Polecane posty

krzychu121    3897
7 minut temu, Bugii napisał:

Poprostu vatowcy maja bol 4 liter i wymyslaja glupoty ze vaciku nie odlicza od paliwa, nawozow i pradu. Trza nowy traktorek kupic do odliczenia.

Bol to będą mieli wszyscy jak się okaże że zamiast zyskać to stracą wszyscy. Zresztą twoj przykład to pokazuje parę postów wyżej jak się zagotowales i szybko dzwoniłeś bo może dostaniesz wypłatę bez vatu. Narazie nic nie jest pewne , komu zabiorą a komu zostawia. Przyjdą wypłaty w marcu to się okaże. Już nie jeden się cieszył z nowego ładu a tu po przelaniu wypłaty na konto okazało się że jednak starcili zamiast zyskać . Także nie ciesz się czyimś nieszczęściem bo sam nie wiesz co cię czeka a to że ktoś na skupie ci powiedział że nie odlicza ci VAT jest tak pewna informacja  jak informacja o taniejących nawozach od Mietka  co chodzi i sprzata plac u gościa co handluje nawozami. 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
12 minut temu, Bugii napisał:

Poprostu vatowcy maja bol 4 liter i wymyslaja glupoty ze vaciku nie odlicza od paliwa, nawozow i pradu. Trza nowy traktorek kupic do odliczenia.

Czy ty rozumiesz co napisałeś? 😄 Vatowcy nie odliczą, ale i nie zapłacą i tak wyjdzie na czysto.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Krowiarka daj spokój bo się ugotują chłopaki....pożyjemy zobaczymy podejrzewam że i ryczałt i VAT dostanie po p...kieszeni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
2 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Nie kompromituj sie

Czym jeśli można spytać? Takiej dziwnej fali jadu jaka jest na tym forum to nie ma chyba nigdzie w sieci.😒

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tyle zyskali ryczałtowcy, że pszenica u nas spadła już na 1100. Jak zwykle obłowią się wszyscy na kłócących się chłopkach

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
1 minutę temu, Marcin133 napisał:

Krowiarka daj spokój bo się ugotują chłopaki....pożyjemy zobaczymy podejrzewam że i ryczałt i VAT dostanie po p...kieszeni

Fakt tutaj lepiej się nie odzywać nawet jak się coś wie.

  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
8 minut temu, krzychu121 napisał:

Bol to będą mieli wszyscy jak się okaże że zamiast zyskać to stracą wszyscy. Zresztą twoj przykład to pokazuje parę postów wyżej jak się zagotowales i szybko dzwoniłeś bo może dostaniesz wypłatę bez vatu. Narazie nic nie jest pewne , komu zabiorą a komu zostawia. Przyjdą wypłaty w marcu to się okaże. Już nie jeden się cieszył z nowego ładu a tu po przelaniu wypłaty na konto okazało się że jednak starcili zamiast zyskać . Także nie ciesz się czyimś nieszczęściem bo sam nie wiesz co cię czeka a to że ktoś na skupie ci powiedział że nie odlicza ci VAT jest tak pewna informacja  jak informacja o taniejących nawozach od Mietka  co chodzi i sprzata plac u gościa co handluje nawozami. 

Mam gospodarstwo ryczaltowe i vatowe wiec wszystko mi jedno. Jednak vat z mleka to nie przelewki. I z krowiarka oddajemy do tej samej mleczarni ktora jej powiedziala ze vat ryczaltowca zabiora a mi jakims cudem ze nic nie wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

To machlojki robisz w takim razie jak sprzedajesz jako ryczaltowiec a kupujesz jako vatowiec. 😄Śmieje się ale skoro twój  brat ojciec czy syn jest na vacie to wiesz czym to pachnie 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
31 minut temu, Bugii napisał:

Mam gospodarstwo ryczaltowe i vatowe wiec wszystko mi jedno. Jednak vat z mleka to nie przelewki. I z krowiarka oddajemy do tej samej mleczarni ktora jej powiedziala ze vat ryczaltowca zabiora a mi jakims cudem ze nic nie wiedza.

Ja nie napisałam, że w skupie nic nie wiedzą o vatowcach tylko, że  znajomy nie pytał o vatowcow, a o siebie ryczałtowca. 😄 i nam też pewnie zabiorą, ale nie mam potwierdzonego info ze skupu bo tam nie byłam. A kiedy tam pytaleś?

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Moje zdanie jest takie w sprawie tego vatu ze czy ryczałtowiec czy vatowiec to staci i ten o ten konsument ostateczny nie zyska nic a obłowi się Euro cash biedry skupy  itp. Niestety ale jak patrzę na nierzad PiS to wydaje mi się że każdemu dobrze każdemu dają tylko jakoś tego nie widać a koniec końców każdy traci. Tu już lepiej nie będzie tu może być już tylko gorzej. Tak jak z gazem był podpisany przez Tuska z ruskim  dobry kontrakt oczywiście PiS musiał to zmienić bo ustalone przez po nie ważne jak to się skończy. Ale co pokrzyczeli w tvpis że odszkodowanie od ruskich dostali za gaz ludziska się na oglądali i co? A no to że ludzie naiwni myśleli że PiS taki cudowny i kasę wydarl od ruska. Jak teraz mamy? Każdy widzi cena gazu jest taka a nie inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
47 minut temu, Krowiarka napisał:

Ja nie napisałam, że w skupie nic nie wiedzą o vatowcach tylko, że  znajomy nie pytał o vatowcow, a o siebie ryczałtowca. 😄 i nam też pewnie zabiorą, ale nie mam potwierdzonego info ze skupu bo tam nie byłam. A kiedy tam pytaleś?

Najpierw to pisalas ze masz info z mleczarni poparte artykulem.

A na koniec okazalo sie ze masz te info od typa ktory stwierdzil ze lepiej oplaca sie doic czyjes krowy niz swoje. A artykul zaginal po drodze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Projekt zmiany ustawy zakłada:

Art. 1. W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm.1) ) po art. 146d dodaje się art. 146da–146dc w brzmieniu: „Art. 146da. 1. Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. dla:

1) towarów spożywczych wymienionych w poz. 1–18 załącznika nr 10 do ustawy, innych niż klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w grupowaniu usługi związane z wyżywieniem (PKWiU 56),

– stawka podatku wynosi 0%.

Załącznik nr 10

3

CN 04

Produkty mleczarskie; jaja ptasie; miód naturalny; jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego, gdzie indziej niewymienione ani niewłączone

 

Mleko krowie zaczyna się CN 04...

 

Więc macie odpowiedź.

Edytowano przez Dream1990
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
31 minut temu, Bugii napisał:

Najpierw to pisalas ze masz info z mleczarni poparte artykulem.

A na koniec okazalo sie ze masz te info od typa ktory stwierdzil ze lepiej oplaca sie doic czyjes krowy niz swoje. A artykul zaginal po drodze.....

A typ doi swoje krowy ale ma kilku synów i 1 pracuje u mnie koniec zamykam temat z ludźmi myślącymi inaczej nie da się pogadać niestety

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/zniesienie-vat-czy-obejmie-zboza-rzepak-i-bydlo-jakie-konsekwencje-dla-ryczaltowcow/?utm_source=IPR%2BNewsletterTAP&utm_medium=IPR%2BCodzienny&utm_campaign=IPR%2BNewsletterTAP

a tu jest artykuł

 

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
19 minut temu, Dream1990 napisał:

Projekt zmiany ustawy zakłada:

Art. 1. W ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm.1) ) po art. 146d dodaje się art. 146da–146dc w brzmieniu: „Art. 146da. 1. Od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. dla:

1) towarów spożywczych wymienionych w poz. 1–18 załącznika nr 10 do ustawy, innych niż klasyfikowane według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług w grupowaniu usługi związane z wyżywieniem (PKWiU 56),

– stawka podatku wynosi 0%.

Załącznik nr 10

3

CN 04

Produkty mleczarskie; jaja ptasie; miód naturalny; jadalne produkty pochodzenia zwierzęcego, gdzie indziej niewymienione ani niewłączone

 

Mleko krowie zaczyna się CN 04...

 

Więc macie odpowiedź.

Jest jedno małe ale  chłopie... To jest załącznik nr 10 a to są wymienione produkty ze stawka 5% i ta jest obniżona na 0...😜

RR jest na sprzedaż 7 %.... Wiec co wyjaśniłeś.... 😋

18 minut temu, Krowiarka napisał:

No i coi  gdzie doczytałaś te wieści co głosiła? 

Toć pisze wyraźnie że rr bez zmian.... 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183
Marcin133 napisał:

Krowiarka daj spokój bo się ugotują chłopaki....pożyjemy zobaczymy podejrzewam że i ryczałt i VAT dostanie po p...kieszeni

a ,,pinokio,, lody 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
5 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Jest jedno małe ale  chłopie... To jest załącznik nr 10 a to są wymienione produkty ze stawka 5% i ta jest obniżona na 0...😜

RR jest na sprzedaż 7 %.... Wiec co wyjaśniłeś.... 😋

A widzisz żebym pisał że coś na ryczałcie się zmienia? chcieliście podstawę prawna - tu jest wycinek projektu.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
26 minut temu, Krowiarka napisał:

A typ doi swoje krowy ale ma kilku synów i 1 pracuje u mnie koniec zamykam temat z ludźmi myślącymi inaczej nie da się pogadać niestety

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/zniesienie-vat-czy-obejmie-zboza-rzepak-i-bydlo-jakie-konsekwencje-dla-ryczaltowcow/?utm_source=IPR%2BNewsletterTAP&utm_medium=IPR%2BCodzienny&utm_campaign=IPR%2BNewsletterTAP

a tu jest artykuł

 

No w nim pisze jak byk ze rr 7% bez zmian przy sprzedazy produktow.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
11 minut temu, Marcin133 napisał:

Radek chwol się ile

Jak będzie faktura 😛 ale chyba troszke lepiej niz u ciebie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No jakby było inaczej to by było niesprawiedliwe, bo vatowiec odliczy VAT po czasie, a ryczałtowiec musiałby zapłacić. Artykuł jest z dzisiaj, a gadanie mojego znajomego z wczoraj skąd mu się to wzięło i kto mu co powiedział to nie wiem, ale przy okazji się zapytam.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z tego co mi wiadomo to nic dla rolnika się nie zmieni zarówna dla ryczałtowca i vatowca tak samo będzie jak do tej pory , chyba żę rolnik vatowiec ma sprzedaż bezpośrednią .  taki był zamysł ustawodawcy , być możę  w projekcie popełniono błędy to prawdopodobnie zostaną naprawione .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
8 minut temu, Krowiarka napisał:

No jakby było inaczej to by było niesprawiedliwe, bo vatowiec odliczy VAT po czasie, a ryczałtowiec musiałby zapłacić. Artykuł jest z dzisiaj, a gadanie mojego znajomego z wczoraj skąd mu się to wzięło i kto mu co powiedział to nie wiem, ale przy okazji się zapytam.

No nie ośmieszaj się już....😋

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Artykułu całego nie czytałam, bo ryczalt mnie nie interesuje jestem na vacie, a znajomy to znajomy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj