Polecane posty

GBRL    19
Przed chwilą, mario666 napisał:

Tak jest badany jak pszenica z ukrainy

Możesz go zbadać i przekonać się 🙂 z Turkmenistanu ma dokładnie 46.6

• Like 1

arturooo    126
9 minut temu, GBRL napisał:

Nie prawda, on się rozchodzi szybciej niż płynie do nas do portu. Cena jest niższa, bo tam gdzie jest produkowany gazu jest ponadto. No i producenci mają lepszą marżę sprzedając taki mocznik niż sprzedać sam gaz. W ostatnich kilku latach sam Katar odpalił chyba ze 2 nowe fabryki azotu. Tych fabryk na świecie powstało w ciągu 2 lat może z 8. No i zanim taki mocznik wyjedzie ze statku na kołach musi być zbadany w stacji chemicznej. Opłaca się cło i inne daniny których akurat nie znam i dopiero urząd celno-skarbowy wypuszcza towar ze statku. Jakby nie było parametrów to musiałby wrócić stamtąd skąd przybył, więc nikomu to na rękę. Każdy nawóz importowany jest lepiej przebadany niż nasz krajowy 

No tak ale ze tu u nas po naszej stronie jest zle przechowywany itd nie zapakowany i sie ulatnia, dziwne to skoro powinien przychodzic w zafoliowanych workach. worki 1t

mario666    1202

I wychodzi że zagraniczne nawozy są tańsze niż krajowe Te państwo to nie chce nam nic pomóc tylko nas skroić z czego tylko się da

RolAnonim    70

saletra przy marży producenta taka jaka była kiedyś kosztowała by spokojnie 3k a że nasze firmy państwowe wyczaiły interes obecnie w dojeniu zwykłych ludzi, rolników to ma takiej opcji. Obecnie Orlen i grupa azoty sponsoruje   prawie wszystkich sportowców ,a za co? Orlen reklame miał ze zarabia pare groszy na litrze... 7.70zł na stacji a 6.80zł hurt...

• Thanks 1

GBRL    19
23 minuty temu, arturooo napisał:

No tak ale ze tu u nas po naszej stronie jest zle przechowywany itd nie zapakowany i sie ulatnia, dziwne to skoro powinien przychodzic w zafoliowanych workach. worki 1t

Każdy importer może coś tam zawalić przy przechowywaniu. Trzeba sprawdzać datę produkcji, sprawdzać zawartość worka, a nawet kłaść go na bok i sprawdzać czy się dobrze przesypuje. Często jak jest zły towar to w magazynie stojąc z bigbaga dosłownie wylewa się azot, widać na ziemi takie kryształki. Taki towar omijać z daleka, chyba że ktoś lubi pałowanie a nie chce iść siedzieć no to taki bb jest idealny, ale czasem to i robi się taka skała jak wiosną uff 🙂

22 minuty temu, mario666 napisał:

I wychodzi że zagraniczne nawozy są tańsze niż krajowe Te państwo to nie chce nam nic pomóc tylko nas skroić z czego tylko się da

4 minuty temu, RolAnonim napisał:

saletra przy marży producenta taka jaka była kiedyś kosztowała by spokojnie 3k a że nasze firmy państwowe wyczaiły interes obecnie w dojeniu zwykłych ludzi, rolników to ma takiej opcji. Obecnie Orlen i grupa azoty sponsoruje   prawie wszystkich sportowców ,a za co? Orlen reklame miał ze zarabia pare groszy na litrze... 7.70zł na stacji a 6.80zł hurt...

Z jednej strony nie mamy własnego gazu i musimy kupować i na takim robić nawóz i nie zawsze jest tanio, a z drugiej strony jak gaz miesiąc temu był po 98 euro/MWh to pulan w detalu powinien być te 3000 🙂 tak samo jak rok temu ON był po 6 zł i VAT 23 % a baryłka 90 parę dolarów, tak teraz On 7.5-7.7 VAT 8% i baryłka poniżej 90 dolarów. Wnioski niech każdy wyciągnie sam na tej podstawie jak i podstawie wyników finansowych Orlenu i grupy azoty

• Like 5

mario666    1202

I oni będą się chwalili że zarobili tyle pieniędzy a ja jestem zdania że okradli nas z tych pieniędzy bo zarabiać niech zarabiają na innych krajach

• Like 4
  • Haha 1

pedro2    7565
3 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Zawsze można kupić nawóz co Bardowski reklamuje..., a propo przypomniał mi się żart o nim: Jak brzmi poczta głosowa Grzegorza?

-Nie mogę teraz rozmawiać, ale tak, zareklamujemy to

😂😂👍 To żeś teraz dał do pieca 😆

..

GRZES1545    9126
18 minut temu, mario666 napisał:

I oni będą się chwalili że zarobili tyle pieniędzy a ja jestem zdania że okradli nas z tych pieniędzy bo zarabiać niech zarabiają na innych krajach

Taki proceder Panie już od roku trwa i pisane tu było nie raz, co kwartał kilkakrotnie większe zyski od poprzedniego roku mają. 

donweter1989    2933
11 godzin temu, Aroo22 napisał:

Mówisz niska? Ja w żniwa po 1000zl jęczmień sprzedawałem. Takie ceny u nas w Lubelskim były. Ale mimo tego i tak wynik finansowy wyszedł dobry. Plon nadrobił za ceny w skupie. 

A widzisz u mnie plon za to lipny. Susza zebrała swoje żniwo. 

v11    1010
6 godzin temu, arturooo napisał:

Czy ktoś się orejentuje jak to jest z mocznikiem z importu? Slyszalem ze lezy dlugo w porcie luzem i sie rozpuszcza i ulatnia dlatego schodza teraz mocno z ceny? prawda to?

Tak dokładnie jest w opinii troli z grupy azoty którzy mają płacone za to aby dyskredytować towar konkurencji -jesteście dziećmi na 100 % jakiś trol z azotów śledzi i tłucze sprawozdania z tych wypocin .Z jakiś czas zaczną dzwonić ankieterzy czy masz kupiony nawóz czy zamierzasz kupić itd na takie badanie wydają kupę kasy i ma to wpływ na poziom cen .Podobnie z maszynami zlecają je producenci aby ukierunkować produkcję .Środki ochrony podobnie produkcja raz w roku przez 2 tygodnie i na linię po czyszczeniu idzie następny -wyjątkiem jest glifosat ten leci cały rok z uwagi na zapotrzebowanie bo substancja czynna i tak  dla wszystkich pochodzi z monsanto  

witejus    8653
10 godzin temu, GBRL napisał:

Z jednej strony nie mamy własnego gazu i musimy kupować i na takim robić nawóz i nie zawsze jest tanio, a z drugiej strony jak gaz miesiąc temu był po 98 euro/MWh to pulan w detalu powinien być te 3000 🙂 tak samo jak rok temu ON był po 6 zł i VAT 23 % a baryłka 90 parę dolarów, tak teraz On 7.5-7.7 VAT 8% i baryłka poniżej 90 dolarów. Wnioski niech każdy wyciągnie sam na tej podstawie jak i podstawie wyników finansowych Orlenu i grupy azoty

Dzieciaki, przestańcie wreszcie piszczeć a otwórzcie oczka i zacznijcie myśleć. Ile można w kółko pisać to samo, już nie raz mówiłem że cena paliwa a obecnie prądu i nawozów to narzędzie fiskalne państwa. Mówiłem też że cena ropy ma wpływ na cenę paliwa tylko w przypadku wzrostu ceny baryłki, odwrotnie minimalny. Jedźcie na stację Shella, BP, czy innych zachodnich i tam zapytajcie dlaczego mają takie same lub nawet wyższe ceny niż Orlen mimo że to jest paliwo z jednej orlenowskiej beczki.

miwigos    3596
12 godzin temu, przemek28_28 napisał:

A kiedy kupiłeś po 2700? Czy to średnia jaka masz na magazynie?

Ja kupiłem po 3 tysie przed żniwami , ktoś pisał że po 2700 a LAJKZXC śmieje się że twierdzimy że to promocja , a według niego że to drogo, a niby ma kupiony nawóz taniej , ale nie chce powiedzieć po ile, 

GRZES1545    9126
29 minut temu, miwigos napisał:

Ja kupiłem po 3 tysie przed żniwami , ktoś pisał że po 2700 a LAJKZXC śmieje się że twierdzimy że to promocja , a według niego że to drogo, a niby ma kupiony nawóz taniej , ale nie chce powiedzieć po ile, 

Nie no 3 tyś to naprawdę super cena jest, i jak da się kupić to trzeba w rączki całować wszystkich co się do takiej ,,promocji " przyczynili🙆‍♂️

Jeszcze troszkę płody rolne niech u nas stanieją, ciekawe jakie będą nastroje przy tych okazjach cenowych.

• Like 1

miwigos    3596

To kup taniej, u mnie za pszenice moge dostać 1450 netto , do tej ceny 3 tysie pasują 

lajkzxc    65
56 minut temu, miwigos napisał:

Wróć się do podstawówki bo widzę braki w podstawowej edukacji. Co za tępa pała. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.   Nigdzie nie napisałem że kupiłem taniej. Pomimo tego nie uważam że 2700 to już promocja.   Nie pisz takich glupot  nawet że to tanio bo nie tylko rolnicy to czytają

Edytowano przez lajkzxc
  • Haha 1

miwigos    3596

Każdy ma inny punkt widzenia, pewnie z tone nawozu potrzebujesz to inaczej myślisz , ja żyje tylko z ziemi

lajkzxc    65
28 minut temu, miwigos napisał:

Każdy ma inny punkt widzenia, pewnie z tone nawozu potrzebujesz to inaczej myślisz , ja żyje tylko z ziemi

Tak tak.   Tak sobie tłumacz bambrze.   Nie mam potrzeby chwalić się,   może mam więcej, może mniej.  Koniec tej bezsensownej dyskusji

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku

kontynuacja zeszłorocznego tematu:

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj