Polecane posty

Bogdan_ja    2995

Czlowieczku to sa  pieniądze które ja mam zapłacone  na rr do sprzedaży  a zaraz oddam je państwu  kupując towary z VAT... Państwo czy rząd nie ma własnych pieniędzy i rozdaje nasze. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

  Ogarek 🤦‍♂️ ręce opadają  o tym to kazdy wie , a po drugie to przeczytaj czego tyczył się wątek , bo chodziło o zwrot vat rolnika będacego na vat 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Brak słów.... 😜 Edytowałem... 🤕

Mleko tyz oddajesz pół darmo i jeszcze pouczasz jak zarządzać gospadarstwem.... Toć to śmiech na sali 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

Widocznie  tata się rozlicza i nie wszystkiego jesteś świadomy, a jeśli uważasz, że po wprowadzonych zmianach nic nie stracisz będąc czynnym płatnikiem to trochę się mylisz. 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, Cow_milk napisał:

Ten nawóz bez VAT to tylko będzie w teorii.... 

Już teraz dzwonią i się pytają czy coś jeszcze będzie się zamawiać bo ta cena co teraz brutto to będzie netto ot tak nam los poprawili 

Od lutego VAT na paliwo nie 23% a 8% ale do lutego jeszcze dwa tygodnie a paliwo codziennie droższe, zawsze tak jest że ma być lepiej a będzie gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
piotrek91p napisał:

1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Jarek powiedz Ty mi od kiedy to VAT z mleka się odzyskuje?Całe życie ja nie świadomy myślałem że ja go płace 🤔

Widocznie  tata się rozlicza i nie wszystkiego jesteś świadomy, a jeśli uważasz, że po wprowadzonych zmianach nic nie stracisz będąc czynnym płatnikiem to trochę się mylisz. 

Gdzie ja powyższe stwierdzenie napisałem?VAT odzyskuje się z towarów nabytych a nie sprzedanych!!! I państwo nie daje i Tatuś Tobie nie da tego VATu na kieszonkowe Piotrusiu bo VAT z mleka to koszt a nie zysk.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

No wszystko jasne tylko jak znaczna część z nabytych towarów będzie z obniżonym lub zerowym VAT em, to dojdzie do sytuacji że ja czy Ty będziesz musiał dopłacać do skarbówki i to się głównie ludziom nie podoba. Pisałeś że ludzie są przyzwyczajeni że państwo im daje ale do cholery w tym przypadku to nikt nikomu nic nie daje, a wręcz robi problemy, ryczałtowcom będzie trochę lżej, ale wygląda na to że kosztem Vatowca. 

A czy po takich zmianach wszystko kiedyś wróci do normy też trudno przewidzieć, bo odkąd VAT został wprowadzony to jeszcze nikt takiego burdelu z tym nie zrobił jak obecny rząd. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
13 godzin temu, Primula94 napisał:

Nie, nie postawiłbym.  

Tak jak Xawier napisał  , rzygać  sie chce tym wszystkim co sie teraz dzieje wokół... A przez obore nie mam już wyjścia i w tym g....e będę musiał siedzieć. 

Wystarczy  popatrzeć, posłuchać ludzi co rzucili krowy, to jest inne życie...  I ja trochę za późno to dostrzegłem. 

@radekz200

Nie wiem, nie mam jeszcze faktury.

Szybko się wypaliłeś (nie pisze tego żeby Cie jakoś urazić), na forum wiele starszych osób myśli że jeszcze podbije rynek mleka 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Sorry że nie w temacie, ale może jest ktoś z Olecka kto podałby średnią cenę za poprzedni rok? Dostałem info że za grudzień przy prawie 50 dojnych miał ktoś 2,6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki napisał:

5 minut temu, TomaszKysiski napisał:

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

jest różnica i to dużą . Vatowiec otrzyma cene netto przez co straci możliwość odzyskania tego vat 

nie ma różnicy! podstawy ekonomii. rolnik sprz daje produkty w cenie netto. dolicza do tego podatek VAT który to i tak musi oddać do skarbówki. sprzeda teraz w 0stawce VAT to też 0 odda do skarbówki. nie masz pojęcia o czym mówisz.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Sorry, że przerywam intrygującą dyskusję...

Mlekovita Kalisz 10-15k 4,56tł 3,40bi  2,08 zł brutto.

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
25 minut temu, TomaszKysiski napisał:

nie ma różnicy! podstawy ekonomii. rolnik sprz daje produkty w cenie netto. dolicza do tego podatek VAT który to i tak musi oddać do skarbówki. sprzeda teraz w 0stawce VAT to też 0 odda do skarbówki. nie masz pojęcia o czym mówisz.

Podstawy ekonomii swoje a życie swoje, jakim trzeba by było być dzbanem żeby przejść na VAT i nie być w stanie równoważyć naliczonego nad należnym i dopłacać do skarbówki, to się trochę mija z celem, więc jak powiedzmy masz za mleko 3 tys vatu i zrobisz zakupy i się zrównoważy to masz te 3 tys, a jak sprzedaż tylko w cenie netto, a produkty które kupisz będą z vatem obniżonym czy zerowym to te 3 tys Ci nie wyjdzie. 

Tak to wygląda w praktyce, a tutaj pełno profesorów ekonomi patrzę którzy uważają, że te zawirowania nic nie zmienią, bo przecież VAT się nie należy 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
49 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Szybko się wypaliłeś (nie pisze tego żeby Cie jakoś urazić), na forum wiele starszych osób myśli że jeszcze podbije rynek mleka 🤣

 A co ty jesteś, babka z Rancza? Że wiesz co kto myśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p napisał:

25 minut temu, TomaszKysiski napisał:

nie ma różnicy! podstawy ekonomii. rolnik sprz daje produkty w cenie netto. dolicza do tego podatek VAT który to i tak musi oddać do skarbówki. sprzeda teraz w 0stawce VAT to też 0 odda do skarbówki. nie masz pojęcia o czym mówisz.

Podstawy ekonomii swoje a życie swoje, jakim trzeba by było być dzbanem żeby przejść na VAT i nie być w stanie równoważyć naliczonego nad należnym i dopłacać do skarbówki, to się trochę mija z celem, więc jak powiedzmy masz za mleko 3 tys vatu i zrobisz zakupy i się zrównoważy to masz te 3 tys, a jak sprzedaż tylko w cenie netto, a produkty które kupisz będą z vatem obniżonym czy zerowym to te 3 tys Ci nie wyjdzie. 

Tak to wygląda w praktyce, a tutaj pełno profesorów ekonomi patrzę którzy uważają, że te zawirowania nic nie zmienią, bo przecież VAT się nie należy 

nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem. zmiana VAT na produkty nic nie zmienia dla vatowca, jeśli faktycznie zostaną cenny netto, a nie będą chcieli tego wykorzystać pośrednicy i zawyżać cenny. co z tego że masz zwrot ze skarbówki skoro i tak wydałeś te pieniądze wcześniej. dla nas najlepiej by było gdyby zostały ceny netto.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale paliwo i nawozy to tylko jedno ze składowych , bo nadal zostaje vat na oleje , leki ,częsci , witaminy , pasze i inne dodatki srodki do mycia  dojarki czy hali itd . za który vat płaci każdy rolnik , vatowcom zostanie rozliczenie vat od sprzedaży bydła  a ono raczej nie pokryje  bilansu miedzy podatkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Głównie po to się przechodzi na VAT moim zdaniem, żeby mieć ten zwrot ze skarbówki przy inwestycjach. Chyba, że ktoś bardzo lubi makulaturę i co miesiąc jest szczęśliwy jak uzbiera stos faktur. 

Oczywiście najlepiej byłoby żeby dostawać za swoje produkty w cenach netto i kupować wszystko po cenach netto, ale jak porzednik wspomniał VAT nadal będzie tylko zmniejszony lub zniesiony z nielicznych produktów, to się ni uja nie kalkuluje, matura z matmy prawie na 100% więc nie mam problemów z liczeniem 😁

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piszę z tel i nie chce mi się tłumaczyć Ci wszystkiego. nawet jak mam 0 podatku za mleko to VAT który place przy zakupie części itp nadal mam prawo odliczyć czego tu nie rozumiesz? najlepiej jak by był 0vat na wszystko nie płacił byś i nie czekał na jego zwrot. na VAT nic nie zyskuje się poza obracaniem pieniędzmi. dostajesz VAT przy sprzedaży a wydajesz go przy zakupie. jeśli więcej wydasz niż otrzymasz to skarbówka Ci odda. jeśli jest na odwrót to Ty musisz zapłacić skarbówce. pamiętaj jedno na każdym podatku zyskuje państwo nie obywatel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Najlepiej to do dla vatowca ceny netto żeby były brutto najlepiej z  23% vatem przy zakupie środków oczywiście 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja RR ale czytam bo zastanawiam się czy na vat przejść. Kupuje co roku coś do parku maszynowego to może byłbym na plus.

Ja rozumiem to tak że vatowiec sprzeda teraz mleko, zboże ziemniaki i nie będzie musiał do skarbówki zapłacić vat bo będzie teraz 0%(czy nie będzie?). To jak nie nie trzeba zapłacić to chyba nie trzeba tego równoważyć vatem w zakupach?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
33 minuty temu, Marcin441 napisał:

 A co ty jesteś, babka z Rancza? Że wiesz co kto myśli 

Wystarczy czytać kto jakie ma zapędy/poglądy, ale konkretnych  osób nie będę przytaczał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
jarecki napisał:

5 minut temu, TomaszKysiski napisał:

dla vatowca to teoretycznie bez różnicy czy z VAT sprzeda czy bez. a w praktyce jeśli ktoś ma sporą sprzedaż a jeszcze rozlicza się kwartalnie to może sporo namieszać w płynności finansowej bo części czy maszyny czy te i paliwo choć 8%ale trzeba wyłożyć VAT a później długo czekać na jego zwrot.

jest różnica i to dużą . Vatowiec otrzyma cene netto przez co straci możliwość odzyskania tego vat 

przy stawce 0 dalej można odliczyć wat od zakupów i wtedy dla watowca jest na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979 napisał:

Ja RR ale czytam bo zastanawiam się czy na vat przejść. Kupuje co roku coś do parku maszynowego to może byłbym na plus.

Ja rozumiem to tak że vatowiec sprzeda teraz mleko, zboże ziemniaki i nie będzie musiał do skarbówki zapłacić vat bo będzie teraz 0%(czy nie będzie?). To jak nie nie trzeba zapłacić to chyba nie trzeba tego równoważyć vatem w zakupach?

 

nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie musisz sobie policzyć sam ile otrzymujesz zryczałtowanego zwrotu podatku a ile płacisz VAT przy zakupach najlepiej tak policzyć z całego roku. wówczas poznasz odpowiedz czy warto przejść na VAT. jeśli przy zakupach do gospodarstwa wydajesz więcej na vat niż masz zryczałtowanego zwrotu to warto jeśli różnica mała to trzeba poważnie przemyśleć czy warto pchać się w papiery. a to czy na mleko ziemniaki czy inne będzie stawka 0 czy 5 czy jeszcze inną nie robi różnicy jeśli zryczałtowany zwrot pozostanie taki jaki jest.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
PRIMO napisał:

Pytanie do dostawców z Ryk. 🤨

Czy możliwe żeby dostawca co miesięcznie oddaje około 30 tysi litrów dostał razem z premią 2,80 za litr?

tak

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 

1 minutę temu, slawek74 napisał:

przy stawce 0 dalej można odliczyć wat od zakupów i wtedy dla watowca jest na plus

      🤦‍♂️   z czego odliczysz jak nie możęsz  więcej odliczyć niż zapłacisz vat-u ?          jak na rachunku z vat masz 0 to jak odzyskasz np ten vat za  zakup pasz :D?     ksiegowa  ogarnia Tobie temat 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj