misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

bandzior11    43

Dźwigają bo nie ma. Mniej przyjechało prosiaków i w dodatku brali dane z urodzeń 2020-2021 i miało wyjść że mln wystarcza a tu 150 mln prawie zostało. Odpowiedź jest jedna . Co z tego że pójdą na 7-8 zł jak zostaje mniej niż 2 lata wstecz jak były koło 5 zł. Koncentrat 56 zł teraz 100 zł pszenica czy jęczmień 700 zł teraz 1700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Już jutro prawdopodobnie skoczy u mnie na 6,7 netto żywa, prędzej czy później nastąpi załamanie produkcji za Odrą, kwestia do 2 mies, z tego co się orientuje to ceny pasz tam są około 20% wyższe jak u nas, praktycznie tucz oparty na  kupnym warchlaku leży i kwiczy, były prognozy w których mowa była o cenie 2,2 € za E w lipcu, sierpniu coś w tym może być prawdy bo jednak Niemcy kurczowo trzymią obecną cenę wbrew sugestii ubojni o obniżkach aby zapobiec dalszym spadkom pogłowia trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

U mnie w łódzkim tylko 7,7 do 7,8 za E . Nie są przerośnięte, więc czekam do następnego tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
31 minut temu, koordynator napisał:

U mnie w łódzkim tylko 7,7 do 7,8 za E . Nie są przerośnięte, więc czekam do następnego tyg.

Za żywca?? Kto tak płaci??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
6 godzin temu, koordynator napisał:

U mnie w łódzkim tylko 7,7 do 7,8 za E . Nie są przerośnięte, więc czekam do następnego tyg.

Zmień kupca a nie u dziada sprzedajesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Dontcry napisał:

6 godzin temu, koordynator napisał:

U mnie w łódzkim tylko 7,7 do 7,8 za E . Nie są przerośnięte, więc czekam do następnego tyg.

Zmień kupca a nie u dziada sprzedajesz. 

popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Czytałem artykuł że świnie nie zdrożeją bo jest słaba pogoda na grilla. Ten pajac który napisał takie wypociny powinien natychmiast wylecieć na zbity pysk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

To trzeba by wszystkich prognostyków pogody wywalić na zbity pysk, bo cały czerwiec przepowiadają zimny deszczowy, a to raczej nie wróży pogody grillowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
Napisano (edytowany)

Tak, to jest z pewnością powód dla którego świnie nie zdrożeją 🙆‍♂️

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Wszyscy sie uczepili tego grilla jakby nigdy w innym czasie nie jedli mięsa, nie wiem czy robią z ludzi idiotów czy szukają większych od siebie. Bo człowiek wtedy samą chabanine wpierdziela i odrazu 20% więcej mięsa idzie. Debilizm jak wszędzie z resztą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
9 godzin temu, krilan06 napisał:

Tak, to jest z pewnością powód dla którego świnie nie zdrożeją 🙆‍♂️

Świnie nie zdrożeją , mięso w sklepach zdrożeje .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
20 godzin temu, krilan06 napisał:

Tak, to jest z pewnością powód dla którego świnie nie zdrożeją 🙆‍♂️

Powodów jest więcej, dlatego jeszcze długo świnie będą pod kreską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Jakie to niby pokrzepienie? czym się nadal łudzicie? ceny pasz tak wzrosną że te 10zł to będzie tyle co przedtem 3,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Kto ma zlikwidować i tak zlikwiduje i nawet cena go nie zachęci do trzymania. Co z tego że teraz wzrośnie jak za miesiąc może byc połowa tego. To właśnie nie zachęci to odwrotu trendu spadkowego stad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    43

Widać brak towaru bo dzwonią za kabanami i nawet coś w górę idzie tylko wiadomo że nikt się nie wychyla ciekawi minie giełda środa co będą trzymać 1.8 euro czy pójdzie w górę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Nie wiem jak w Niemczech ale u nas pogoda małogrilowa. Zakłady próbują przetrzymać rolnika. Na razie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Dzwonią dzwonią. U mnie też telefon z prośbą chociaż o 10 bo ubojnia nie ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ubojnia?


ja w czwartek po 8,3 za E do Sokołowa, średnia waga 132kg, więc już czekać dłużej nie mogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj