Polecane posty

alfa    1171
2 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Oczywiście, w tym roku wybory do rady😀

Hehe no wybory ale nie o to mi chodzi. Mistrzu startuj w tym roku łatwo bedzie może pogonisz borasia i zrobisz porządek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3812
31 minut temu, tay29 napisał:

do mnie mają 32km🙂 i raczej w takim obrębie biorą teraz

W mojej okolicy biorą w obrębie ponad 50 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
michal_19 napisał:

Wkoncu sprawdzałem jak mlekovita opierdala na parametrach.

Październik ,listopad, w okolicach tłuszcz 3,6 białko 3,4

Grudzień 

Tłuszcz nagle 4,2, białko 3,3.

Ostatnie wycielenie było październik ale to tylko 1 sztuka.

Styczeń jeszcze brak wyników odnośnie parametrów

 zbadane mleko :

Tłuszcz 4,85

Białko 3,5, parodia co tam się dzieje...

Standard, u mnie tak samo za pierwszą połowę stycznia już parametry w dół względem grudnia :D W mlekovicie zabawa z parametrami to codzienność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
krzychu121 napisał:

31 minut temu, tay29 napisał:

do mnie mają 32km🙂 i raczej w takim obrębie biorą teraz

W mojej okolicy biorą w obrębie ponad 50 km

teraz pomyślalem i faktycznie w mojej okolicy 50km dojezdzają do dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
7 godzin temu, slawek74 napisał:

nie oddaje do spomleku i nie chciałbym z nimi mieć nic wspólnego kiedyś oddawało tam ponad 90% gminy teraz pewnie mniej niż 10% sąsiad oddaje....

Sławku dawno sie tutaj nie udzieliłem ale jak by nie ten tak krytykowany przez Ciebie Spomlek który kazał wam ułożyć płytki na odbiorze zrobić porządek w oborze i w stadzie, który nauczył was co to są komórki somatyczne i BAKTERIE i wyrwał z gówna biedy Łukowa to pewnie jeszce doił byś konwia. Więc mleczarze gminy Trzebieszów nie płaczcie bo już co nie którzy wracają...  Bo was zadowolić to teraz pewnie i 3zl by było mało... Trochę powagi i cieszmy się z tego co mamy...  

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

Szkoda trochę mi ciebie bo jesteś w to ,,g,, zapatrzony w moim przypadku spomlek więcej krzywdy niż dobrego zrobił nie będę tego rozpisywał bo dla mnie to dno ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam te czasu ile ludzi wtedy krytykowało wymogi spomleku a jak wprowadzili karuzele do pobierania "klasy" to 1/3 odbiorców się posypała zostali Ci co chcą mieć dobre mleko i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294
8 godzin temu, alfa napisał:

Hehe no wybory ale nie o to mi chodzi. Mistrzu startuj w tym roku łatwo bedzie może pogonisz borasia i zrobisz porządek 

Ta jasne, wystarczy że głosowania będą jawne i wszystko po staremu😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Skubis69 napisał:

nie znasz wszystkich ja z tej grupu co byla odpadem i miala utonąć nie dostałem nawet 1grosza pomocy a potem instruktora wysyłali bym wrócił jak postawiłem oborę z ,,niczego,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
1 godzinę temu, Mistrz18 napisał:

Ta jasne, wystarczy że głosowania będą jawne i wszystko po staremu😀

😊Nie no co ty nie mogą być jawne . Weźcie się chłopy w końcu zorganizujcie czemu wszyscy boją się wystawić na rejonowym tutaj na forum każdy chwat przyjdzie do zebrania głowy pospuszczane i słowa każdy boi się powiedzieć  nikt wam głowy nie urwie a mleka też nikt wam nie zepsuje. Brak chłopom odwagi a później ja dostaje na forum cięgi i każdy gada że źle że lipa itp. A ja już któryś raz mówię że lepszej szansy nie będzie tylko o czym tu mówić poza oczami na Agro foto pomadrzyc każdy się umie i powyzywać alfę a w rzeczywistości portki się trzęsą jak u dziecka. Nikt za was się nie zgłosi i nie zagłosuje i jak ktoś po walnym i wyborach powie coś na radę w mlekpolu to powiem otwarcie że debil. Wiem jak wyglądaja wybory rejonowe albo zglasza ktoś starego radnego albo ktoś jeszcze z jednego świeżego. Wynik na 40 chłopa 38 stary 2 głosy swiezak. I wy potraficie potem narzekać? Jak wy się boicie własnego cienia i macie piętra przed oddaniem nie jawnego głosu. A później na forum lament i obrażanie radnych. Weźcie się w garść i zacznijcie działać. W Mrągowie już był pokaz waszych możliwości jak cześć radnych postawiła się prezesowi kazałem każdemu jechać na protest jak się skończyło? Garstka znajomych byla żeby pojawiło się was tysiąc dwa tysiące czy więcej przepchac ochronę i na hale na obrady ale i boras by zobaczył ze coś nie tak a tak co on sobie pomyślał jak przyszło 20 chłopa. Śmieszny procent czyli reszta jest za mną można nie dobrych radnych wywalić. To wszystko na wasze życzenie jak z pisem nikt na nich nie głosował a wygrywają a jak pytasz chłopa a co ty ha to nie na PiS a skąd te wyniki w gminach po 85 procent. Odwagi i jeszcze raz odwagi a jak nic nie zrobicie to nie udzielać się tu na Agro foto i nie obrażać ludzi bo wyjdzie że macie pietra i poza oczami jesteście bosy a jak do działania chętnych brak bo nagawki pełne nikt wam głowy nie urwie. Mam nadzieję że trochę do was dotarłem i się miło zaskoczę 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
6 minut temu, alfa napisał:

😊W Mrągowie już był pokaz waszych możliwości jak cześć radnych postawiła się prezesowi kazałem każdemu jechać na protest jak się skończyło? Garstka znajomych byla żeby pojawiło się was tysiąc dwa tysiące czy więcej przepchac ochronę i na hale na obrady ale i boras by zobaczył ze coś nie tak a tak co on sobie pomyślał jak przyszło 20 chłopa. 

🤣🤣🤣 Pawie cała policja w mragowie była postawiona na mleczarnie, pół Olsztyna postawione w stan gotowości, a Ty chciałeś się tam z ochroną przepychać 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa 0.3 tłuszczu obcięte, ale jak czytam o Mlekovicie to chyba nie ma co się odzywać... :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

Alfa pięknie powiedziane, ale co z tego że coś powiem czy wystartuję, jak i tak rządzą układy. Raz startowałem i co z tego jak jest podział i co by nie było to ludzie głosują na swojego a nawet słowa nie raczy powiedzieć. Z resztą sam wiesz, że na wysłane 100 i więcej zaproszeń przychodzi 10-30 osób. Z mojej strony jak było 5 osób a z drugiej części gminy 15 no to samo przez siebie wiadomy jest wynik głosów. Teraz mam to w d*pie. Decyzja o likwidacji podjęta 😛


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Na ostatnich wyborach w Łapach ze znajomymi chcieliśmy swoich radnych wsadzić, namawialiśmy tych co jęczą najgłośniej, nie wszyscy przyjechali na wybory, a Ci co przyjechali z którymi byliśmy umówieni i tak połowa na starych zagłosowała, niech jęczą sobie dalej i narzekają jak nawet k... zagłosować na kogo innego im ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

@alfa tak wspaniałomyslnie to chyba nie chcieliście tych zmian, zmienić zawsze można i co chwila tylko na kogo, wasz plan był jaki był, ale czy to byłaby zmiana na lepsze to mam wątpliwości bo chcieliście zmienić aby zmienić i żeby wam było dobrze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3812

Jak większość ogląda TVP albo TVN i od małego nauczeni propogandy to chociaż musieli by dokładać do interesu to wybiorą starych radnych bo się boją zmian i na nowych nie zagłosują. Taka mentalność. Zresztą dobrze to było widać w tamtym roku jak część radnych chciała zrobić trochę porządku to nawet tu na forum co niektórzy pisali że po co takie szopki, że dobrze jest jak jest że tym niepokornym to chodzi tylko o władzę itd. Moze coś się zmieni za 5-10 lat jak przeważajaca większość dostawców to będę młodsze pokolenia. Starsi jak to starsi niekotrzy doją i po 1,2 w niektórych spółdzielniach i się cieszą że ta dobra mleczarnia wogole płaci ale rady nie zmienia czy nie przejda do innego podmiotu. Ale jak usłyszą że ktoś chce zmian to pierwsi są w spółdzielni na zebraniu i głosują na starych radnych bo nowi to doprowadza do upadłości. Po raz któryś mozna tu przytoczyć przykład rotru czy bielmleku. Jakby rada nie klepała to by takiego cyrku nie było 

@Mistrz18 z czym im miało być dobrze? Chcieli zmian tylko dla siebie czy dla wszystkich? Rozwiń myśl 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od nowego roku 10 gr do góry , brawo pani prezes 👍 oby jak najwięcej takich miłych info 👍😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
14 minut temu, Ursus932 napisał:

Od nowego roku 10 gr do góry , brawo pani prezes 👍 oby jak najwięcej takich miłych info 👍😊

To z 1.5 brutto wam wyjdzie w tym Radomsku? 

15 godzin temu, michal_19 napisał:

Wkoncu sprawdzałem jak mlekovita opierdala na parametrach.

Październik ,listopad, w okolicach tłuszcz 3,6 białko 3,4

Grudzień 

Tłuszcz nagle 4,2, białko 3,3.

Ostatnie wycielenie było październik ale to tylko 1 sztuka.

Styczeń jeszcze brak wyników odnośnie parametrów

 zbadane mleko :

Tłuszcz 4,85

Białko 3,5, parodia co tam się dzieje...

To składaj wymówienie, w czym problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
23 minuty temu, Mistrz18 napisał:

@alfa tak wspaniałomyslnie to chyba nie chcieliście tych zmian, zmienić zawsze można i co chwila tylko na kogo, wasz plan był jaki był, ale czy to byłaby zmiana na lepsze to mam wątpliwości bo chcieliście zmienić aby zmienić i żeby wam było dobrze

Ale jak dobrze w jaki sposób? Co kase podnieść sobie? Nikt o czymś takim nie myślał dlatego zachęcam żebyś został radnym kasował kasę i rozstawiał prezesa po katach My chcieliśmy przejrzystości ograniczeń co nie których rzeczy itp. Chcieliśmy stara szajkę rozwalic a chłopi tak pomogli jak widać 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
25 minut temu, krzychu121 napisał:

Jak większość ogląda TVP albo TVN i od małego nauczeni propogandy to chociaż musieli by dokładać do interesu to wybiorą starych radnych bo się boją zmian i na nowych nie zagłosują. Taka mentalność. Zresztą dobrze to było widać w tamtym roku jak część radnych chciała zrobić trochę porządku to nawet tu na forum co niektórzy pisali że po co takie szopki, że dobrze jest jak jest że tym niepokornym to chodzi tylko o władzę itd. Moze coś się zmieni za 5-10 lat jak przeważajaca większość dostawców to będę młodsze pokolenia. Starsi jak to starsi niekotrzy doją i po 1,2 w niektórych spółdzielniach i się cieszą że ta dobra mleczarnia wogole płaci ale rady nie zmienia czy nie przejda do innego podmiotu. Ale jak usłyszą że ktoś chce zmian to pierwsi są w spółdzielni na zebraniu i głosują na starych radnych bo nowi to doprowadza do upadłości. Po raz któryś mozna tu przytoczyć przykład rotru czy bielmleku. Jakby rada nie klepała to by takiego cyrku nie było 

@Mistrz18 z czym im miało być dobrze? Chcieli zmian tylko dla siebie czy dla wszystkich? Rozwiń myśl 

Serio myślisz, że za 10 lat będą jeszcze spółdzielnie mleczarskie? 

Zakłady tak, ale spółdzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
4 minuty temu, komizmo napisał:

Serio myślisz, że za 10 lat będą jeszcze spółdzielnie mleczarskie? 

Zakłady tak, ale spółdzielnie?

Jak się zmieni rząd to ze spółdzielni będą gebelsowskie zakłady, a my parobki u nich 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3812
12 minut temu, komizmo napisał:

Serio myślisz, że za 10 lat będą jeszcze spółdzielnie mleczarskie? 

Zakłady tak, ale spółdzielnie?

Nie chciałem się powtarzać i pisać że za te naście lat mało która spółdzielnia zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294
19 minut temu, alfa napisał:

Ale jak dobrze w jaki sposób? Co kase podnieść sobie? Nikt o czymś takim nie myślał dlatego zachęcam żebyś został radnym kasował kasę i rozstawiał prezesa po katach My chcieliśmy przejrzystości ograniczeń co nie których rzeczy itp. Chcieliśmy stara szajkę rozwalic a chłopi tak pomogli jak widać 

Napisałem jak większość chłopów myśli do tej pory, zabrakło konkretów i informacji, mieliście jakiś plan, nikt go nie znał;na kogo zmienić prezesa w którą stronę miała podążać mleczarnia dalszego rozwoju? Najpierw cisza a jak nie wypaliło to chłopy ratujta bo chcielim dobrze 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, damianzetor9540 napisał:

To z 1.5 brutto wam wyjdzie w tym Radomsku? 

To składaj wymówienie, w czym problem? 

No mnie przy malutkiej ilości tyle wyjdzie 🙂 a duży to nie chce mi się liczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj