Polecane posty

Bogdan_ja    2993

Prawda aż tak kole w oczy.... Może wszystkich co mają powyzej 2 złotych zbanowac i zostanie słuszna cena.... 😁

Powtarzam...halo.... halo.... UWAGA Rospuda za grudzień przy ilości powyżej 20 tys i dobre parametry około 3 zł litr... 👍

Cennik kilka stron wcześniej ktoś wstawił.... 👍

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morela15    6
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

A co Mońki tak zjechały z ceną . Tu poniżej 2 zlotych mało kto ma jeszcze przy takiej ilości. 

Panowie koniec stycznia pokaże za kogo nas mają mleczarnie czy chcą mleka czy likwidacji stad bo u mnie widzę że ruch z bydłem jak nigdy prawie jak przed świętami. Ludzie wolą sprzedać krowę i zarobić na niej naprawdę dobre pieniądze niż doic nie raz dobrą sztukę za 2 zł za litr

Mało kto ma poniżej 2 zł? Zobacz sobie kosow to mało kto ma 2 zł 

12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Prawda aż tak kole w oczy.... Może wszystkich co mają powyzej 2 złotych zbanowac i zostanie słuszna cena.... 😁

Powtarzam...halo.... halo.... UWAGA Rospuda za grudzień przy ilości powyżej 20 tys i dobre parametry około 3 zł litr... 👍

Cennik kilka stron wcześniej ktoś wstawił.... 👍

Gdzie ten cennik bo nie mogę znaleźć 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2993

O tu undzie un jest 😁

 

Strona 344.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyth0r    30

Pozdrawiam, polmlek grudzień to samo co listopad, 1,60 netto ledwo co.

Edytowano przez Izyth0r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mlekpol tł 4.2 b 3.4 ilość 24tys 1.99zl brutto vat

Edytowano przez kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

nie ma to jak chwalić się ceną sąsiada i drażnić wszystkich na forum. czekamy co styczeń pokaże a najbardziej gdzieś okolice maj/lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No ale jest tu ostro coś na rzeczy. Pomijając fakt dlaczego zakład woli kupić parę samochodów przerzutu to  na zdrowy rozum, jeżeli będąc dostawcą takiej mleczarni która tobie płaci 2, a za ten przerzut 3 to zachęca cię to do zwiększenia produkcji, czy nawet utrzymania jej na dotychczasowym poziomie? Mnie nie bardzo, raczej czuję jakby moje mleko było niepotrzebne.

 

Jest jeszcze druga sprawa , tak jak tu alfa ładnie tłumaczył, że lepiej tak niż ludzie mieliby nastawiać jałówek , zwiększyć produkcję i za chwilę za złotówkę doić. Niby tak ale jednak te braki mleka to nie trwają miesiąc czy dwa tylko z dwa lata. I jeżeli nie przyjdzie jakiś duży kryzys (nie wiadomo) to mleka będzie brakować cały czas w dużych zakładach. Tendencja w całej Europie jest spadkowa, nie wzrostowa. Także tym bardziej ta polityka jest niezrozumiała. 

Z tego co tu było nie raz opisywane to chyba tylko Sierpc rozumie w co się teraz będzie grać z mlekiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254
9 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Ktoś może tego wyżej zbanować? czytać się tego już nie da 🙆🤣

Nie dziwię się że likwiduję krowy na miejscu jego syna też bym z nim nie wytrzymał i nie chciał zostać na gospodarce

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Trochę go nie rozumiem, oddaje do prywaciarza to można uciec od razu i przenieść się do Rospudy, nawet na te kilka miesięcy ... xd

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

uu Węgry już ceny regulowane wprowadzają :D ciekawe czy w PL też tak zrobią. Mleko jest oczywiście jednym z produktów który się łapie do regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
2 godziny temu, komizmo napisał:

No ale jest tu ostro coś na rzeczy. Pomijając fakt dlaczego zakład woli kupić parę samochodów przerzutu to  na zdrowy rozum, jeżeli będąc dostawcą takiej mleczarni która tobie płaci 2, a za ten przerzut 3 to zachęca cię to do zwiększenia produkcji, czy nawet utrzymania jej na dotychczasowym poziomie? Mnie nie bardzo, raczej czuję jakby moje mleko było niepotrzebne.

 

Jest jeszcze druga sprawa , tak jak tu alfa ładnie tłumaczył, że lepiej tak niż ludzie mieliby nastawiać jałówek , zwiększyć produkcję i za chwilę za złotówkę doić. Niby tak ale jednak te braki mleka to nie trwają miesiąc czy dwa tylko z dwa lata. I jeżeli nie przyjdzie jakiś duży kryzys (nie wiadomo) to mleka będzie brakować cały czas w dużych zakładach. Tendencja w całej Europie jest spadkowa, nie wzrostowa. Także tym bardziej ta polityka jest niezrozumiała. 

Z tego co tu było nie raz opisywane to chyba tylko Sierpc rozumie w co się teraz będzie grać z mlekiem

Może i Sierpc wie ale sam rynku nie kształtuje w 2015/16 kupowali mleko od rolników średnio za 1,40 zł a sprzedawali po 0,94 zl a nawet i po 0,90 zł a ceny na sery też były po ch*ju, także nie przedstawiaj wszystkiego w takich czarnych barwach, molochy zawsze miały dużo wolnych mocny produkcyjnych ale to nie znaczy że na rynku będzie koniunktura bo Mlekovita ma 3 czy 4 mln zapasu mocy. Moim zdaniem to nie jest na rynku za kolorowo ale też nie jest jakoś super tragicznie żeby na coś brakowało 😉

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
35 minut temu, Kierownik napisał:

uu Węgry już ceny regulowane wprowadzają :D ciekawe czy w PL też tak zrobią. Mleko jest oczywiście jednym z produktów który się łapie do regulacji

Już jakiś polityk z *** wypowiadał się nt inflacji że jak będzie trzeba to mogą wprowadzić regulację cen na podstawowe produkty więc jeszcze tylko kartek na żywność brakuje i nieboszczka komuna wróci tylko pod inną nazwą (wg mnie niewiele brakuje do tego)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7336
36 minut temu, Kierownik napisał:

uu Węgry już ceny regulowane wprowadzają :D ciekawe czy w PL też tak zrobią. Mleko jest oczywiście jednym z produktów który się łapie do regulacji

Wystarczy zakup treściwych ograniczyć. 

Niedawno nie które mleczarnie same do tego namawiały. 

 

Przed chwilą, Xawier napisał:

Już jakiś polityk z *** wypowiadał się nt inflacji że jak będzie trzeba to mogą wprowadzić regulację cen na podstawowe produkty więc jeszcze tylko kartek na żywność brakuje i nieboszczka komuna wróci tylko pod inną nazwą (wg mnie niewiele brakuje do tego)

Leszek z Olkiem sztandar wprowadzą😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
9 minut temu, kamik90 napisał:

Którego zazwyczaj płaci Mlekovita za mleko?

Różnie 13-15

Dzis 14 piątek więc raczej dziś przelew bo poniedziałek  17 to już późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2993
7 godzin temu, slawek74 napisał:

nie ma to jak chwalić się ceną sąsiada i drażnić wszystkich na forum. czekamy co styczeń pokaże a najbardziej gdzieś okolice maj/lipiec

A jadnak ciekawi cie cena... 🤔Widzisz tu nikt nie daje do Rospudy bo ja tyz nigdy tu nie widziałem aby ktoś pisał..... Sąsiad daje czy tam kto inny nie ważne, ważna cena i tyle .... SM jest na rynku ma swoich dostawców i af widocznie ich nie interesuje...Tu utarło się ze rynkiem mleka rzaDza najwięksi i oni najlepiej płacą a to wyszło że to nie prawda..... 

Ty masz fajna cenę i ok... porządna mleczarnia i trza chwalić a nie  psy wieszać.. Jesteś trochi młodszy i musisz jeszce sporo dybać a ja już nie... Ja odrobiłem lekcje a ty przespałeś i ostales na 3 ha.... Ale to nie moja bieda, masz dobro cenę to się jeszcze dorobisz 😜

Nie wieszaj psów na zakładzie który dobrze płaci bo wtedy narobisz sobie do butów i tyle... 

Ja chwalę taki zakład i będę chwalił i tyle... 👍Choć nie jestem jego dostawco.... Nie będę tyz tam się pchał skoro wysiadam z mleka i tyle.. Inna sprawa to ja nie płacę udziałów a tam bym musiał wnieść udziały... Wiec po co żeby potem szarpać się o zwrot? 

Nie rozumiem czemu inych drażni fajna cena i że ktoś o tym pisze skoro to są fakty.... 

Ja sam osobiście dzwoniłem do odbiorcy żeby cenę podnosił bo inni płacą wincej i podałem kto co i ile.... Wiele nie ugrałem ale mam obiecano że cena wzrośnie powoli.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Info z mleczarni ryczałtowcom mleko w dół o VAT, ale jak jest z vatowcami? Tego nie wiem.

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2993

Po sprawiedliwości skoro mają zdjąć vat to powinni to zrobić jednym i drugim i tyle.... Nie może być ze jadna grupa ma mieć w plecy .... Co tu beczeć jak  wszyscy to wszyscy i tyle... 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj