superfarmer02

Ceny środków ochrony roślin 2022

Polecane posty

superfarmer02    3602

Skoro jest temat z cenami nawozów to dlaczego nie może być z cenami środków ochrony roślin?

Jak kształtują się w waszych regionach ceny środków ochrony roślin? Kupujecie opryski w sklepach i terenowych czy stacjonarnych? 

Edytowano przez danielhaker
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja mam kupione z internetowego sklepu jeszcze po starych cenach na cały sezon więc podwyźki cen na ten rok mam w d..ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Kupuje w firmach na przewiośniu jak będzie nowa oferta, w internecie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
superfarmer02 napisał:

Skoro jest temat z cenami nawozów to dlaczego nie może być z cenami środków ochrony roślin?

Jak kształtują się w waszych regionach ceny środków ochrony roślin? Kupujecie w sklepach i terenowych czy stacjonarnych? 

to jakas noworoczna zabawa kto wiecej zalozy tematow 😉😁😁😁😁


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3602
15 minut temu, wojtal24 napisał:

to jakas noworoczna zabawa kto wiecej zalozy tematow 😉😁😁😁😁

Nie 😁🤭 

Moderacja śpi to coś tam zakładam, głównie takie które mnie dotyczą 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1303
2 godziny temu, superfarmer02 napisał:

 

Jak kształtują się w waszych regionach ceny środków ochrony roślin? Kupujecie w sklepach i terenowych czy stacjonarnych? 

Nie ma jeszcze świeżych dostaw. to co było atrakcyjne to zostało wykupione jeszcze w wrześniu, październiku, listopadzie jak zaczeła się drożyzna z nawozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Świeże będą koło połowy lutego i wtedy zamawiam większość u miejscowego dostawcy. W tym roku sporo środków zostało mi z zeszłego roku plus zapasy, dlatego na jesieni niczego nie brałem, bo i tak miałem problem z przechowaniem.

Jakie jeszcze środki oprócz milbemaktyny i signum (tu przegieli), były na jesieni w rewelacyjnej cenie?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1303

bardziej chodziło mi o to że były w cenach jeszcze z wiosny

zato, luna sensation, pyrus, tebukonazol, wirtuoz, axial complett, merpan, colzamid, venzar, switch i jego zamienniki( poniżej 400zł/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli po ile tebukonazol i wirtuoz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438
48 minut temu, racyl napisał:

bardziej chodziło mi o to że były w cenach jeszcze z wiosny

zato, luna sensation, pyrus, tebukonazol, wirtuoz, axial complett, merpan, colzamid, venzar, switch i jego zamienniki( poniżej 400zł/kg)

Tak czytam co to za cuda pierwsze słysze takie nazwy a tu wiekszośc na warzywa ,sady, jedynie tebukonazol stosuje z tych wypisanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1303
4 minuty temu, miwigos napisał:

Tak czytam co to za cuda pierwsze słysze takie nazwy a tu wiekszośc na warzywa ,sady, jedynie tebukonazol stosuje z tych wypisanych

 

tak, tak na warzywa i sady. niestety najbardziej dotknie to tych co najwięcej stosują.

Nie da się w sadach, jagodowych i warzywnictwie zrobić jeden zabieg na 30dni jak w pszenicy czy rzepaku

32 minuty temu, mraukot napisał:

Czyli po ile tebukonazol i wirtuoz ?

 

wirtuoza kupiłem po 179zł/l będą go wycofywać to i z cenami będą szaleć. tebu poszło trochę do góry, nie kupuję go ale z tego co widziałem pojedyńczych litrów nie kupisz 250g za 50 parę złotych.

to wszystko zależy gdzie w danym punkcie właściciel się nie połapał i nie podniósł cen a ludzie nie wykupili

co do kwasku też sam gdzieś widziałem za 700zł /25kg  to głowiłem się czym on się różni od tego chińskiego na allegro co dobrze zbija ph skąd on by nie był 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
34 minuty temu, miwigos napisał:

Tak czytam co to za cuda pierwsze słysze takie nazwy a tu wiekszośc na warzywa ,sady, jedynie tebukonazol stosuje z tych wypisanych

Heh, byś zobaczył ceny tych cudów. Tebukonazol jest jednym z tańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Wiem stosuje środki z górnej pólki ,firmowe, w moim rejonie nie ma warzyw i sadów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Czy ktoś się orientuje po ile w jego okolicy Axial Komplett Pak na 2ha? Jeszcze przed podwyżkami nawozów dało się kupić za 290 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    73

na allegro widziałem za 465zl pakiet na 2ha

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
25 minut temu, miwigos napisał:

Wiem stosuje środki z górnej pólki ,firmowe, w moim rejonie nie ma warzyw i sadów

Widzisz, masz szczęście, że masz tak duży wybór. Ja już w co niektórych uprawach nie patrzę na cenę środków, bo mam tak mocno ograniczony program ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
racyl napisał:

  wirtuoza kupiłem po 179zł/l będą go wycofywać to i z cenami będą szaleć. tebu poszło trochę do góry, nie kupuję go ale z tego co widziałem pojedyńczych litrów nie kupisz 250g za 50 parę złotych. to wszystko zależy gdzie w danym punkcie właściciel się nie połapał i nie podniósł cen a ludzie nie wykupili co do kwasku też sam gdzieś widziałem za 700zł /25kg  to głowiłem się czym on się różni od tego chińskiego na allegro co dobrze zbija ph skąd on by nie był 😁

To w cholerę cenią sobie teraz za Wirtuoz.. Kilka lat temu płaciłem po 580 - 600 pln. za bańkę 5l. Wziąłem jesienią na "mały zapas" 20 l. Helicur'u (tebukonazol 250), to wyszło po 55 za litr. W czerwcu brałem już "spod lady" 10 l. epoksykonazolu 125, to płaciłem po 550 za 5l. bańkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj