Polecane posty

Strongman    3153
Napisano (edytowany)

Mniej idzie z paroma rzeczami przesadziłeś.

Ogólnie z opryskami po 5l na ha i nawożeniem rozsiewaczem 5l ha.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

koledzy z banku widzą na wykresie ropę po 170$ za baryłkę; czyli 10 na stacji :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

u mnie idzie 3 razy więcej jak jest limitu na sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
1 godzinę temu, Sadek napisał:

A czemu się nie mieścić.

Porozmawiać z każdym to co jeden ciągnik to mniej pali taki oszczędny jak rozmowa o zwrocie to każdemu braknie limitu 😂😂😂.

Jak się ma 3 ha na własność, a obrabia ponad 30 to wiadomo, że limit dawno wykorzystany 😆😆😆 

Ja też chyba na dniach wezmę na żniwa, ok 800L wejdzie do pełna


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
8 godzin temu, gustaww napisał:

Tak w skrócie. 

Jesień:

Orka 17l

nawóz 5l

uprawa 9l

siew 14l

oprysk doglebowy 5l

Wiosna:

nawóz 5l

T1   5l

N2 5l

T2 5l

Zbiór 17l

belowanie 10l

zwożenie 10l

obornik 30l 

talerzowanie 10l

Suma 147l ON  nie liczyłem zwozu zboża z pól, wywozu na skup, przywozu azotów i pewnie paru innych co teraz zapomniałem. A jak ktoś ma daleko do pola to przecież na powietrze nie jedzie. 

 

Zmień traktor bo jakiś smok🙆🏻‍♂️

Niemcy biora przykład z PiS😁😁😁

https://www.money.pl/podatki/niemcy-zawalcza-z-drozyzna-na-stacjach-obnizaja-stawki-podatkowe-na-paliwa-6770776205650912a.html

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554
9 godzin temu, gustaww napisał:

Poważnie mieście się w limicie akcyzy? Orka, nawozy, uprawy,siew, nawozy, opryski, kombajn, prasa, zwożenie bel, obornik, uprawa ścierniska.  

 

Tak mieścimy się i jeszcze zostaje teraz mam zapasu jeszcze 2 tyś i 1tyś do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
gustaww napisał:

Tak w skrócie.  Jesień: Orka 17l nawóz 5l uprawa 9l siew 14l oprysk doglebowy 5l Wiosna: nawóz 5l T1   5l N2 5l T2 5l Zbiór 17l , belowanie 10l zwożenie 10l obornik 30l  talerzowanie 10l Suma 147l ON  nie liczyłem zwozu zboża z pól, wywozu na skup, przywozu azotów i pewnie paru innych co teraz zapomniałem. A jak ktoś ma daleko do pola to przecież na powietrze nie jedzie.

To już zależy od gospodarstwa specyfikacji, u mnie agregat bezorkowy wyjdzie 20l pod rzepak 12l pod zboże, nawóz 1l, uprawa pożniwna 5l, siew 12l, oprysk 1,5l, a wiosną nawóz 1l, T1 1,5l, N2 1,5l, T2 1,5l, zbiór max 15l plus ileś na odwóz beż belowania tylko nawóz naturalny około 20l i znów uprawa pożniwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Niemcy obniżają ceny paliw na stacjach przed wojny .

Niemcy interweniują na stacjach. "Obniżamy ceny paliw do poziomu sprzed obecnego kryzysu"

Oznacza to, że w przypadku litra benzyny udział podatków, w tym VAT, zmniejszy się o ponad 35 eurocentów, a w przypadku oleju napędowego, także łącznie z podatkiem VAT — o blisko 17 proc.

W Polsce ceny wzrastają jak to się ma do rzeczy zapewne kasa potrzebna do utrzymania Ukrainy .

paliwa powyżej 7 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

W jakiej cenie B0 dolnośląskie ? 1- 2 tyś litrów? Ktoś sie orientuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Jak się ma 3 ha na własność, a obrabia ponad 30 to wiadomo, że limit dawno wykorzystany 😆😆😆 

Ja też chyba na dniach wezmę na żniwa, ok 800L wejdzie do pełna

To limit wykorzystuje właściciel że Ty nie korzystasz?

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Nie wiem, spytaj małorolnego bambra 🤭 ja mam wszystko na własność+ bydło i limitu starcza z nawiązką

Orlen ON 7.21. pb 95 7.24


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100 krów i 20 ha. w tym same łąki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    554

może jeszcze trochę spadnie, jak tak myślę kupić za 6,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6638
Dnia 20.05.2022 o 12:45, pedro2 napisał:

Nie wiem, spytaj małorolnego bambra 🤭 ja mam wszystko na własność+ bydło i limitu starcza z nawiązką

Orlen ON 7.21. pb 95 7.24

Jeszcze i do beemek starcza 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989
malaczarna napisał:

będzie taniec

Jakbyś kupiła po 5 zł, to można tańczyć 🙊🙊🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
2 godziny temu, radekz200 napisał:

Jeszcze i do beemek starcza 😂

Cicho 🤪 

Orlen ON 7.14 benz 7.4


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj