misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

migacz    317

Jak myślicie prosiaki martwo urodzone będą się łapać na dopłatę? Zgłaszać odbiór? Czy nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
19 godzin temu, mesi napisał:

Dziś dzwoniłem zapisać 4,30 + vat i dopiero na 31 stycznia

Jeżów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788
2 godziny temu, migacz napisał:

Jak myślicie prosiaki martwo urodzone będą się łapać na dopłatę? Zgłaszać odbiór? Czy nie ma sensu?

jak zakolczykujesz i zgłosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Tak myślę że jak wyrzucę to stracę 100 zł z dopłaty więc wypadało by zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Narazie nie ma aktu wykomawczego wiec niewiadomo czy bedzie do tych co zyja czy tez do wszystkich wrozenie z fusow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
migacz napisał:

Jak myślicie prosiaki martwo urodzone będą się łapać na dopłatę? Zgłaszać odbiór? Czy nie ma sensu?

A kto będzie wiedział że przyszły martwe nikt sekcji robić nie będzie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Jak nie płacę to pier.le zgłaszam jutro. Mam 5 martwych to jakby co 5 stów będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Co może być że maciory słabo wchodzą w  ruje   , 2 szt 11 grudnia osadzone prosiaki 1 dostała gestvet w dzień oddzielenia   ,  druga nie do tej pory nie ma ruji   , 2 loszki też dostały 2 razy gestawet,  i też nic aje one już będą do sprzedania . Sorry że nie w temacie ale już nie wien co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Większa skuteczność daje PG600 a do tego witaminy ad3. Karoten z marchwi albo coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

świnia głupia nie jest  po co ma się prosić i właściciela do ruiny doprowadzać

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Może i głupia nie jest ale jak ma wszystko ok to natury nie oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
18 minut temu, migacz napisał:

Większa skuteczność daje PG600 a do tego witaminy ad3. Karoten z marchwi albo coś. 

Pg 600 dawałem wcześniej może było trochę lepiej,  daje koncentrat,  proszek na toksyny,  witaminy,  ad3e wet mówił żeby dawać w połowie laktacji   , znajomy żywi parowane ziemniaki sruta serwatka i takich problemów nie ma 

16 minut temu, kopin napisał:

świnia głupia nie jest  po co ma się prosić i właściciela do ruiny doprowadzać

Teraz cena tragedia wiem,  ale zanim co do czego może coś się poprawi,  k.....A już nie wiem co jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jest już projekt rozporządzenia i tam nic nie piszą o padnięciach zgłaszaj może dostaniesz jakś kasę. przecież nasz minister mówił że do żywo urodzonej sztuki. Zawsze coś odpadnie szczególnie przy Danbredach lub pochodnych przecież one mają więcej niż 10 szt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Miałem 22 urodzone ale 6 odpadło na starcie z czego 3 martwe się urodziły bo za małe były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214
11 godzin temu, mesi napisał:

Co może być że maciory słabo wchodzą w  ruje   , 2 szt 11 grudnia osadzone prosiaki 1 dostała gestvet w dzień oddzielenia   ,  druga nie do tej pory nie ma ruji   , 2 loszki też dostały 2 razy gestawet,  i też nic aje one już będą do sprzedania . Sorry że nie w temacie ale już nie wien co robić 

Być moze zimno. jakbyś miała knura to bez problemu ma ruje. Jednego mam zamiar do lasu puścić to mogę ci go oddać darmo

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
11 godzin temu, mesi napisał:

Pg 600 dawałem wcześniej może było trochę lepiej,  daje koncentrat,  proszek na toksyny,  witaminy,  ad3e wet mówił żeby dawać w połowie laktacji   , znajomy żywi parowane ziemniaki sruta serwatka i takich problemów nie ma 

Teraz cena tragedia wiem,  ale zanim co do czego może coś się poprawi,  k.....A już nie wiem co jest 

Knura rozumiem że nie masz, próbowałeś dawac paszę o podwyższonym białku przez 10 dni + światło 14-16h na dobę ,jaka to rasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Ja mam knura i jest to najlepszy sposób  aby maciora weszła w ruję. Można kupić zapach knura w aerozolu i po odsadzeniu prysnąć dwa razy dziennie do kojca. Na zastrzyki  szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
karat7 napisał:

Ja mam knura i jest to najlepszy sposób  aby maciora weszła w ruję. Można kupić zapach knura w aerozolu i po odsadzeniu prysnąć dwa razy dziennie do kojca. Na zastrzyki  szkoda pieniędzy.

Czy ja wiem ja od 10 lat nie mam knura 100 loch i problem z rui nie ma po odsączeniu pasza od tuczników i 1 kg prestartera na sztukę przez 3 dni


mesi napisał:

Co może być że maciory słabo wchodzą w  ruje   , 2 szt 11 grudnia osadzone prosiaki 1 dostała gestvet w dzień oddzielenia   ,  druga nie do tej pory nie ma ruji   , 2 loszki też dostały 2 razy gestawet,  i też nic aje one już będą do sprzedania . Sorry że nie w temacie ale już nie wien co robić 

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
8 godzin temu, Jurniczek napisał:

Być moze zimno. jakbyś miała knura to bez problemu ma ruje. Jednego mam zamiar do lasu puścić to mogę ci go oddać darmo

Maciory jedna czysty pbz druga pbz/wbp loszki po maciora pbz/wbp × pbz , kura nie mam już nie wiem sam ci robić reraz dostawały olej + cukier do paszy 

1 godzinę temu, karat7 napisał:

Ja mam knura i jest to najlepszy sposób  aby maciora weszła w ruję. Można kupić zapach knura w aerozolu i po odsadzeniu prysnąć dwa razy dziennie do kojca. Na zastrzyki  szkoda pieniędzy.

Kupiłem właśnie zapach knura w spray,  a te loszki jak myślicie dostały 2 razy zastrzyki zapisałem je ale dopiry za 2 tyg mają jechać,  wołał bym żeby się polachaly czy nie watro próbować już z nimi? Musze właśnie tym prsestarter spróbować 

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Spróbuj zmienić kojec a nawet budynek jeśli jest możliwe i zmiana paszy a przede wszystkim żeby było dużo światła w pomieszczeniu to jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 godzinę temu, mesi napisał:

Maciory jedna czysty pbz druga pbz/wbp loszki po maciora pbz/wbp × pbz , kura nie mam już nie wiem sam ci robić reraz dostawały olej + cukier do paszy 

Z tym cukrem dobry pomysł ,ostatnio spotkałem się że na fermach do loch walą czystą glukozę, tak w miarę po taniości to bym dorzucił po 200 gram śruty poekstrakcyjnej sojowej na sztukę tak przez tydzień, jedynie co stracisz to na soję ale loszki lepiej urosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Soja to mało skuteczna cukier jak naj bardziej dobrze jest zestresować zwierzę głodówka 2 dni albo na wózek i po wsi przewieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
jj napisał:

Soja to mało skuteczna cukier jak naj bardziej dobrze jest zestresować zwierzę głodówka 2 dni albo na wózek i po wsi przewieść 

Może horror z ubojni 😜 pokazać metody że średniowiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj