Polecane posty

DanielFarmer    1379
krzychu121 napisał:

O ile w.mlekpolu to,, normalne'' że na koniec miesiąca dowiadujemy się o cenie to np w mlekowicie zawsze znali cenę na przyszły miesiąc a tu cisza . W tym roku pewnie piatnica przejmie jeszcze większą ilość gospodarstw jak w ubiegłym roku jesli z cena reszta się nie podniesie 

Narazie z tego co wiem w Piatnicy z naszym mlekiem organizują się na nowo od stycznia bo ostro przybyło więc na dużą skalę przyjęć chyba nie bd chociaż na jesieni to kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Zorganizowani to oni już byli jak jeździli i szukali dostawców. Widać coś się zmieniło w zarządzaniu i mają pomysł i zbyt na coraz większe ilości mleka bo nie możliwe że znaczna część dostawców Piątnicy wygasiła produkcję i potrzebne są aż takie pobory a przy okazji produkcja mleka roślinnego. Podejrzewam że już jest na oku jakiś zakład do przejęcia. Z bielmlekiem nie wyszło więc znajdzie się coś innego. Nie wiem jaki tam jest roczny skup ale coś kiedyś gdzieś czytałem że to 3 spółdzielnia jeśli chodzi o skup mleka. Może niedługo pierwsza 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Oby mieli pomysł na przerobienie jak największej ilości żeby tym ,,liderom'' utrzeć nosa i trzymać cenę w regionie. No wielu czekało i po kilka lat żeby się tam dostać , dla mnie to już bez różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
No jedynie w nich nadzieja gdy transfery dostawców będą trwały to każdy będzie chciał im równać na ile da radę.....o ile będą coś brali...bo jak nie to znów 20-30gr za nimi obie SM na "M" i nic nie zrobisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
13 minut temu, DanielFarmer napisał:

No jedynie w nich nadzieja gdy transfery dostawców będą trwały to każdy będzie chciał im równać na ile da radę.....o ile będą coś brali...bo jak nie to znów 20-30gr za nimi obie SM na "M" i nic nie zrobisz....

Pewnie od stycznia na tym samym wózku będziemy jechać i lepiej niech już transferów nie robią bo i Piątnica na światowym rynku nie na wojuje tak jak i mlekpol i mlekovita i się obudzimy z reka w nocniku ze sm na m są 20 30 gr przed nami. Poza tym myślę że te dobranie dostawców to raczej wymyśl młodego prezesa czy to się sprawdzi? Daj Boże bo jak nie to i ty i ja będziemy płakać tej decyzji. Dla mnie Piątnica była Piątnica z tym swoim uporem nie brania nowych przez 10 lat. To im dawało cenę i mam nadzieję że te ostatnie transfery to na uzupełnienie tego mleka co poszło do polindus i giżycko bo jeśli nie to zaraz zaczną się inwestycje w proszkownia itp i jak budowaliśmy mlekpol tak będziemy budować Piątnice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
8 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Narazie z tego co wiem w Piatnicy z naszym mlekiem organizują się na nowo od stycznia bo ostro przybyło więc na dużą skalę przyjęć chyba nie bd chociaż na jesieni to kto wie...

Myślisz że beczki z mlekiem przyjeżdżają a oni latają po zakładzie i nie wiedzą co z nim zrobić? Jakby zwiększyli skup o 50 % z dnia na dzień to mogliby być obsrani ale 10 czy 15 % chociaż tyle napewno nie przyjęli to w zakładzie jest to nieodczuwalne tym bardziej że mają dwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

A przychodził w ogóle jakiś SMS z cena z mlekovity na styczeń w zeszłym roku? Bo szukam i znaleźć nie mogę tego. Wydaje mi się, że nie było i cena spadła o premie, czy w błędzie jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176
komizmo napisał:

A przychodził w ogóle jakiś SMS z cena z mlekovity na styczeń w zeszłym roku? Bo szukam i znaleźć nie mogę tego. Wydaje mi się, że nie było i cena spadła o premie, czy w błędzie jestem?

Był 31 grudnia SM Mlekovita, cennik mleka na STYCZEN 2021. Dodatkowa premia dla wszystkich dost. zwiekszona z 0,20zl/L na 0,25zl/L. Premia lojalnosciowa 0,05zl/L i pozostale skladniki bez zmian.


Wtedy w styczniu zabrali ta 14 i 15 ,czyli łącznie 25 gr a dorzucili 5gr cena wyszła 20 gr w duł. W tym roku cicho siedzą..

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Mlekovity cicho siedzi bo dostawców na wschodzie podbiera osm walka idzie o ponad 100 mil litrów mleka rocznie więc spekulacji ciąg dalszy nastanie bo robić za 30 gr na litrze mniej dla chwały osm to mija się z celem i kosztami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

Ile mieliście tej premii?

Wychodzi z faktury że 20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Czyli według tsgo co Arek napisał będziecie mieli 5 gr więcej niż w styczniu . Tak przynajmniej ja to rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidek1982    10

Lepiej się zapytajcie ścisłego prezydium ile zarządy pobrały premii. Bo pewnie jeszcze w grudniu wypłacali żeby nowy ład obejść.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
3 godziny temu, komizmo napisał:

Wychodzi z faktury że 20 gr

Premii wam nie zabiorą, przecież pisali tu na forum że Spomlek daje 2,10 netto na trzy miesiące to brutto ponad 2,20 to wam bez premii wyszłoby 1,8-1,9? Nierealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Możemy się o piwo założyć że realne. Mi w grudniu wyszło 2.09 a za styczeń nie liczę na 2 z przodu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Też tak myślę, 1.8 wyjdzie, a jak nie dołożą podatku to może nawet poniżej na rękę.

Przynajmniej będzie można nad tym wszystkim się srogo zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Soja z GMO też już 2500 kosztuje, mlekovita też by mogła zrezygnować z gmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
55 minut temu, Zenonim napisał:

Soja z GMO też już 2500 kosztuje, mlekovita też by mogła zrezygnować z gmo

2700

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
alfa napisał:

13 minut temu, DanielFarmer napisał:

No jedynie w nich nadzieja gdy transfery dostawców będą trwały to każdy będzie chciał im równać na ile da radę.....o ile będą coś brali...bo jak nie to znów 20-30gr za nimi obie SM na "M" i nic nie zrobisz....

Pewnie od stycznia na tym samym wózku będziemy jechać i lepiej niech już transferów nie robią bo i Piątnica na światowym rynku nie na wojuje tak jak i mlekpol i mlekovita i się obudzimy z reka w nocniku ze sm na m są 20 30 gr przed nami. Poza tym myślę że te dobranie dostawców to raczej wymyśl młodego prezesa czy to się sprawdzi? Daj Boże bo jak nie to i ty i ja będziemy płakać tej decyzji. Dla mnie Piątnica była Piątnica z tym swoim uporem nie brania nowych przez 10 lat. To im dawało cenę i mam nadzieję że te ostatnie transfery to na uzupełnienie tego mleka co poszło do polindus i giżycko bo jeśli nie to zaraz zaczną się inwestycje w proszkownia itp i jak budowaliśmy mlekpol tak będziemy budować Piątnice 

mam rozumieć z tego postu że Ty również już jesteś w Piatnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj