Polecane posty

Marcin441    342
20 godzin temu, Primula94 napisał:

Nie, nie postawiłbym.  

Tak jak Xawier napisał  , rzygać  sie chce tym wszystkim co sie teraz dzieje wokół... A przez obore nie mam już wyjścia i w tym g....e będę musiał siedzieć. 

Wystarczy  popatrzeć, posłuchać ludzi co rzucili krowy, to jest inne życie...  I ja trochę za późno to dostrzegłem. 

@radekz200

Nie wiem, nie mam jeszcze faktury.

Kobita co na tą inwestycje mówiła jak budowałeś? Czy to nie jej sprawa?😉🤭

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046
1 godzinę temu, Xion napisał:

Fajne ogłupienie powstało na temat  vatu na af .Podział i o to chodzi, zanim w pole się pójdzie to pomarudzimy. 

Sokołów 3,6bi 4,5tł 13tys/l 1,86zł 

Dodam że jestem vatowcem. 

 

Dziel i rządź! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
alfa napisał:

Hmm ciekawa dyskusja o vat dla mnie wygląda to tak że masz mleka za 100 netto 2 tys skarbowa zabiera od razu a z 5 tys jak się rozliczysz to je dostaniesz a jak załóżmy będzie na nawozy i resztę 0 to zapewne nie dasz rady rozliczyć tych 5 tys i oddasz dodatkowa kaske do państwa załóżmy dodatkowy 1 tys 1.2 tys czy jeszcze inaczej to akurat każdy przypadek rolnika będzie Inny

piłeś nie pisz....


Troker1979 napisał:

A jak się z tego vatu rozlicza? Miesięcznie, kwartalnie,półrocznie czy rocznie? Czy jak nakupię towaru na zaś to ten vat rozliczam cały rok czy tylko w danym okresie rozliczeniowym? Jak to jest z maszynami kupionymi na raty? Rozliczam fakturę w okresie rozliczeniowym czy część(ratę)?

Mlekpol cena za grudzień 2 zł plus a ile to jak dostanę fakturę😁

zapytaj księgowego bo tu to Ci wodę z mózgu zrobią 🤪

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

ja jeszcze niedawno wstecz myślałem że jak przejdę na vat to podatek dochodowy trzeba będzie płacić a tu inna bajka

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Af lektura (jak ktoś nie na bieżąco)  na długie zimowe noce :) To co powstaje to "Novy  Vał" na VAT....

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

piłeś nie pisz....

 

zapytaj księgowego bo tu to Ci wodę z mózgu zrobią 🤪

 

Nie masz pojęcia o ekonomii i vacie w rolnictwie? Zakoncz gospodarzenie bo marny łoś ciebie czeka. I polecam zapoznać się https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rolnik-a-odliczenie-vat   masz tu przykład podany jak zakupów byłoby mniej prócz 2 procent oddasz jeszcze dodatkowo kase. Tutaj przykład pokazuje jak mamy mocnych w ekonomi rolników 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

Niestety ale tu nie ma mowy o 2% z nikąd, po prostu na ryczałcie masz 7% na wszystko, a na vacie 5% jeśli chodzi o mleko i 8% w przypadku bydła czy zboża, więc nie popisałeś się wiedzą alfa. 

Oczywiście względem rolnika RR jesteśmy w plecy te 2% jeśli chodzi o produkcję mleka ale jakoś można to sobie zrekompensować w postaci zwrotów z urzędu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
2 minuty temu, piotrek91p napisał:

Niestety ale tu nie ma mowy o 2% z nikąd, po prostu na ryczałcie masz 7% na wszystko, a na vacie 5% jeśli chodzi o mleko i 8% w przypadku bydła czy zboża, więc nie popisałeś się wiedzą alfa. 

Oczywiście względem rolnika RR jesteśmy w plecy te 2% jeśli chodzi o produkcję mleka ale jakoś można to sobie zrekompensować w postaci zwrotów z urzędu 🙂

No i o to mi chodzi że nie dostaje vatowiec 2 procent wogole a z 5 jak się nie rozliczy to też odda cześć i tu jest sek że jak będzie 0 vat to mało kto się rozliczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

Akurat o tym, że będzie problem to ja wiem piszę o tym samym już któryś post, ale tu jest pełno specjalistów co ciągle twierdzą że VAT to nie jest mój i nic państwo nie daje i inne pierdo lamento i najlepsze jest to że jak będzie 0% to go nie zapłacę po prostu przy kupnie i jeszcze lepiej na tym wyjdę. Mam wrażenie że większość tych znawców to siedziała gdzieś w ostatniej ławce w technikum rolniczym i o podchodzeniu do matury nie było mowy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2962

Tu prawie każdy na vat wie że zyskuje nawet jak traci wzgledem  bycia na  rr.... Tego nikt nie przeskoczy 😁

Mnie ciągle sąsiad dziad przekonywał ze ma lepiej bo on sobie odlicza a ja nie... A tera twierdzi że ma mieć  lepiej bo nie będzie odliczał jak kupi z 0 %. Ja go pytam po  co tym niepotrzebnym złomem garaż zawalił a on mówi że po to żeby vatu nie oddawać.... 😁😁😁😁

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

To też pierdolenie, mało jest takich gospodarstw żeby mogo sobie pozwolić na kupowanie niepotrzebnego sprzętu,tylko jak ktoś średnio ogarnia ten temat i jest na RR to mu się wydaje że c9 miesiąc trzeba nową kosiarkę kupić bo inaczej do urzędu będzie płacił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Alfa dobrze piszesz pod warunkiem że zostanie nam VAT na mleku.Jesli na mleku zniosą również na 0 to takie zjawisko nie wystąpi.Ale to jakoś zbyt pięknie wygląda żeby tylko sobie z zakupów odliczać a za mleko nie oddawać nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
2 minuty temu, DanielFarmer napisał:

Alfa dobrze piszesz pod warunkiem że zostanie nam VAT na mleku.Jesli na mleku zniosą również na 0 to takie zjawisko nie wystąpi.Ale to jakoś zbyt pięknie wygląda żeby tylko sobie z zakupów odliczać a za mleko nie oddawać nic.

Mysle daniel że będzie dalej vat na mleku za dużo zamieszania będzie Ryczałtowcy wyjdą na drogę 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol ilość 10-25tys. l tł. 4,31 bi. 3,46 cena 2,06zł brutto ryczałt z tego 2 gr. na udział. Natomiast średnia cena za 2021r. w moim przypadku to 1,79zł brutto. Co do VAT to czytając tu niektórych będących na zasadach ogólnych VAT to zastanawiam się po kiego grzyba na ten VAT przechodzili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2962
15 minut temu, piotrek91p napisał:

To też pierdolenie, mało jest takich gospodarstw żeby mogo sobie pozwolić na kupowanie niepotrzebnego sprzętu,tylko jak ktoś średnio ogarnia ten temat i jest na RR to mu się wydaje że c9 miesiąc trzeba nową kosiarkę kupić bo inaczej do urzędu będzie płacił 

To zapytaj takiego czemu ziemi nie kupi.... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

Bo vatu nie odpisze 🤔

Ja jestem na VAT od 3 lat i ani razu nie dopłaciłem, trzeba się tylko dobrze orientować kiedy coś kupić, a jak ktoś się zagapi to dokłada do interesu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Przed chwilą, piotrek91p napisał:

Bo vatu nie odpisze 🤔

Ja jestem na VAT od 3 lat i ani razu nie dopłaciłem, trzeba się tylko dobrze orientować kiedy coś kupić, a jak ktoś się zagapi to dokłada do interesu 😁

Przeliczałeś kiedyś ile jesteś do przodu względem tego jak byłbyś na ryczałcie? Tak z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2962
8 minut temu, piotrek91p napisał:

Bo vatu nie odpisze 🤔

Ja jestem na VAT od 3 lat i ani razu nie dopłaciłem, trzeba się tylko dobrze orientować kiedy coś kupić, a jak ktoś się zagapi to dokłada do interesu 😁

Ale co z tego chłopie?..🙉

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78
4 minuty temu, kokoman0 napisał:

Przeliczałeś kiedyś ile jesteś do przodu względem tego jak byłbyś na ryczałcie? Tak z ciekawości pytam.

Tak naprawdę to nie ale dość szybko bym to policzył, to nie jest duże gospodarstwo ok 110 szt bydła w tym 30 krów mlecznych, czyli tak średnio rocznie 5000 tys w plecy na mleku (chodzi o tą różnicę 2%) no i uśredniając 2 tys rocznie księgowa, no to na pewno więcej sobie zwracam ale to nie będą duże sumy bez większych inwestycji. 

Jednak patrząc na to że w niedalekiej perspektywie jest kupno ciągnika i wozu paszowego za ponad 600 tys brutto no to już znaczny zwrot. 

A przechodziłem na VAT chwilę przed budową bukaciarni, więc trochę już tych pieniędzy wróciło, ostatnio nawet odliczyłem połowę od samochodu osobowego 🙂i teraz jego eksploatacja też w połowie jest odliczana 😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Jak ktoś się zwija niech zostanie na RR jak ktoś się rozwija...maszyny budynki itp koniecznie na VAT.Ot cała recepta na sukces

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2962

Rozwój to powiększanie arealu... 😋 Kupowanie gratów to nie rozwój.. 🤔 Bo na to starczy przy większym obrocie na rr.... Tylko to trza liczyć a nie twierdzić że w zasadzie to nie zrobiłem porównania ale wiem że zyskałem.... To typowa właśnie że wiem że mam lepiej na vat jak na rr ale nie wiem dla czego... 😁

VATowiec nie powiększa tylko rozwija się.... Śmiech na sali.... Żeby był vat na zakup ziemi no to już inna bajka... By upychali zwroty w worki... 😋

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    78

Mając bydło i głowę na karku ziemia na własność to nie jest aż tak bardzo istotnela, co prawda im więcej tym lepiej ale kupowanie po 50 tys i więcej to nie do końca najmądrzejszy sposób na inwestowanie pieniędzy, a jak nie wierzysz to sobie policz ile to się będzie zwracać (oczywiście żeby ktoś chciał sprzedać to kupiłbym odrazu) 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Chłopie...mieszkasz na jakimś zadupiu co zostały same babki i możesz sobie kupować ziemię ile wlezie to się ciesz.Wyobraz sobie że są rejony gdzie sprzedaż jest raz na kilka lat i to kilka ha max i powojuj wtedy.Skoro na bieżąco nie dopłacam do US a przy inwestycjach przytuliłem VATu liczonego w sumach 6cyfrowych to zyskałem czy straciłem....te 2proc co zostaje więcej RR to przy tym śmiech.Nie pouczaj więc rekinie biznesu i nieruchomości innych gdy sam gówno wiesz.

Jakby co to było do Bogdana developera ziemskiego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj