Polecane posty

Bogdan_ja    2994

Dostałbyś to na rr i to trza tak właśnie liczyć... Ale widać że ty do szkoły nie chodził zbyt długo... 🤔

Ludzie ziemie kupywali bo tania była a ty ruskie graty przepłacał i walil na złom... 😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162

jak widać niektórych to i kultury nie nauczyli i rozumu nie dali chcieli by wat z rr i ten z środków do produkcji a tak nie ma 🤷‍♂️ ale to zachłanne ten na wat zabrałby rr a ten z rr temu z wat 🙈 ło matko ....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

Styczeń ponoć ma pokazać i luty.. Wiec wracajmy do cen pany.... U mnie bez zmian 2,3 zł /litr około 20 tys na miesiąc... a Rospuda.. - premia świąteczna 50 gr... Czyli około 2,5 - 2,6 zł przy mojej odstawie. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

To chyba lepiej płacić 5 % vatu od sprzedaży mleka niż niż 7% i to równoważyć vatem z zakupów? Ja na rr nam 7%+ ale wszystko z vatem kupuje, którego nie odliczam.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a TPR był wywiad z dyrektorem  spółdzielni w kosowie lackim to za ubiegły rok - 5% skup a rozbudowują moce produkcyjne 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162
Troker1979 napisał:

To chyba lepiej płacić 5 % vatu od sprzedaży mleka niż niż 7% i to równoważyć vatem z zakupów? Ja na rr nam 7%+ ale wszystko z vatem kupuje, którego nie odliczam.

dobrze piszesz tylko niektórzy czy watowcy czy ryczałtowcy są zachłanni że by wszystko chcieli 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
56 minut temu, Troker1979 napisał:

To chyba lepiej płacić 5 % vatu od sprzedaży mleka niż niż 7% i to równoważyć vatem z zakupów? Ja na rr nam 7%+ ale wszystko z vatem kupuje, którego nie odliczam.

Lepiej i nie lepiej jeśli jesteś to w stanie równoważyć swoimi wydatkami to mogłoby być i 8% chociaż to już nie gra roli bo jak masz nadwyżkę to i tak możesz sobie wypłacić. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Dostałbyś to na rr i to trza tak właśnie liczyć... Ale widać że ty do szkoły nie chodził zbyt długo... 🤔

Ludzie ziemie kupywali bo tania była a ty ruskie graty przepłacał i walil na złom... 😁

A to ten co dłużej do szkoły chodzł to co jest mądrzejszy niby , bo ja bym powiedział odwrotnie dłużej chodził bo słabiej trybił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7346
11 minut temu, komizmo napisał:

Nie wiem jak oni to liczyli, bez dopłat mam więcej. 

U nas gonitwa się skończyła, nie ma na czym i z kim. 

Roślinnej więcej i hodowli opasów 

Po tych cenach produkcji będzie jeszcze mniej hodowli. 

Najwięcej ograniczą właśnie ci co się rozwijali najprężniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

To chyba lepiej płacić 5 % vatu od sprzedaży mleka niż niż 7% i to równoważyć vatem z zakupów? Ja na rr nam 7%+ ale wszystko z vatem kupuje, którego nie odliczam.

A to źle robisz staraj się jak najmniej z vatem kupować 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
2 godziny temu, robert1226 napisał:

A to ten co dłużej do szkoły chodzł to co jest mądrzejszy niby , bo ja bym powiedział odwrotnie dłużej chodził bo słabiej trybił .

Czyli po zawodówce tęgie głowy a po studiach głąby? No ciekawa teoria, ciekawa... Idąc tym tokiem rozumowania to najmądrzejsze byłoby społeczeństwo jakby szkół w ogóle nie było 

P.S. za moich czasów nie spotkałem się z uczniem że jak nie trybił to tak długo chodził aż zatrybił 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

No tak, a Ci po zawodówce to pewnie w szpitalach ludzi leczą 🤔 chociaż teraz studia faktycznie trochę straciły na "prestiżu" ale bez przesady 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162

Marcinku akurat znam sporo osób co prowadzi bardzo dobrze prosperujące firmy niektórzy po uwaga podstawówkach a i profesorowie potrafią łopatą pracować 😀 szkoła nie jest wyznacznikiem mądrości i wiedzy 😉


szkoła to potrzebna na ,,stołki,, urzędowe

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43
1 godzinę temu, Michalbo napisał:

Hej mam pytanko do Sierpca odstawiają mleko jakieś grupy productów mleka? 

Tylko dostawcy indywidualni.Info od kierownika skupu z zeszłego tygodnia


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
40 minut temu, Marcin441 napisał:

No tak, a Ci po zawodówce to pewnie w szpitalach ludzi leczą 🤔 chociaż teraz studia faktycznie trochę straciły na "prestiżu" ale bez przesady 

Nie wał wszystkich do jednego worka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
14 minut temu, slawek74 napisał:

Marcinku akurat znam sporo osób co prowadzi bardzo dobrze prosperujące firmy niektórzy po uwaga podstawówkach a i profesorowie potrafią łopatą pracować 😀 szkoła nie jest wyznacznikiem mądrości i wiedzy 😉

 

szkoła to potrzebna na ,,stołki,, urzędowe

 

🙆🙆🤦🤦. A ilu Ja znam prawników po podstawówce!! Chłoooopie nawet nie pytaj. 

Edytowano przez Marcin441
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj