Polecane posty

komizmo    2694
24 minuty temu, Marcin441 napisał:

🙆🙆🤦🤦. A ilu Ja znam prawników po podstawówce!! Chłoooopie nawet nie pytaj. 

A ilu ja znam prawników i lekarzy co mamusia prawnik/lekarz , tatuś prawnik/lekarz

 Chlooooopie nawet nie pytaj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
5 godzin temu, jarecki napisał:

a TPR był wywiad z dyrektorem  spółdzielni w kosowie lackim to za ubiegły rok - 5% skup a rozbudowują moce produkcyjne 

Te tpr to wiarygodne ze idź pan i nie wracaj. Po zwróceniu im uwagi że niektóre artykuły mijają się z prawdą i nikt nie mówił tego co oni piszą artykuły znikały 🤷‍♂️

8 godzin temu, Dzikusss napisał:

Jest taki region mam w tamtych stronach rodzinę powiat Żuromin czy to gmina nie wiem i tam jak załatwisz zezwolenie na budowę kurników czy tam chlewni to taki hektar ziemi idzie z tymi pozoleniami nawet za 900 000zł hektar oczywiście kupują to potetaci drobiarscy bądź świnarze na kontraktach a ktoś tu mówi że krowiarz to ma kasę. A za 25 000zl/ha to głowę by urwali albo chłop by Ci żonę oddał na.noc żebyś jemu sprzedał.  

Niedaleko tych stron hektar mln kosztuje minimum, ale to pod żwirownie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
komizmo napisał:

24 minuty temu, Marcin441 napisał:

🙆🙆🤦🤦. A ilu Ja znam prawników po podstawówce!! Chłoooopie nawet nie pytaj. 

A ilu ja znam prawników i lekarzy co mamusia prawnik/lekarz , tatuś prawnik/lekarz

 Chlooooopie nawet nie pytaj

a ilu ja znam rolników co ojciec rolnik, dziadek rolnik 😂. Tak na serio to chyba lepiej mieć to wyższe. Czy znowu się myle ?🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Ja jestem na inżynierii środowiska (mało wspólnego ze środowiskiem), 2 rok i wam powiem że nie jest łatwo. 

I powiem że przyjemniej się pracuje na gospodarstwie niż ucząc się rzeczy których za pół roku zapomne bo nie są zbyt przydatne. ;)

Edytowano przez RolAnonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, RolAnonim napisał:

Ja jestem na inżynierii środowiska (mało wspólnego ze środowiskiem), 2 rok i wam powiem że nie jest łatwo. 

I powiem że przyjemniej się pracuje na gospodarstwie niż ucząc się rzeczy których za pół roku zapomne bo nie są zbyt przydatne. ;)

No dobra ale nauka to chyba na końcu na studiach a tak to chlanie, dziewczyny i imprezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

Nic nie przeszkadza żadna szkoła czy jakiś dodatkowy kurs , pod warunkiem że potrafią z tego korzystać.

Nic nie dadzą doktoraty jak człowiek ciapowaty.

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Dobra bo takie głupie generalizowanie, a zawodówka co daje jak człowiek ciapowaty? Mi jak byłem młody to 60 letni chłop co prowadził własną firmę powiedział: Załóżmy że mamy dwóch normalnych rozgarniętych facetów jeden ze studiami drugi bez, to bez wahania zatrudnię tego ze studiami. Inne porównania nie mają sensu. Pomijając doznania studenckie z których wspomnienia masz na całe życie 🤭😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
2 godziny temu, slawek74 napisał:

Marcinku akurat znam sporo osób co prowadzi bardzo dobrze prosperujące firmy niektórzy po uwaga podstawówkach a i profesorowie potrafią łopatą pracować 😀 szkoła nie jest wyznacznikiem mądrości i wiedzy 😉

 

szkoła to potrzebna na ,,stołki,, urzędowe

 

Slawciu taki co ma małego zawsze powie ze rozmiar nie ma znaczenia... A to że ty po podstawówce ledwie to nie musisz tego ogłaszać nawet... 😜 A że ty pracowity chłop to ja nie przeczę temu ale to nie wystarczy jak wiemy.... 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja zara kupisz 20 ha albo i wincej... 😁😁😁

Ty to taka sim farma jetes na af a chłop już nie młody i ciągle dziecięce marzenia.. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
12 godzin temu, Marcin441 napisał:

Dobra bo takie głupie generalizowanie, a zawodówka co daje jak człowiek ciapowaty? Mi jak byłem młody to 60 letni chłop co prowadził własną firmę powiedział: Załóżmy że mamy dwóch normalnych rozgarniętych facetów jeden ze studiami drugi bez, to bez wahania zatrudnię tego ze studiami. Inne porównania nie mają sensu. Pomijając doznania studenckie z których wspomnienia masz na całe życie 🤭😉

Jak ciapowaty skończył zawodówkę to bynajmniej rodzicom kosztów na studiach nie robił tylko jeszcze im pomógł .

Jeszcze pytałeś czy studiowałem , to ja spytam po co , to co tobie modeli przez pięć lat na studiach wbijali do głowy ,to ja swobodnie w technikum łyknąłem , a że nie mam magistra bo na wuj mi to potrzebne .

Popatrz na przykład na inspekcję wetyrnaryjna i ich walka z chorobami wszyscy po studiach , a tylko się czytać nauczyli bo myśleć to ni uja .

W Sierpcu za grudzień z tą premią mi wyszło 2,23  przy 11500 białko 3,42 tłuszcz 4,74 VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
12 godzin temu, slawek74 napisał:

tobie to ani doktor ani doktorat już nie pomoże...

Spoko ja już jadę na luzie lekcje mam odrobione... Ty musisz jeszce lobory budować i ziemi kupić 😁😁😁😁😁

Ja doje ostani rok i tyle...niby ceny są tera fajne na mleko ale nie oszukujmy po stronie kosztów robi się cyrk na kołach i tyle... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

A co ty się tych studentów uczepiłeś. Zazdrość?  Bez papierka w tych czasach ciężko znaleźć lekką dobrze płatną prace.   Na wsi studiów teraz nie trzeba mieć, jest tyle wiadomości w internecie że to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

popieram, próbuję się dowiedzieć o cenach mleka a tu nic takiego nie ma bo się osły wyzywają. Zróbcie sobie inny temat albo piszcie na PW

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Rospuda 3 zł za litr jakbyś chciał wiedzieć 😁😁😁😁

A jak dobre parametry i ponad 30 tys zdanego 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ktoś pyta to trza odpowiedziec 🤔 może nie wie... 😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
40 minut temu, ceston napisał:

popieram, próbuję się dowiedzieć o cenach mleka a tu nic takiego nie ma bo się osły wyzywają. Zróbcie sobie inny temat albo piszcie na PW

Pochwaliles się chociaż raz cena czy piszesz aby pisać jak wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj