Polecane posty

Arrek    50
2 godziny temu, alfa napisał:

😊Nie no co ty nie mogą być jawne . Weźcie się chłopy w końcu zorganizujcie czemu wszyscy boją się wystawić na rejonowym tutaj na forum każdy chwat przyjdzie do zebrania głowy pospuszczane i słowa każdy boi się powiedzieć  nikt wam głowy nie urwie a mleka też nikt wam nie zepsuje. Brak chłopom odwagi a później ja dostaje na forum cięgi i każdy gada że źle że lipa itp. A ja już któryś raz mówię że lepszej szansy nie będzie tylko o czym tu mówić poza oczami na Agro foto pomadrzyc każdy się umie i powyzywać alfę a w rzeczywistości portki się trzęsą jak u dziecka. Nikt za was się nie zgłosi i nie zagłosuje i jak ktoś po walnym i wyborach powie coś na radę w mlekpolu to powiem otwarcie że debil. Wiem jak wyglądaja wybory rejonowe albo zglasza ktoś starego radnego albo ktoś jeszcze z jednego świeżego. Wynik na 40 chłopa 38 stary 2 głosy swiezak. I wy potraficie potem narzekać? Jak wy się boicie własnego cienia i macie piętra przed oddaniem nie jawnego głosu. A później na forum lament i obrażanie radnych. Weźcie się w garść i zacznijcie działać. W Mrągowie już był pokaz waszych możliwości jak cześć radnych postawiła się prezesowi kazałem każdemu jechać na protest jak się skończyło? Garstka znajomych byla żeby pojawiło się was tysiąc dwa tysiące czy więcej przepchac ochronę i na hale na obrady ale i boras by zobaczył ze coś nie tak a tak co on sobie pomyślał jak przyszło 20 chłopa. Śmieszny procent czyli reszta jest za mną można nie dobrych radnych wywalić. To wszystko na wasze życzenie jak z pisem nikt na nich nie głosował a wygrywają a jak pytasz chłopa a co ty ha to nie na PiS a skąd te wyniki w gminach po 85 procent. Odwagi i jeszcze raz odwagi a jak nic nie zrobicie to nie udzielać się tu na Agro foto i nie obrażać ludzi bo wyjdzie że macie pietra i poza oczami jesteście bosy a jak do działania chętnych brak bo nagawki pełne nikt wam głowy nie urwie. Mam nadzieję że trochę do was dotarłem i się miło zaskoczę 

A to kiedy są te wybory i jak się głosuje ? W sumie nie znam tej historii bo do mlekpolu oddaje koło roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

na zebraniu rejonowym, o którym musisz zostać powiadomiony, jest wybierany delegat na walne zgromadzenie i spośród grona delegatów wybierana jest rada która powinna nadzorować działanie spółdzielni. W skrócie ty możesz wybrać delegata który zrobi co zechce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Dokładnie tak jest i nikt z tych co go wybrali na delegata nie będzie wiedział jak głosuje i on nikomu nie będzie się z tego tłumaczył i tyle. Radnych wybierają delegaci a nie dostawcy na zebraniu.... i oni już mogą sobie postać pod brama i tyle bo nie wiedzą w co się gra na walnym.. 😁

Taki przedstawiciel tych rolników co został delegatem to już nie fiknie na zebraniu walnym bo łon już ma inny interes i misję.... I to już jest tylko jego interes i tyle.... Nie będzie fikał żeby podpaść i tyle.... Łon już jest w korzystnej sytuacji i będzie korzystał siedząc sobie z tylu i będzie głosował jak ci z przodu... Bo często i gęsto nawet nie wie w co się gra... 🤔

Kura MISJA zaginęła w tym wszystkim..😁😁😁😁😁

Tu akurat kolega Alfa ma rację że żeby 1000 chłopa przyszło pod bramę upomnieć o swoje interesy  jak jest walne zebranie  to przypomnieli by wszyscy sobie kto ich wybrał i o czyje interesy mają dbać.. 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
Ursus932 napisał:

Od nowego roku 10 gr do góry , brawo pani prezes 👍 oby jak najwięcej takich miłych info 👍😊

🤦‍♂️ dwa zeta bedzie 🤔🤭

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
10 minut temu, slawek74 napisał:

🤦‍♂️ dwa zeta bedzie 🤔🤭

Będzie za kilka nowych roków 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Główna strona Interii, czyżby ktoś się zaczął jednak nad tym zastanawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Lepiej nie będzie dopóki ministrami będa pudy czy inne kowalczyki. Niech następnego dadzą pokroju sawickiego to krzyżyk można na polskim rolnictwie stawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, slawek74 napisał:

🤦‍♂️ dwa zeta bedzie 🤔🤭

Za dwa litry ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Soliński123 napisał:

Wie już ktoś jak z tą ceną w mlekovicie za styczeń?

Ojciec dziś pytał to nikt nic nie wie, czekają na informacje od góry czyt. wysokie mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

To z 1.5 brutto wam wyjdzie w tym Radomsku? 

To składaj wymówienie, w czym problem? 

Brak alternatywy po okolicy jeździ łuków,korczew, Łosice,Spomlek, jedyny spomlek ma cenę trochę wyższą ,a ilość w granicach 10k/miesięcznie to mało, nie mam zamiaru oddawać dobrego mleka dla łukowa, korczewa gdzie będę traktowany na równi jak Ci co mają kiepskie mleko. Zobaczymy czy coś się zmieni po telefonie... Ale okradanie po 0,7 na tłuszczu to przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@michal_19 -,7 to pikuś, mi w łapach jednostka brakowała, od stycznia białko też znika bo sami badają nie białystok to u sąsiada z 3,7 zrobiło się 3,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
42 minuty temu, SimentalBoży napisał:

Może jest tu ktoś z Podlasia kto ma ochotę na 2 jałówki cielne ocielenie marzec ? Waga ponad 650 kg dobrze wyrośnięte 

Ale nick to masz za***isty chłopie 😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
13 godzin temu, alfa napisał:

😊Nie no co ty nie mogą być jawne . Weźcie się chłopy w końcu zorganizujcie czemu wszyscy boją się wystawić na rejonowym tutaj na forum każdy chwat przyjdzie do zebrania głowy pospuszczane i słowa każdy boi się powiedzieć  nikt wam głowy nie urwie a mleka też nikt wam nie zepsuje. Brak chłopom odwagi a później ja dostaje na forum cięgi i każdy gada że źle że lipa itp. A ja już któryś raz mówię że lepszej szansy nie będzie tylko o czym tu mówić poza oczami na Agro foto pomadrzyc każdy się umie i powyzywać alfę a w rzeczywistości portki się trzęsą jak u dziecka. Nikt za was się nie zgłosi i nie zagłosuje i jak ktoś po walnym i wyborach powie coś na radę w mlekpolu to powiem otwarcie że debil. Wiem jak wyglądaja wybory rejonowe albo zglasza ktoś starego radnego albo ktoś jeszcze z jednego świeżego. Wynik na 40 chłopa 38 stary 2 głosy swiezak. I wy potraficie potem narzekać? Jak wy się boicie własnego cienia i macie piętra przed oddaniem nie jawnego głosu. A później na forum lament i obrażanie radnych. Weźcie się w garść i zacznijcie działać. W Mrągowie już był pokaz waszych możliwości jak cześć radnych postawiła się prezesowi kazałem każdemu jechać na protest jak się skończyło? Garstka znajomych byla żeby pojawiło się was tysiąc dwa tysiące czy więcej przepchac ochronę i na hale na obrady ale i boras by zobaczył ze coś nie tak a tak co on sobie pomyślał jak przyszło 20 chłopa. Śmieszny procent czyli reszta jest za mną można nie dobrych radnych wywalić. To wszystko na wasze życzenie jak z pisem nikt na nich nie głosował a wygrywają a jak pytasz chłopa a co ty ha to nie na PiS a skąd te wyniki w gminach po 85 procent. Odwagi i jeszcze raz odwagi a jak nic nie zrobicie to nie udzielać się tu na Agro foto i nie obrażać ludzi bo wyjdzie że macie pietra i poza oczami jesteście bosy a jak do działania chętnych brak bo nagawki pełne nikt wam głowy nie urwie. Mam nadzieję że trochę do was dotarłem i się miło zaskoczę 

Gdzie można sprawdzić ile jest delegatów z np mojego oddziału Lydera i kto to jest?

7 godzin temu, PolonezAtu napisał:

Ojciec dziś pytał to nikt nic nie wie, czekają na informacje od góry czyt. wysokie mazowieckie

Jaki oddział? Ja dzwoniłem 14.01 to też się tłumaczyli że Darek tj Wysokie Maz centrala nic ich nie informuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Oddział Baranowo też dziś pytałem o cene i ta sama śpiewka. Niespodziankę chcą nam zrobić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A było u Was zebranie? U nas podobno mają zrobić ale coś się ociągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

Ale nick to masz za***isty chłopie 😂😂

 

1 godzinę temu, SimentalBoży napisał:

Wiadomo 🙈

Szkolna była oglądana dla jego jak to się mówi na dzień dzisiejszy 😁 w końcu podlasiak

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17

Kierowca z sąsiedniego powiatu opowiadał (który zna dokładnie tą sprawę od kierowcy kosowskiego ale nie ważne) że jakoś niedługo chyba 3 lutego odbędzie się sprawa w sądzie między byłym dostawcą mleka Kosowa Lackiego a mleczarnia

Rolnik wypowiedział umowę, przez pół roku go opierniczali na cenie i to dużo chyba z 40 groszy następnie od stycznia przeniósł się do innego podmiotu, nastepnie otrzymał karę z mleczarni, jakaś nieduża ilość zabrakła mu do tych litrów które były w kontrakcie, to jest dopiero gnębienie dostawców, ciekawe jak sprawa się zakończy, podobno temat obił się o tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Czy po śmierci przewodniczącego Rady będą nowe wybory i nowi delegaci? czy starzy delegaci bedą jeszcze wybierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj