Polecane posty

Bogdan_ja    2995

No typowe argumenty "rozwojowych" Sławków co nakupia sobie gratów na parę ha i udajo rozwój... 😁

Nima vatu na ziemię to się nie zwróci.... 😁😁😁😁

Kura dzieci zasmarkane 😋

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Widzisz Sławka z kilku ha stać na maszyny to widocznie ma.glowe na karku i nie potrzebuje mieć 100ha żeby zarobić na maszynę.Trzeba brać przykład w takim razie Bogdanie Januszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ja.... mini ratki jeszcze płaci 😋 no nie on jeden taki "mądry"..

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

 🤔 😁😁😁😁😁😁 A ja go podziwiam przecia.... 😋

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
7 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Chłopie...mieszkasz na jakimś zadupiu co zostały same babki i możesz sobie kupować ziemię ile wlezie to się ciesz.Wyobraz sobie że są rejony gdzie sprzedaż jest raz na kilka lat i to kilka ha max i powojuj wtedy.Skoro na bieżąco nie dopłacam do US a przy inwestycjach przytuliłem VATu liczonego w sumach 6cyfrowych to zyskałem czy straciłem....te 2proc co zostaje więcej RR to przy tym śmiech.Nie pouczaj więc rekinie biznesu i nieruchomości innych gdy sam gówno wiesz.

Jakby co to było do Bogdana developera ziemskiego

Ile byś nakupił ha w od razu gdybys miał ceny jak u mnie ok. Cenie  25 tys. Za ha, IV klasa?

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Po tyle można śmiało kupować, na IV klasie to już coś rośnie, dla porównania u nas głównie V i VI ale kukurydza jakoś daje radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Unexpected napisał:

Ile byś nakupił ha w od razu gdybys miał ceny jak u mnie ok. Cenie  25 tys. Za ha, IV klasa?

Za te pieniądze u mnie by się pozabijali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
DanielFarmer napisał:

Widzisz Sławka z kilku ha stać na maszyny to widocznie ma.glowe na karku i nie potrzebuje mieć 100ha żeby zarobić na maszynę.Trzeba brać przykład w takim razie Bogdanie Januszku

tylko po co mieć maszyny na 100 ha jak się ma ich 15 ? Tu jest właśnie problem połowy rolników.Nabrac sprzętu który pracuje kilka godzin w roku, a raty trzeba spłacać co miesiąc. Czy to jest rozwój ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
komizmo napisał:

1 godzinę temu, Unexpected napisał:

Ile byś nakupił ha w od razu gdybys miał ceny jak u mnie ok. Cenie  25 tys. Za ha, IV klasa?

Za te pieniądze u mnie by się pozabijali

U mnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

U mnie sprzedają całość to pół piach/torf a drugie pół w miarę żyznej to cenią się po 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
alfa napisał:

2 minuty temu, piotrek91p napisał:

Niestety ale tu nie ma mowy o 2% z nikąd, po prostu na ryczałcie masz 7% na wszystko, a na vacie 5% jeśli chodzi o mleko i 8% w przypadku bydła czy zboża, więc nie popisałeś się wiedzą alfa. 

Oczywiście względem rolnika RR jesteśmy w plecy te 2% jeśli chodzi o produkcję mleka ale jakoś można to sobie zrekompensować w postaci zwrotów z urzędu 🙂

No i o to mi chodzi że nie dostaje vatowiec 2 procent wogole a z 5 jak się nie rozliczy to też odda cześć i tu jest sek że jak będzie 0 vat to mało kto się rozliczy 

czy ty rozumiesz co to jest podatek ? czytając jak czasem mądrze piszesz to jestem bardzo zawiedziony chłopie ogarnij się ! ty chciałbyś ,,zjeść cukierka i mieć cukierka ,, nie ma tak 🙋‍♂️


piotrek91p napisał:

Bo vatu nie odpisze 🤔

Ja jestem na VAT od 3 lat i ani razu nie dopłaciłem, trzeba się tylko dobrze orientować kiedy coś kupić, a jak ktoś się zagapi to dokłada do interesu 😁

albo jedzie z karnistrami po ropę w niedzielę ostatniego po 20 wieczorem 😁😁😁 słyszałem o takich


DanielFarmer napisał:

Jak ktoś się zwija niech zostanie na RR jak ktoś się rozwija...maszyny budynki itp koniecznie na VAT.Ot cała recepta na sukces

👍


Unexpected napisał:

7 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Chłopie...mieszkasz na jakimś zadupiu co zostały same babki i możesz sobie kupować ziemię ile wlezie to się ciesz.Wyobraz sobie że są rejony gdzie sprzedaż jest raz na kilka lat i to kilka ha max i powojuj wtedy.Skoro na bieżąco nie dopłacam do US a przy inwestycjach przytuliłem VATu liczonego w sumach 6cyfrowych to zyskałem czy straciłem....te 2proc co zostaje więcej RR to przy tym śmiech.Nie pouczaj więc rekinie biznesu i nieruchomości innych gdy sam gówno wiesz.

Jakby co to było do Bogdana developera ziemskiego

Ile byś nakupił ha w od razu gdybys miał ceny jak u mnie ok. Cenie  25 tys. Za ha, IV klasa?

10 albo 20 zależało by od lokalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

o cholerrra musi być naprawdę pieniądz na krowach skoro Sławek kupowałby 20 ha 😂 sorki ale nie mogłem się powstrzymać 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

pieczec pupka 😁


znajomy kiedyś kupił 2.7ha za 40 albo 30 tys teraz wystawił za 320tys po 20 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Po 25tys/ha można kupować, licząc 500 zł za ha dzierżawy i ok 1000 dopłat to mamy po 15 latach spłacone z aktem własności, tylko problem jest taki że nawet podlaski piach jest droższy. 

Niedaleko mnie była łąka na sprzedaż 40 tys za ha ale bagno takie że nie każdego roku da się tam wjechać z samozbierającą to jaki sens komuś portfel napychać byle tylko mieć więcej ha na papierze a nie koniecznie coś zebrać panie Bogdanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004
3 godziny temu, Unexpected napisał:

Ile byś nakupił ha w od razu gdybys miał ceny jak u mnie ok. Cenie  25 tys. Za ha, IV klasa?

Od razu to tyle ile by gotówki starczyło. Na kredyt to pewnie tyle ile by mi go dali. 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

czy ty rozumiesz co to jest podatek ? czytając jak czasem mądrze piszesz to jestem bardzo zawiedziony chłopie ogarnij się ! ty chciałbyś ,,zjeść cukierka i mieć cukierka ,, nie ma tak 🙋‍♂️

 

albo jedzie z karnistrami po ropę w niedzielę ostatniego po 20 wieczorem 😁😁😁 słyszałem o takich

 

 

👍

 

 

10 albo 20 zależało by od lokalizacji

 

Akurat ja mam w tej sytuacji rację dlatego nie wiem czemu się czepiasz. I wiem co to podatek nie musisz mnie uczyć a widzę że tobie przydałby się telefon do księgowej i żeby krok po kroku ci wytłumaczyła 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Jest taki region mam w tamtych stronach rodzinę powiat Żuromin czy to gmina nie wiem i tam jak załatwisz zezwolenie na budowę kurników czy tam chlewni to taki hektar ziemi idzie z tymi pozoleniami nawet za 900 000zł hektar oczywiście kupują to potetaci drobiarscy bądź świnarze na kontraktach a ktoś tu mówi że krowiarz to ma kasę. A za 25 000zl/ha to głowę by urwali albo chłop by Ci żonę oddał na.noc żebyś jemu sprzedał.  

Edytowano przez Dzikusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

o cholerrra musi być naprawdę pieniądz na krowach skoro Sławek kupowałby 20 ha 😂 sorki ale nie mogłem się powstrzymać 😂

😁😁😁😁.... Najlepiej to się uśmiałem jak on mi kiedyś napisał co to by on nie kupił i zrobił jakby miał takie stado jak ja i tyle ziemi.... Cyrk na kołach.... oczywiscie nowy fyndt odrazu.... 😁😁😁😁😁

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

pieczec pupka 😁

 

znajomy kiedyś kupił 2.7ha za 40 albo 30 tys teraz wystawił za 320tys po 20 latach

 

A po ile ty wtedy kupiłeś ?... A sory ty wtedy byłeś w Słomczynie po stra ruska ładę co już dawno rdzy nawet po niej nie ma 😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
alfa napisał:

gwiazda kto i gdzie ci te 2tys kradnie wytłumacz 🙋‍♂️😀🙈 bo coś zamatowiałeś zamiast błyszczeć z bogdanem 😁🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
6 minut temu, slawek74 napisał:

gwiazda kto i gdzie ci te 2tys kradnie wytłumacz 🙋‍♂️😀🙈 bo coś zamatowiałeś zamiast błyszczeć z bogdanem 😁🤪

Nikt nie kradnie tylko tego nie dostajesz czyli faktycznie tego nie masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj