Polecane posty

komizmo    2694

Czyli wszystko wskazuje na to że vatowiec nie zapłaci VAT za mleko, a ryczałtowcy dostaną jak dostawali

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Byłem u Lydera w biurze i ręce rozkładają, nie wiedzą jaki będzie vat :( za grudzień miał bym 2.05 :(

Edytowano przez Rrolniik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wy dostajecie SMS od mlekovity ? :D Ja cenę znam dopiero jak faktura przyjdzie, a SMS to są jak somatyke przekroczę 😄😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
18 minut temu, asus921 napisał:

Ktos w koncu dostal smsa z cena od Mlekovity ? 

ja z alarmem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
7 godzin temu, Marcin133 napisał:

Jeszcze jak masz czym żygać to nie problem....

Mlekiem bo tylko może to pozostanie do jedzenie

6 godzin temu, Rrolniik napisał:

Jadę do lydera to zapytam w skupie.

 

24 minuty temu, asus921 napisał:

Ktos w koncu dostal smsa z cena od Mlekovity ? 

Ja dziś dzwoniłem, Pani Kierownik nic nie wie. Centrala nie informuje ich. Co do ceny za styczeń to powiedziała że jeszcze nie dostali z centrali żadnej wiadomości nie dostali iże nie wiedzą. Kasy dziś do 14 na koncie nie było a zazwyczaj do 12 dnia miesiąca była. Dziwna sytuacja. Zebrania nie chcą zrobić bo się chyba rolników obawiają. Będzie się trzeba w kilka osób zebrać i tam pojechać do nowej Pani prezes oddziału. Z artykułu wynika że ryczałtowców to ma nie dotyczyć. Oby tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Rrolniik napisał:

Byłem u Lydera w biurze i ręce rozkładają, nie wiedzą jaki będzie vat :( za grudzień miał bym 2.05 :(

Jak to, miałbym?

34 minuty temu, Xawier napisał:

Mlekiem bo tylko może to pozostanie do jedzenie

 

Ja dziś dzwoniłem, Pani Kierownik nic nie wie. Centrala nie informuje ich. Co do ceny za styczeń to powiedziała że jeszcze nie dostali z centrali żadnej wiadomości nie dostali iże nie wiedzą. Kasy dziś do 14 na koncie nie było a zazwyczaj do 12 dnia miesiąca była. Dziwna sytuacja. Zebrania nie chcą zrobić bo się chyba rolników obawiają. Będzie się trzeba w kilka osób zebrać i tam pojechać do nowej Pani prezes oddziału. Z artykułu wynika że ryczałtowców to ma nie dotyczyć. Oby tak było

U mnie wypłata ok normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
1 godzinę temu, PolonezAtu napisał:

To wy dostajecie SMS od mlekovity ? :D Ja cenę znam dopiero jak faktura przyjdzie, a SMS to są jak somatyke przekroczę 😄😆

Czasem to nawet takie, ze sie posmiac idzie... 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Rolnicy ryczałtowi sprzedający produkty rolne będą jak dotychczas otrzymywać należności za sprzedane produkty wraz ze zryczałtowanym zwrotem podatku wynoszącym 7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    179
1 godzinę temu, Xawier napisał:

Mlekiem bo tylko może to pozostanie do jedzenie

 

Ja dziś dzwoniłem, Pani Kierownik nic nie wie. Centrala nie informuje ich. Co do ceny za styczeń to powiedziała że jeszcze nie dostali z centrali żadnej wiadomości nie dostali iże nie wiedzą. Kasy dziś do 14 na koncie nie było a zazwyczaj do 12 dnia miesiąca była. Dziwna sytuacja. Zebrania nie chcą zrobić bo się chyba rolników obawiają. Będzie się trzeba w kilka osób zebrać i tam pojechać do nowej Pani prezes oddziału. Z artykułu wynika że ryczałtowców to ma nie dotyczyć. Oby tak było

U mnie wypłata też normalnie dziś , a zebranie było w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to samo, wypłata dziś, zebranie w grudniu. Mlekovita Morąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, asus921 napisał:

Ktos w koncu dostal smsa z cena od Mlekovity ? 

Odejmij premie za grudzień i będziesz wiedział za ile doisz. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jak to, miałbym?

Kolega jest w Mlekovicie od stycznia i dlatego tak napisał. 

Odnośnie ceny na styczeń- Jak nie macie pewnych info to po co w ogóle zabieracie głos? Siejecie plotki i będzie bajzel Jak z Vatem - 5 stron pisania o niczym.

  • Thanks 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Z tym VAT to jakaś tragedia. Połowa to zamiast do szkoły chodzić to krowy pasła w lesie. I się dziwić że młodzi mają gdzieś takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Dnia 13.01.2022 o 12:33, damianzetor9540 napisał:

Tak szczerze, postawiłbyś  teraz drugi raz ta obore?

 

Nie, nie postawiłbym.  

Tak jak Xawier napisał  , rzygać  sie chce tym wszystkim co sie teraz dzieje wokół... A przez obore nie mam już wyjścia i w tym g....e będę musiał siedzieć. 

Wystarczy  popatrzeć, posłuchać ludzi co rzucili krowy, to jest inne życie...  I ja trochę za późno to dostrzegłem. 

@radekz200

Nie wiem, nie mam jeszcze faktury.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

jeśli takie info to mleczarnia chce zarobić na VAT. rolnik vatowiec nie będzie dostawać 5% wiec ryczaltowca wyjdzie sporo drożej mleko. no to mleczarnia pewnie stwierdziła że może na tym zarobić 7% ona i obnizyc cenę o VAT i tym samym różnica w cenie dla vatowca i ryczaltowca zostanie taka sama jak była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12896
10 godzin temu, Marcin133 napisał:

Polmlek też kasiora dzisiaj. Może znowu się uda do kolejnej wypłaty😉

Liczyłeś po ile wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12896
10 minut temu, radekz200 napisał:

Ja już wiem po ile 😛

No to się pochwal 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
TomaszKysiski napisał:

Krowiarka napisał:

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

jeśli takie info to mleczarnia chce zarobić na VAT. rolnik vatowiec nie będzie dostawać 5% wiec ryczaltowca wyjdzie sporo drożej mleko. no to mleczarnia pewnie stwierdziła że może na tym zarobić 7% ona i obnizyc cenę o VAT i tym samym różnica w cenie dla vatowca i ryczaltowca zostanie taka sama jak była.

przemyśl to co napisałeś


radekz200 napisał:

2 minuty temu, Łolek napisał:

No to się pochwal 

 

Nie mogę 😂😂

to przez nogę 🤪


Łolek napisał:

@radekz200

To ja też nie powiem bo mógłbym niektórych do zawału doprowadzić 😜

po 3 zeta 🤔🙊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj