Polecane posty

kazik6    114
21 godzin temu, hubertb napisał:

ON się "psuje" więc nie nafikasz z magazynowaniem.

dokładnie max 3 miechy potem robią sie gluty w paliwie, raz tak sobie załatwiłem ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
13 minut temu, kazik6 napisał:

dokładnie max 3 miechy potem robią sie gluty w paliwie, raz tak sobie załatwiłem ciagniki

Może miałeś bio, bo jak pisali inni i u mnie cały rok prawie w kombajnie stoi i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zamawiam zawsze tony i rozliczam wagę cysterny przed i po według ciężaru z atestu (zawsze piszą gęstość -ciężar właściwy) zależnie od rafinerii 840 kg na m 3 plus minus 20 kg  na ateście zawsze napisane ile -Tak samo zawsze żądam zaplombowanej próbki .Skończyły się czasy młodości i niewiedzy jak dostawcy kiedyś rolowali jak się dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
44 minuty temu, malaczarna napisał:

Jakie macie zbiorniki że wam starczy na cały rok?

 

 

duże :) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

dokładnie max 3 miechy potem robią sie gluty w paliwie, raz tak sobie załatwiłem ciagniki

Bez przesady trzymam żelazne rezerwy nawet 5 lat b 0 i nic się nie dzieje -jakie paliwo takie przechowywanie -tak czy tak dodaje środek podnoszący liczbę cetanową o około 8

Tak do b0 a mojego b100 nawet o 15  (kilkanaście gr na l )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dwa lata temu przepaliłem trzydziestką beczkę 200l ON z lat 80 tych :) dziwny zapach spalin ale ropa ładna była, dostawca paliwa radził dodać oleju więc dodawałem

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 godziny temu, marian7k napisał:

Może miałeś bio, bo jak pisali inni i u mnie cały rok prawie w kombajnie stoi i nic się nie dzieje.

U mnie też zawsze zostaje z poprzednich żniw w kombajnie z pół zbiornika i w lutym dolalem do pełnego , również kupiłem wówczas do mauzera i nie widzę żeby jakieś gluty pływały , tak jak mówicie , a kupione B7

Edytowano przez mysza103
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, malaczarna napisał:

Jakie macie zbiorniki że wam starczy na cały rok?

 

 

Dwuplaszczowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nic nie dolewać, tylko kupić dobre paliwo. Jak tu czytam o jakichś glutach w paliwie, to się zastanawiam co i gdzie kupujecie. Nigdy nie miałem problemów z paliwem, mimo trzymania pół roku czy dłużej. Kombajn zatankowany jesienią paliwem kupionym latem powinien wg waszej teorii mieć w zbiorniku galaretę. Wczoraj zagadał z półobrotu. Jakieś "strzały" czy inne wynalazki po co to komu?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

W Polsce liczba cetanowa ON poniżej 50 na zachodzie 58 nie wiem czy jeździłeś na paliwie zachodnim jaka różnica w wydajności (zużycia l) czy mocy .więc nie komentuj czegoś o czym masz nikłe pojęcie .Jak nie masz porównania to nie wiesz 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Coś w tej jakości paliwa np zza odry a naszego jest. nigdy osobiście nie jeżdziłem na paliwie np z "zachodu" ale od nie jednej osoby słyszałem ,że ilość przejechanych kilometrów np na ON w zasadzie rekompensowała różnicę  w cenie u nas i u nich. Mowa o czasach sprzed wojny i wirusa. Obecnie raczej nie rekompensowało by to różnicy w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, hubertb napisał:

ON w Polsce ma liczbę cetanową minimum 51. 

OK norma .Paliwa premium  VerVA i pozostałe multum nazw zależne czy shell czy inny mają   58 a zwiększenie cetanu to raptem 2 -3 grosze a zużycie i kultura pracy oraz spalanie inne ale każdy ma swój łeb i wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
6 godzin temu, kazik6 napisał:

dokładnie max 3 miechy potem robią sie gluty w paliwie, raz tak sobie załatwiłem ciagniki

B0 miałem z rok i nic się nie działo nawet w zimę. 

Zmień dostawce paliwa. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

nie ma też co się tak tym b0 zachwycać, przetestowałem u siebie i zarówno ciągniki jak i auta b0 palą więcej, b0 parametr smarnosci też często ma niski, czasem na granicy ( min w Polsce to 460) b7 zawsze ma większy z uwagi na estry, także jak ktoś nie trzyma paliwa długo to b7 wystarczające i kilka groszy tańsze, do tego różnica w spalaniu i przy tych cenach naleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
3 godziny temu, RU68 napisał:

OK norma .Paliwa premium  VerVA i pozostałe multum nazw zależne czy shell czy inny mają   58 a zwiększenie cetanu to raptem 2 -3 grosze a zużycie i kultura pracy oraz spalanie inne ale każdy ma swój łeb i wybór 

bzdura. ja badałem w lab verva, vpower i bp ultimate. diesel hurt miał więcej cetanów. szukaj mój post jak chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, RU68 napisał:

W Polsce liczba cetanowa ON poniżej 150 na zachodzie 158 nie wiem czy jeździłeś na paliwie zachodnim jaka różnica w wydajności (zużycia l) czy mocy .więc nie komentuj czegoś o czym masz nikłe pojęcie .Jak nie masz porównania to nie wiesz 

Jeżeli to do mnie, to nie obraź się, ale "o czym Ty do mnie rozmawiasz"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, suffeks napisał:

bzdura. ja badałem w lab verva, vpower i bp ultimate. diesel hurt miał więcej cetanów. szukaj mój post jak chcesz 

i wydałeś 3  x po 800 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj