o.o. jest tylko spółka akcyjna ale to ta sama firma.

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe nie wiem dokładnie jak to wygląda. wiem tylko jedno ze na kasie rolników i marce którą stworzyli rolnicy prezes zrobił prywatny folwark i dalej kroi rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

WALNE decyduje o wszystkim, wystarczy mieć  większość jednego głosu i tyle...  Przekształcić/połączyć  spółdzielnie można a kupić już nie... Tylko patrzeć jak inni wezmą przykład... 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My jako rolnicy to jesteśmy j**ani tak w dupe przez te nasze mleczarnie ze az miło. Dla przykładu Mlekovita chwili się ze mala 6 mld złotych zysku, więc przy skupię 8 mln l mleka codziennie przez 30 daje to nam blisko 500 mln l mleka po 2zl zysku na litrze mleka daje 6 mld zł zysku . A nam dawaj ochłapy żebyśmy się cieszyli. I to jest przykład Mlekovity. A my odpierdalamy najgorsza robotę. I to jest kur*a tragiczne...

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

My jako rolnicy to jesteśmy j**ani tak w dupe przez te nasze mleczarnie ze az miło. Dla przykładu Mlekovita chwili się ze mala 6 mld złotych zysku, więc przy skupię 8 mln l mleka codziennie przez 30 daje to nam blisko 500 mln l mleka po 2zl zysku na litrze mleka daje 6 mld zł zysku . A nam dawaj ochłapy żebyśmy się cieszyli. I to jest przykład Mlekovity. A my odpierdalamy najgorsza robotę. I to jest kur*a tragiczne...

Fajnie liczysz 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Adamqq3 napisał:

My jako rolnicy to jesteśmy j**ani tak w dupe przez te nasze mleczarnie ze az miło. Dla przykładu Mlekovita chwili się ze mala 6 mld złotych zysku, więc przy skupię 8 mln l mleka codziennie przez 30 daje to nam blisko 500 mln l mleka po 2zl zysku na litrze mleka daje 6 mld zł zysku . A nam dawaj ochłapy żebyśmy się cieszyli. I to jest przykład Mlekovity. A my odpierdalamy najgorsza robotę. I to jest kur*a tragiczne...

Kompletnie nie rozumiem co Ty policzyłeś. I przychód to nie zysk, to że rocznie wezmę 1mln za mleko wypłat nie znaczy że mam na rok 1 mln zysku 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Kilka lat i z mlekiem bedzie to samo co z trzoda.

Nie do końca bo w mleku niema czegoś takiego jak by to nazwać doj nakładczy i kanciarzy typu agri plus .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
2 godziny temu, Adamqq3 napisał:

My jako rolnicy to jesteśmy j**ani tak w dupe przez te nasze mleczarnie ze az miło. Dla przykładu Mlekovita chwili się ze mala 6 mld złotych zysku, więc przy skupię 8 mln l mleka codziennie przez 30 daje to nam blisko 500 mln l mleka po 2zl zysku na litrze mleka daje 6 mld zł zysku . A nam dawaj ochłapy żebyśmy się cieszyli. I to jest przykład Mlekovity. A my odpierdalamy najgorsza robotę. I to jest kur*a tragiczne...

Ale ty bystry jestes. Wytłumaczę Ci trochę na chłopski rozum bo widzę że ekonomicznie nie wyróżniasz się.  To znaczy że mieli 2.14 całego zarobku na litr z tego muszą zapłacić tobie pracownikom utrzymać zakłady zawieść przywieść podatki itp . Logicznie myśląc masz odpowiedź ze mleko nie zdrożeje 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
11 minut temu, robert1226 napisał:

Nie do końca bo w mleku niema czegoś takiego jak by to nazwać doj nakładczy i kanciarzy typu agri plus .

Jak doisz do pośrednika, to jest dój nakładczy 😂 Może i Agri plusa nie ma ale jest Polmlek 

Edytowano przez Marcin441
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

A kieszonkowe dla prezesa to gdzie ? 🤣🤣

👍

Przed chwilą, ukaszProcho napisał:

To niech ktoś mądry policzy to dobrze bo jestem ciekawy ile mają na czysto z 1 litra mleka 😀

Masz na zebraniu rejonowym ile zysku netto było milionów to dzielisz na 2.8 mld i masz zysk netto na litr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895
1 minutę temu, ukaszProcho napisał:

To niech ktoś mądry policzy to dobrze bo jestem ciekawy ile mają na czysto z 1 litra mleka 😀

na czysto mają tyle ile chcą żeby było. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
3 minuty temu, alfa napisał:

👍

Masz na zebraniu rejonowym ile zysku netto było milionów to dzielisz na 2.8 mld i masz zysk netto na litr. 

Jakie 2,8 mld? Już rok temu chwalili się że za ubiegły rok "skup wyniósł prawie 8 mln litrów mleka dziennie" a skupili 2,15 mld, a to podziel na 365 to wychodzi prawie 8 mln 😄 a dokładnie 5,9 mln. Nikogo dużego nie przyłączyli do siebie żeby mieli taki skup, sieją propagande bo mają prawie 2 razy tyle zakładów co Mlekpol a mleka tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Marcin441 napisał:

11 minut temu, robert1226 napisał:

Nie do końca bo w mleku niema czegoś takiego jak by to nazwać doj nakładczy i kanciarzy typu agri plus .

Jak doisz do pośrednika, to jest dój nakładczy 😂 Może i Agri plusa nie ma ale jest Polmlek 

Czemu Polmlek to pośrednik ? U mnie w wiosce największe bambry do nich oddają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 minut temu, ukaszProcho napisał:

To niech ktoś mądry policzy to dobrze bo jestem ciekawy ile mają na czysto z 1 litra mleka 😀

przychód podzielić przez ilość przerobionego mleka ,   koszty mleka w działalność spółdzielni to około 75 % wydatków im wieksza mleczarnia i większy przerób na jednego pracownika tym lepiej ,  ale jak by tak przeliczyć ilość skupionego mleka przez mlekowite  i te 20 zakładów  to już to tak ładnie nie wygląda , okaże się żę kilka zakładów może być nie rentownych o i 32 centra dystrybucyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
31 minut temu, Konrad531 napisał:

Słowoklucz: PRZYCHÓD, a Damian dochód to właśnie jest zysk 😅😅😅

Moje niedopatrzenie, dzięki za poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj