Polecane posty

RolAnonim    70

zluzujcie już z tymi cenami w mniejszych mleczarniach, że są wyższe. Liczą się średnie ceny w miesiącu przez rok, dwa a nie to co sie dzieje w ciągu ostatnich miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Ale by były jajca jakby mleko 300% podrożało rolnikowi rok do roku 😂😂 

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No, a potem się budzisz, jest ciemno, mokro, pizdzi i trzeba iść krowy doić

  • Haha 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak on oporowo sieje nawozy przy  posiadanym inwentarzu to jak zwiekszy obsade na 100 krów to skąd paszy wezmie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
37 minut temu, jarecki napisał:

jak on oporowo sieje nawozy przy  posiadanym inwentarzu to jak zwiekszy obsade na 100 krów to skąd paszy wezmie .

Też będę siał dawki jak zawsze. Jak obracać hektary i plonu zebrać połowę to może zamiast ograniczyć nawożenie to ogarniczyc areał a dać jak się należy 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

mam rozumieć z tego postu że Ty również już jesteś w Piatnicy?

Nie dopiero od stycznia zapewne będę no albo w Giżycku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

trzeba było teraz przechodzić a nie wyliczać tą cenę Piatnicy i wyliczać kalkulować a już w styczniu może nastąpić weryfikacja tych wyliczeń że jednak różnica się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Moim zdaniem Giżycko to mimo wszystko niepewny temat. Pamiętam jak płacili w kryzysie x lat temu. I szkoda że wówczas do nich nie oddawałem bo pewnie byłbym teraz wolnym człowiekiem, nie uwiązanym do krowiego ogona.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

nie oddaje do spomleku i nie chciałbym z nimi mieć nic wspólnego kiedyś oddawało tam ponad 90% gminy teraz pewnie mniej niż 10% sąsiad oddaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, alfa napisał:

Nie dopiero od stycznia zapewne będę no albo w Giżycku 

A ja myślałem że prezesem giełdy. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Wkoncu sprawdzałem jak mlekovita opierdala na parametrach.

Październik ,listopad, w okolicach tłuszcz 3,6 białko 3,4

Grudzień 

Tłuszcz nagle 4,2, białko 3,3.

Ostatnie wycielenie było październik ale to tylko 1 sztuka.

Styczeń jeszcze brak wyników odnośnie parametrów

 zbadane mleko :

Tłuszcz 4,85

Białko 3,5, parodia co tam się dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

trzeba było teraz przechodzić a nie wyliczać tą cenę Piatnicy i wyliczać kalkulować a już w styczniu może nastąpić weryfikacja tych wyliczeń że jednak różnica się zrobi.

Mam misję do wykonania 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

We wcześniejszych latach brali mało kogo. W tamtym roku brali wszystkich chętnych którzy spełniali wymogi. A jak będzie w tym to nikt nie wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Nie pytałem.Moje podanie hmm w tamtym roku brali bardzo mało mlekpolowców więc się nie załapałem a w tym praktycznie sami się zgłosili.Wczesniej nie zgłaszałem chęci gdyż wogole nie było przyjęć więc nie było sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
Pawel29 napisał:

@DanielFarmer A Twoje podanie o przyjęcie do Piątnicy długo leżało w kolejce? Nie pytałeś kierowcy jak daleko jeżdżą po mleko?

do mnie mają 32km🙂 i raczej w takim obrębie biorą teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Do mnie ok 100 km. Ale słyszałem że w okolicach Rajgrodu (miedzy augustowem a grajewem) ok 20 km ode mnie paru dostawców teraz od stycznia również oddaje do Piątnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj