misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

kiko8    31
10 godzin temu, simpleNICKpl napisał:

pasza gotowiec 1.8/kg 100kg przyrostu 1.8x2.4x100+350=782. Warchlak kupowany o masie 32-35 kg przyjmujemy 33 133x6.90=917.7 odliczając koszty paszy 135 zł. Reszta czyli amortyzacja weterynarz światło i woda to już w zależności od wielkości hodowli

Kolego nie strugaj pawiana do tego liczysz  tucznika  133 kg a pasze na 100 kg dolicz amortyzacje budynku  upadki wet woda i  twoja wyplata za prace czyli wiecej takich jak Ty do tego biznesu ale twoje konto to fikcja szukasz jeleni a one poszły w las do tego nic mnie nie sciska zero zobowiazan kasa płynie z lepszej dziedziny a trzoda to tylko pod przepranie vat ha ha

Edytowano przez kiko8
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
3 minuty temu, kiko8 napisał:

Kolego nie strugaj pawiana do tego liczysz  tucznika  133 kg a pasze na 100 kg dolicz amortyzacje budynku  upadki wet woda i  twoja wyplata za prace czyli wiecej takich jak Ty do tego biznesu ale twoje konto to fikcja szukasz jeleni a one poszły w las

przede wszystkim, nie "kolego". Pawiana to w tej chwili ty strugasz, warchlak nic nie waży? czy jeszcze zaraz powiesz że waga na minusie jest jak przyjeżdża? o reszcie rzeczy nie wspominałem bo przy każdej hodowli wyjdzie to inaczej, nawet upadki, dla takiego który ma 100 sztuk weterynarz wyjdzie więcej na sztukę niż dla takiego który ma 3000. To samo z wodą i amortyzacją budynków, większy mniej kosztuje w przeliczeniu na jedną sztukę, ale chyba to powinieneś wiedzieć. Nie wspominam też o tym celowo bo dla kogoś kto rzeczywiście inwestuję w tuczenie to takie rzeczy są banałem, bardzo małym procentem całego kosztu produkcji. Ktoś kto ma kapitał startowy jest przygotowany na to że przez pierwsze lata nic z budynku nie wyciągnie bo wszystko pójdzie na jego spłacenie. Moja wypłata za pracę nie jest stała, dostaje to co zostanie po reszcie rzeczy. I niby do czego szukam jeleni? Zapytałem masz własną hodowlę? Czy pieką cię 4 litery bo nie potrafiłeś poprowadzić tego z głową i teraz próbujesz przekonać każdego do swojej racji? Przykro mi nie masz racji, i jeżeli wydaje ci się że jesteś w temacie to sam siebie okłamujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jedno jest pewne  w hodowli  zostaną najlepsi  czyli  muszą być spełnione bezwzględnie cztery warunki  dobra genetyka  żywienie  zdrowotność i utrzymanie i wtedy jak pisze simple dobry FCR  i wszystko jasne  ale nie dla wszystkich

jedno jest pewne  w hodowli  zostaną najlepsi  czyli  muszą być spełnione bezwzględnie cztery warunki  dobra genetyka  żywienie  zdrowotność i utrzymanie i wtedy jak pisze simple dobry FCR  i wszystko jasne  ale nie dla wszystkich

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
1 minutę temu, simpleNICKpl napisał:

przede wszystkim, nie "kolego". Pawiana to w tej chwili ty strugasz, warchlak nic nie waży? czy jeszcze zaraz powiesz że waga na minusie jest jak przyjeżdża? o reszcie rzeczy nie wspominałem bo przy każdej hodowli wyjdzie to inaczej, nawet upadki, dla takiego który ma 100 sztuk weterynarz wyjdzie więcej na sztukę niż dla takiego który ma 3000. To samo z wodą i amortyzacją budynków, większy mniej kosztuje w przeliczeniu na jedną sztukę, ale chyba to powinieneś wiedzieć. Nie wspominam też o tym celowo bo dla kogoś kto rzeczywiście inwestuję w tuczenie to takie rzeczy są banałem, bardzo małym procentem całego kosztu produkcji. Ktoś kto ma kapitał startowy jest przygotowany na to że przez pierwsze lata nic z budynku nie wyciągnie bo wszystko pójdzie na jego spłacenie. Moja wypłata za pracę nie jest stała, dostaje to co zostanie po reszcie rzeczy. I niby do czego szukam jeleni? Zapytałem masz własną hodowlę? Czy pieką cię 4 litery bo nie potrafiłeś poprowadzić tego z głową i teraz próbujesz przekonać każdego do swojej racji? Przykro mi nie masz racji, i jeżeli wydaje ci się że jesteś w temacie to sam siebie okłamujesz

Nie kolego moja chodowla to tak jak ci napisałem  w przeciwnym razie jest to nie opłacalny interes  nawet przy 5000 tys ale to moje zdanie potwierdzone  na tuczeniu.I nic mnie nie piecze   chyba ze Ciebie coś swędzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23
23 minuty temu, kiko8 napisał:

Kolego nie strugaj pawiana do tego liczysz  tucznika  133 kg a pasze na 100 kg dolicz amortyzacje budynku  upadki wet woda i  twoja wyplata za prace czyli wiecej takich jak Ty do tego biznesu ale twoje konto to fikcja szukasz jeleni a one poszły w las do tego nic mnie nie sciska zero zobowiazan kasa płynie z lepszej dziedziny a trzoda to tylko pod przepranie vat ha ha

chować świnie  pod przepranie vat ??? bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Szczerze mówiąc to ciężko zrozumieć znaczenie słów zawartych w twoim wpisie. 5000tys to całkiem sporo, pogłowie 5 milionów, dużo roboty... Ja ci tylko udowodniłem, że nawet nie potrafisz policzyć kosztów tuczenia, także wątpię w twoją domniemaną hodowle świń. A skoro wychodziłeś na tak wielki minus to chyba ktoś wyciągał z banku pieniądze bez twojej wiedzy. I tutaj też może rozwiązałby się problem z liczeniem


maxiben napisał:

23 minuty temu, kiko8 napisał:

Kolego nie strugaj pawiana do tego liczysz  tucznika  133 kg a pasze na 100 kg dolicz amortyzacje budynku  upadki wet woda i  twoja wyplata za prace czyli wiecej takich jak Ty do tego biznesu ale twoje konto to fikcja szukasz jeleni a one poszły w las do tego nic mnie nie sciska zero zobowiazan kasa płynie z lepszej dziedziny a trzoda to tylko pod przepranie vat ha ha

chować świnie  pod przepranie vat ??? bez sensu

jak widać dla osoby która na siłę próbuje udowodnić nieopłacalność tuczenia w temacie gdzie pisane są ceny żywca ma to sens. Absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
1 minutę temu, simpleNICKpl napisał:

Szczerze mówiąc to ciężko zrozumieć znaczenie słów zawartych w twoim wpisie. 5000tys to całkiem sporo, pogłowie 5 milionów, dużo roboty... Ja ci tylko udowodniłem, że nawet nie potrafisz policzyć kosztów tuczenia, także wątpię w twoją domniemaną hodowle świń. A skoro wychodziłeś na tak wielki minus to chyba ktoś wyciągał z banku pieniądze bez twojej wiedzy. I tutaj też może rozwiązałby się problem z liczeniem

Niech kazdy zostanie przy swoim i swojej złotej karcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niestety opłacalności nie będzie tak jak pisałem wcześniej ludzie którzy nie mają dobrej genetyki żywienia  zdrowotności o chlewach nie wspomnę nigdy nie zarobią ale zawsze można dołożyć z pola i  babci renty oczywiście przy malej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
13 minut temu, maxiben napisał:

niestety opłacalności nie będzie tak jak pisałem wcześniej ludzie którzy nie mają dobrej genetyki żywienia  zdrowotności o chlewach nie wspomnę nigdy nie zarobią ale zawsze można dołożyć z pola i  babci renty oczywiście przy malej hodowli

A przy duzej to nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
9 godzin temu, simpleNICKpl napisał:

Szczerze mówiąc to ciężko zrozumieć znaczenie słów zawartych w twoim wpisie. 5000tys to całkiem sporo, pogłowie 5 milionów, dużo roboty... Ja ci tylko udowodniłem, że nawet nie potrafisz policzyć kosztów tuczenia, także wątpię w twoją domniemaną hodowle świń. A skoro wychodziłeś na tak wielki minus to chyba ktoś wyciągał z banku pieniądze bez twojej wiedzy. I tutaj też może rozwiązałby się problem z liczeniem

 

jak widać dla osoby która na siłę próbuje udowodnić nieopłacalność tuczenia w temacie gdzie pisane są ceny żywca ma to sens. Absurd.

Trochę dziwne wyliczenia i opłacalność, ferma po sąsiedzku 15 tys szt, żywienie na mokro[wykorzystanie odpadów z przemysłu spożywczego] koszt całkowity wyprodukowania to 900zł szt, drugi sąsiad żywienie tradycyjne czyli zboża + dodatki , wielkość 4,5tys szt i od miesiąca jest na nakładczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Cena kg paszy to ma obecnie wpływ na cene końcową, użyta do tuczu raczej nie była tańsza niż 1,70 zł /kg, jeżeli była by tańsza to z kolei nierealne jest zużycie 2,4kg/na kg przyrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
Jurniczek napisał:

No PAJAC!!!. Myślisz że ty frajerze więcej ogarniasz?. ty nic nie masz z hodowlą do czynienia a jedyne co to wmawiać jakie to gówno uroczę.

no tak, wożę wodę a zboże rośnie po nawozie za 3-6 tysięcy, chlewnie puste stoją, nic nie mam do czynienia haha


ws71 napisał:

Cena kg paszy to ma obecnie wpływ na cene końcową, użyta do tuczu raczej nie była tańsza niż 1,70 zł /kg, jeżeli była by tańsza to z kolei nierealne jest zużycie 2,4kg/na kg przyrostu

napisałem, pasza 1.8/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Chcesz nam udowodnić że pasza po 180zł jest taka sama jak ci przywożą na kontrakt?. Nikt z nas nie napisze że świnie dziś się opłacają bo wie jak był poniżony w 21r z małym wyjątkiem majowym a ty powstałeś niczym Feniks z popiołów i głosisz swoje mądrości (głupote).

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

a gdzie ja napisałem że jestem na kontrakcie? i jakby ktoś był na kontrakcie to znaczy że gorszy? to że umie liczyć to bardziej jego zaleta a nie wada. Bardzo mi przykro że nie wyszła ci produkcja świń ale nie musisz wylewać tutaj swoich żalów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

rzeczywiście nie ma co z niektórymi dyskutować bo nie rozumieją liczyć kosztów i mają po prostu świnie jeszcze po dziadkach z PRL pomieszane  co jakiś czas  z sąsiadem by mieć coś innego dlatego rozumiem że teraz nie wszystkim się opłaca choć zgadzam się że jeszcze nie dawno była  dokładka

cena na przyszły tydzień8,7 E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ciężko gdy dyskutuje ktoś kto przez którego gospodarstwo przeszło tysiące świń i ma możliwości i dostęp do dobrego materiału prosiak i kupuje bardzo duże ilości paszy, to ma inne koszty jednostkowe od  kogoś kto raz na kiedy wychowa tucznika. Ps. zawsze się dziwiłem dlaczego mój szwagier ma cenę o ok 1 zł większą od innych sprzedających. np gdy pszenica była po 1200zł on w tej cenie kupował paszę do tucznika (teraz troche się to zmieniło).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Bez przesady maxiben jedziemy na Danbredach  i zapewniam was jak wam się będzie opłacało to mnie tym bardziej i nie będę latał po forach i wypisywał jakie to kokosy mam ze świń bo inni już o nas piszą że jesteśmy bardzo chorzy z nieuleczalną chorobą i trzeba nas izolować a najlepiej zamykać w zamkniętych zakładach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Skoro nawet koncentraty ochrzczone, to co dopiero gotowa pasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vip2323    4

Panowie po co te kłótnie. Jednemu się opłaca, drugiemu nie. Komu się nie opłaca, przeciez nie jest zmuszany do hodowli. Rzucić to w cholerę, sprzedać zboże i tyle. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23
48 minut temu, Jurniczek napisał:

Bez przesady maxiben jedziemy na Danbredach  i zapewniam was jak wam się będzie opłacało to mnie tym bardziej i nie będę latał po forach i wypisywał jakie to kokosy mam ze świń bo inni już o nas piszą że jesteśmy bardzo chorzy z nieuleczalną chorobą i trzeba nas izolować a najlepiej zamykać w zamkniętych zakładach.

kokosów może nie ma ale przez 25 lat rozwijałem gospodarstwo właśnie na świniach gdzie większość zlikwidowała zmieniając profil produkcji  i wielokrotnie słyszałem wyśmiewające komentarze  że jeszcze świnie hoduję  ale nic sobie  z tego nie robię i pewnie przyjdzie czas że zamknę to z racji wieku  zdrowia również tego psychicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
Jurniczek napisał:

Bez przesady maxiben jedziemy na Danbredach  i zapewniam was jak wam się będzie opłacało to mnie tym bardziej i nie będę latał po forach i wypisywał jakie to kokosy mam ze świń bo inni już o nas piszą że jesteśmy bardzo chorzy z nieuleczalną chorobą i trzeba nas izolować a najlepiej zamykać w zamkniętych zakładach.

to w takim razie po co dalej trzymasz skoro tak bardzo się nie opłaca? daj swoje wyliczenia bo naprawdę jestem ciekawy co tak bardzo podnosi u ciebie koszty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Spoko Maxiben. @simpleNICKpl mam kaprys i trzymam.Dla mnie twoimi wyliczeniami to można sobie podetrzeć czarną dziurę w tylnej części ciała ,papier przyjmie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj