misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

waldek0093    5

Ciekawe co na nowe świadectwa powiedzą zakłady mięsne skoro brakuje już teraz świń, a tu skończy się kupno po kilka sztuk od rodzinnych gospodarstw co tydzień na skupach.

Jak narazie chyba większość rolników będzie teraz przetrzymywać  przez 2 tygodnie sprzedaż tuczników by sprzedać na raz większą ilość. Ja sam odmówiłem sprzedaż tuczników na wtorek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek0093    5
13 minut temu, MonteChristo napisał:

Gówno powiedzą cenę podniosą i wyjdą nz swoje

W jakim sensie wyjdę na swoje? Zwrócą mi za świadectwo zdrowia? Koszt świadectwa zdrowia i tak będę w plecy. Tylko czy przy tej samej ilości będę o jedno świadectwo czy przy tej samej ilości o 4 świadectwa w plecy to już będzie zależało oddemnie. Pewnie nikt mi nie dołoży za koszt świadectwa zdrowia... Tak samo będzie przy sprzedaży prosiaków czy kupna/sprzedaży knura i loszek ...

Pewnie za jakiś czas również wprowadza świadectwa zdrowia dla bydła ponieważ weterynarzy nie zarobią już tak dużo na świniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

+10centow myślę że w środę będzie 

U nas podobno 20gr w górę 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie na żywą podnieśli 10gr, a że dzisiaj miałem odstawę to piję od rana z tego szczęścia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Jakie stawki macie teraz,chodzi mi bardziej o małych hodowców do 20 sztuk odstawianych naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dziś pytałem swojego weta to mówi że świadectwo 40 zł i ubój gospodarczy to samo  z tym że za 1 szt niby ulga 75% tak im kazała IW 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

To chyba dla tych te 40 zł którzy mają stada do 50szt, a o tej uldze 75% nic nie słyszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64
Cytat

To chyba dla tych te 40 zł którzy mają stada do 50szt

Zgadza się wczoraj 112,80 za świadectwo. Lekarz wie że mam pow. 50 sztuk to się nawet nie pytał.

 Dziś będzie kolejne świadectwo zapewne za 112.80/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ciekawe co dziś Niemcy słychać o +7 centów 

Lokalna ubojnia łódzkie nie ma co nic w sklepie firmowym od +0.6 do +1.3zl praktycznie wszystko co dostępne w sklepie znajoma dzwonila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

i było + 0,07 dobiliśmy do 2euro, i to chyba nie koniec podwyżek, myślę że przy obecnym braku świń to 8 zł za wagę żywą jest osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Ciekawe jest to rok temu 1.3 euro czyli 6.1 zł wbc żywa wtedy 5 zł + VAT dziś 2 euro czyli 9.4 zł wbc żywa dziś 7.05 zł Ciekawe co dziś żywa powinna być 8 zł +VAT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
ws71 napisał:

@bandzior11Przy 9,4 netto u Marcinkowskich żywa wychodzi ponad 7,55 netto

 

licząc po kursie 4,70 to faktycznie jest 9,40 tylko że ostatnio nasze zakłady dawały nawet z 40 gr więcej niż cena w niemczech, u mnie ostatnia odstawa 4 tygodnie temu przed podwyżkami (1,85 w Niemczech) 8,9za E to na żywo dało 7,18. A wiecie może ile teraz płaci Sokołów albo marcinkowscy?


w sumie już mam aktualny cennik Sokołów 9.40 marcinkowscy 9.55 szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

a to przepraszam, ogólnie liczyłem że po tych podwyżkach na niemieckiej giełdzie zakręci się w okolicach 10 zł, co na żywo pozwalało by osiągnąć około 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

Słyszał ktoś coś może na temat tej ostatniej dopłaty do prosiat? Bodajże 80zl do sztuki to miało być, wiecie może kiedy będzie jakaś decyzja bądź pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
1 godzinę temu, kopin napisał:

wczoraj przyszła decyzja i kasa ma być do konca września

Decyzja ponad tydzień temu przyszła , kasa jescze nie mogła by jak najszybciej być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj