Polecane posty

ukaszProcho    79

Nawet słomek z kanału tankował w co się da i gdzie się da 🙉🙉 ja tam spokojnie mam zalane ze stycznia 800 l i czekam na te obniżki co idą 😀

Agrest    16294

Ja tankuję w butlę najczęściej 22l gazu. Ale wejdzie więcej.  Tylko to proszenie się o spotkanie ze św Piotrem. 

Dziś gaz 3,69

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    5712
1 minutę temu, Agrest napisał:

Ja tankuję w butlę najczęściej 22l gazu. Ale wejdzie więcej.  Tylko to proszenie się o spotkanie ze św Piotrem. 

Ale jakie efektowne. 💥🚀😁🤭

• Like 2
  • Haha 1

hubertb    1808

Bogami tankowania są ci goście z Sanoka którzy wyciągnęli butle gazu, zapomnieli o tym zatankowali, weszli do samochodu i zapalili papierosa.....

• Haha 2

PRIMO    5712

Alem się dzisiaj wk🤬🤬🤬.

Jakiś wnuczek półgłówk właściciela pola które dzierżawię nawyp🤬 śmieci z odpadów stolarskich,żeby to jeszcze same trociny wióry czy skrawki drewna a tam pełno gwoździ śrub podkładek i wkrętów. 

• Sad 1

galan99    4902
6 minut temu, PRIMO napisał:

Alem się dzisiaj wk🤬🤬🤬.

Jakiś wnuczek półgłówk właściciela pola które dzierżawię nawyp🤬 śmieci z odpadów stolarskich,żeby to jeszcze same trociny wióry czy skrawki drewna a tam pełno gwoździ śrub podkładek i wkrętów. 

Dzierżawę masz na papier czy na gębę jak na gębę co mu zrobisz jego pole to wysypał .

Gość   
Gość
8 minut temu, PRIMO napisał:

Alem się dzisiaj wk🤬🤬🤬.

To gnojek ...

hubertb    1808
1 minutę temu, galan99 napisał:

Dzierżawę masz na papier czy na gębę jak na gębę co mu zrobisz jego pole to wysypał .

Nie wolno wysypywać odpadów nawet na swoje pole. 

Mateusz1q    707

Po 8,20 hurt wozili złodzieje a teraz 6,50 powinien się za nich wziąć ziobro

rolnik34    176
16 minut temu, Mateusz1q napisał:

pis przy wladzy i ustala ceny paliw

Rolnik1973    12005
22 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Jakby nie kupowali to by nie wozili

Wtedy była taka cena 

Samo zycie.

• Like 1
  • Thanks 1

Agrest    16294
50 minut temu, PRIMO napisał:

Alem się dzisiaj wk🤬🤬🤬.

Dobry magnes i jeszcze zarobisz przy tych cenach 🤭

Dzierżawiłem kiedyś pole. Dopłat jeszcze nie było. Stawka 100zł za 2ha. Jadę siać na pole, a tam wycięte dwie topole. Grube zabrane a gałęzie zostawione. Wiecie ile z tego potrafi być gałęzi. 1,5 dniówki uprzątaliśmi a potem jeszcze oponę rozjebałem bo gałąź pionowo weszła w glebę i się złamała. Nie zauważyłem i kapeć.

Jesienią przychodzą po czynsz, pogoniłem z podwórka rzuciłem dzierżawę.

• Like 2

krilan06    1497
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Alem się dzisiaj wk🤬🤬🤬.

Na moje dzierżawione pole pracownicy firmy budowlanej wyrzucali sobie butelki "małpki" - 30 sztuk zbierałem żeby na nic nie najechać 

PRIMO    5712
1 godzinę temu, hubertb napisał:

Uprzejmie doniosłeś komu trzeba ?

Jutro dostanie wiązankę 🤬🤬🤬🤬🤬 słowną a jak tak dalej będzie to policja choć bym tego nie chciał. 

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jest umowa dzierżawy na papierze. 

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

To gnojek ...

Take nie wychowane miastowe niewiadomo co. 

13 minut temu, krilan06 napisał:

Na moje dzierżawione pole pracownicy firmy budowlanej wyrzucali sobie butelki "małpki" - 30 sztuk zbierałem żeby na nic nie najechać 

Niestety już pół worka tego uzbierałem ze swoich działek a jeszcze będzie tego z worek. 😡

• Like 1

slawek74    8476

mam trochę działek przy drogach i jedną przy pieczarkarni to jak się łąki włókuje albo inne prace to worek na śmieci w kabinie obowiązkowy ludzie to flejtuchy...

• Like 2

Jestem na etapie zakupu dystrybutora do paliwa może ktoś mi udzieli informacji co kupić ? i jaka jest różnica w zakupie paliw w hurcie jeśli mówimy np o 2500l 5000l a 9000l?

karolr2    626
51 minut temu, krilan06 napisał:

Nic mi nie mów mam pole w ciąg drogi 700m 100% będzie pełna taczka butelek.

pedro2    4014
2 godziny temu, Agrest napisał:

Dobry magnes i jeszcze zarobisz przy tych cenach 🤭

Dzierżawiłem kiedyś pole. Dopłat jeszcze nie było. Stawka 100zł za 2ha. Jadę siać na pole, a tam wycięte dwie topole. Grube zabrane a gałęzie zostawione. Wiecie ile z tego potrafi być gałęzi. 1,5 dniówki uprzątaliśmi a potem jeszcze oponę rozjebałem bo gałąź pionowo weszła w glebę i się złamała. Nie zauważyłem i kapeć.

Jesienią przychodzą po czynsz, pogoniłem z podwórka rzuciłem dzierżawę.

Heh u nas to samo, kiedyś ojciec dzierżawił 5ha, na brzegu 7szt jesionów starych stało, właściciel obalił wszystkie, grube zabrał, resztę zostawił. Ojciec chodził, prosił, w końcu nie zebrali, zasiał grykę, a od brzegu 15 metrów  zostało. Właścicielowi dopiero kontrola z ARiMR przypomniała w lato, że gałęzie leżą i nie zasiane 🤪 15x90m 

• Like 1
  • Haha 1

..

maciej    164
Mateusz1q napisał:

baryłka dochodziła do 130 a teraz jest po 97-99 ogólnie już w hurcie powinno być koło 6 zł

krilan06    1497

A na stacjach ile staniało? Weźta mnie nie rozśmieszajta

pawel885    2150

tanieje tanieje u nas już benzynę 6.8 widziałem

znajomy mówił że w hurcie już idzie ON po 6.5 kupić 

proxy8441    224
10 godzin temu, Sadek napisał:

Zważyłem kilka butli i waga gazu to od 9 kg do 10,2 kg żeby nie było to z tego samego miejsca. 

no tak, kolega mi to samo mówił ja osobiście jeszcze nie kontrolowalem ile jest w butlach...

My siejemy, a Bóg daje plony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2021:

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Przez danielhaker
      Jak kształtują się ceny rzepaku na skupach? W jakich cenach podpisujecie kontrakty na cenę rzepaku 2022?
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny rzepaku w ciągu najbliższych miesięcy?
      Kontynuacja tematu cen rzepaku 2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.