Polecane posty

alfa    1191
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

No wiadomo że po co płacić swoim dostawcom jak można dolozyc innym żeby mieli mleko po 2,8 zł... Tu trza mieć biznesowe myślenie... 😁😁😁😁😁

Ale ty głupi jak but. To weź jak dajesz 2000 na odbiór zwiększ do 3 na już a później zmniejsz do 2 tys chyba że odasz te 3 tys po 1.1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 minut temu, Bogdan_ja napisał:

No wiadomo że po co płacić swoim dostawcom jak można dolozyc innym żeby mieli mleko po 2,8 zł... Tu trza mieć biznesowe myślenie... 😁😁😁😁😁

Robisz z siebie błazna jakiego świat nie widział a Twoje pojęcie o ekonomii można przedstawić w taki sposób że masz za płotem sklepik gdzie kupisz flaszke za 35 zł ale wolisz jechać autem 20 km dalej do sklepu bo tam na promocji za 29.99. 

Ktoś potrzebuje  przerzutu tu i teraz natychmiast to płaci i po 3 zł. I alfa to już napisał, chocby dali w piatnicy po 3 zł za litr to nikt nagle z odbioru  na odbiór  nie zwiększy, to potrwa kilka msc. A po tych kilku msc co? Popyt spadnie i nadwyżkę mleka mają na pola wylewać albo po 1 zł płacić? Skończ człowieku  durnia z siebie robić bo to się w zdrowej głowie nie mieści 

Ale bardzo dobrze, niech Ruspuda płaci i  4 zł za litr i niech odkładają na czarna godzine. Chłopki nastawiają krow w szopy, jak sie rynek załamie i nikt przerzutu nie będzie chciał to im zapłacą po 80 gr. 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Jeśli mleczarnia chce nagle więcej litrów to niech wprowadzi to, co kilka stron wcześniej widziałem w którejś mleczarni, cena jak teraz za wielkość dostawy z zeszłego roku, wszystko co ponad w cenie przerzutu. Zły układ? Ale nie, nie można dać swoim zarobić.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No wim że żeby zapłacić swemu dostawcy po 2 zl to musicie dać  zarobić temu z przykładowej Rospudy.... bo żeby nie ten myk to i tych 2 zl by nie było.... Takie oto teoryje sprzedaje "wielki bisnesowy" umysł alfy dla swoich dostawców.... Cyrk na kołach dla poddanych... 😁

1 godzinę temu, alfa napisał:

Ale ty głupi jak but. To weź jak dajesz 2000 na odbiór zwiększ do 3 na już a później zmniejsz do 2 tys chyba że odasz te 3 tys po 1.1 

 

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Robisz z siebie błazna jakiego świat nie widział a Twoje pojęcie o ekonomii można przedstawić w taki sposób że masz za płotem sklepik gdzie kupisz flaszke za 35 zł ale wolisz jechać autem 20 km dalej do sklepu bo tam na promocji za 29.99. 

Ktoś potrzebuje  przerzutu tu i teraz natychmiast to płaci i po 3 zł. I alfa to już napisał, chocby dali w piatnicy po 3 zł za litr to nikt nagle z odbioru  na odbiór  nie zwiększy, to potrwa kilka msc. A po tych kilku msc co? Popyt spadnie i nadwyżkę mleka mają na pola wylewać albo po 1 zł płacić? Skończ człowieku  durnia z siebie robić bo to się w zdrowej głowie nie mieści 

Ale bardzo dobrze, niech Ruspuda płaci i  4 zł za litr i niech odkładają na czarna godzine. Chłopki nastawiają krow w szopy, jak sie rynek załamie i nikt przerzutu nie będzie chciał to im zapłacą po 80 gr. 

Podaje fakty a to że ty nie potrafisz z tego prawidłowych wniosków wyciągać to twoja bieda... alfa ładnie ci sprał mózg i tyle bo taka jego rola... Ale to sam sobie wystawiasz ocenę tym zakłamywaniem rzeczywistości.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidek1982    10

Przerzuty po 3 zł dają najbardziej zarobić firmom pośredniczoncym. Nie robią tego na dużej marży bo ze 2-3% ale przy obrotach 100,500,800 baniek to się robi kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Ten proceder uprawiają SM  molochy i to oni tym kręcą... Wciskając jednocześnie kit swoim dostawcom że nie mogą płacić więcej itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

MSM Mońki 30 tys tł 4.2 białko 3,5 cena 1,89 brutto a średnia cena za 2021 rok 1,73 brutto przy dostawach 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
41 minut temu, Dzidek1982 napisał:

Wystarczy miec 1-2 beczki na dzień mleka  i grać w te grę ... 

A może polecisz  jakiego dlilera? 

🤔😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Wielu rolników jest w stanie zwiększyć znacznie ilość produkowanego mleka, ale musi być ku temu bodziec w postaci satysfakcjonującej ceny. Jak ktoś nie intensywnie karmi to kwestia 2 - 3 tygodni i mleka 30-40% więcej. Ja co prawda dość mocno futruje swoje krowy to za wiele więcej nie wyciągnę i raczej będę się skłaniał  zabierać treściwe już teraz a  w sezonie wypaśnym ograniczyć do min jak proporcje ceny do kosztów się nie poprawią.

Edytowano przez Troker1979
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

No wim że żeby zapłacić swemu dostawcy po 2 zl to musicie dać  zarobić temu z przykładowej Rospudy.... bo żeby nie ten myk to i tych 2 zl by nie było.... Takie oto teoryje sprzedaje "wielki bisnesowy" umysł alfy dla swoich dostawców.... Cyrk na kołach dla poddanych... 😁

 

Podaje fakty a to że ty nie potrafisz z tego prawidłowych wniosków wyciągać to twoja bieda... alfa ładnie ci sprał mózg i tyle bo taka jego rola... Ale to sam sobie wystawiasz ocenę tym zakłamywaniem rzeczywistości.... 

Popieram kolegę nie masz grosza pojęcia. To przechodź do rospudy na co czekasz stawiaj oborę . Lepiej postawić oborę jak czareczek85 przy średniej cenie z kilku lat pewnie okolo 1.8 czy w rispudzie teraz zacząć  przy 2.8 a w momencie zaczynania spłaty po 0.8? Jak możesz to bierz 2 tiry pierwiastek i dawaj mleko tylko na dziś na teraz a nie na za rok bo teraz idzie zarobić na mleku z przerzutu a najlepiej u siebie w gospodarstwie zrób z niego chude i sprzedaj mlekpolowi czy komu innemu chude. Skopiowałem sobie twoje posty do kompa wstawię za jakiś czas i powiem no kolego dawaj ta fakturę z rospudy zobaczymy tych 2.8. Pamiętaj też że po dobrej hossie przyjdzie duży kryzys i nie wiem jak będzie może być też i tak że mlekpol będzie płacił 1.5 czy 1.3 ale wtedy rospuda 0.7 Piątnica pewnie 1.7 1.6 ale o nich nie mowimy bo to bezapelacyjnie najlepsza mleczarnia ostatnich 10 lat i twoje teksty o rospudzie są durne a przynajmniej nie na miejscu i wręcz ubliżają tej spółdzielni także polecałbym troche poczytać o ekonomi i na drugi raz pomyśleć co się pisze bo robisz z siebie idiote i błazna. A jak do mlekpol masz jakies wątki To możesz je wyrazić chętnie poczytam bo sam osobiście bym sporo tak zmienił i też nie wszystko mi się tam podoba ale niestety już raczej nic z tym nie zrobię i tak jak mówiłem od 1.01 23 będę albo w Giżycku albo w Piątnicy najpewniej w tej drugiej. A mlekpolowcy mają teraz szanse zakończyć ciąg rady nadzorczej prezesa poprzez nie wybranie na rejonowych obecnych radnych bo tylko taki jest sposób bo na walnym to już pozamiatane. Ale żeby to zrobić ludzie muszą myśleć wystawić kogoś konkurencyjnego na rejonowym i zagłosować na niego. To jedyny sposób 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bator    6
8 godzin temu, matek0921 napisał:

Nutricia Danone za grudzień 1,86 brutto ryczałt ponad 30 tys bi.3,7 tł.4,2 

jednym słowem bida 

u mnie dokładnie tyle samo ten sam odbiorca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Widzę że solą w oku  jest taka Rospuda bo dobrze płaci i korzysta z bledow jakie popełniają rekiny które to inwestują a nie mają surowca... Tu należy brać przykład jak się wpasowac w rynek i tyle... 

Wmawiaj sobie ze będzie mleko po 1,5.... 😁Chyba ty będziesz doił po tyle.... 🤔

Ja mam 2,3 u Prywaciarza  i nie miałem mniej jak 1,8 za ubiegły rok..... Dla mnie temat z mleczarstwem się zamyka  bo likwiduje krowy i tyle... Bo mi nie brak doić i tyle.... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

z koniem nie ma co się kopać a z psem przeszczekiwać 🤪 Ryki z roczną premią 2.78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
21 minut temu, Troker1979 napisał:

Wielu rolników jest w stanie zwiększyć znacznie ilość produkowanego mleka, ale musi być ku temu bodziec w postaci satysfakcjonującej ceny. Jak ktoś nie intensywnie karmi to kwestia 2 - 3 tygodni i mleka 30-40% więcej. Ja co prawda dość mocno futruje swoje krowy to za wiele więcej nie wyciągnę i raczej będę się skłaniał  zabierać treściwe już teraz a  w sezonie wypaśnym ograniczyć do min jak proporcje ceny do kosztów się nie poprawią.

Jeśli ktoś kiepsko karmi krowy to mimo, że nasypie im wszystkiego to tak bardzo one nie podniosą się z mlekiem, żeby krowy dobrze doić to już w okresie zasuszenia trzeba o nie dbać. A Ty uważasz, że się nie opłaci to dać mniej, a jak podniosą cenę to sypnąć i zaraz mleko do góry 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
4 minuty temu, slawek74 napisał:

z koniem nie ma co się kopać a z psem przeszczekiwać 🤪 Ryki z roczną premią 2.78

Lo to tyle co w Rospudzie za 5 tys na miesiąc... 😁😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No pewnie ze  ty rozwojowy i masz5 traktorów na 3 ha  .... A ja mam tyle łącznie  z synem na 90 ha...Gdzie moje 4... Gdzie mi tam do ciebie... 😁😁😁😁 

Szkoda trochi tego mleka likwidować bo tera cena idzie na 3 zł pod nosem z poclowaniem rączki .. Hehe 

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
3 godziny temu, criskp86 napisał:

MSM Mońki 30 tys tł 4.2 białko 3,5 cena 1,89 brutto a średnia cena za 2021 rok 1,73 brutto przy dostawach 30 tys

A co Mońki tak zjechały z ceną . Tu poniżej 2 zlotych mało kto ma jeszcze przy takiej ilości. 

Panowie koniec stycznia pokaże za kogo nas mają mleczarnie czy chcą mleka czy likwidacji stad bo u mnie widzę że ruch z bydłem jak nigdy prawie jak przed świętami. Ludzie wolą sprzedać krowę i zarobić na niej naprawdę dobre pieniądze niż doic nie raz dobrą sztukę za 2 zł za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Aż tak mocno nie zjechały. Przy średniej z roku tylko jakieś 5-7 groszy mniej przy podobnych parametrach jak w mlekowicie czy mlekpolu a co tu porównywać tych molochów do małych moniek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaroRolnik    0
Dnia 11.01.2022 o 18:02, damianzetor9540 napisał:

Widziałem cennik i tam szału nie wychodzi 

Fv z piatnicy.  Tluszcz widać białko widac cenę widać, bakterie poniżej 30 somatyka poniżej 300 więc klasa premium ilość 40+ cena za listopad 

 

@damianzetor9540 to była faktura za październik nie listopad. dodaj 20gr premi i będzie listopadowa 

Edytowano przez DaroRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

A co Mońki tak zjechały z ceną . Tu poniżej 2 zlotych mało kto ma jeszcze przy takiej ilości. 

Panowie koniec stycznia pokaże za kogo nas mają mleczarnie czy chcą mleka czy likwidacji stad bo u mnie widzę że ruch z bydłem jak nigdy prawie jak przed świętami. Ludzie wolą sprzedać krowę i zarobić na niej naprawdę dobre pieniądze niż doic nie raz dobrą sztukę za 2 zł za litr

Mają po dwa złote bo za ten miesiąc dostali premie, w Mońkach premia była za poprzedni miesiąc i cena była 2,42 co reszta miała poniżej 2 złotych. Najlepsze porównanie to jakby każdy podał średnią cenę za cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

wow serio rozpuda tak płaci? mlekowita to w tej chwili kpiny a wręcz tragedia

Kura chłopie dawno tu ktoś wstawił cennik na grudzień.... Cofnij parę stron a znajdziesz.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj