Polecane posty

radekz200    6716
3 minuty temu, Konrad531 napisał:

Trochę nie w temacie... Tł 4,25 bi 3,45 1,74zł brutto President

President tak słabo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że zagraniczne mleczarnie jak president czy danone się z ceną za bardzo nie rzucają. Zott też chyba nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
3 godziny temu, radekz200 napisał:

President tak słabo ?

Takiego mamy prezydenta czego się można spodziewać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17

kto sprzeda swoje mleko poniżej 2 zł netto przy średniej ilości i średnich parametrach ten frajer który nie potrafi dbać o swój byt i swojej rodziny! dzwonić po mleczarniach, te podmioty co mają cenę poniżej 2 zł niech zaczną normalnie płacić albo blokować zakłady, zmieniać ludzi którzy nimi nieudolnie zarządzają! inaczej nas wszystkich szlak trafi przy tych kosztach produkcji!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

bo w president premia była za listopad 10 gr a za grudzień goła cena. Ja za listopad 1.9 a za grudzi3n tylko 1.79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

W mleczarni by coś wytargować  to trzeba by wszyscy dwa dni spuścili mleko do szamba,samochody by objechała ,towaru brak i moment prezesi inaczej by śpiewali .Ale do tego trzeba by wszyscy w to weszli.A tak prezes wyrzuci z rady tych co chcą w finanse spółdzielni zajrzeć a reszta zachowuję się jak by rentę na głowę brała.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Za listopad było 10gr więcej i od stycznia też, to ich stała zagrywka... tzn drugi rok z rzędu. Zysk za 2021r mają rekordowy, a rolników i pracowników walą w du...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

jak dwa, trzy baseny wyleję  to nie zbiednieje ale liczyć na solidarność to wątpliwa sprawa. Czekamy na cenę za styczeń. Kozłem ofiarnym też nie chcę być.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
10 godzin temu, robert1226 napisał:

Jak ciapowaty skończył zawodówkę to bynajmniej rodzicom kosztów na studiach nie robił tylko jeszcze im pomógł .

Jeszcze pytałeś czy studiowałem , to ja spytam po co , to co tobie modeli przez pięć lat na studiach wbijali do głowy ,to ja swobodnie w technikum łyknąłem , a że nie mam magistra bo na wuj mi to potrzebne .

Popatrz na przykład na inspekcję wetyrnaryjna i ich walka z chorobami wszyscy po studiach , a tylko się czytać nauczyli bo myśleć to ni uja .

W Sierpcu za grudzień z tą premią mi wyszło 2,23  przy 11500 białko 3,42 tłuszcz 4,74 VAT.

Co w technikum łyknąłeś? Jak tam uczą technologii z PRL'u, już jakiś czas temu sobie myślałem bo u nas kto ma 100 krów i więcej to same magistry i sprzęt nowy i gospodary jak się patrzy a reszta eno patrzy na nich (nas 😉)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

No rzeczywiście by w gównie grzebać trzeba magistra mieć .

Ja tylko po technikum i też na moje gospodarowanie patrzą z zazdrością.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mi się wydaję że studia jednak pomagają. Do wniosku na dopłaty nie potrzebuje pomocy, wszystkie wnioski wypełniam sam, Młodego rolnika doprowadziłem sam od początku do końca. Nie wiem czy rolnik po podstawówce, zawodówce mający problemy z ortografią i arytmetyką dał by sobie radę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Coś więcej? 

W grudniu była agencja, podliczyła rok sprzedanego mleka. W pierwszym roku jest 10% od średniej ceny, sprzedanego mleka przez 12 miesięcy. 

Jak wpadnie kasa, to będę wiedział co i jak. Wiadomo biorą coś z grupy na księgowego itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@damianzetor9540 nie chodzi o wypalenie (bo nadal sprawia mi ta praca przyjemnosc), tylko o to co się dzieje dookoła i trochę zmiana podejścia do życia (inne priorytety). Chyba do tego trzeba w pewnym sensie dojrzeć.

@Marcin441 nie była i nie jest( wcale się nie dziwie).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
23 minuty temu, leszek1000 napisał:

W grudniu była agencja, podliczyła rok sprzedanego mleka. W pierwszym roku jest 10% od średniej ceny, sprzedanego mleka przez 12 miesięcy. 

Jak wpadnie kasa, to będę wiedział co i jak. Wiadomo biorą coś z grupy na księgowego itp 

Napisz na pw która grupa jak tu nie chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
14 minut temu, radekz200 napisał:

Masz fakturę? 😛

Mam. W porównaniu do innych co tu pisali to szału nie ma...

 

A co do wykształcenia jakie kto posiada w gospodarstwie i rozwijaniu się to trochę głupoty piszecie. Chyba liczy się to, co ma się w głowie i też trochę odwaga.

Wyksztalcienie pomaga w życiu,  ale nie czyni  nas mądrzejszymi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj