Polecane posty

Qwerty1127    1

Czy to prawda, że ubezpieczenie upraw nie jest wymagane przy tym naborze ? Nie miałem i nie mam ubezpieczenia upraw, ale słyszałem, że mogę złożyć wniosek. Pytanie tylko czy później nikt się do tego nie przyczepi. 

jajonasz    1370

Bo mylicie wniosek o szacowanie strat, z wnioskiem właściwym o pomoc, ten pierwszy wysyła się bez problemu, a drugi nie wiem bo jeszcze nie wysyłałem xD

migacz    317

Właśnie ten z oszacowania strat nie poszedł. Nie chciało się zgrać z bankiem spółdzielczym i muszę jutro założyć normalnie profil zaufany i potwierdzić w jakimś urzędzie.

jarecki    3274

I Poczekasz kilka dni na uwierzytelnienie 

Edytowano przez jarecki

Michal014d    142

Przyszło rozliczenie po niecałym tygodniu. Produkcja roslinna 4% straty a ogółem gosp jakos 2.5% więc mysle ze to wystarczy żeby złożyć wniosek o 5k :) i pytanie do ktorego %% oni sie beda odnosić z tych wyzej wymienionych?

Karol06    364
41 minut temu, migacz napisał:

ARiMR robi to ponoć od ręki. Tak mi powiedzieli.

Wczoraj założyłem profil zaufany i potwierdzałem w ARiMR, wszystko trwało mniej niż godzinę i w następną godzinę złożyłem wniosek o szacowanie strat. Także w parę godzin wszystko udało się ogarnąć 

jan88    555
18 minut temu, Freek napisał:

Panowie mam dostępny mocznik po 4500tys brac czy czekać? 

jak mam po 4490 

aro321    103
Karol06 napisał:

41 minut temu, migacz napisał:

ARiMR robi to ponoć od ręki. Tak mi powiedzieli.

Wczoraj założyłem profil zaufany i potwierdzałem w ARiMR, wszystko trwało mniej niż godzinę i w następną godzinę złożyłem wniosek o szacowanie strat. Także w parę godzin wszystko udało się ogarnąć 

a do tego całego suszowego trzeba mieć ubezpieczone uprawy?

Gość   
Gość

nie.     za ubezpieczone więcej mają dawać socjalu.

Gość   
Gość
3 godziny temu, migacz napisał:

muszę jutro założyć normalnie profil zaufany i potwierdzić w jakimś urzędzie.

I zdążysz pan jeszcze z tym wszystkim 🤔

Agrest    25522

Teraz przeglądam  wiadomości na temat tego wniosku i to jest pomoc dla rodzin zagrożonych utratą płynności finansowej.

Nie ma sensu się wygłupiać w moim przypadku (susza niby w maju wystąpiła) zwłaszcza że jest informacja o zastosowaniu współczynnika korygujcego po przekroczeniu 450mln zł.

90tys wniosków wyczerpuje tą pulę licząc po 5tys zł.

Ile mamy gospodarstw?

ponad milion? Patrzę to około 1,4mln. Aplikacja pewnie pokaże że ponad połowa kwalifikuje się na suszę zwłaszcza że chyba susza na terenach z większym rozdrobnieniem .

Niech tylko 250tys, czy nawet 150tys złoży wnioski i po zarobku.

a patrząc po zainteresowaniu na forum to nie zdziwię się jeżeli i 300tys łapę wyciągnie🤣

Gość   
Gość

Bo tak będzie , widać że się rzucili jak szczerbaty na suchary to 450 milionów kropla 😊

Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Teraz przeglądam  wiadomości na temat tego wniosku i to jest pomoc dla rodzin zagrożonych utratą płynności finansowej.

Nie ma sensu się wygłupiać w moim przypadku (susza niby w maju wystąpiła) zwłaszcza że jest informacja o zastosowaniu współczynnika korygujcego po przekroczeniu 450mln zł.

Ile mamy gospodarstw?

ponad milion? Patrzę to około 1,4mln. Aplikacja pewnie pokaże że ponad połowa kwalifikuje się na suszę zwłaszcza że chyba susza na terenach z większym rozdrobnieniem .

a patrząc po zainteresowaniu na forum to nie zdziwię się jeżeli i 300tys łapę wyciągnie🤣

też nie składam. 

jakiś sam sobie zwrot wymyślę 

by urzędnikom problemów nie stwarzać 😁

z resztą kogo wpiszę 1,3 osoby 😂

Gość   
Gość
9 minut temu, Agrest napisał:

Ile mamy gospodarstw?

a jak by przyznali 2 tys? nie warto?

migacz    317
15 minut temu, Dziad932 napisał:

I zdążysz pan jeszcze z tym wszystkim 🤔

A czemu by nie. Jutro wniosek poleci to do 15 się wyrobią z podsumowaniem. 

Gość   
Gość

też mi jakoś tak głupio kłamać że bankructwo zagłada mi w oczy. 

może wiele nie mam, ale za swoje lepiej smakuje. 

jak naprawdę wyschnie to I się zgłoszę. 

migacz    317

A złożyć trzeba. Choćbym i tysiąc dostał. Kiedyś do materiału siewnego zgubiłem fakturę. Znalazłem ją w ostatnim dniu po południu. Napisałem wniosek i jechałem 100km na całodobowa pocztę. I najlepsze że to dla 7 stówek było.

Edytowano przez migacz

Agrest    25522
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

Za nawóz też pisali na tym forum że będzie po 100 zł do hektara 

Ja pisałem że nie będzie korygującego bo to dało się łatwo wyliczyć. Zresztą tam trzeba było  w ciul kasy wyłożyć, a tego warunku znakomita większość fikcyjnych gospodarstw nie spełniała.

Teraz jest socjal, darmocha gdzie każdy dwuhektarowiec łapę wyciągnie po mimo że nawet nie wie gdzie ma działki zlokalizowane.

I cała parodia tego jest najlepsza - mając 1,5 ha dostajesz taką samą pomoc jak ktoś komu być może naprawdę wyschło kilkadziesiąt procent na kilkunastu czy kilkudziesięciu hektarach, gdzie zainwestował dziesiątki bądź setki tysięcy zł

Kolejna parodia to straty powyżej 1% kwalifikują do pomocy.

Powiedzieć że głupi to wymyślił to za mało.

6 minut temu, Pafnucy napisał:

no jak uważasz...

To historycznie najlepszy rok w mojej karierze. I podejrzewam , że wielu z Was również tak ma

5 minut temu, migacz napisał:

A złożyć trzeba. Choćbym i tysiąc dostał. Kiedyś do materiału siewnego zgubiłem fakturę. Znalazłem ją w ostatnim dniu po południu. Napisałem wniosek i jechałem 100km na całodobowa pocztę. I najlepsze że to dla 7 stówek było.

Dobrze że fotograf zdjęcia na drodze Ci nie zrobił;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.

Jest to kontynuacja tematu: 

• Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?

Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost

Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 

• Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj