misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

bizon1    242
3 godziny temu, Mateuszmq napisał:

Animex 7,3 za E 😁

 

Dziś przedstawiciel dzwonił że 7,0 ale to przed końcem giełdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszmq    22

Koszty cholernie do góry... Wczoraj chciałem zamówić auto jęczmienia to 1150, czekałem tylko na potwierdzenie i cyk dzwoni mówi no już możemy sprzedać ale po 1280... 🤯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4
12 godzin temu, ws71 napisał:

@krilan06 w maju bodajże w 2014 roku pchaliśmy po 7.40 E netto i w sklepach porządna szynka była po ok 40 zł, obecnie mieliśmy cenę ok 5 zł E i szynka w sklepach ten sam rodzaj 55 zł kg , przeczy to logice że cena żywca ma duże znaczenie przy produkcie końcowym chociaż dla zakładów to jest dobry pretekst do windowania cen, bardzo dobry czas na wprowadzenie taniego,zdrowego syntetycznego mięska

Nikt tylko nie zwrócił jeszcze uwagi że w 2014 większość zarabiała ok 10zł na godzinę a dzisiaj za 20 nie ma komu robić. Więc cena surowca w tym przypadku nie wiele wpływa na cenę wyrobów w sklepie. Tak to można się odnosić do ceny mięsa surowego na półce a nie szyneczki 😄

Tak apropo jeszcze wczoraj łopatka bez kości w netto 7.49 za kg, żeby było ciekawiej to krajowa.  

Edytowano przez gajny
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mateuszmq napisał:

Koszty cholernie do góry... Wczoraj chciałem zamówić auto jęczmienia to 1150, czekałem tylko na potwierdzenie i cyk dzwoni mówi no już możemy sprzedać ale po 1280... 🤯

Przez wojnie na Ukrainie będą dalej rosły ceny zbóż. Ale tylko moje zdanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Przez tą wojnę to wszystko pójdzie do góry. Unia po zakończeniu wojny będzie odbudowywać ich kraj a na odbudowę wszystkie kraje UE będą się zrzucać. Nasz kraj dodatkowo jeszcze będzie musiał utrzymać uchodźców nie wiadomo jak długo. Jednym słowem będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, soltys48 napisał:

Marcinkowscy jak?

Niby 7.10 E ale ostatnio popłynęli, moje świnie zostały w domu, szwagra pojechały za 5,75 [ostatni wtorek]

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

5,25 netto na żywą, licząc premię za mięsność niecałe 6 netto na żywą do osiągnięcia, trochę się ruszyło, tylko koszty też rosną masakrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Niby 7.10 E ale ostatnio popłynęli, moje świnie zostały w domu, szwagra pojechały za 5,75 [ostatni wtorek]

 

Kolega na żywo tydzień temu we wtorek oddał po 3.6🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5
Dnia 27.02.2022 o 23:53, daniel18 napisał:

u mnie prawie wszystkie faktury dołączane do wniosku na wyrównanie dochodu były wystawiane przez zrzeszenie producentów i nigdy nie były żadnych problemów. 

u mnie się motają, i jeszcze kilku znajomych ma podobną sytuacje. Z naszej grupy tylko tylko jedna osoba dostała.

Teram mam im przedstawić wszystkie faktury sprzedaży z grupy do ubojni oraz przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jak myślicie , jaj mają wagę to sprzedawać czy jescze się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
myślę że za tydzień będą jeszcze droższe, bo świń nie ma po prostu. i wszystko zależy co to znaczy mają wagę. bo jak mają 100kg, to bym spokojnie do 120-130 trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 minuty temu, nunu85 napisał:

myślę że za tydzień będą jeszcze droższe, bo świń nie ma po prostu. i wszystko zależy co to znaczy mają wagę. bo jak mają 100kg, to bym spokojnie do 120-130 trzymał.

Pod 100 kg mają,  myślałam za ok 2 tyg , albo z tydzień 2 poczekać, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Panowie a jaka cena macior sprzedawał ktoś ostatnia do Danpolu mam taką  około 350kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
11 minut temu, krilan06 napisał:

No właśnie, po ile kg mają?

Do 120 bym przetrzymał 

To te myślę że pod 100 kg mają 

To te na zdjęciu 

11 minut temu, krilan06 napisał:

No właśnie, po ile kg mają?

Do 120 bym przetrzymał 

 

20220303_215921.jpg

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja będę trzymał do około 135-137 kg też przesuwam o tydzień odbiór. z reguły jak sprzedaje i tak mają koło 125-128 kg. taka średnia zawsze w tych granicach, ale nie powiem jakby dalej była niska cena to by pojechały już przy wadze 112-115 kg bo nie opłacało by się trzymać do 125-128 kg ale jak rosnie cena mocno to się opłaca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj