misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

czesio200    3400

Ja nie kupuje mięsa. Co do saletry to po co gdybać skoro i tak się nie sprawdzi to.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
krilan06 napisał:

Jeszcze ciekawiej jak liczysz ile trzeba sprzedać tuczników żeby kupić tonę mocznika

A co wy karmicie świnie mocznikiem i saletrą 😜?


czesio200 napisał:

20lat temu na tone saletry trzeba było sprzedać 2 tuczniki (niecałe) dziś w czasach nowego ładu 8-9 tuczników...

20 lat temu za ha ziemi trzeba było sprzedać 10 tuczników dziś 100 nie cholery nie mogę zrozumieć czemu ludzie wtedy tej ziemi nie kupowali a dziś przy tych relacjach się zabijają o nią 😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Dawniej ziemia po 2 tys byla pozniej po 15tys dzis ta sama ziemia kosztuje 50 tys i wyzej 

Znajomy w 2002 roku kupil ciagnik nowego zetora i sprzedal na niego 120 tucznikow w ciagu 1.5 roku cena to 4.1 -4.4 za kg netto  i worek 50kg koncentratu za 40zl

A dzis co za tyle tucznikow kupisz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
48 minut temu, Rogas71 napisał:

A co wy karmicie świnie mocznikiem i saletrą 😜?

 

20 lat temu za ha ziemi trzeba było sprzedać 10 tuczników dziś 100 nie cholery nie mogę zrozumieć czemu ludzie wtedy tej ziemi nie kupowali a dziś przy tych relacjach się zabijają o nią 😎

Wystarczy że Unia wyjdzie z pomysłu dopłat do produkcji rolnej i masz cenę w granicach 15-20 tys/ha[obecnie czy się stoi ,czy się leży tysiąc i więcej się należy] tylko idiota  z tego by nie skorzystał, dolicz szalone dzierżawy i po 20-25  latach masz zwrot kasy + dalej ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

tuczników dziś 100 nie cholery nie mogę zrozumieć czemu ludzie wtedy tej ziemi nie kupowali a dziś przy tych relacjach się zabijają o nią 😎

Czemu ? Jak to ojciec powiedział - "tyle mi wystarczyło , żeby godnie żyć " i faktycznie wtedy pieniądze na kupkach leżały w domu po 20 , czy 40 tyś, po sprzedaży świń.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

20 lat temu za ha ziemi trzeba było sprzedać 10 tuczników dziś 100 nie cholery nie mogę zrozumieć czemu ludzie wtedy tej ziemi nie kupowali a dziś przy tych relacjach się zabijają o nią 😎

 

20 lat temu to ziemia już była pokupna, ale sprzedający jeszcze nie wyczuli, że można za nią więcej żądać. 

 

30 minut temu, ws71 napisał:

Wystarczy że Unia wyjdzie z pomysłu dopłat do produkcji rolnej i masz cenę w granicach 15-20 tys/ha[obecnie czy się stoi ,czy się leży tysiąc i więcej się należy] tylko idiota  z tego by nie skorzystał, dolicz szalone dzierżawy i po 20-25  latach masz zwrot kasy + dalej ziemię

Musiałby powstać ogromny kryzys aby ziemia do takiej ceny spadła. Na ziemię jest popyt i jest to popyt na ziemię bez dopłat(bo tak się bierze w dzierżawę i jeszcze się dopłaca)

14 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Czemu ? Jak to ojciec powiedział - "tyle mi wystarczyło , żeby godnie żyć " i faktycznie wtedy pieniądze na kupkach leżały w domu po 20 , czy 40 tyś, po sprzedaży świń.

O jakich czasach mówisz, i jaka była wtedy wartość tego pieniądza.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Miałem 15 lat więc już dobrze pamiętam. U nas już był szał na ziemię i kilku chętnych do jednego kawałka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://wydarzenia.interia.pl/deutsche-welle/news-niemcy-minister-rolnictwa-walczy-z-tanim-miesem,nId,5743388

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 1.01.2022 o 18:57, ws71 napisał:

Możesz doprecyzować, bo jeżeli sprzedaje bez faktycznego pokrycia w sztukach to w przyszłości może mieć grube problemy

Odnośnie ogrodzenia gospodarstwa na ASF z refundacją 80% ceny netto i deklarowanej ilości świń ...piszesz bzdury .

Ja również temat przerabiałem i wiem ,że wymagana ilość zwierząt to ok 60 sztuk rocznie aby spełnić wymagane minimum .

Odsyłam do Armir Toruń  po informację .

Cena na dziś 4.2 netto .

Ludzie na tym forum takie bzdury wypisują ,że odpuściłem sobie Agrofoto .

Edytowano przez RafaKdziela
  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Chciałem dzisiaj zrobić spis stada i nie ma ilości trzody. Jak to kurna zrobić teraz. Trzeba jechać do biura powiatowego bo nie wiem ile tam jest tego podane ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, migacz napisał:

Chciałem dzisiaj zrobić spis stada i nie ma ilości trzody. Jak to kurna zrobić teraz. Trzeba jechać do biura powiatowego bo nie wiem ile tam jest tego podane ostatecznie.

No tyle co w chlewni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj