misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

damianos95    435

Zobaczymy jak przyjdzie co do czego juz raz mialem ze wszytsko fajnie jak przyszpo co do czego to jeszcze 700zl bo tak inni daja

stach12    908

A może warto byłoby doradzić koledze żeby kobiecie pomógł to pole obrobić  jak ma świnie na stanie ,  a najwyżej spisać fikcyjną umowę na dzierżawe jak przeszkadza w otrzymaniu renty po zmarłym dla siebie albo dzieci

jeszcze chłop nie ostygł a tu już wielcy farmerzy doradzają  by ziemie a tym samym kromkę chleba sierotom z ręki wyrwać

damianos95    435

Ja tam nie wiem czy nalezy im sie cos po ojcu dzieci i tak ma dorosle 

Ona nie chce obrabiac bo nie ma o tym pojęcia a placic za kazda usluge to woli dac w dzierzawe i kupic zboze bez problemu bo ma gotowe a swinie ona i tak jeszcze bedzie trzymac z tego co mowila to nie chodzi by tylko dochowac te co ma

W domu tez mialby kto to obrobic ale nikt podobno nie umie i nie chce 

DRIPOL    44
4 godziny temu, JurekOgorek1 napisał:

W jakiej cenie teraz maciory? 

Czerwona świętokrzyskie 1zł+vat

Tucznik 3.00+vat kolejka 1,5 miesiąca na dostawe

• Sad 1

1 godzinę temu, DRIPOL napisał:

Ty w tej sytuacji jesteś ? 

Rogas71    308

jaki koszt budowy tuczarni na 2 tyś sztuk bo hotel chcę otworzyć 😜

damianos95 napisał:

Ja tam nie wiem czy nalezy im sie cos po ojcu dzieci i tak ma dorosle 

Ona nie chce obrabiac bo nie ma o tym pojęcia a placic za kazda usluge to woli dac w dzierzawe i kupic zboze bez problemu bo ma gotowe a swinie ona i tak jeszcze bedzie trzymac z tego co mowila to nie chodzi by tylko dochowac te co ma

W domu tez mialby kto to obrobic ale nikt podobno nie umie i nie chce 

Jak taka cena będzie to ona nie będzie miała za co tego zboża od Ciebie kupić chyba że w naturze się rozliczy już lepiej wynająć do uprawy wszystko niż świnie chować

stach12 napisał:

A może warto byłoby doradzić koledze żeby kobiecie pomógł to pole obrobić  jak ma świnie na stanie ,  a najwyżej spisać fikcyjną umowę na dzierżawe jak przeszkadza w otrzymaniu renty po zmarłym dla siebie albo dzieci

jeszcze chłop nie ostygł a tu już wielcy farmerzy doradzają  by ziemie a tym samym kromkę chleba sierotom z ręki wyrwać

Fikcyjna odpada jak do renty musi być notarialna

sylwekbarca2    147

przy dzisiejszych kosztach to lekko stanowisko coś w granicy 1200 zł/szt, 2,5 bańki braknie Ci na ten hotel.

Rogas71    308

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/trzoda-chlewna/25701-czy-organizatorzy-tuczu-kontraktowego-pozbawiaja-rolnikow-ze-stref-asf-pomocy-otrzymywanej-za-poniesione-straty-kontrole-w-agri-plusie

jarecki    3274

kiedyś pisałem o znajomym co ma po 15 zł za kg pułtusze kupić i dziś to potwiedził swinie karmione wyłącznie własnym paszami  w wieku około -9 miesięcy ma po niedzieli  odbiór to za 3 tygodnie bede wiedział jak smakowo jest mięsko , biorą we dwóch po połówce 

Rogas71    308

Tylko że to jest produkcja marginalną ile tych świń rocznie sprzeda 20 ? Areszta poleci do Lidl na promocję

mesi    20
10 godzin temu, JurekOgorek1 napisał:

Pytałem tan gdzie oddaje tuczniki,  2,20 + vat łódzkie 

migacz    317

Czyli co pozostaje trzymać je  z miłości 😆

• Haha 1

turtojs    436
DRIPOL napisał:

4 godziny temu, JurekOgorek1 napisał:

o kilku dniach do 2 tygodni czekania na odbiór słyszałem wczoraj, także bajki opowiadasz i siejesz ferment wśród rolników co by jak najwięcej sprzedali po tej dziwnej cenie co jest u Ciebie, nawet takie 100 kg zaczną wypychać jak dobrze plotka się rozniesie, u mnie 4,20-4,40 netto, opolskie

Tak propo macior A właściwie mięsa z takiej sztuki, maciory są tańsze niż tuczniki z przyczyn wiadomych więc powiedzcie mi czy mięso z takiej maciory po np 4 czy 5 oproszeniach jest faktycznie twarde i takie że trzeba żuć? Chciałbym taką sztukę kupić tylko na wyroby czyli mięso i tak by poszło w maszynkę a potem w kiełbasę,więc czy taka kiełbasa by była taka sama jak z młodego wieprza? Nie było by czuć że to starsze mięso?

karat7    33

Brał kiedyś ode mnie maciory facet co przerabiał na wsi i sprzedawał wyroby w mieście , to maciora max 2 wyproszenia. Mówił , że starsze za twarde mięso. Myślę , że odpuść sobie taką po 4 wyproszeniach. Wiem z doświadczenia, że niektórym szkoda sprzedać po niskiej cenie i przerobią wszystko, ale chyba nie tędy droga.

jj    22

Maciory to na najlepsze kiełbasy idą te suszone zwłaszcza ale raczej jako domieszka mialem kiedyś taką starszą loszkę zabitą ponad rok miała to kiełbasa czerwona i naprawdę pyszna ale mięso to tak z godzinę dłużej się musiało gotować czy piec

krilan06    2418
43 minuty temu, JurekOgorek1 napisał:

Tak propo macior A właściwie mięsa z takiej sztuki, maciory są tańsze niż tuczniki z przyczyn wiadomych więc powiedzcie mi czy mięso z takiej maciory po np 4 czy 5 oproszeniach jest faktycznie twarde i takie że trzeba żuć? Chciałbym taką sztukę kupić tylko na wyroby czyli mięso i tak by poszło w maszynkę a potem w kiełbasę,więc czy taka kiełbasa by była taka sama jak z młodego wieprza? Nie było by czuć że to starsze mięso?

Rzeźnik z wieloletnim stażem mówił mi że najlepsze jest mięso z takiej młodej maciory, która raz się tylko wyprosiła. A z własnego doświadczenia wiem, że i z takiej maciory która kilka razy miała młode idzie zrobić bardzo dobrą kiełbasę 

migacz    317

Ci co biorą ode mnie maciory twierdzą że to zamiennik wołowiny do kiełbasy.

Właśnie chodzi mi o maciore bo tańsza A wyrobów wyjdzie dużo,na własny użytek chcę,czyli max po 2 oproszeniach jak mówicie będę szukał.

Dontcry    118

Starzy rzeznicy na wsiach mówią ze właśnie taka po jednym maks dwóch wyproszeniach jest najlepsza na wyrob domowy. Ale to stara szkoła i rzadko juz tak ludzie robią. Co do ceny w tamten poniedziałek 4 netto. 

nie    2063

szynka w plastrach w grudniu była po 50zł/kg a dzisiaj już po 70zł/kg

kupić po 4zł a sprzedać po 70zł - to jest biznes, a wy mówicie, że na świniach nie ma zarobku :D 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 

• Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj