Polecane posty

Pitekk    61
11 minut temu, kibix napisał:

Nawet dla gospodarstw 10 ha ta pomoc jest za mała żeby coś znaczyła. 

Jak można być tak głupim i cytować ruskiego agenta? Ukraina dostała od Polski 100 tys litrów a każdy kolejny litr to sprzedaż komercyjna. Orlen ma złote czasy bo rafinerie chodzą na maksymalnych obrotach i maksymalnych marżach. 

jak można być tak głupim, żeby nie wiedzieć, że wiekoszość polskiego rządu to żydowsko- ukraińskie parchy

• Like 1
  • Haha 1

"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

RolAnonim    70
14 godzin temu, Bercik92 napisał:

Ja kupiłem wschodni 10-35(7) za około 3800zl

Jeśli tyle zapłaciłeś za wschodni to taniej kupić polidap pl za 4800 

Licząc za azot 10.5zl/kg i fosfor 6zl/kg. Za Tyle samo składnika co w polidapie we wschodnim nawozie za 3800zl trzeba będzie zapłacić 5300 

Edytowano przez RolAnonim
  • Thanks 1

Mariusz2903    1344

Każdy krzyczy że tanio idzie z UA a co powiedzą chlewnie co mają , kurniki i paszy swojej nie mają na tyle , sam jak bym miał możliwości to bym podjechał pod granicę i brał po 900 zł niż sąsiadowi płacił po 1500 zł za pszenicę . Wiadomo zboże nie zdrożało a trochę obtaniało to nawozy powinny spaść a tu ceny nadal za wysokie , szkoda że UA niema NPK i azotów tylko Białoruś i Rosja .

jan88    568

czyli wg Ciebie najlepiej gdyby rolnik produkujący zboże za darmo je oddawał bo wtedy opłacało by się świnie za 2 zł sprzedawać no super polityka ... a jak by to naszym rządzącym pasowało, nie wiem jak można obwiniać rolników produkujących zboża za drogie pasze, niby to jego wina że urąbali cenę tucznika bo produkcję przejęły różne smithfieldy, którym zawsze będzie sie to opłacać przy takiej skali produkcji, dlatego Ci którzy mają produkcję zwierzęcą powinni zabiegać o wyższe ceny swoich produktów a nie winę zwalać na innych rolników którzy akurat uznali że wolą tylko produkcję rośinną , każdy sam decyduję co ma na swoim gospodarstwie i później ponosi tego konsekwencje a żalenie się że ten rolnik zbożowiec jest zły bo zawyża ceny paszy  jest zwyczajnie słabe 

16 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Każdy krzyczy że tanio idzie z UA a co powiedzą chlewnie co mają , kurniki i paszy swojej nie mają na tyle , sam jak bym miał możliwości to bym podjechał pod granicę i brał po 900 zł niż sąsiadowi płacił po 1500 zł za pszenicę . Wiadomo zboże nie zdrożało a trochę obtaniało to nawozy powinny spaść a tu ceny nadal za wysokie , szkoda że UA niema NPK i azotów tylko Białoruś i Rosja .

v11    1010

Jak co powiedzą ?Rozmawiałem z kolegą "świniarz "i chwali sobie że ma zysk -Jak to liczy nie wiem ale wyliczył mi zę1 beczka gnojowicy to 1200 zł jak policzyłem to żyje z gnojowicy -to wszystko kwestia sposobu liczenia dochodu a drobiarze zawsze płakali jadąc mercedesem że ich nie stać na drugie Ferrari

6 minut temu, witejus napisał:

JA

A kto ci zabrania "kryć"

🙃

• Like 1
  • Confused 1

EppS    91
11 minut temu, jan88 napisał:

czyli wg Ciebie najlepiej gdyby rolnik produkujący zboże za darmo je oddawał bo wtedy opłacało by się świnie za 2 zł sprzedawać no super polityka ... a jak by to naszym rządzącym pasowało, nie wiem jak można obwiniać rolników produkujących zboża za drogie pasze, niby to jego wina że urąbali cenę tucznika bo produkcję przejęły różne smithfieldy, którym zawsze będzie sie to opłacać przy takiej skali produkcji, dlatego Ci którzy mają produkcję zwierzęcą powinni zabiegać o wyższe ceny swoich produktów a nie winę zwalać na innych rolników którzy akurat uznali że wolą tylko produkcję rośinną , każdy sam decyduję co ma na swoim gospodarstwie i później ponosi tego konsekwencje a żalenie się że ten rolnik zbożowiec jest zły bo zawyża ceny paszy  jest zwyczajnie słabe 

To jest koszt składowy produkcji zwierzęcej dlaczego mam chcieć żeby był droższy ? Czy protestowałbyś przeciwko tańszym nawozom żeby grupa azoty miała zyski ?  Jak parę miesięcy temu pszenica bywała po 1900 zł to sprzedawałeś sąsiadom na pasze taniej czy liczyłeś na jak najwyższą stawkę ?  Odpowiedz jest prosta -nie, a produkujący wieprzowinę porostu zmniejszyli produkcje. Niech decyduje rynek.  To hipokryzja i moralność Kalego.

• Like 1
  • Thanks 2

NAPIS ćWICZEBNY

v11    1010

Po pierwsze to hodowcy świń są naiwni -od kilkunastu lat wierzą że wreszcie się odkują i zarobią wielkie pieniądze ,a tymczasem na i świni zarabiają tyle co za 1 godzinę pracy średnio wykształcony pracownik i 1/2 godziny fachowiec .Po drugie brak im odwagi by coś w życiu zmienić i zaprzestać tego bezsensownego hobby .Po trzecie nawet nie potrafią zaplanować zasiewów tak  aby mogli je sprzedać i nie być uwiązanym -zawsze gdzieś jęczmień i tłumaczenie a co z marnym zbożem .I nie dokuczam nikomu ale opisuję moje odczucia i analizę po wysłuchaniu nie jednej  wypowiedzi (więc niech nikt nie czuje się urażony)

• Like 1
  • Thanks 2

Mariusz2903    1344

Produkcja polskiej wieprzowiny jest nie opłacalna i szkoda bo jak braknie całkiem u nas świni to co będziemy jeść ? przecież te importowane mięso do niczego się nie nadaje , po uduszeniu czy upieczeniu trzeba natychmiast to zjeść bo jak zostanie i ostygnie tylko do psa , podobnie drób .

v11    1010
17 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Chciałbym zauważyć że tu piszemy o cenach nawozów!

Oczywiście że o nawozach a jak z produkcji zostaje jak wspominałem gnojowica to przecież nawóz dla mnie powiązanie jasne i czytelne 

miwigos    3596
1 godzinę temu, witejus napisał:

JA

Było zożyć wnoisek , chyba że Puławy uznały że  u Ciebie nie było suszy

witejus    8653
16 minut temu, miwigos napisał:

nie było suszy

nie było suszy, nie było gradu.

miwigos    3596
17 minut temu, witejus napisał:

Więc głupio nie pitol kto złożył to dostanie , kto ma 1-5 ha to pasuje ta zapomoga, 

• Haha 1

witejus    8653
2 minuty temu, miwigos napisał:

Więc głupio nie pitol kto złożył to dostanie

następny qurwa mędrek?pytałeś to odpowiedziałem i to zamyka temat

miwigos    3596

Jak możesz dostać jak nie złożyłeś , ja w totka nie gram to nie wygram i nie mam pretensji

v11    1010
1 godzinę temu, witejus napisał:

Zwracam honor myślałem żeś kawaler. Ja bym wolał bez suszy i bez tego obiecanego majątku suszowego. A ja myślę że to forma odszkodowania za pozostawanie "trwanie" w związku małżeńskim (skoro przebąkiwali że to warunek )🙂

witejus    8653
32 minuty temu, miwigos napisał:

Jak możesz dostać jak nie złożyłeś , ja w totka nie gram to nie wygram i nie mam pretensji

Tobie coś się pomerdało?gdzie napisałem że mam jakieś pretensje?i do kogo, jeszcze raz mówię ,pytałeś to odpowiedziałem, krótko i na temat, a ty dorabiasz idiotyczne historyjki do tego, jeszcze przy okazji obrażając mnie ni w pizdę ni w oko.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj