misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

bluecows1    41

najlepsze to jest to że nigdy się nie opłacało :) rok z tego co pamiętam 2000 , świnie sprzedawalismy z teściem po 5,8 brutto, teraz w tej samej masarni 5,7 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Panowie czy nas tak mało już że ta strona zaraz do zamknięcia . Jaka cena na ten tydzień 6-6.30 małopolska . Chyba pójdzie w górę. Nie ciekawie na rynku soi to pasze znów w górę pójdą. Chyba że zaleje nas tania kuku z Ukrainy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

północna małopolska 6,30netto i zostali chyba tylko ci ze zobowiązaniami PROW. Ja planuje zakończyć z końcem roku i byłem w Inspekcji Weterynarii w Tarnowie po informacje jak dostać zakaz hodowli by odejść z jakimś odszkodowaniem. Zebrało się tam konsylium pań które się tym zajmują i wielce zdziwione były o co mi chodzi po co mi ten zakaz i  że powinienem się cieszyć ze mogę dalej sobie przy nich pracować a jak mi się nie opłaci to niech se rezygnuje i nie zawracam im głowy itd. Na pytanie czy brak mat, siatek spowoduje wydanie zakazu, panie stwierdziły ze za to, to dostane karę administracyjną. Na pytanie czy jak wprowadzę np. krowę nie udzieliły mi odpowiedzi i kazały pytać kierownika, którego oczywiście nie było. Pytanie moje czy ktoś to tam załatwiał ten zakaz i jakich argumentów użyć bo albo oni ze mnie idiote robią albo nie ma mozliwości dostania od nich tego zakazu??? Dodam tylko że jestem w niebieskiej strefie od dwóch lat jest tam też czerwona strefa i nie chce mi się wierzyć ze nikt do tej pory tam nie był o wydanie takiego zakazu🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
3 godziny temu, bandzior11 napisał:

Panowie czy nas tak mało już że ta strona zaraz do zamknięcia . Jaka cena na ten tydzień 6-6.30 małopolska . Chyba pójdzie w górę. Nie ciekawie na rynku soi to pasze znów w górę pójdą. Chyba że zaleje nas tania kuku z Ukrainy 

To zajrzyj na forum TCh i zobacz, jaki tam ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125
53 minuty temu, spwrp napisał:

północna małopolska 6,30netto i zostali chyba tylko ci ze zobowiązaniami PROW. Ja planuje zakończyć z końcem roku i byłem w Inspekcji Weterynarii w Tarnowie po informacje jak dostać zakaz hodowli by odejść z jakimś odszkodowaniem. Zebrało się tam konsylium pań które się tym zajmują i wielce zdziwione były o co mi chodzi po co mi ten zakaz i  że powinienem się cieszyć ze mogę dalej sobie przy nich pracować a jak mi się nie opłaci to niech se rezygnuje i nie zawracam im głowy itd. Na pytanie czy brak mat, siatek spowoduje wydanie zakazu, panie stwierdziły ze za to, to dostane karę administracyjną. Na pytanie czy jak wprowadzę np. krowę nie udzieliły mi odpowiedzi i kazały pytać kierownika, którego oczywiście nie było. Pytanie moje czy ktoś to tam załatwiał ten zakaz i jakich argumentów użyć bo albo oni ze mnie idiote robią albo nie ma mozliwości dostania od nich tego zakazu??? Dodam tylko że jestem w niebieskiej strefie od dwóch lat jest tam też czerwona strefa i nie chce mi się wierzyć ze nikt do tej pory tam nie był o wydanie takiego zakazu🤔

Tak jak ty chcesz, to każdy kto kończy chciałby zakaz z odszkodowaniem, zapomnij o tym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

niby czemu nie?? jestem w strefie nie spełniam zasad bioasekuracji np. ze względu ze wprowadziłem bydło do pomieszczeń to czemu nie wydadzą zakazu?? to komu wydają taki zakaz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Sory że nie w temacie ale inne tematy o trzodzie nic się nie dzieje,  wczoraj prosiła się maciora dziś 2 padły myślę że to przygniotla aje 1 bybył normalny jeden siny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125
Napisano (edytowany)

Nie zawsze po przygnieceniu będzie siny, a zresztą takie małe to nieraz padnie ot tak niby z niczego. 

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
36 minut temu, mesi napisał:

Sory że nie w temacie ale inne tematy o trzodzie nic się nie dzieje,  wczoraj prosiła się maciora dziś 2 padły myślę że to przygniotla aje 1 bybył normalny jeden siny ?

Nie mają biegunki może słabe i temu mają problemy z ucieczka a masz w końcu po rodowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
1 minutę temu, bandzior11 napisał:

Nie mają biegunki może słabe i temu mają problemy z ucieczka a masz w końcu po rodowym 

Biegunki nie moja ona niby uważa ale wczoraj też się położyła na 2 ale zdążyłem odciągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125

Przygniotła, obserwuj odbyty czy nie są mokre, jak mokre, to Kolibakterioza i trzeba jak najszybciej zaszczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Przygniotła, obserwuj odbyty czy nie są mokre, jak mokre, to Kolibakterioza i trzeba jak najszybciej zaszczepić.

Nie są mokra,  co podajcie maciorą żeby nie było zapaleń wymienia po porodzie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 minuty temu, adamn999 napisał:

vetrimoxin

U mnie jutro będzie tydzień jaj się wyprosiła,  dostała shopaten,  ale chyba w czwatek jakby miała zapalenie delikatnie,  vet dał pelargine i antybiotyk zaponielm nazwy za M przez 4 dni ale jescze ma twardawe wymie już nie mam siły do tego wcześniej jak trzymałem przed kasacja też zdarzały się zapalenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja po wyproszeniu podaje 3 cm oxytocyny + 8 vetrimoxin, zdążają się takie co dostają poprawkę na zapalenie. jeśi zapalenie powraca po odchowaniu maciora dostaje bilet w jedną stronę, uważaj na przeciągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Przed chwilą, adamn999 napisał:

ja po wyproszeniu podaje 3 cm oxytocyny + 8 vetrimoxin, zdążają się takie co dostają poprawkę na zapalenie. jeśi zapalenie powraca po odchowaniu maciora dostaje bilet w jedną stronę, uważaj na przeciągi.

Oksytcyna też dostała  inna co prusila się tydzień temu w niedzielę wziąłem od veta żeby lepiej się prusila 3 rodzaje mi dał 1 po 1 prosiaki następny po ok 30 min,  3 po ok 45 3×2cn do była oksytcyna u niej spokojnie nic się nie dzieje prosiaki piknie idą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125

A w jakim celu Oksytocyna? Oksytocyna to jest też na brak pokarmu, ja praktycznie nigdy nie miałem problemów z zapaleniem wymienia, jeżeli była temperatura to leki na MMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 minuty temu, Desperado napisał:

A w jakim celu Oksytocyna? Oksytocyna to jest też na brak pokarmu, ja praktycznie nigdy nie miałem problemów z zapaleniem wymienia, jeżeli była temperatura to leki na 

Ale chodzi Ci że ja dawałem,  czy że wet dał mi na poród te szczepionki?

4 minuty temu, Desperado napisał:

A w jakim celu Oksytocyna? Oksytocyna to jest też na brak pokarmu, ja praktycznie nigdy nie miałem problemów z zapaleniem wymienia, jeżeli była temperatura to leki na MMA.

Od czego może być zapalenia ? Może nie często ale i teeaz i wczesnej zdarzały się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

po oxytocynie zauważyłem że jest lepszy pokarm , prosiaki nie szukają, spokojnie śpią, szczególnie gdy są liczne, mioty, w małych i średnich hodowlach przeważnie każdy ma jakiś schemat i swoje doświadczenia i jeśli do dziś działa w tej branży i hoduję to znaczy że te wypracowane metody jednak się sprawdzają 🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125
Napisano (edytowany)

Na poród to inna sprawa, jednak ja się przekonałem by Oksytocyny nie nadużywać, były też i takie lochy, że Oksytocyna na nie w ogóle nie działała. Zastanawia mnie po co po porodzie jeszcze walić jak ma pokarm, może z tego te zapalenia później? mówię, ja nie nadużywałem i z zapaleniami nigdy praktycznie nie było problemu.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
Napisano (edytowany)
13 minut temu, Desperado napisał:

A w jakim celu Oksytocyna? 

Przyspieszenie porodu.

Kobiety też dostają podczas porodu

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125
Napisano (edytowany)

Ale ja się pytałem po co po porodzie jak ma pokarm?

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
3 minuty temu, Desperado napisał:

Na poród to inna sprawa, jednak ja się przekonałem by Oksytocyny nie nadużywać, były też i takie lochy, że Oksytocyna na nie w ogóle nie działała. Zastanawia mnie po co po porodzie jeszcze walić jak ma pokarm, może z tego te zapalenia później? mówię, ja nie nadużywałem i z zapaleniami nigdy praktycznie nie było problemu.

Tzn te od veta to w trakcie porodu po tych 2 pierwszych zastrzyku , a tamto ci pisałem to kolega ci ma sporo macior 40 -50 tzn nie wiem ile teraz dokładnie on taj robi shopaten i oksytcyna po porodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4125
Napisano (edytowany)

Shotapen jest na MMA, chociaż profilaktycznie walić antybiotyk? mierzy się temperaturę i widać czy jest potrzebny, ale co mu daje Oksytocyna? zazwyczaj ma locha pokarm, chyba że jest chora. Jak z pochwy wycieka ropa to na 100% MMA

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
6 minut temu, Desperado napisał:

Ale ja się pytałem po co po porodzie jak ma pokarm?

bez sensu....

Shotapen też nie wiem w jakim celu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj