misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikcom20    190
migacz napisał:

Chciałem dzisiaj zrobić spis stada i nie ma ilości trzody. Jak to kurna zrobić teraz. Trzeba jechać do biura powiatowego bo nie wiem ile tam jest tego podane ostatecznie.

tak już masz po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Policzę ale jak będzie rozbieżność 2 szt to co wtedy? Będę latał po ARiMR jak głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak mozesz miec rozbierznosc ? Przeciez w kazdej chwili mozesz miec kontrol i to 1 co robia to licza i czy tyle co zarejestrowane a jak nie to jiz problemy 

U mnie tez nie pokazuje ilosci sztuk tylko brak danych coraz czesciej swirujr ten irz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1820
1 godzinę temu, RafaKdziela napisał:

Odnośnie ogrodzenia gospodarstwa na ASF z refundacją 80% ceny netto i deklarowanej ilości świń ...piszesz bzdury .

Ja również temat przerabiałem i wiem ,że wymagana ilość zwierząt to ok 60 sztuk rocznie aby spełnić wymagane minimum .

Odsyłam do Armir Toruń  po informację .

Cena na dziś 4.2 netto .

Ludzie na tym forum takie bzdury wypisują ,że odpuściłem sobie Agrofoto .

Osobiście działałem w temacie  i umowie z ARIMR  z2019 roku wyrażnie był zapis o wymogu prowadzenia dalszej hodowli  500szt rocznie, przecież nikt Ci nie nałoży 300tys zł na hodowlę 60 szt, jeżeli dobrze pamiętam to dobrze napisałeś minimum 60szt, też informacja z Torunia była taka, z 16 ludzi którzy zaczeli gromadzic papiery do podpisania przystąpiły 2 osoby i to jeszcze z tuczu nakładczego, kolega z umową 2019 też potwierdził że ma w umowie min 250szt rocznie i przeklina  tęn pomysł, zostało jeszcze mu 3 lata, tam w samej umowie były dziwne zapisy dotyczące dalszej hodowli w razie wystapienia asf-u na terenie że nikt wolał nie ryzykowac, każdy w razie ,,W'' woli zwinąć interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 3.01.2022 o 22:58, ws71 napisał:

Osobiście działałem w temacie  i umowie z ARIMR  z2019 roku wyrażnie był zapis o wymogu prowadzenia dalszej hodowli  500szt rocznie, przecież nikt Ci nie nałoży 300tys zł na hodowlę 60 szt, jeżeli dobrze pamiętam to dobrze napisałeś minimum 60szt, też informacja z Torunia była taka, z 16 ludzi którzy zaczeli gromadzic papiery do podpisania przystąpiły 2 osoby i to jeszcze z tuczu nakładczego, kolega z umową 2019 też potwierdził że ma w umowie min 250szt rocznie i przeklina  tęn pomysł, zostało jeszcze mu 3 lata, tam w samej umowie były dziwne zapisy dotyczące dalszej hodowli w razie wystapienia asf-u na terenie że nikt wolał nie ryzykowac, każdy w razie ,,W'' woli zwinąć interes

przy umowach z 2021 roku jest wymóg utrzymywanie 50 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1820
13 minut temu, dwdx1906 napisał:

przy umowach z 2021 roku jest wymóg utrzymywanie 50 sztuk

Bez względu na obecną wielkość stada[ w moim przypadku 800szt]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Widzę że koncentraty w nowym roku już ostro w górę, ciekawe kiedy świnie zaczną drożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co Ty liczysz .... Będzie 2 miesięczna górka cenowa , kto trafi że sprzedażą będzie bogaty , reszta dalej będzie biedować i łudzić się , że będzie lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
3 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Na co Ty liczysz .... Będzie 2 miesięczna górka cenowa , kto trafi że sprzedażą będzie bogaty , reszta dalej będzie biedować i łudzić się , że będzie lepiej ...

Nie liczylbym ns żadna górkę cenowa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Czyli co, świnie non stop po 4zł? Jeszcze niedawno czytałem na forum że przełom lutego/marca będą po 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
34 minuty temu, krilan06 napisał:

Czyli co, świnie non stop po 4zł? Jeszcze niedawno czytałem na forum że przełom lutego/marca będą po 6zł

Taak za 2 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://jarocinska.pl/wiadomosci/na-granicy-gmin-jarocin-i-jaraczewo-ma-powstac-chlewnia-na-45-tysiecy-swin/7tOKmdsguPVC5e3rklsu


https://next.gazeta.pl/next/7,172392,27972577,przerazajacy-raport-nik-o-zywnosci-najwiecej-salmonelli-w-ue.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
6 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

A ja uważam , że chwilową będzie .

 

6 godzin temu, krilan06 napisał:

Czyli co, świnie non stop po 4zł? Jeszcze niedawno czytałem na forum że przełom lutego/marca będą po 6zł

Moim zdaniem póki nie ograniczy sie jakos importu z zagranicy to cena swin duzo sie nie zmieni. Moze jakies wachania będą, nic poza tym. 

Edytowano przez Dontcry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Rogas71 napisał:

https://jarocinska.pl/wiadomosci/na-granicy-gmin-jarocin-i-jaraczewo-ma-powstac-chlewnia-na-45-tysiecy-swin/7tOKmdsguPVC5e3rklsu


https://next.gazeta.pl/next/7,172392,27972577,przerazajacy-raport-nik-o-zywnosci-najwiecej-salmonelli-w-ue.html

zycietoniejebajka1 napisał:

I powstanie chlewnia nad  50 ha Zalewem ;) tam to taki wał poszedł , że łeb za mały na to 😐

ten inwestor ( Pan Wójcik) to jakiś krewny tego Szczepana od norek? bo lokalizacja inwestycji jest dwie wsie dalej od fermy norek w góreczkach ( największej w Pl) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, adamn999 napisał:

 

ten inwestor ( Pan Wójcik) to jakiś krewny tego Szczepana od norek? bo lokalizacja inwestycji jest dwie wsie dalej od fermy norek w góreczkach ( największej w Pl) ?

No bracia ;) to wspólna inwestycja jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ceny pasz przerażają wczorajsza dostawa soja 2560 śruta słonecznikowa 1860 fosforan 5,2/kg olej 7,6/kg będę jakoś musiał podnieść cene jaj 

a przy tych cenach trzody te ceny pasz to ''gwóźdź do trumny''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

nie jest żle ,przecieć PIS-dowy Ministrant cały czas mówi że miniony rok był bardzo dobry dla rolników i chodzimy zadowoleni z uśmiechniętymi mordami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj