misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

mesi    20
3 minuty temu, soltys48 napisał:

bez sensu....

Shotapen też nie wiem w jakim celu

Nie wiem on tak daje profilaktycznie, 

9 minut temu, Desperado napisał:

Shotapen jest na MMA, chociaż profilaktycznie walić antybiotyk? mierzy się temperaturę i widać czy jest potrzebny, ale co mu daje Oksytocyna? zazwyczaj ma locha pokarm, chyba że jest chora. Jak z pochwy wycieka ropa to na 100% MMA

No właśnie on profilaktycznie/zapobiegawczo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ujowa profilaktyka z penicyliną......

Co w razie POTRZEBY?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
6 minut temu, soltys48 napisał:

bez sensu....

Shotapen też nie wiem w jakim celu

No zapobiegawczo na MMA, jednak MMA może pojawić się i po tygodniu od oproszenia i ten antybiotyk już i tak nie działa, jedyne co z tego to uodparnianie się organizmu na ten antybiotyk.

1 minutę temu, soltys48 napisał:

Ujowa profilaktyka z penicyliną......

Co w razie POTRZEBY?

O to to to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dokładnie tak.

Ja nie wet ale ujowo mi się to widzi.

Trochu przeżyłem z leczeniem ale cielunów i wg mnie walenie do wszystkiego antybiotyków to strzał w kolano

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Zgadza się, ludzie trochę idą na wygodę, nawalić lekarstw i załatwione, kto by tam termometr w d*pę wsadzał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 minuty temu, Desperado napisał:

Zgadza się, ludzie trochę idą na wygodę, nawalić lekarstw i załatwione, kto by tam termometr w d*pę 

 

 

6 minut temu, soltys48 napisał:

Dokładnie tak.

Ja nie wet ale ujowo mi się to widzi.

Trochu przeżyłem z leczeniem ale cielunów i wg mnie walenie do wszystkiego antybiotyków to strzał w kolano

Ja nie raz mierzylem jak była potrzeba, on ma większą skalę i doświadczenie dlatego się go pytam,  a weterynarze wiecie jak z nimi jest a to nie ma czasu żeby coś doradzić albo cis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111

Ja nie twierdzę że ktoś ma dużą skalę i się nie zna, ale lata praktyki nauczyły mnie że jak najmniej ingerencji z lekami, z przyspieszaniem porodów, a więcej obserwacji i w razie konieczności stosowane i efekt był dużo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
1 minutę temu, Desperado napisał:

Ja nie twierdzę że ktoś ma dużą skalę i się nie zna, ale lata praktyki nauczyły mnie że jak najmniej ingerencji z lekami, z przyspieszaniem porodów, a więcej obserwacji i w razie konieczności stosowane i efekt był dużo lepszy.

Ja Cb rozumiem wien o co chodzi,  a jakie są naturalne sposoby zapobiegania zapalenia,  bo to potem kosztu i prosiaki też już nie takie jaj powinny być , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Zmień pasze przed oproszeniem i po a zobaczysz że MMA nie musi występować tak często mówię z własnego doświadczenia 

Shotapen to się daje jak masz pewne MMA wyciek z pochwy podwyższona gorączkę i ból wymienia dodajesz biovetalgin wtedy i masz z głowy 

Co do dawania leków na wszystko to znam takich co by oprosili maciorę parę dni przed terminem bo coś tam by sobie zrobili a tu maciora ma termin każda ingerencja upośledza organizm a później są problemu co oproszeniem to większe ale nie tylko 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
Napisano (edytowany)

A powiem tak, a może unikać Oksytocyny o ile locha ma pokarm, która po porodzie powoduje wzmożenie produkcji mleka na początku, gdzie prosięta tego nie są w stanie wypić, @damianos95 paszy to bym raczej nie zmieniał, tylko dzień przed porodem głodówka, a zwłaszcza jak sama już nie chce jeść, to tylko woda a nie na siłę nawalić jedzenia aż kiśnie w korycie i po porodzie kilka dni też mniejsza dawka paszy, to głównie zapobiega MMA a niestety te zapalenia są skutkiem MMA. Dużo też zależy od genetyki świń, są lochy że nigdy nie chorują na nic.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Na mma podstawowym środkiem zapobiegawczym jest pasza. Miałem kiedyś tak że zapalenie było ciągle przez cały okres laktacji i nic nie pomagało. Dopiero odpowieidnia ilość włókna najlepiej z otrąb i zakwaszacz pomogły dodam tylko że problem sie pojawił po zasiedleniu nowej chlewni na rusztach gdzie lochy nie mogły pojeść sobie słomy same. Obecnie daje antybiotyk tylko wrazie konieczności może 10% dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Oraz trzeba rozróżnić obrzęk po porodzie i zapalenie. Przy zapaleniu często pojawia się gorączka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
9 godzin temu, Desperado napisał:

Shotapen jest na MMA, chociaż profilaktycznie walić antybiotyk? mierzy się temperaturę i widać czy jest potrzebny, ale co mu daje Oksytocyna? zazwyczaj ma locha pokarm, chyba że jest chora. Jak z pochwy wycieka ropa to na 100% MMA

MMA niekoniecznie wiąże się z podwyzszoną temperaturą ciała,ostatnio praktycznie nigdy nie występowała temperatura a były widoczne objawy MMA, ostatnio co można zaobserwować to że atakuje wymię i upośledza produkcję mleka, dlatego wali się jednocześnie shotapen i oxytocyne, przeważnie łapią to lochy które w pierwszych godzinach laktacji mają dużo mleka i prosiaki prawdopodobnie nie są wstanie wypić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

przeczytaj co napisałeś,-upośledza produkcję mleka,a jednocześnie  jest go tyle że prosiaki nie zdążą wypić? a do tego oxytocyna która powoduje zwiększenie produkcji mleka,bez sensu.Jeśli już jest coś z wymieniem i do tego temperatura no to jeszcze antybiotyk rozumiem ,ale czasem to zwykły obrzęk ,kobieta po porodzie jakie ma obrzęknięte ,i co zaraz antybiotyk żonie podajecie (no i tym samym dziecku)? Jak któryś widział to o czym piszę to rozumie ,a reszta może kiedyś też do cyca dorośnie i zobaczy ;-))))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    43
10 godzin temu, Desperado napisał:

Ale ja się pytałem po co po porodzie jak ma pokarm?

To nie tylko na mleko tylko powoduje częstsze skurcze i np łożysko szybciej wychodzi i czyści się nie zalega . Sprawniejsze porody zawsze daje po 2-3 3 cm Oxytocyny 

 

9 godzin temu, Desperado napisał:

A powiem tak, a może unikać Oksytocyny o ile locha ma pokarm, która po porodzie powoduje wzmożenie produkcji mleka na początku, gdzie prosięta tego nie są w stanie wypić, @damianos95 paszy to bym raczej nie zmieniał, tylko dzień przed porodem głodówka, a zwłaszcza jak sama już nie chce jeść, to tylko woda a nie na siłę nawalić jedzenia aż kiśnie w korycie i po porodzie kilka dni też mniejsza dawka paszy, to głównie zapobiega MMA a niestety te zapalenia są skutkiem MMA. Dużo też zależy od genetyki świń, są lochy że nigdy nie chorują na nic.

Tak jakoś moje 16 sztuk przy pierwszym porodzie loszki wypijały mleko aż przestała dawać bo tak ją chciały zamęczyć. I po 4 dniach po porodzie zapalenie głębokie nie na wierzchu. Ciekawie jak was boli głowa to nie po łykacie  tabletki 😁 każdy robi jak uważa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
2 godziny temu, bandzior11 napisał:

Tak jakoś moje 16 sztuk przy pierwszym porodzie loszki wypijały mleko aż przestała dawać bo tak ją chciały zamęczyć. I po 4 dniach po porodzie zapalenie głębokie nie na wierzchu. Ciekawie jak was boli głowa to nie po łykacie  tabletki 😁 każdy robi jak uważa 

Tam już się coś działo ze stanem zapalnym, a nie że tak wypijały że aż przestała dawać mleko, łożysko zazwyczaj odchodzi samo w bardzo krótkim czasie i to bez wspomagaczy. Czy ktoś pisze żeby niczego nie dawać? chyba raczej o tym by nie dawać niepotrzebnie na zapas, bo to może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Niech każdy robi jak chce. U mnie jednorazowo od razu przy porodzie oxytocyna i kontrola czy prosięta się w kanale rodnym nie zablokowały. Potem penicylina po zakończeniu porodu i to właśnie głównie przez wkładanie ręki i kontrolę. W następnych dobach już tylko biovetalgin idzie i nie ma problemu z zapaleniami ale w razie czego jest antybiotyk pod ręką zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
4 godziny temu, kopin napisał:

przeczytaj co napisałeś,-upośledza produkcję mleka,a jednocześnie  jest go tyle że prosiaki nie zdążą wypić? a do tego oxytocyna która powoduje zwiększenie produkcji mleka,bez sensu.Jeśli już jest coś z wymieniem i do tego temperatura no to jeszcze antybiotyk rozumiem ,ale czasem to zwykły obrzęk ,kobieta po porodzie jakie ma obrzęknięte ,i co zaraz antybiotyk żonie podajecie (no i tym samym dziecku)? Jak któryś widział to o czym piszę to rozumie ,a reszta może kiedyś też do cyca dorośnie i zobaczy ;-))))

Po ok 12 po porodzie następuje gwałtowny zanik produkcji mleka[ , locha ma apetyt normalny, temperaturę też,dlatego po tym czasie wali się jednocześnie antybiotyk i oxytocynę,przy obłamywaniu ząbków 0,3ml na prosiaka to są procedury fermowe,szczególnie podatne są na to nasze wysokomięsne krzyżówki pbz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Nie żebym się czepiał ale po ile sprzedajecie obecnie świnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33
Napisano (edytowany)

Wczoraj maciory do Danpolu 3,6 netto. 

Edytowano przez karat7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265
Dnia 23.05.2022 o 14:25, mesi napisał:

Sory że nie w temacie ale inne tematy o trzodzie nic się nie dzieje,  wczoraj prosiła się maciora dziś 2 padły myślę że to przygniotla aje 1 bybył normalny jeden siny ?

Temu sinemu leżała na głowie, a ten drugi miał dostęp do powietrza, ale ciężaru nie wytrzymał. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj