superfarmer02

Ceny środków ochrony roślin 2022

Polecane posty

RU68    1113

a ja tam we wrześniu obdzwoniłem pół polski i Lumax adengo i nikosulfuron co mieli na magazynie to wykupiłem  i teraz kwaśnieje ale mam od 3 do 5 sezonów z głowy zależy który środek - mam nadzieję że zdrożeje i nie wtopiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ale jakie podjąłem ryzyko jak w kasynie -Ale trzeba za tę kasę było kupić azotu (znowu błąd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, damian303 napisał:

Bardzo ciekawe. Jeśli można wiedzieć, jakie dawkowanie tego kwasu o ile zmniejszy pH?

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1315
3 godziny temu, damian303 napisał:

Bardzo ciekawe. Jeśli można wiedzieć, jakie dawkowanie tego kwasu o ile zmniejszy pH?

Kwasek cytrynowy w ilości 0,5kg na 1000l wody obniża jej pH z ok 8 do ok 5 :)

 

takie zbijanie ph jest potrzebne do tych środków które są wrażliwe na ph i przez to zamiast np tygodnia mogą się zneutralizować już w opryskiwaczu lub w ciągu kilkudziesięciu godzin od oprysku

np kaptan, mankozeb

 

zajrzałem w historię kupionych na allegro to z 40zł za 5kg teraz muszę zapłacić 149zł

 

2 godziny temu, RU68 napisał:

a ja tam we wrześniu obdzwoniłem pół polski i Lumax adengo i nikosulfuron co mieli na magazynie to wykupiłem  i teraz kwaśnieje ale mam od 3 do 5 sezonów z głowy zależy który środek - mam nadzieję że zdrożeje i nie wtopiłem 

 

Teraz praktycznie czego nie kupiłeś na zapas to żałujesz bo wszystko drożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

@racyl mam jeszcze pytanie, ile stosujesz bellisa na szarą?

Co lepsze na antraktoze swich, czy luna sense?

A kwasek cytrynowy zakupie, i tak wychodzi tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zwykle do obniżenia PH stosowałem siarczan amonu ale traz to chyba luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3655

Mam 0.5l huzar activ z przed 2 lat. Można to zmieszać z jakimś innym środkiem ( dodać te 0.5l do zalecanej dawki na 1 ha innego środka(jeszcze nie wiem jakiego)) czy lepiej dokupić litr huzar activ plus i opryskać tym oddzielnie 1.5 ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
ENDRIUROL napisał:

a probowal ktos zakwaszac kwasem octowym?

kwas octowy jest znacznie mocniejszym kwasem niż cytrynowy, dla mnie za duże ryzyko że wejdzie w reakcję z czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Mam 0.5l huzar activ z przed 2 lat. Można to zmieszać z jakimś innym środkiem ( dodać te 0.5l do zalecanej dawki na 1 ha innego środka(jeszcze nie wiem jakiego)) czy lepiej dokupić litr huzar activ plus i opryskać tym oddzielnie 1.5 ha ? 

Możesz mieszać. Ważne, żeby substancja czynna była taka sama, jak w huzarze. Jak będzie inna substancja czynna, to ta niepełna dawka huzaru kompletnie nic nie da.

 

P.s do końca roku wycofana kolejna substancja indoksakarb. 

Edytowano przez damian303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Mam 0.5l huzar activ z przed 2 lat. Można to zmieszać z jakimś innym środkiem ( dodać te 0.5l do zalecanej dawki na 1 ha innego środka(jeszcze nie wiem jakiego)) czy lepiej dokupić litr huzar activ plus i opryskać tym oddzielnie 1.5 ha ? 

Moim zdaniem dokupić Huzar troszkę obniżyć troszkę  dawkę i dodać ten stary jako uzupełnienie - poprawki drogo kosztują lub dodać do pełnej dawki na bardziej zarośnięte zboże   

1 minutę temu, damian303 napisał:

 Jak będzie inna substancja czynna, to ta niepełna dawka huzaru kompletnie nic nie da.

Nie zgodze się bo może akurat dojść do synergii i działać dużo lepiej ale to trzeba sprawdzać kilka lat  -Większość środków z różnymi substancjami jest oparta na synergii działania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Myślałem, że ten huzar to grzybowka, a to herbicyd.

Może dojść do tej synergii, a może być wręcz odwrotnie. Jak nie masz sprawdzonych mieszanek, to można sobie zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
59 minut temu, superfarmer02 napisał:

Tylko jest jeden problem. W tym roku też był stosowany huzar i wypadało by zastosować inna substancje 🤔

Więc pisz konkretnie a nie takie kręcenie - Namieszaj jedną porcję tak aby wykorzystać te 0,5 i zrób czyściejszy kawałek lub część kawałka a resztę czym innym -będzie też porównanie przy okazji 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robił może ktoś zakupy w internetowej hurtowni Pakos ?? Jakieś opinie?? Takie ceny na środku które mnie interesują. Wydaje mi się, że ceny spoko. Chyba, że ktoś wie gdzie można kupić taniej ?

Screenshot_2022-02-15-21-03-39-205_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Ja tam co chwile coś kupuje już kilka lat i zadowolony jestem . Przesyłka szybko zawsze jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1315

Ja też kupuje kilka lat i też spoko. zawsze trzeba mieć orientację w cenach bo zdarza sie że mają i coś drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 godzin temu, jan88 napisał:

czy kupujecie już środki na sezon 2023 ?

Kupuje a co taniej będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

chciałem kupić axiala na pszenice i turbo pak ale chyba poczekam jak będzie promocja pryśnij zboże od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    492
jan88 napisał:

czy kupujecie już środki na sezon 2023 ?

Mamy w magazynie już na sezon 2024/25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj